Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pekárka vystřídá po 18 letech v čele zubařů Pavel Chrz

Zubaři zvolili na sněmu v Plzni nového prezidenta České stomatologické komory. Pavel Chrz příští rok v září vystřídá Jiřího Pekárka, který komoru založil před 18 lety a od té doby ji také vede. O jeho místo se ucházeli čtyři lékaři, do druhého kola postoupil ještě Jiří Zemen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

luko5

Ten Pekárek, to je tež exkrement!

:-©

0/0
10.11.2008 0:18

souchote

Re: Ten Pekárek, to je tež exkrement!

Já myslel,že ožralí zvracejí pod mostem.Doporučuji vám jít tu opici vyspat.Nebo by možná pomohlo,kdybyste se hlavou praštil párkrát o pangejt.Možná by aspoň bylo o jednoho mentálně insuficientního méně :-P

0/0
10.11.2008 1:02

djlukasek

Zubní lékařství je podnikání

jako každé jiné ??? Tak to potom každé lékařství, ne ? Pak jsou tedy lékaři jediní podnikatelé, na které celý národ platí povinně měsíční příspěvky ,,,

0/0
9.11.2008 18:34

singlemalt

Re: Zubní lékařství je podnikání

Nejen logika pláče nad tvým příspěvkem...;-(

0/0
9.11.2008 18:37

djlukasek

Re: Zubní lékařství je podnikání

Pláčeš na špatném hrobě, já jen cituji nového šéfa zubařů

0/0
9.11.2008 23:16

singlemalt

Re: Zubní lékařství je podnikání

První větou cituješ starého prezidenta, pak konstruuješ nesmysly. Zubaři nemají kapitace a dostanou zaplaceno jen za odvedenou práci....Takže podnikání jako jiné, jen s tím, že pojišťovny, ač sedí na balíku peněz, pouvají splatnost faktur na měsíc. Jinými slovy, když tvé ošetření provedu 1. den v měsíci, dostanu za ně zaplaceno nejdříve za 60 dní....

0/0
10.11.2008 13:13

singlemalt

Dobrá volba!

0/0
9.11.2008 18:05

Doktorcorporal

Re: Dobrá volba!

Zkostnatělá volba starých stomatologů, bojících se změny. Chápu, že Kunkela je radikální tak, že je to všeobecně neprůchozí, ale myslím si, že Zemen by zajišťoval mnohem větší progresi a budoucnost.

Ale to už je o individuálním názoru každého.

0/0
9.11.2008 18:11

singlemalt

Re: Dobrá volba!

pokud jsi četl Zemenův předvolební názor v LKSu, bylo to óda na Pekárka a slib pokračovat v trendu. Neměl bych problém ani s Jirkou, oba znám cca 20 let velmi dobře. Chrzovi jsem vítězství přál hlavně proto, že byl tím, kdo za Pekárka udělal ohromné kvantum práce a Pekárek ji pak prodal. Zemen by byl z mého pohledu skvělý vicepresident s tím, že by převzal za 4 roky žezlo. A tomu bych teprve dal Kunkelu za záda ( pokud by se osvědčil v práci v představenstvu komory). Kunkela postavil svoji kampaň na kritice komory a teprve na volebním sněmu ji odvolal....

0/0
9.11.2008 18:28

singlemalt

Re: Dobrá volba!

...ale Jirka Zemen vicepresidenta odmítá.

0/0
9.11.2008 18:29

Doktorcorporal

Re: Dobrá volba!

To je právě na těhle funkcích nespravedlivé. Práci udělá často někdo jiný. Ale to důležité je jí prodat. Je to ještě důležitější, než samotná práce. Často je vidět, jak lidi tleskají někomu, kdo umí dobře prodávat a nemá za sebou žádnou práci.

A právě z tohoto pohledu si myslím, že by byl Zemen lepší.

A další věc je, že nevěřím, že to Chrz za 4 roky někomu odevzdá. I v tomto Pekárka obdivuji - nikdo ho nenutí a on odchází. Bohužel odejít včas umí jen málokdo.

