Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spor o Julínkovy zákony nerozetnuly ani hodiny jednání na ministerstvu

Ani během pětihodinového jednání na ministerstvu zdravotnictví se kritici reformních zákonů Tomáše Julínka z KDU-ČSL a Strany zelených nedokázali shodnout s experty na jejich kompromisní podobě. Spory tak budou muset vyřešit předsedové stran. Tomáš Julínek, který schůzku svolal, se jí nezúčastnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ijwww

EXISTUJE ZDRAVOTNOCTVÍ VŠEOBECNÉ A ZDRAVOTNICTVÍ SOUKROMÉ !!

TO VŠEOBECNÉ JE TO, NA KTERÉ SI BĚŽNĚ LIDÉ PLATÍ SOLIDÁRNÍ ÚČASTÍ !!

NENÍ MOŽNÉ, ABY SI BĚŽNĚ LIDÉ PLATILI NA NEOMEZENPO ZRDAVOTNÍ PÉČI, PROTOŽE BY NA NI BYLO NUTNO PLATIT ODHADEM DESETINÁSOBNÉ POJISTNÉ A BYLO BY NUTNÉ (POKUD BY TO ŠLO) ZPROVOZNIT DESETINÁSOBNÉ MNOŽSTVÍ ŠPIČKOVÝCH KAPACIT !!!!

PROTO JE PŘIMĚŘENÉ, PONECHAT POJISTNÉ NA BĚŽNÉ ÚROVNI A ŠPIČKOVÉ NÁROKY POKRÝVAT ŠPIČKOVÝMI, SOUKROMNĚ HRAZENÝMI, POŽADAVKY !!!!

A NIKOMU NEBRÁNIT V TOM, ABY SI SÁM DESETINÁSOBNÝM POJISTNÝM ZAPLATIL ŠPIČKOVOU ZDRAVOTNÍ PÉČI !!!! !!!! !!!! !!!!

0/0
20.11.2008 21:06

ijwww

A KOMU BY SE PODLE VÁS MĚLY POSKYTOVAT ŠPIČKOVÉ ÚKONY KTERÉ

KTERÉ NELZE POSKYTOVAT VŠEM, PROTOŽE NA NĚ NEJSOU JAK LÉKAŘSKÉ TAK FINANČNÍ KAPACITY ????

TĚM, KTEŘÍ SI JE ZAPLATÍ A NEZATÍŽÍ TAK SPOLEČNÉ PROSTŘEDKY,

NEBO TĚM, KTEŘÍ RUDÍ VZTEKEM NEJVÍC MEDIÁLNĚ ŘVOU ????

PROČ SI NEPŮJČÍ A POCTIVĚ TO NEDOSTATKOVÉ NEZAPLATÍ ????

TO JE TA RUDÁ MORÁLKA !!!! !!!! !!!! !!!!

0/0
20.11.2008 20:56

madqwert-liberalni komunista

CSSD zmeni zdravotnictvi tak,

aby bylo dostupne skutecne pro kazdeho a na skutecne svetove urovni i bez tech krvavych poplatku. Takovy bude zakon  ;-D

0/0
16.11.2008 14:47

ijwww

HLASOVÁNÍ V TV PRIMA PRO JULÍNKA MĚ UKLIDNILO !!!!

POCHOPIL JSEM, ŽE LIDÉ NEJSOU TAK NESOUDNÍ, JAKO TI ZFANATIZOVANÍ VOLIČI (S VĚTŠINOU RUDÝCH AKTIVISTŮ) V POSLEDNÍCH VOLBÁCH !!!!

MÁM NADĚJI, ŽE SE VLÁDA NEVRÁTÍ DO RUDÝCH RUKOU, KTERÉ BY NAŠIM POTOMKŮM PŘINESLY DALŠÍ BILIONY RUDÝCH DLUHŮ, DALŠÍ NEZAMĚSTNANOST A DALŠÍ MORÁLNÍ DEHONESTACI !!!!

