Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zentiva chce dostat do lékáren náhradu heroinu metadon

Farmaceutická skupina Zentiva chce dostat na pulty lékáren substituční lék metadon. Ten se používá při léčbě drogových závislostí, zejména na heroinu. Zentiva žádá Státní ústav pro kontrolu léčiv o jeho registraci. Pokud bude úspěšná, metadon se začne prodávat v červnu 2009.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honzajaka

takovýhle ptákoviny

za státní peníze, proč radši smažkám neřeknou ať zkusí muchomůrku červenou nebo durman, je to zadara

0/0
11.11.2008 14:30

francoa

A co ciankali pro feťáky- nejlevnější řešení

0/0
10.11.2008 22:06

starej skaut

No hlavně, že se Zentiva snaží

investovat do feťáků, opravdu chvályhodná činnost(Y). Zvláště mně se to opravdu, ale opravdu "líbí". Chodil jsem, já trumbelín, od roku 1984 dávat bezplatně krev, nekouřil jsem, nepřežíral jsem se a co byste řekli? Měl ho tam, doktůrku, v 52 letech.Musím brát lék Plavix, ke kterému neexistuje žádná česká levnější náhrada, ani generikum, pojišťovny ho hradí pouze 6 měsíců, ale já jsem odsouzen , jako Jirka Kájínek k doživotí, též k doživotnímu braní zmíněného preparátu, a to po "razantním" zlevnění stojí v nejlevnější lékárně v Liberci bratru 1.357,-Kč v plné ceně, kterou musím zaplatit za 28 tablet (dávka na 4 týdny). Hlavně,že máme na léčení feťáků,imigrantů,dovežených Iráčanů a Afghánců. Dobře, budu si Plavix platit pořád sám, ale nač potom platím slušné zdravotní pojíštění ministře Julínku-Fantomasi?! Slavte 17.listopad, nenásilné převedení výrobních prostředků od komoušů k podnikoušům!!

0/0
10.11.2008 17:34

Vilém Hynek Jarmila

Re: No hlavně, že se Zentiva snaží

Kdyby bylo na Julínkovi, už tu máme pojišťovny a.s., individuálbní pojistné účty a možnost nastavení si vlastní péče  +možnost připlácení na nadstandard. A pojišťovna by se chovala jako ke klientovi, ne jako k poplatníkovi ze zákona. Jenže tohle soudruzi z KSČSSD a částečně i KDU a SZ blokují, takže se nelze divit.

Je to stejné jako s bankami v 90tých letech, kdy to blokoval Miloš s Hadem na tři do té doby než banky začaly krachovat a stát to pak musel celý zamáznout, protože byl vlastník ( o tom, že Klaus banky nutil, aby sanovaly průmysl nemluvím, to je druhá věc). Ale čím později se reformy udělají, tím více bolí. Julínek to má dobře rozmyšlený a spočítaný, je to slušnej člověk.

0/0
10.11.2008 19:06

ijwww

JE TO UŽ JAKO V TÉ BYROKRATICKÉ DIKTATUŘE EU !!!!

ZACHVÍLI BUDEM JAKO TA EU, KDE TISÍCE BYROKRATŮ STONÁSOBNĚ PLACENÝH ŘEŠÍ "PROBLÉMY", KTERÉ ŽÁBY SE MAJÍ SE KTERÝMI KŘÍŽIT (A BOHUŽEL TO ŘEŠÍ RUDÝMI METODAMI "BIČE", JAKO VŠECHNO OSTATNÍ !)

A MY JIM NA TO BOHATĚ PŘISPÍVÁME NA DLUH NAŠICH POTOMKŮ !!!!

0/0
10.11.2008 16:56

ijwww

PROČ SE MÁ STARAT STÁT O SEBEPOŠKOZOVAČE MÍSTO OSOB BLÍZKÝCH

BOHUŽEL NECHÁPU, PROČ NAŠI ZÁKONODÁRCI ZATAHUJÍ STÁT DO VYNAKLÁDÁNÍ MILIARDOÝCH HODNOT Z VEŘEJNÝCH PENĚZ (ZVYŠUJÍ STÁTNÍ DLUH) NA TO, ABY NĚKTEŘÍ SEBEPOŠKOZOVAČI NEZEMŘELI, ALE ABY SE ZNICH STALI DOŽIVOTNÍ INVALIDÉ ČI PARAZITI ???? O TAKOVÉ BY SE MĚLI POSTARAT NA VLASTÍ ÚTRATY PŘEDEVŠÍM RODIČE, MANŽELÉ A OSOBY BLÍZKÉ !!!! JÁ SI NEPŘEJI PŘISPÍVAT NA JEJICH ZVHLÉ TOUHY !!!! NEBYLO BY LEPŠÍ PŘISPÍVAT VÍC ZDRAVÝM DĚTEM?