0/0
9.11.2008 18:39

singlemalt

Re: Dobrá volba!

Mluvil jsem s Pavlem, je to opravdu jedno volební období, navíc se obávám, že nevydží zdravotně, při dnešní volbě jsem s ním v pauze mluvil a nebyla to jen únava a volební napětí, co měl ve tváři.

0/0
9.11.2008 18:49

souchote

Re: Dobrá volba!

Bohužel, ve spoustě věcí má ale Pepa K. pravdu:Jak chcete třeba  pojišťovnám při dohadovacím řízení dokazovat, že úhrada za výplň,kterou nabízí, je výsměchem, když jim nepředložíte  kalkulaci min.ceny, za kterou jde ještě tu výplň zhotovit "neodfláknutou" a nepera se za lepší mantinely ve vykazování výkonů. Systém, kterého se Komora drží, jen podporuje PZL,kteří praktikují daktyloskopické plomby nebo si rádi připisují.

0/0
9.11.2008 19:08

Doktorcorporal

Re: Dobrá volba!

To je bohužel smutná pravda a tech pravd měl více... Ale pro většinu stomatologů je Pepa extrémista, i když to pravda není. Proto bych bral Zemena jako jakýs takýs kompromis mezi Chrzem a Pepou.

0/0
9.11.2008 19:40

souchote

Re: Dobrá volba!

Řekněme spíše pro delegáty sněmu.Spoustě řadových členů je svými názory sympatický. Hlavně symbolizoval naději na změny, pozitivní.

0/0
9.11.2008 20:11

Doktorcorporal

Re: Dobrá volba!

Většina starších stomatologů si nějakou výraznější změnu nepřeje. A těch je kvůli věkovému rozvržení zubařů nejvíce. Proto Pepa nemá zatím šanci.

0/0
9.11.2008 22:49

souchote

Re: Dobrá volba!

právě kvůli tomu,co jsem napsal výše :-(

0/0
9.11.2008 22:56

singlemalt

Re: Dobrá volba!

jenže Pepa má překlady svých quideline výhradně ze zemí mimo EU a Pekárkovi dal v diskusi za pravdu, když mu řekl, že je to za současné legislativy neprosaditelné.

0/0
9.11.2008 20:13

souchote

Re: Dobrá volba!

Pravdou je,že mu je vzorem především Švýcarsko ,což si myslím je vysoká laťka:-)  Já osobně,z pozice řadového člena,mám ale pocit, že se komora pera za změny nevyhovující legislativy málo viditelně. A co považuji za největší neduh, je nedostatečná komunikace směrem k široké veřejnosti, především ji nastínit skutečné náklady/ceny v našem oboru a vysvětlit proč by jen malá část našich zákroků měla být hrazena z pojištění.Že je nemravné dávat peníze z vybraného pojištění na výkony,které nezachraňují život a pak chybí třeba na JIP nebo onkologii.Nestačí jen říkat,že si musí lidi lépe čistit zuby a vyhlašovat měsíc zdravých zubů.

0/0
9.11.2008 20:32

souchote

Re: Dobrá volba!

pere

0/0
9.11.2008 20:33

gumidos

Pokud je stomatologie

podnikání jako každé jiné a pokud je třeba zaplatit ty ukrutně drahé přístroje, pak je třeba se chovat tržně se vším všudy. Takže ne každý stomatolog si bude moci ty ukrutně drahé přístroje koupit, protože ne každý stomatolog na ně bude mít. Pak je třeba zrušit veškeré paušální platby ze zdravotních pojišťoven, protože to není žádný volný trh. Dále je třeba nechat provozovat stomatologickou praxi každého, kdo se prokáže odbornou kvalifikací - tedy třeba i ten vietnamec, nebo ukrajinec, nebo ind. Konkurence přece musí být a pokud stomatolog obstojí, pak ať si klidně koupí ty\ drahé přístroje. Ale kecat tady o nutnosti vyšších plateb pro zubaře a být pěkně schovaný za paušály zdravotních pojišťoven, mi přijde trochu nemravné. Jako výsledek práce pana Pekárky považuji to, že konkurence v této oblasti v jakémkoliv městě či vesnici není v této zemi prakticky žádná. A když není konkurence, musí nastoupit regulace.