0/0
16.11.2008 14:08

patriot

Re: HLASOVÁNÍ V TV PRIMA PRO JULÍNKA MĚ UKLIDNILO !!!!

Hlasování v TV Prima je podvod. Každý může poslat až 50 SMS z 1 simkarty. Dokladováno samotnou Primou. Kdyby mělo být objektivní, tak by bylo možné poslat z 1 simkarty jenom 1 SMS. Stačí 100 fanatiků a už tu máme 5000 hlasů.;-D

0/0
16.11.2008 14:54

Pasterrr

Re: HLASOVÁNÍ V TV PRIMA PRO JULÍNKA MĚ UKLIDNILO !!!!

to je teorie, v praxi je to velmi těžce proveditelné a že se o to pár lidí pokoušelo a šlo i o více, než závěrečnou větu v pořadu, který je jednou týdně

0/0
16.11.2008 14:59

patriot

Re: HLASOVÁNÍ V TV PRIMA PRO JULÍNKA MĚ UKLIDNILO !!!!

Nevím, jestli to je teorie, ale fakt je, že na serveru TV Prima na dotaz diváka k tomuto tématu, mu odpověděli, že může z 1 mobil. telefonu poslat až 50 SMS do hlasování.;-)

0/0
16.11.2008 15:07

Pasterrr

Re: HLASOVÁNÍ V TV PRIMA PRO JULÍNKA MĚ UKLIDNILO !!!!

to jsou pravidla, která mohou využít obje strany, julinek dostal 13.000 zpráv  což bylo 35%, tak to vyděl padesáti a získáš minimální počet použitých telefonů, který je stejně nevypovídající jako předešlý údaj, ale na tom nezáleží. Jde o to, že obě strany mají stejnou možnost do výsledku hlasování zasáhnout. Tak že výsledek je podle pravidel.

0/0
16.11.2008 15:13

Pasterrr

Re: HLASOVÁNÍ V TV PRIMA PRO JULÍNKA MĚ UKLIDNILO !!!!

opravuji - julinkuv počet SMS tvořil 65% ze vše přijatých

0/0
16.11.2008 15:14

ijwww

Re: HLASOVÁNÍ V TV PRIMA PRO JULÍNKA MĚ UKLIDNILO !!!!

PODVODEM MŮŽE BÝT I STATISTIKA SPOLEČNOSTI "STEM.S.R.O", KTERÁ MÁ VE SROVNÁNÍ S BĚŽNÝMI S.R.O. DESETINÁSOBNÝ ZÁKLADNÍ KAPITÁL (Z ČEHO TEN ZDROJ PENĚZ? - VIZ VÝPIS Z OBCHODNÍHO REJSTŘÍKU) !!!!

0/0
20.11.2008 21:11

patriot

Zdrav.reformy

Pozorně jsem sledoval OVM a zejména lži spoluautora reforem zdravotnictví  Šnajdra. Sledoval jsem i jeho vystoupení v pořadu Máte slovo na ČT a  kdyby mohl, tak utekl, protože zástupci pacientů i zdravotníků si ho pěkně vychutnali kvůli poplatkům a zdrav. reformám. Dnes v OVM se také předvedl, jak to ve skutečnosti je. Regulační poplatky měly omezit  čekání v čekárnách, nic se nestalo, stále je tam plno. Řízená zdrav.péče je opravdu vynález. Když 70 letý pacient potřebuje endoprotézu, tak mu stačí obyčejná, kdoví jak tu dlouho bude, ale když je bohatý a připlatí si, tak dostane náhradu, která mu vydrží několik desítek let.

0/0
16.11.2008 13:45

patriot

Re: Zdrav.reformy

Podle něj spočívá spravedlivá péče pro všechny v tom, že když nemáš

peníze, tak dostaneš acylpirin, ale zaplať a dostaneš drahé léky atd.

