Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidla chce zakázat kouření v restauracích v celé Evropské unii

Evropský komisař pro sociální věci Vladimír Špidla chce v celé Evropské unii úplně zakázat kouření na pracovišti. Zákaz by se tak například týkal i kaváren a barů, aby chránil zdraví lidí, kteří zde pracují. Podle Špidlovy mluvčí jde zatím o předběžný záměr.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Olda70

Proc ne

Na pracovisti se ma pracovat a ne kourit. Opily makac muze ohrozit zdravi druchych, tak je alkohol zakazan a vsem to prijde v poradku. Cigaretovy kour je jed a taky ohrozuje zdravi kolegu. Nejde tu prece o nejakou diskriminaci kuraku, ale o ochranu zdravi na pracovisti. Jinak samozrejme at si kazdy kouri jak chce a co chce, to je jeho vec.

0/0
31.10.2008 13:46

Bouše

Alkohol je ovšem daleko horší metla lidstva,

protože, na rozdíl od kouření, likviduje osobnost a její játra, rozvrací manželství, je příčinou většiny násilných trestných činů a významnou měrou se podílí i na pracovních úrazech a dopravních nehodách. Co s tím uděláme? Zrušíme hospody a bude pokoj. :-P

0/0
29.10.2008 7:54

LaFemmeSpeedy

Re: Alkohol je ovšem daleko horší metla lidstva,

jen to proboha ne 8-o

0/0
29.10.2008 13:03

Tetex

citace:

!...zaměstnavatelé mohou do nabídek práce zahrnout klauzuli, která odmítá uchazeče-kuřáky. Podle tehdejšího Špidlova vyjádření v tomto případě nejde o diskriminaci." ?!;-O

Může mě někdo vysvětlit slovo diskriminace?? Každý ho používá úplně pro něco jiného. :-©

0/0
29.10.2008 7:25

tenisovejloket

a už nastartoval motorovou pilu?

8-o

0/0
28.10.2008 19:47

singlemalt

Špidla chce zakázat koření v restauracích v celé Evropě

To vyjde asi tak nastejno.

0/0
28.10.2008 17:07

Pan Navratil

Jasně, ty trosko, potápěči ČSSD,

na ty tvoje monumentální myšlenky jsou všichni vopravdu děsně zvědaví.

0/0
28.10.2008 14:05

rohatey

A taky súdruh komisár

:-)zařiď v tom Brusely ať zakáží ty haranty, dupe, to výská to a ruší to nás důchodce při zaslouženém odpočinku, tuhle jsem nějaké spratky okřiknul a oni si dovolili na mě křičet že jim můžu políbit .... no ani napsat to nemůžu.

Vždyť ty peníze to je věčná škoda aby to ten stát na ty spratky dával, nedřeli  poctivě celý život ve fabrice  jako my důchodci a tedy  by to bylo daleko spravedlivější to dát nám důchodcům aby jsme měli víc peněz na kouření, chlast a banány. Stejně každý den ukazují že s toho vyrostou chuligáni, narkomani, zloději, vrazi a potom budou vraždit kvůli desetikačce nás zasloužilé a odpočívající důchodce.

0/0
28.10.2008 13:39

rohatey

A ještě súdruh komisár

zařiď v tom Brusely ať zakážou všechna psiska, furt to ňafá, očůrává všechny rohy, kálí po trávníku, dokonce i po chodníku, leká naše děti a kolik už jich zmrzačili a zakousli. Určitě psiska roznášejí všelijaké parazity a nemoci a porušují ty bruselské hygienické normy. Taky všelijaké babky těm psiskům cpou i šunku a užírají nám ji takhle ze společného talíře.   Slušný občan si nemůže potom ani na kole jezdit po chodníku aby se mu ta psiska nepletla pod kolo, ani si slušný občan nemůže šmajdat po veřejném trávníku a zkrátit si trochu cestu aby do něčeho nešlápnul.:-)

0/0
28.10.2008 13:31

rohatey

A já soudruhu Špidlo

zase bych chtěl a mám na to svaté právo se svou manželkou a dětmi se procházet po městě což je prostranství zcela veřejné, šmejdit po obchodech a dýchat čistý vzduch, poslouchat jen štěbetání ptáčků a beze strachu a nebezpečí přecházet z jedné strany ulice na druhou. 

Zařiďte prosím ať se zakáže to zcela zbytečné vození těch nemravů co nás obtěžují v tuně železa, vždyť mohou jezdit veřejnou dopravou stejně jako ostatní, nebude  1500 mrtvých ročně a desetitisíce  zraněných a  zmrzačených a naše zdravotnictví ušetří miliardy a miliardy korun a procházet se po městě to bude srovnatelné s procházkou v lese.:-) 

0/0
28.10.2008 12:08

rohatey

Re: A já soudruhu Špidlo

Letos nám ti zločinci přejeli už dvě kočky a pes měl také párkrát na mále, vždyť i ta nevinná zvířátka musí mít přece právo se bezpečně procházet po silnici, stejně jako nekuřám musí mít svaté právo na čistý vzduch i v tom nezaplivanějším pajzlu i kdyby tam kvůli tomu muselo sedět 50 kuřáků s abstinečními příznaky. :-)

0/0
28.10.2008 12:13

cizinec je našinec

Re: A já soudruhu Špidlo

...no klidně si hulte dětem a manželce pod nosem,ale pouze u vás doma v soukromém prostoru:-)...to samé platí o všech veřejných prostorech....a to to jsou i veřejná stravovací zařízení....berte to tak,že je to zpřísnění provozních podmínek....v opačném případě,si založte soukromý klub  a označte ho za kuřácké prostory ,tam nikdo kuřáky omezovat nebude

0/0
28.10.2008 12:40

rohatey

Re: A já soudruhu Špidlo

Co to vykládáš  u nás hulí pod nosem manželka jedině mě já už dlouhá léta nekouřím.