0/0
9.11.2008 17:12

Doktorcorporal

Re: Pokud je stomatologie

Proboha jaké paušály? To mají všeobecní, ale zubař dostane jenom to, co vydělá! Ani korunu navíc. Žádné paušály v zubařině neexistují. Pouze výkony na pojišťovnu, které jsou neobyčejně špatně zaplaceny, nebo platby s částečnou, nebo úplnou účastí pacienta.

Co se týče konkurence z jiných krajů, tak to přestal být problém před dvěma lety, kdy na rozdílových zkouškách seděl neuvěřitelný hlupák, který nedovolil projít nikomu, kdo ho dobře nezaplatil. Před 2 lety se to změnilo a pokud má někdo dostatečné vědomosti a ovládá český jazyk, tak nemá problém.

Konkurence není žádná z toho důvodu, že je zubařů nedostatek. Ze zahraničí se sem nikdo nehrne a o tomto problému se ví déle než 10 let a nic se nedělá. Teprve před 2 lety se o tom začalo mluvit hlasitě a podnikly se první kroky. Bohužel na součastný stav příliš malé.

Prosím, opravte si své informace o stomatologii. Chápu, že s informacema které máte, nemůžete hodnotit součastný stav.

0/0
9.11.2008 17:24

singlemalt

Re: Pokud je stomatologie

Milý gumidosi, Pekárek více než deset let upozorňuje Min. zdrav. na generační problém poskytovatelů zubní péče. Je to naprosto zásadní obhájce konkurence i ve stomatologii. O paušálech píše kolega nade mnou. Shrnu to. Píšeš k tématu, o kterém nevíš vůbec nic, vymýšlíš si argumenty a za ně Pekárka tepeš. To jsou praktiky komunistů, takže milý soudruhu, jdi do prqele i s regulací.

0/0
9.11.2008 18:04

KocourkovNews

Salamounuv schnily zub

...jsem se otocil a videl jsem Mengeleho. Verte mi ze vypadal tak jak ho zname z filmu. No nic, nesoudime lidi podle toho jak vypadaji. Usedl jsem do kresla, Mengele zatahl za paku a  kreslo se nahlo, zapnul reflektor ktery me oslnil a nez jsem zavrel oci, nestacil  jsem si vsimnout co ma v ruce. Vrazil mi Mengele do korenu zubarsky sidlo aby koren rozdrtil na par kousku, pak se lepe vytahuji.

http://jirivanek.bigbloger.lidovky.cz/c/56672/Salamounuv-schnily-zub.html

0/0
9.11.2008 10:26

Topry Nežit

Profesní komory?

Dřív to byly řemeslnické cechy. Péci housky nesměl nikdo, koho neevidoval cech pekařů. To se zrušilo, dnes jsou zas cechy takových intelektuálů, jako jsou advokáti, daňoví poradci, exektoři a .. a lékaři, z nich extra zubaři. Ti členové profesních komor by měli emigrovat. S mnohými by to dopadlo jako s bílými jeleny, kteří po emigraci z obory jsou na odstřel. Pryč s nimi! Chtějí emigrovat, ale jiné, co by je nahradili ze zahraničí, tak těm členství v těch cechách odmítají.

0/0
9.11.2008 10:24

blekkal

Re: Profesní komory?

Al ejo, celkem bych ti přál, kdyby zubaře, kterého komora nutí doržovat jakési profesní standardy nahradil rumunský, nebo vietnamský "specialista" ;-D

.

A jedno si pamatuj, soudruhu - nikoho odtud nevyháněj. Nerozhoduješ tady o ničem jiném, než jestli nakoupíš v Lidlu, nebo ve Špáru :-)

.

Zrovna zubaři dnes žijí z velké části ze zahraniční klientely, která sem jezdí utrácet.