Je prostě koumák  a určitě se podílí na všimném od VZP a

farmaceutických podniků.;-DRvRv

0/0
16.11.2008 13:45

ijwww

POLITICKÝ FANATISMUS NÁM SAMÝM UBLIŽUJE !!!!

PODLE DNEŠNÍCH ZÁKONŮ MŮŽE LÉKAŘ ODBÝT PACIENTA ACYLPIRINEM. JE TŘEBA POZORNĚJI SLEDOVAT FAKTA !!!!

PODLE DNEŠNÍHO STAVU LZE V NEMOCNICÍCH ZÍSKAT LEPŠÍ PÉČI ZA ÚPLATEK, BEZ ČÁSTEČNÉHO PŘISPĚNÍ OD POJIŠŤOVNY !!!!

 

PODLE DNEŠNÍCH ZÁKONŮ JE MOŽO PACIENTA S MRTVICÍ NEPŘIJMOU DO ŠPITÁLU !!!!

PODLE DNEŠNÍCH ZÁKONŮ, MŮŽE LÉKAŘ PACIENTŮM NABÍZET ZBYTEČNĚ DRAHÉ LÉČENÍ (PODLE EKONONICKÝCH ZÁJMŮ LOBISTŮ) A NENÍ POVINEN NEJPRVE NABÍDNOUT NEJLEVNĚJŠÍ LÉČBU !!!!

0/0
16.11.2008 14:22

ijwww

Re: Zdrav.reformy

REGULAČNÍ POPLATKY SKUEČNĚ OMEZILY NADUŽÍVÁNÍ A TAM KDE NE, TAK PŘISPÍVAJÍ KE STABILIZACI LÉKAŘŮ (ABY NÁS NAKONEC NELÉČILI UKRAJINCI, KTEŘÍ NEZNAJÍ ČESKY!!). !!!! 

ŘÍZENÁ ZDRAVOTNÍ PÉČE EXISTUJE VE VŠECH VYSPĚLÝCH ZEMÍCH, ABY SE PENÍZE ZBYTEČNĚ NEUTRÁCELY ZA BANALITY A NEBYLO POŘEBA OMEZOVAT ŠPIČKOVÉ NEZBYTNÉ ÚKONY !!!! 

TO, ABY SI MOHL KAŽDÝ PŘIPLATIT ZA NADSTANDARDNÍ (NIKOLIV NEZBYTNÝ) ÚKON SCHVALUJI, PROTOŽE BUDE Z PŘÍPLATKU BUDE HRAZEN NEJEN ČÁSTEČNĚ (NAD RÁMEC POJISKY) ÚKON, ALE ČÁSTEČNĚ I POSÍLEN FINANČNÍ FOND POJIŠŤVNY !!!!

0/0
16.11.2008 14:38

ijwww

SOČASNÝ SYSTÉM SE ZBYTEČNĚ BRÁNÍ DALŠÍM ZDROJŮM !!!!

NEZNÁM ŽÁDNÝ ROZUMOVÝ DŮVOD, PROČ BY SI TEN, KDO NA TO MÁ, A CHCE TO, NESMĚL ZALATIT ÚPLNĚ CELÝ ZDRAVOTNÍ ÚKON ZE SVÉHO ????

(A TŘEBA SI JEŠTĚ ZAPLATIT NA POKOJI TELEVIZOR !)

0/0
16.11.2008 14:44

Pasterrr

Re: SOČASNÝ SYSTÉM SE ZBYTEČNĚ BRÁNÍ DALŠÍM ZDROJŮM !!!!

tady asi někteří nechápou, že plně hrazené zdravotnicví nemůže fungovat  a nefuguje nikde, spoluúčast byla i před 1989. MZ to chápe a snaží se  tu spoluúčast nastavit tak, aby při co nejnižším procentu měla co nejvyšší efekt. Jestli se jim to daří nejsem schopen hodnotit, ale ČSSD popírá tento systém jako celek. Blekotání pana Škromacha v OVM bylo trapné, styděl jsem se za něj. Nechápu, kolik lidí se na argumety typu "to nebude fungovat protože to je nesmysl" nachytá. Ten náměstek MZ hovořil trochu obsáhle, přesto se držel konkrétních věcí a jeho výzva k sázce o odstoupení k panu Škromachovi byla velmi dobrá. Měl ho k tomu víc nutit, aby jeho ústup byl zřetelný i pro ČSSD voliče.

