Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O věku trestní odpovědnosti musíme diskutovat, řekl ministr Pospíšil

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil předložil návrh, aby hranice zůstala na 15 letech věku. Snížení na čtrnáct let se stalo středobodem diskuse o novém trestním zákoníku. "Mým cílem je, aby se v rámci předloženého návrhu o věkové hranici znovu diskutovalo," napsal čtenářům iDNES.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rohatey

Tož modrý súdruh minister

proč takto demagogicky otáčíte skutečnosti a fakta, tady nikdo nechce diskutovat o trestní odpovednosti dětí, těch 14 let to nevadí nikomu, jedině že byste chtěl diskutovat o posunutí té hranice třeba na 12 let.

Tady jsou námitky proti té zcela jiné hranici týkající se ochrany dětí před sexuálními devianty nebo sexuálními psychopaty, tady by se o té hranici také dalo diskutovat ale nikoliv o tom že bude stejná jako ta hranice pro trestnou odpovědnost tady by se dalo diskutovat o tom zda by nebylo vhodné posunout tu hranice  na 18 let, tedy aby toto bylo v koleraci s alkoholem, kouřením a pornem, pokud to není tak to nemá žádnou logiku, zbytečné chránit 17 leté děti před alkoholem a 14 leté děti nechránit před horším ohrožením které představují např. psychopatičtí pedagogové zneužívajíci svěřené děti. Ty případy jsou docela časté a není to jen "mistr" Kulinský.

0/0
19.11.2008 10:22

rohatey

Re: Tož modrý súdruh minister

Ono bych řekl že tahle ochrana mládeže by šla udělat bez problémů i tak že by se nemusela zbytečně kriminalizovat mládež tedy sex mezi vrstevníky.

Např. dát do trestního zákona ustanovení že pohlavního zneužívání se dopuští každý komu bylo svěřeno k dozoru dítě mladší 18 let a kdo toto dítě sexuálně obtěžoval nebo s ním měl dokonce sexuální styk.

Jak prosté a jednoducjé ale zdá se že chápat tohle prosté a jednoduché na to jaksi nejsou v těch mozcích právnických vzdělanců dostatečné rozumové kapacity. :-©

0/0
19.11.2008 10:31

BingoXX

Re: Tož modrý súdruh minister

spíš tobě se toho v mozku nedostává jinak bys tu neblil takové kraviny

0/0
19.11.2008 12:31

rohatey

Re: Tož modrý súdruh minister

Odpal úchyle vytáhni si svoji sbírku obrázků 13 letých dětí a věnuj se svému pravidelnému  sexu akorát si uvědom jedno i ty obrázky jsou dneska trestné. :-)

0/0
19.11.2008 13:00

BingoXX

Re: Tož modrý súdruh minister

přečti si v IDnes rozhovor s moudrým Weissem a dozvíš se, že se všem mužským líbí nejvíce třináctileté dívky a je to normální, jestli tebe třináctky sexuálně nepřitahují, tak jsi úchyl ty;-D

0/0
19.11.2008 13:16

rohatey

Re: Tož modrý súdruh minister

Možná že se libí ale normální člověk se je nesnaží uhnat k souloži, a už vůbec ne takové které dostane svěřené do péče. Třeba obtěžovat  17 letou holku kterou příbuzní poslali na prázdniny to je pro normálního chlápka zcela ostudné, stejné je to s dětmi svěřenými pedagogovi do školy, na rektreaci, sport atd., tam pokud někdo ty děti zneužije tak by měli okamžitě kastrovat a nikoliv v narkóze ale zaživa.  

0/0
19.11.2008 13:32

zbynek._s

Prohlášení K213 jste už četl, pane ministře?

O známení o blokádě SZ v Nymburce : v V Nymburce , 19.11.08

Sdružení K 213 tímto oznamuje vládě České republiky, ministru spravedlnosti a široké veřejnosti,  že  s odvoláním se na čl. 23 Listiny, rozhodlo o okamžitém uzavření Okresního státního zastupitelství v Nymburce , které se namísto ochrany zákona a spravedlnosti stalo místem zvůle a násilí šířeného organizovanou mafiánskou bandou. Hanba českému neprávnímu státu!

