Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poplatky u lékaře už zavrhují i někteří politici ODS

Další rána pro ministra zdravotnictví Tomáše Julínka přišla z jeho vlastní strany. ODS je v některých krajích ochotna zrušit vybírání poplatků v krajských nemocnicích – jen aby mohla vládnout v koalici s ČSSD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Yeback

ODS, pohrobek Opčanského fóra, patří na smetiště dějin.

Doufám, že dopadnou jak US-DEU, nic jiného si ti šmejdi ani nezaslouží. :-P

0/0
21.11.2008 18:48

gold

Zajímavý článek

ZDE jsou velmi zajímavé informace k tématu:

http://seamyside.blog.cz/0804/opravdu-to-takhle-chcete

0/0
12.11.2008 14:56

rohatey

Ještě tak kdyby Topolánek osvětlil v čem

spočívají ty "reformy" k ozdravění financí, jediné reformy které tady vidím je zvyšování daní - DPH, spotřebních daní,  od 1.1.09 i daně z příjmu fyzických osob o 690,- Kč měsíčně pro každého a dále další plány na podvodné a skryté zvyšování dalších daní těmi křiváckýmu Kalúskovými "úpravami" tedy navyšováním základů daně právnickým i fyzickým osobám, zdaňování toho co se nikdy nezdaňovalo, prodeje nemovitostí, bytů, výhry v loteriích atd.. Tedy  tato "pravicová"  v podstatě dělá zcela bolševickou  politiku proti které vždycky ječeli jak pominutí, zvyšují daně aby se tyhle peníze mohli zase rozdat nějaké hrstce vybraných menežérů. Pokud si vzpomínám za vlády sociálistů se dělal  8 let úplný opak, každoročně se snižovali nejen sazby daní ale i základy daně firem (např. odpisy atd.) dneska ti modří bolševici tohle pravicové co se tady dělalo likvidují tou svojí bolševickou prý "reformou".  

 

0/0
11.11.2008 16:08

rohatey

Hezké ať to zruší pro důchodce

kvůli kterým se to zavedlo a potom z toho zbude už akorát ta buzerace a byrokracie pro ostatní.  Sláva jednoduchému státu který nám ODS slibuje už 15 let  ale když se dostane k moci tak dělá naprostý opak. :-©;-€

0/0
11.11.2008 15:52

relax100

Poplatky se osvědčily, tak je radši zrušíme!

Je mi líto pana Julínka, že musí bojovat s takovou bandou blbců a teď se přidá i pár pitomců z ODS. Jediný ministr, krerý má jasnou a funkční koncepci po 15 letech laborování a nakonec to neustojí? Ať se radši zbytek pravice stáhne do opozice, než se zašpinit se těma sockomoušema. Ať vidí ty hlupáci co volili socany, že vlastně zvolili komunysty a ať vidí, jak to dopadne jestli to zopakují ve vladě. Češi jsou nepoučitelní:-©           

0/0
11.11.2008 15:52

mpixel

DMS solidárně a pro štěstí

O vánocích sedí socky u televize a posílaji smsky na nějakého těžce postiženého aby vybraly 1milion korun  Přitom Julínkova  reforma kterou jsem já volil do zdravotnictví přinesla přes 2 miliardy.  takže socky....vybírejte si na postižené sami DMS !!!! A až budete mít ve sbírce 2miliardy, tak se přidám.

Taky socky furt nepochopí že ta úspora nespočívá v těch poplatcích které se vyberou nebo nevyberou, ale v tom že ti co to  nepotřebovali tak omezili zdravotní péči. Ta úspora 2 miliardy za čtvrt roku je i kdyby lékař těch 30Kč hodil do kanálu. Zdravotnictví neušetří těch 30Kč, ale tím že někdo k tomu doktorovi nepřijde. Chápete to? Ale asi už je to moc složité, víc  operací na jednou.

Zdraví je každého věc. Když někdo o ně nedbá, tak si musí zaplatit sám. Nicméně i solidárnost Julínka byla vysoká...nad  5tisícKč se měl stát postarat.