0/0
10.11.2008 16:52

superpiryn

Nejlepším lékem

pro feťáky je dávka ze samopalu ;-DR^

0/0
10.11.2008 16:17

ijwww

Re: Nejlepším lékem

MOŽNÁ BY SE NAŠLO I NĚCO LEPŠÍHO !! JÁ ALE NECHÁPU, PROČ NAŠI ZÁKONODÁRCI ZATAHUJÍ STÁT DO VYNAKLÁDÁNÍ MILIARDOÝCH HODNOT Z VEŘEJNÝCH PENĚZ (ZVYŠUJÍ SÁTNÍ DLUH) NA TO, ABY NĚKTEŘÍ SEBEPOŠKOZOVAČI NEZEMŘELI, ALE A BY SE ZNICH STALI DOŽIVOTNÍ INVALIDÉ ČI PARAZITI ???? O TAKOVÉ BY SE MĚLI POSTARAT NA VLASTÍ ÚTRATY PŘEDEVŠÍM RODIČE, MANŽELÉ A OSOBY BLÍZKÉ !!!! JÁ NA JEJICH ZVRHLÉ TOUHY PLATIT NECHCI !!!! !!!! !!!! !!!!

0/0
10.11.2008 16:44

redback

Nejlepším lékem pro narkomany je práce.

:-)

0/0
10.11.2008 15:05

Vilém Hynek Jarmila

Re: Nejlepším lékem pro narkomany je práce.

Budete se divit, ale většina uživatelů drog normálně pracuje a platí daně. Nesmíte soudit podle pár desítek závislých žijících "mimo společnost". Je to jako s bezdomovci - většina jich je závislá na alkoholu, ale to neznamená, že se takhle chovají všichni konzumenti. Sám nic neberu, ale okolo drog je spousta dezinformací a mýtů.

0/0
10.11.2008 16:25

madqwert- kovaný komunista

A voliči Ratha budou dostávat předvolební nášup.

0/0
10.11.2008 14:52

Vilém Hynek Jarmila

drogová prohibice nic neřeší

Drogy jsou mimo zákon, ale je jich všude dostatek. Stát nedokáže a nemůže dokázat odstranit černý trh, to nedokázala ani totalitní policie. Jediné řešení je prodávat drogy (i tvrdé) v lékárně na občanku za režijní cenu. Drogy totiž nešíří uživatelé (závislí), ale drogové mafie, kterým stát díky prohibici zaručuje neskutečné zisky. A aby měli ty zisky a prodejej rostly, musí hledat nové uživatele a drogy šířit. Když se odstraní mafie, drogy se šířit nebudou a počet závislých se ustálí. K tomu bude mít stát databázi uživatelů a bude moci lépe proventivně působit.

Závislí také nebudou muset kvůli droze loupit, krást atd., mafie nebudou moci závislé vydírat a minimalizuje se tedy i sekundární trestná činnost.

Výsledkem bude, že drogoví UZENÁČI pomažou zpátky domů a režimy stojící na příjmech z drog (Taliban, Barma, ...) se položí (prodá se toho řádově méně a za zlomek ceny) a přesatnou dělat ve světě binec.

0/0
10.11.2008 14:47

chenile

Re: drogová prohibice nic neřeší

otazka je... jestli ten metadon bude nekdo chtit misto heraku... dalsi otazka je... jestli opravdu prestanou kvuli tomu krast?.... proc? atd atd... je toho vic.. k zamysleni

0/0
10.11.2008 14:49

ijwww

Re: drogová prohibice nic neřeší

TO JE TAK, KDYŽ ČLOVĚK NENECHÁ PŘÍRODU, ABY SI TOHO CO NEJVÍC VYŘEŠILA SAMA !!!! POKUD BY STÁT BYROKRATICKOU DIKTATUROU SE NESNAŽIL ZA VEŘEJNÉ PENÍZE POTÍRAT DISTRIBUCI DROG, TAK BY VADNÁ ČÁST POPULACE PŘIROZENĚ ZAVČAS VYHYNULA A RODIČE BY SI UVĚDOMILI, ŽE POKUD CHTĚJÍ MÍT RODOVÉ NSLEDNÍKY, MUSÍ JIM DÁT NĚCO VÍC NEŽ JEN PENÍZE  !!!! 

0/0
10.11.2008 17:13

Alijenka78

Kauza v Německu s metadonem ..

.. zrovna teď probíhalo v Německu stání s mladíkem, který pod vlivem metadonu shodil na projíždějící auto na dálnici asi 6 kg špalek, který propadl přes čelní sklo a zabil ženu v něm .. mno, doufám, že Zentiva ví co dělá ..

0/0
10.11.2008 14:45

Vilém Hynek Jarmila

Re: Kauza v Německu s metadonem ..

Shodil to tam ten kluk, ne metadon. Stejně můžeme diskutovat o tom, jaký hovadiny dělají vožralí, ale Rudolf Jelínek za to asi nemůže.

0/0
10.11.2008 14:49

chenile

jejda to bude zase kseft

kdyz dneska nikomu neprijde divny ze nektere lekarny prodavaji leky na vyrobu pervitinu po sto kusech jedne osobe... jak chteji ohlidat tohle ?

0/0
10.11.2008 14:38

Vilém Hynek Jarmila

Re: jejda to bude zase kseft

Kdyby lékárny prodávaly ten perník přímo, bylo by po problému. A ještě by se ušetřilo (Protidrogová centrála, lepší osvěta, snížení sekundární drogové kriminality, ..). Viz výše.

0/0
10.11.2008 14:51

Najdete na iDNES.cz