0/0
16.11.2008 14:57

patriot

Re: SOČASNÝ SYSTÉM SE ZBYTEČNĚ BRÁNÍ DALŠÍM ZDROJŮM !!!!

Takže se shodujem v tom, že kdo na to má, ať je lépe léčen, než ten, kdo na to nemá. Souhlasím, ať si připlatí za televizor, ale nesouhlasím s tím, že je rozdílné zdraví  bohatých a chudých. Jak se říká ve smrti jsou si všichni rovni. A tam už nepomůže ani to, že je někdo bohatý, nebo chudý . To jediná spravedlivá věc na světě.;-)

0/0
16.11.2008 15:03

Pasterrr

Re: SOČASNÝ SYSTÉM SE ZBYTEČNĚ BRÁNÍ DALŠÍM ZDROJŮM !!!!

čti: zdravotnicví bez spoluúčasti nikde na světě nefuguje! Dobře nastavená spoluúčast brání plýtvání.

0/0
16.11.2008 15:21

Pasterrr

Re: SOČASNÝ SYSTÉM SE ZBYTEČNĚ BRÁNÍ DALŠÍM ZDROJŮM !!!!

tak že podle tebe, když si někdo může v nemocnici zaplatit apartmá s vodní postelí, a bionickou protézu z hi-tech materiálu, tak by to pojišťovna měla platit všem se stejným problémem? Dotahni to do důsledku, pojišťovně by došli prachy, tak že by se musela vrátit k nižšímu standardu nebo začít vybírat drasticky více peněz od pojištěnců.

0/0
16.11.2008 15:26

ijwww

Re: SOUČASNÝ SYSTÉM SE ZBYTEČNĚ BRÁNÍ DALŠÍM ZDROJŮM !!!!

JSOU NA TO DVA POHLEDY:

JEDEN Z HLEDISKA MOUDRÉ PŘRODY, A TO, ŽE TEN KDO NEMÁMÁ, NENÍ ŽIVOTASCHOPNÝ A MUSÍ UVOLNIT MÍSTO ŽIVOTASCHOPNÉMU (PŘÍRODA SI TOTIŽ VYBÍRÁ, A KDO JI V TOM CHCE BRÁNIT, TAK NEMÁ ŠANCI)

A DRUHÝ JE LIDSKÝ: KDO OPRAVDU CHCE A ZÁLEŽÍ MU NA NĚČEM, MÁ MOŽNOST PROJEVIT AKTIVITU, NAPŘÍKLAD SI VYPŮJČIT, NEBO LIDEM VYSVĚTLIT A PŘIMĚT JE K DOBROVOLNÉMU SPONZORSKÉMU DARU (NAPŘÍKLAD ZA POMOCI MÉDIÍ)

0/0
20.11.2008 20:53

hnedka_zdrapana

Re: Zdrav.reformy

Zastupci pacientu? To jsou spise zastupci komunistu ci socanu. Ja jako pacient chci kvalitni trzni placene zdravotnictvi a ne socialisticky "zadarmo" bordel.

0/0
18.11.2008 1:51

ijwww

A KOMU BY SE PODLE VÁS MĚLY POSKYTOVAT ŠPIČKOVÉ ÚKONY KTERÉ

KTERÉ NELZE POSKYTOVAT VŠEM, PROTOŽE NA NĚ NEJSOU JAK LÉKAŘSKÉ TAK FINANČNÍ KAPACITY ????

TĚM, KTEŘÍ SI JE ZAPLATÍ A NEZATÍŽÍ TAK SPOLEČNÉ PROSTŘEDKY, NEBO TĚM, KTEŘÍ RUDÍ VZTEKEM NEJVÍC MEDIÁLNĚ ŘVOU ????