0/0
11.11.2008 15:23

moravan.sk

hmmmmmmmmmmmmmmmm

Kdo je to ten Cickrt? Takové trpasličí jméno to je. Hodí se pro protivnýho trpaslíka, Šulínkova pomahače a přisluhovače.

0/0
11.11.2008 15:05

moravan.sk

juldašulda

V roce 2060 bude podle Evropského statistického úřadu žít v ČR jen 9,5 milionů lidí a 33,4 procent z nich bude starších 65 let.

Ačkoliv to nikdo vlastně nemůže předvídat, jde o něco, nad člím by se měli politikové už dnes zamýšlet, nad tím, co to bude znamenat pro obyvatelstvo v jejich zemích a pro sociální život v nich. O číslech a o jejich významu něco v téhle poznámce...

Pokud to tak pújde dál, tak ten výhled není správný. Julínek je se svými reformami zlikviduje do šedesátky.

0/0
11.11.2008 15:03

zeolit

S regulačními poplatky souhlasím.

S těmi, které "rád" zaplatím u praktického lékaře a  za pobyt v nemocnici. Vadí mi poplatky za léky v lékárnách. Uznal bych jejich nutnost v případě, že jejich nevybírání by zvýšilo pětitisícovou hranici. Jsem solidární. Ale to by prosil o přesvědčivé výpočty, nejlépe na "tabuli"... Pana Cikrta ctím, ale měl by trochu ubrat na té sebejistotě s kterou celou problematiku vysvětluje.

0/0
11.11.2008 14:51

jezkovyvoci

Smlouva ODS s občany ČR

6. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.

 

http://zpravy.idnes.cz/dokument-smlouva-ods-s-obcany-cr-dod-/domaci.asp?c=A060531_122123_domaci_nel

0/0
11.11.2008 14:22

hnedka_zdrapana

Re: Smlouva ODS s občany ČR

Oni snad to ustavni pravo zrusili? A spoluucast je trosku neco jinyho nez regulacni poplatky.

0/0
11.11.2008 14:43

avlyslakecod

Re: Smlouva ODS s občany ČR

Ne, oni si ho jenom přizpůsobili.

0/0
11.11.2008 15:08

jezkovyvoci

Re: Smlouva ODS s občany ČR

A to není jediná věc - stačí si tu smlouvu přečíst. Téměř nic z toho, co se tam píše, ODS nedodržela.

0/0
11.11.2008 15:34

wcbaba

Koryto je přednější než nějaký program reforem ODS

0/0
11.11.2008 13:28

jekkal

Od

senátních a krajských voleb se  Paroubek stal z největšího nepřítele Topolánka jedním z jeho největších spojenců. Není to samozřejmě spojenectví navenek přiznávané a nejedná se ani o velkou koalici, kterou Paroubek tak jednoznačně odmítá. Je to spíš jakási první pomoc současné skomírající koalici. Paroubek stál před rozhodnutím, zda podpořit Klausův, Zemanův a Bémův pokus o návrat do starých časů a aktivně jim pomoci Topolánka odstranit, nebo se naopak dohodnout s Topolánkem a sám sobě tak zachovat možnost jednat samostatně, bez nepříjemného vměšování Zemana či Klause. Paroubek si počkal, dokud nebylo jasné, jakým směrem povane vítr na kongresu ODS. Svým rozhodnutím teď může získat body za to, že se během českého předsednictví EU chová konstruktivně. A tím, že bude ODS strategicky dodávat „odpadlíky“ k prosazení jejích reformních zákonů, zároveň úspěšně zlikviduje Topolánkovy šance na úspěch v příštích parlamentních volbách.

0/0
11.11.2008 13:21

Tonda Brno

Re: Od

Nějak ti přestává fungovat to tapetování.

0/0
11.11.2008 13:56

Vilém Hynek Jarmila

volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Bohužel většina lidí je jednoduchých a vidí jen svou peněženku, navíc jim problematika rozpočtu je cizí a jakákoliv částka nad 1 milion Kč je velmi vzdálená. ODS projela volby, protože vůbec nekomunikovala program, úspěchy a další plány. Zdravotní reforma je dobrá, jen Julínek udělal chybu, že jí rozdělil a neprezentoval její jednotlivé etapy jako celek - zřejmě z obavy, aby prošly poplatky v PS. To, že ho teď nepodrží kolegové z ODS je skandál. Podle mne by bylo lepší, kdyby se ODS rozdělila - pro část lidí je přijatelná Topolánkova parta, pro část Klaus a Bém (osobně tomu nerozumím, ale je to tak).