Sdružení K 213 tímto oznamuje vládě České republiky, ministru spravedlnosti a široké veřejnosti,  že  s odvoláním se na čl. 23 Listiny, rozhodlo o okamžitém uzavření Okresního státního zastupitelství v Nymburce , které se namísto ochrany zákona a spravedlnosti stalo místem zvůle a násilí šířeného organizovanou mafiánskou bandou. Hanba českému neprávnímu státu!

0/0
19.11.2008 9:36

rohatey

S těmi kriminálními haranty

by bylo zřejmě nejideálnější vrátit se do časů když právo ještě jakž takž fungovalo (pokud se nejednalo o politické záležitosti). Potom by si úchylové všech "sexuálních orintací" nemuseli dělat naděje že budou moci beztrestně prznit 14 leté děti .

Za bolševiků sice byla trestní zodpovědnost na 15 letech ale existoval ten potřebný instutit polepšoven kde těmto nezletilým delikventům dali zahulit stejně jako v obyčejném kriminálu. Dneska je posílají do nějakých diagnostických ústavů kde pokračuje to zfeminizované osazenstvo v té duševní devastaci co zahájili v rodinách, tedy žádné trestání a kázeň těmto dětičkám je hlavně potřeba dát především "lásku, volnost" a pokud jsou výchovné problémy tak to vyřeší pohovor s psychológyňou nebo  domluva soudružky vychovatelky. Zkrátka obdobný režim jako je dneska v těch skutečných kriminálech pro dospělé. :-©

0/0
18.11.2008 17:04

rohatey

Zajímavé tak ono by to prý přineslo

nějaké blíže nespecifikované problémy hýbat s tou trestní odpovědností a ten zcela jiný paragraf který se týká ochrany mládeže nechat hezky napokoji. Tlak na to aby se posunula hranice trestní zodpovědnosti ten tady ze strany normální veřejnosti určitě byl, poté co došlo ze strany těchle nezletilců i k vraždám a co někteří s tou beztrestností dokonce začali kalkulovat.

Na druhé straně ohledně snížení hranice pro ochranu mládeže před úchylnými osobami takový tlak tady určitě není, když pročteme ty diskuze např. kolem Kulinského tak je tady spíš tlak na značné zpřísnění.

Řekl bych že tlak na možnost beztrestného prznění 14 letých dětí ten je jen a jen ze strany té úchylné části veřejnosti, zdá se že mezi právníky a poslanci mají tihle lidé hodně vysoké slovo, že by ministr Pospíšil patřil také k těmhle lidem takto podivně sexuálně orientovaným, jak jinak vysvětlit tu demagogii že tyhle dva rozdílné paragrafy musí někdo takto násilně spojovat ???  

0/0
18.11.2008 16:53

3x pro pravdu zabanovany astatic

ještě bych zvedl tresty

za dopravní nehody při kterých viník chlastal. Nekompromisně zavírat na delší dobu. Mohlo by se to brát jako úmysl.

0/0
18.11.2008 15:24

3x pro pravdu zabanovany astatic

Nevím o čem se má diskutovat...

Klidně bych byl pro snížení i na 13 let.. Kolik trestných činů i těch nejzávažnějších (brutálních vražd, napadení a oloupení velmi starých lidí,apod) spáchaj právě parchanti kolem 13ti let....

A když si takový parchant umí "spočítat", že když napadne starou babču o holi a vyrve jí kabelku, že ta ho nepřemůže ani nedohoní... musí i vědět, že to je protiprávní a že se to nesmí. Trestat, trestat, trestat.

0/0
18.11.2008 15:18

Fellow from Volunteer Park

Hranice trestní odpovědnosti

Na právech nás učili, že člověk je schopen posoudit trestnost, resp zákonnost svého počínání rozvojem kritického myšlení, to je sice diskutabilní hranice, ale shoda panuje že oblast mozku odpovědná za kritické myšlení se rozvíjí mezi 8 -10 rokem věku.

Tudíž diskutovat jestli 14 či 15 let není nutné, diskutujme zda 12 či 14 let...

Zvláště dnes, když trestné činy páchané nezletilci mohou být velmi kruté, či krutě provedené.

0/0
18.11.2008 14:05

Dle_Idnes_vulgarni_rasista

U multulti

doporučuju začít trestní odpovědnost okamžikem početí....