0/0
9.11.2008 13:31

babacek

Re: Profesní komory?

Já si tedy na svého zubaře stěžovat nemohu. Naopak jsem vždy velice mile překvapen moderními postupy. :-/

0/0
9.11.2008 14:06

Dennys

Škoda, že lékařská komora

neměla od začátku svého Pekárka. Tehdejší modré vedení lékařské komory v čele s doc.Svobodou, rektoskopující představitele (Y)DS, pohnojilo, co se dalo. Rozkaz z ÚV ODS byl jasný - v rámci privatizačního trendu podpoříme zubaře a část ambulantních lékařů. Na víc však nejsou prašule, tak musíme v ostatním zdravotnictví z politických důvodů podržet socialismus a vy to zařídíte a nebudete remcat - za to máme pro vás trafiky. Toto vedení bylo v r.96 odvoleno tam, kam patří .... do (Y), trafiky se taky našly - dodnes to však bolševici nemohou Rathovi a Kubkovi zapomenout. Zubaři to měli snažší. Tschuuusss !!!

0/0
9.11.2008 9:19

blazir1

Re: Škoda, že lékařská komora

ja ti opravdu, ale opravdu nerozumim8-o;-( Zkus psychiatra...

0/0
9.11.2008 12:22

jajaja00

Re: Škoda, že lékařská komora

Význam posledního slova nemůže pochopit.

0/0
9.11.2008 13:17

klimap

Pořád měl málo !

Kdo bude další nenažranej na peníze, bez ohledu na finanční možnosti pacientů.

0/0
9.11.2008 8:45

blekkal

Re: Pořád měl málo !

Teď už nikdo, ne? Oranžovorudí soudruzi vám přece zajístí, že celé zdravotnictví bude zadarmo, nebo to tak není?

0/0
9.11.2008 13:22

Kakarel

Jaký bude?

Jako každý zubař. Nabouchaná peněženka. To je jejich cíl. Zubaři se měli za komunistů dobře a teď se mají ještě lépe. Akorát jim chybí lidská vlastnost. STUD! A Pekárek je bas//tard největší!;-O

0/0
8.11.2008 19:24

Kecaj

Re: Jaký bude?

Ty koktavej blbečku p.Pekárek je náhodou slušný člověk,podobně p.Svoboda.

0/0
9.11.2008 9:04

bluetake

Re: Jaký bude?

Ach ta lidska zavist...........na to se da rici jedine - Mel jsi se lepe ucit, troubo......

0/0
9.11.2008 12:51

souchote

Re: Jaký bude?

Vy nevíte nic.Za socialismu byli zubní lékaři považování za podřadné doktory a podle toho měli i platy v provnání s všeobecnými kolegy.A dnes,když porovnáte jejich skutečný příjem ( tzn.po odečtení všech nákladů ),tak většině zbývá částka, za kterou by doktor-zaměstnanec v nemocnici nedělal. A připočtete k tomu ještě spoustu starostí, které má jako podnikatel. Zubařina je totiž moc drahá a dodavatelské firmy regulaci cen nemají.

0/0
9.11.2008 18:59

souchote

Re: Jaký bude?

A také je to docela slušná námaha pro klouby,páteř,oči i uši. Buďte si třeba 8 hodin u běžícího odsliňovače či odsávačky.Je to děsná sranda! A taky připočtěte výpary ze rtuti. Ty neškodí pacientův, kteří jsou v ordinaci jen chvilku,ale zubařům, kteří tam tráví skoro celý pracovní čas. A bakterie ve spreji, který vzniká při vrtání a broušení, úplné pošušňání:-P

0/0
9.11.2008 19:13

Kiselyna

kapitalista

 kt. jim nesáhne na zisky a udrží nepřehledný libovolný stávající ceník. :-)

0/0
8.11.2008 8:26

rebelkaaaa

Tak jaký???

Tak jaký z těch 4 bude??? ;-D

0/0
8.11.2008 7:46

Najdete na iDNES.cz