Tahle země potřebuje statečnou vládu, která vyhraje volby, udělá nevratnou reformu zdravotnictví, důchodového systému a školství a pak klidně prohraje na 1-2 volební období volby. Potřebujeme individuální zdravotní účty s diferencovanou péčí, školné a individuální důchodové účty. Vše pokud možno bez přímého vlivu státu. Pak se vláda bude moct soustředit na skutečné problémy.

0/0
11.11.2008 12:13

denny2006

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

proč by se měla ODS rozdělovat,je přece normální,že v mocenském vnitrostranickém boji se prosadí jistý názorový proud,frakce a jede se dál,do dalšího volebního kongresu! Případně to neůspěšný "zabalí" a jde se živit jinak,ne ovšem,jak je u nás zvykem jinam(do jiné pol.strany)!

0/0
11.11.2008 12:26

Vilém Hynek Jarmila

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Podle mne se tam bijou dva nesourodé proudy, liberální a ultrakonzervativní. Část voličů nëvolí ODS kvůli Bémově nebo Topolánkově partě. Dvě spolupracující strany by měly vždycky lepší výsledek než jedna velká. To bylo také kouzlo středopravicových vlád 90tých let. Říká se tomu synergie. 8-o

0/0
11.11.2008 12:31

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

To ultra bych vynechal, jinak souhlas. Ultrakonzervativni jsou tu spis lidovci. Tedy s vyjimkou fiskalniho konzervatismu, ale ten vyznavaji i liberalove.

0/0
11.11.2008 12:52

denny2006

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

kouzlo sředopravicových vlád 90-tých let? Jedině ODA a ta se musela kvůli přežití neustále vymezovat na úkor ODS,k tomu "hadi" z KDU a konce známe! Ne,na našem malém českém dvorečku je místo jen pro jednu pol.stranu hodně napravo od středu.Ideální by byla křesťanská frakceODS v podobě samostatně nevolitelné kdu. Vše ostatní jako političtí protivníci,tedy sloučená KSČSSD! Na liberáli a konzervativce si budeme moci hrát,až z politického kolbiště zmizí levice dnešního ražení v podobě soc.dem. a komunistů!

synergie?hezké,ale co boj o voliče?

0/0
11.11.2008 13:48

avlyslakecod

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

A nechcete ten stát rovnou zrušit?

0/0
11.11.2008 12:43

Vilém Hynek Jarmila

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Stát se má starat o bezpečnost (vnitřní a vnější), dodržování práva, infrastrukturu a systémem daní má řídit a motivovat subjekty tak, aby se země rozvíjela (tzn. když je potřeba, snížit daně rodinám za každé dítě, snížit daně rodinám, když se starají o své rodiče, snížit daně firmám, když investují do vzdělání nebo podporují VŠ studenty, investují do technologií atd.).

Stát naopak nemá vlastnit žádný podnik - ani výrobní, ani služby. Protože stát podnikat neumí (pokud to není monopol) a státní firma vždy jen umí vytvořit ztrátu, kterou pak stát doleje z peněz nás všech. Navíc služby státních firem jsou vždy mizerné - počínaje SPT Telecomem, přes Českou poštu, Správu důchodového zabezpečení, státní špitály, státní vysoké školy atd. atd.

0/0
11.11.2008 12:53

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Pokud se stara stat jen o bezpecnost a infrastrukturu, tak ani prilis dani vybirat nemusi a pro vetsinu subjektu mohou byt dane neznatelne nebo zadne, takze nemusi ani nikoho motivovat, ta motivace je uz obsazena v systemu ;) Jinak samozrejme naprosty souhlas.

0/0
11.11.2008 12:56

avlyslakecod

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Nemám ten pocit, že od soukromé firmy dostanu víc než od státu. Služby od soukromé firmy jsou vždy dražší - právě o ten jeho zisk. Taky nemám pocit, že se stát stará o mou (nejen mou - ale kohokoiliv jiného) bezpečnost.