PROČ SI NEPŮJČÍ A POCTIVĚ TO NEDOSTATKOVÉ NEZAPLATÍ ????

TO JE TA RUDÁ MORÁLKA !!!! !!!! !!!! !!!!

0/0
20.11.2008 20:41

JÚLINEK.ŠÍŠAL.

souzi a soušky, předrahé modré strakovstvo ...

si myslím, že karty jsou rozdány skvěle ... socani ttrvaji na svém ... takže lidovci ve vládní koalici mají nyní šanci prosadit, že poplatky půjdou místo vybírajícím doktorům do celé státní zdravotní péče, neb současnost je vůči specialistům s 5 pacienty za den oproti ouřadům s desítkami pacientů denně velice nespracedlivá .... no a od toho je již jen krok k tomu, aby poplatky byly převedeny rovnou pod povinné zdravotní pojištění ...  ale to mohou jen díky pevnému postoji socanů za zády  ...  a protože obvyklým demagogům slouží pouze několik povšechných frází  ... nezredukuje se v čížsku zdravotní péče pouze na službu těm, co si na ní dost nakradou ....:-) 

0/0
16.11.2008 13:24

ijwww

VYNÁLEZCE VYNALEZENÝCH CIKÁNSKÝCH GET OPĚT OBSTRUUJE !!!!

ZA SPRVEDLIVOU LOGIKU NEPOVAŽUJI ODVÁDĚNÍ POPLATKŮ DO POJIŠŤOVNY, PROTOŽE POPLATKY NEMAJÍ JEN REGULAČNÍ ÚČIKY, ALE TAKÉ STABILIZAČNÍ ÚČINKY (NEMÁM ZÁJM, ABY U NÁS LÉČILI NA OBVODECH SLOVÁCI ČI UKRAJINCI). SPRAVEDLIVÉ JE, ABY PLATILO: ČÍM VÍC ÚKONŮ, TÍM VÍC PŘÍSPĚVKŮ

LEVOVĚTRNÝ ČNEK NÁM ZAMČUJE, ŽE SPECIALISTÉ, CO MAJÍ MÁLO PACIENTŮ, MAJÍ SJEDNÁNÉ S POJIŠŤOVNOU JINÉ FIXNÍ ODMĚNY !!!!

JDE OPĚT O RUDÉ VYMÝVÁNÍ MOZKŮ PRO ZÁCHRANU STRANY !!!!

 

0/0
16.11.2008 13:54

dislektik-idnes si na mě zasedla

levice LŽE

a náměstek konečně přitvrdil a nestal se jen otloukánekR^

0/0
16.11.2008 13:02

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: levice LŽE

namestek je statni urednik a podle toho by se mel chovat, jeho politicke utoky jsou zcela neprijatelne a mel by byt odvolan ;-D

0/0
16.11.2008 13:10

pepe999 from Salford

skromach opet lze..

;-D;-D:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©

0/0
16.11.2008 12:43

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: skromach opet lze..

v cem konkretne? ;-D

0/0
16.11.2008 12:44

pepe999 from Salford

Re: skromach opet lze..

tvrdil, ze zakony na stabilizaci zdravotnictvi se zavedly za cSSd...;-D:-©:-©

0/0
16.11.2008 12:52

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: skromach opet lze..

to je pravda, julinek zadne zakony zatim neprosadil ;-D

0/0
16.11.2008 12:57

pepe999 from Salford

Re: skromach opet lze..

Lzes, Julinek uz prosadil lekovou vyhlasku atd..;-D

0/0
16.11.2008 12:58

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: skromach opet lze..

julinkova lekova vyhlaska je stejna jako rathova, zmenil ji teprve ted na podzim a to se jeste nestacilo projevit ;-D

0/0
16.11.2008 13:01

pepe999 from Salford

Re: skromach opet lze..