0/0
18.11.2008 12:18

Ferin007

Ať se v ČR udělá sebelepší věc,

dycky se nande dostatek prskalů a nespokojenců, keří si na tom budou chladit svoji žáhu. Rv

0/0
18.11.2008 12:10

Sharkee

zase se nejaky frustrovany ubozak

snizil k zadavani nesmyslnych otazek pod cizim nickem

-

zkus se priste zeptat pod svym jmenem ubozacku

0/0
18.11.2008 11:15

V.Poustka

??????????????????????????????

proč jsou zase otázky pokládány pod falešnými nicky, madqwerte?:-©:-©:-©;-O;-O

0/0
18.11.2008 10:26

zbynek._s

Není myslitelné podporovat soudní parazity

Není myslitelné podporovat soudní parazity a jejich klientelu nevypuštěním paragrafu komunistického 213 o výživném. Dětem nepomáhá, společnosti škodí. Ministr jenom diskusi o tr. zákoníku jenom kašíroval. Čeští tátové nechtějí vyživovat státní nepřátele jejich rodin.  Více o nich na www.K213.cz

0/0
17.11.2008 0:41

ChuckFuck

Re: Není myslitelné podporovat soudní parazity

....a logika šla na ryby???

0/0
18.11.2008 10:06

zbynek._s

Re: Není myslitelné podporovat soudní parazity

Státní zásahy do českých rodin, kriminalizování tátů za to, že se chtějí podílet na výchově svých dětí , to všechno logiku nemá. Trojnásobná přezaměstnanost soudců také ne. Politické procesy s rodiči, kteří se nechtějí vzdát dětí, výslechy poštvaných potomků proti vlastním tátům, nad tím už rozum zůstává stát. Trestní soudnictví  zaměřené proti otcům je na zvracení. Proč dětem táty zavíráte, přinejmenším bezdůvodně na dlouhé měsíce uvrhujete do vazby, ve světě nikdo  nepochopí. Fašismus, soudní teror, útlak populace...

Každý rok přes 11 tisíc otců, kteří často nemají práci, vězněno pro dluhy, které vyvolal soud! (Výživné) Mohl by si tohle dovolit  jakýkoliv feudál?

Že ODS pak kvůli Pospíšilovi nevolí, je nasnadě. Tak co vám není jasné? Klidně se zeptejte! Doporučuji také www.justicetv.cz

0/0
18.11.2008 10:28

Merk

Re: Není myslitelné podporovat soudní parazity

Běžte se léčit, jste k politování.

0/0
18.11.2008 14:01

3x pro pravdu zabanovany astatic

Re: Není myslitelné podporovat soudní parazity

To víš, že jo. Už jsem od tebe dlouho nečetl žádná moudra. Vylij si srdíčko, uleví se ti. A zase za měsíc u nějakého článku o soudech ahoj.

0/0
18.11.2008 15:20

3x pro pravdu zabanovany astatic

Re: Není myslitelné podporovat soudní parazity

To je tady známá figurka. Je to pomatenec, co se patrně soudí o úpravu styku s potomkem. Bohužel své výlevy prezentuje tady a často to nemá hlavu ani patu. Už jsem s ním několikrát diskutoval. Je to marný, je to marný, je to marný.

0/0
18.11.2008 15:14

zbynek._s

Re: Není myslitelné podporovat soudní parazity

Argumenty chybí, asi vás špatně platí co holenkové? Stejně vás vyhází!

0/0
18.11.2008 15:30

azzazello

A bude to stačit???

Já si myslím, že ne.Proč někde mohou být tresty daleko vyšší. Proč se bojíme činy ocenit dle zásluh? Ať jeden se přihlásí, kdo si myslí, že tresty jsou příliš tvrdé. Hezký večer. A.

0/0
15.11.2008 0:02

Shal

Re: A bude to stačit???

Spíše jde o to, že žijeme v právním státě a zákon se nesmí stát prostředkem k linčování rozvášněným davem.

0/0
17.11.2008 13:32

alfx

Re: A bude to stačit???

zatím to vypadá spíš na to, že v rámci tohoto "právního" státu budou za chvíli spořádaní občanů beztrestně lynčováni rozvášněnými zločinci...

0/0
18.11.2008 12:10

Najdete na iDNES.cz