0/0
11.11.2008 12:57

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

"Služby od soukromé firmy jsou vždy dražší - právě o ten jeho zisk"

Tak timhle jste prokazal neznalost zakladu fungovani trzni ekonomiky. Stat nejenze nema motivaci snizovat naklady, nema ani cenu poskytovat kvalitni sluzby. Doporucuji si precist nejake zaklady ekonomie a vyrust z tech komunistickych poucek.

Pravdepodobne ani netusite, jaka je funkce zisku v ekonomice.

0/0
11.11.2008 13:01

avlyslakecod

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Učebnice a příručky mám přečtené, ale jsou bohužel v rozporu se skutečným životem.

0/0
11.11.2008 13:03

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

A jake konkretne?

0/0
11.11.2008 13:03

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Mozna by to chtelo cist takove, ktere v souladu se zivotem jsou... Ne kazda ekonomicka knizka je dobra.

0/0
11.11.2008 13:04

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Tuhle otazku jsem davat nemel :) Mel jsem si domyslet, ze odpoved je "zadne". ;-(

0/0
11.11.2008 13:16

Vilém Hynek Jarmila

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Soukromá firma musí být 1) lepší než konkurence (nabídnout lepší servis - to hodnotí klient, v našem případě pacient), 2) musí to nabídnout za nižší peníze (nebo alespoň musí nabídnout lepší poměr cena-výkon) a 3) nesmí vytvořit ztrátu. Pokud firma vytváří zisk, je to třešnička na dortu. Státní firma nemusí nic.

V současné době jsou soukromé špitály (není jich moc, ale jsou) a ty jsou ziskové. Srovnatelné státní jsou většinou ve ztrátě nebo na nule, ačkoliv mají stejné podmínky a platby. Zisk se nebere z kapitoly "péče", ale prostě se jen hlídají náklady a dělají se jen rozumné investice. To státní firma nedělá, naopak se tyhle "ziskové" peníze ztratí ve víru šedé ekonomiky (ztrátové obchody s kamarády, zbytečné nákupy, služební cesty, odměny za nic, ..). V soukromé firmě hlídá hospodaření vlastník, u státní většinou nikdo.

0/0
11.11.2008 13:08

avlyslakecod

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Soukromá firma snad MUSÍ mít zisk. Jinak končí. Říkáte, že zisk se nebere z kapitoly "péče" - dokažte. A nemluvte o konkurenci, ta vždycky nefunguje.

0/0
11.11.2008 13:16

patriot

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Myslím, že první pochopili princip tržního hospodářství veksláci, šmelináři a chytří podvodníci, kteří vytunelovali co se dalo, za získané peníze  si zařídili legální firmy a bohatnou vesele dál ve spolupráci s politiky ( zadávané zakázky, lobing, korupce apod.) Politici se od nich dozvídají, jak a komu přerozdělovat peníza z EU, např. na stavbu golfových hřišť a u nich samozřejmě musí být hotel. Jenom na silnice, nemocnice, školy, výzkum, dětské domovy, zvelebování obcí atd. se peněz pořád nedostává. Ve splácení st. dluhu jsme uprostřed žebříčku zadlužených zemí a je všeobecně známo, že se dluhy neplatí. ODS lže o tom, jak jsme zadluženi a přitom vláda státní dluh neumořuje, ale zvyšuje. Ale to se nesmí nahlas říkat, lidé se musí strašit.;-€Rv

0/0
11.11.2008 13:37

Hrustic

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Tvoje pocity jsou uplne spatne. A nevim na cem zalozene.

Ja ale nemam ted chut ani silu to vyvracet na nejakych prikladech :-( Moji nazorovi odpurci se tim vetsinou taky nenamahaji ;-)

0/0
11.11.2008 13:22

denny2006

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

ten tebou zmiňovaný zisk soukromých firem se u státu projeví náklady na vydržování málo efektivniho státního aparátu,byrokracii a pod.!Státní úředník nikdy nebude efektivnější,aktivnější a tedy levnější,něž pracovník v soukromém sektoru!