Lzes..;-D

0/0
16.11.2008 13:04

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: skromach opet lze..

to jsou fakta ;-D

0/0
16.11.2008 13:08

pepe999 from Salford

Re: skromach opet lze..

Ne, tvoje obvykla argumentace..;-D

0/0
16.11.2008 13:27

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: skromach opet lze..

tak napis kdy tedy napsal tu novou vyhlasku ;-D

0/0
16.11.2008 13:30

pepe999 from Salford

Re: skromach opet lze..

Taky prosadil poplatky, coz je zakon a nejenom poplatky, takze lzes..;-D

0/0
16.11.2008 12:59

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: skromach opet lze..

poplatky stabilizovaly zdravotnictvi? ;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
16.11.2008 13:01

pepe999 from Salford

Re: skromach opet lze..

Tvoji kamosi z redakce zacali mazat??:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©

0/0
16.11.2008 13:28

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: skromach opet lze..

to byl banga ;-D

0/0
16.11.2008 13:30

ijwww

ŠKOROMACH JE RUDÝ KOLABORANT !!!!

V TV SE ZMOHL JEN NA ŠAŠKOVSKÉ USMĚVY, SKÁKÁNÍ DO ŘEČI A RUDÉ CEJCHY !!

NA ŽÁDNÝ VĚCNÝ ARGUMENT PROTI ZDRAVOTNÍ REFORMĚ SE NEZMOHL !!!!

0/0
16.11.2008 14:00

Flyblown

Re: vyzrane prase z KSC skromach se v OVM

Při záběru z dálky je vidět, že se jen tak tak vešel do židle. Vypadá to, že bude potřeba, aby ho z ní vysekali hasiči.

0/0
16.11.2008 13:02

madqwert - obet cenzury ydnes

snajdr na CT

:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©:-©;-D

0/0
16.11.2008 12:34

Flyblown

Re: snajdr na CT

Bliješ si do huby.

Ale to vždycky, že jo.

0/0
16.11.2008 12:58

Vanislav

Jaky pak spor?

Julinkovy zmeny prinesly snizeni vyberu nemocenske o 1/3!! snizeni vydeje zakladnich leku na recept temer na nulu, uvolnily se cekarny a tezce nemocni dostavaji lecbu kterou nedavno nedostavali. Navic, babicka ktera 8!! let cekala na elektricky vozik, ho konecne dostala. Nechapu co tu chcete resit. Zmeny jsou ok, jenom se pri nich sahlo sockam a lenochum na penize, tak co cekate, ze snad pujdou makat?

0/0
16.11.2008 11:37

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: Jaky pak spor?

kdyz za urcite obdobi nemocenskou nevyplacis, tak se logicky snizi vyber ;-D

k tomu, aby zakladni leky nebyly na recept, resp. hrazeny pojistovnou nepotrebujes poplatky, ale staci zmenit uhradovou vyhlasku ;-D

v cekarnach je lidi porad stejne ;-D

tezce nemocni lecbu dostavaji, protoze rath stabilizoval zdravotnictvi a diky nemu maji pojistovny dost penez, kdyby julinek nebyl blbec, bylo by jeste na lepsi peci ;-D

0/0
16.11.2008 11:59

Vanislav

Re: Jaky pak spor?

ze jsi to ty, tak bych ti rad rekl, ze o tretinu klesl pocet dni, kdy lide byli na neschopence, financni stranka nikdy nebyla presne zverejnena.

0/0
16.11.2008 12:14

madqwert - obet cenzury ydnes

Re: Jaky pak spor?

protoze si lide berou dovolenou, kdyz za nemocenskou nic nedostanou, to je zrejme ;-D

0/0
16.11.2008 12:33

Vanislav

Re: Jaky pak spor?

A? Mas se pojistit jako kazdej normalni clovek.

0/0
16.11.2008 15:08

traktorista operator

Re: Jaky pak spor?

proc ze sebe delas porad idiota?8-o

0/0
16.11.2008 12:20

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.