0/0
11.11.2008 13:34

jekkal

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

u Budvaru se lze přesvědčity o opaku a nejde o monopol

0/0
11.11.2008 13:23

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Nevim jak ostatni, ale stacil by mi minimalni stat. Pokud se ale podivam na soucasny bordel, tak by i ten "zadny stat" byl lepsi nez to co mame ted.

0/0
11.11.2008 12:53

Hrustic

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Ja se obavam, ze vetsina tech co ted zvolili KSC+CSSD by to ani pochopit nechteli :-(

0/0
11.11.2008 12:56

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

A ja se obavam, ze mnoho z nich by to ani pochopit nedokazali. Chyba je v tom, ze volebni pravo ma kazdej jouda. To je stejny jako kdyby kazdy mohl na silnici a i bez ridicaku a znalosti provozu a predpisu.

0/0
11.11.2008 12:58

Hrustic

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Ja kdyz nekde trochu zpochybnil vseobecne volebni pravo (a vyrazne zpochybnil referendum), tak jsem to dostal sezrat, ze co si o sobe myslim a ze lidi se umi sami rozhodnout :-) ;-)

0/0
11.11.2008 13:01

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Vysledek toho, ze se "lidi umi sami rozhodnout" vidime dnes a denne ;-) Jinak chce to nedat se. Nejsme jedini, kdo to podporuje :)

0/0
11.11.2008 13:03

Vilém Hynek Jarmila

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Pánové (nebo dámy?) díky za podporu, je prima vědomí, že jsou i rozumný lidi. Zdar.

0/0
11.11.2008 13:17

jekkal

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

jsou a po příštích volbách pošlou ODS do opozice

0/0
11.11.2008 13:22

patriot

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Proč se neodstěhuješ do Indie ? Tak každý volební právo nemá. A jsi si jistý, že ty bys ho tam získal ?

0/0
11.11.2008 13:53

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Nejde o to omezit volebni pravo, ale omezit ho podle spravneho klice, aby vysledna rozhodnuti nepodlehala populismu a hlouposti.

0/0
11.11.2008 14:16

patriot

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Myslím, že vláda vysvětlila svůj program dostatečně, proto prohrála volby. Když se zvyšuje něco v procentech, např. důchody, tak kdo má málo dostane přidáno méně, než ten kdo má vysoký důchod, snížení daní v procentech je to samé, zvýšení mateřské také atd atd. Program ODS je : Chudým brát a bohatým dávat. Kalouskovo návrh na novou daňovou reformy je to samé. Odebrat stravenky, zrušit režijní jízdenky , zdanit sponzorské dary pro ZOO a dětské domovy apod. Ale církvím vše ponechat bez zdanění, naopak jim ještě přidat.Jenom dement může obhajovat program současné ODS a vlády.;-€Rv

0/0
11.11.2008 13:16

Hrustic

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Pokud me nekdo jako ty nazve dementem, tak jsem v podstate potesen ;-)

"Chudým brát a bohatým dávat" - co se na to da rict?? :-P

Procenta jsem castecne pochopil. Kdyz obchodnik da slevu 10% na veskere zbozi - ty si tam koupis tuzkove baterie a tvuj soused televizi. Tak je to strasna nespravedlnost (a soused hajzl), protoze jeho sleva byla vyssi!! Skandal, ze?:-/

0/0
11.11.2008 13:30

patriot

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

Je vidět, že jsi vbůbec nic nepochopil. To byl příklad ze sociální oblasti e ne obchodní.;-D

0/0
11.11.2008 13:41

patriot

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

P.S. Nevolil jsem ani KSČM, ani ČSSD ani ODS i když jsem její bývalý volič. Ale  dnešním zarytým modrým ptákům člověk nic nevysvětlí jako zarytým komoušům.:-P

0/0
11.11.2008 13:45

hnedka_zdrapana

Re: volby prohrála ODS protože neumí vysvětlit lidem program

A uz jste nasel zaryteho socialniho demokrata, kteremu lze neco vysvetlit? :-)

0/0
11.11.2008 14:42

Najdete na iDNES.cz