Kuřácká hospoda nebo restaurace je veřejné prostranství pro nekuřáky kteří chtějí vzduch bez kouře asi takové jako je silnice veřejné prostranství  pro chodce kteří se chtějí procházet bez exhalací a hluku aut. :-)

0/0
28.10.2008 13:19

cizinec je našinec

Re: A já soudruhu Špidlo

nikde v zákonech a vyhláškách se neuvádí,že veřejné restaurační zařízení,je kuřácké zařízení...to snad pochopíte ne?....takže by kuřáci neměli vydávat tento prostor za jejich hájemství....ale jak říkal jeden restauratér..."problém jsem vyřešil tím,že jsem odstranil z provozovny všechny popelníky"

0/0
28.10.2008 13:41

rohatey

Re: A já soudruhu Špidlo

Když někdo vleze do hospody a cítí kouř nebo vidí popelníky na stole tak mu snad musí být jasné že se jedná o zařízení kde majitel povoluje hostům kouřit, no pro ty zcela nechápavé by snad mohli nařídit nějaké cedule na dveřích.

Já když nechci hluk a exhalace aut tak jdu do lesa nebo do parku, ty když chceš čistý vzduch tak do toho lesa nebo parku můžeš také, nebo si můžeš najít nějaké restaurační zařízení, čajovnu, kavárnu, mléčný bar pro nekuřáky, pokud to ve městě nemáte můžeš vzít svoje peníze a začít něco takového provozovat. Nevím jak by se ti potom líbilo kdyby přišla z Bruseli směrnice že zákazem kouření ve své hospodě diskriminuješ kuřáky a nařizovali ti z toho udělat zařízení kuřácké.

0/0
28.10.2008 14:21

Tetex

Re: A já soudruhu Špidlo

Přemýšlej! Jestli tam jsou popelníky, logicky si vyvodím: většina hostů jsou kuřáci. Už to chápeš?? 8-o

0/0
29.10.2008 7:29

Montaigne

Řada poslanců u nás

je, řečeno opatrně a eufemisticky, lobována tabákovou lobby!:-/

0/0
28.10.2008 10:27

hadesxx

Re: Řada poslanců u nás

Hlavně je řada našich poslanců eufemisticky řečeno, totálními závisláky na nikotinu, a takové není těžko zlobovat. I když, samozřejmě, každá koruna dobrá.

0/0
28.10.2008 10:34

Leporelo z lepenky

Re: Řada poslanců u nás

;-D

0/0
28.10.2008 10:47

rohatey

Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

měli uvědomit co to je trh a co to je socialismus.

Když vlezu do hospody kde se kouřit může tak toto je zahrnuto v ceně kterou tam chtějí za pivo nebo jídlo. Pokud v té hospodě ty kuřáky nechci a chci tam mít absolutně čistý vzduch tak za tohle by se muselo zaplatit navíc protože hospoda bez kuřáků = menší tržby. Pokud vy odpůrci byste toto navíc byly ochotni platit tak už je dávno všude plno nekuřáckých hospod.

To je stejné jako kdybych si koupil byt v Chánově za 100 tisíc a potom začal ječet že tam nechci ty Rómy s jejich špínou, hmyzem a odpadky, zkrátka pokud nechci špínu hmyz a odpadky tak je potřeba si připlatit a koupit byt za 1 MEGA.  A stejně jako u toho bytu tak i tady určitě existuje nějaká cena kterou nutno platit za posezení v hospodě bez kuřáků a kouře, až budete ochotni tu cenu platit tak bude nekuřáckých hospod habaděj i bez  Špidlových zákazů, zatím evidentně po těchhle službách není poptávka.  

0/0
28.10.2008 9:47

cizinec je našinec

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

cigaretový kouř můžeme směle přiřadit do stejné kategorie jako např. DDT.

Od WW 2 byl DDT používán v masovém měřítku. Sloužil jako přípravek k hubení škodlivého hmyzu v zemědělství , ale především k likvidaci komárů a moskytů v tropických zemích. Výroba a používání DDT je dnes zakázána ve většině zemí světa

Stockholmská úmluva o persistentních organických polutantech je právně

závazná mezinárodní dohoda, jejímž cílem je eliminace vybraných

persistentních organických látek.

0/0
28.10.2008 10:12

rohatey

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Nechápu co je tady společného,  používání DDT je dnes zakázané, kouření  je zatím zcela legální a veřejné ovzduší zamořuje zcela zanedbatelně. 8-o Pokud je mi známo tak nejvíce zbytečných exhalací a hluku do veřejného prostoru produkují osobní automobily a to nemluvím už o tom jak ohrožují všechny na zdraví a životě.

0/0
28.10.2008 10:19

cizinec je našinec

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

tím jsem chtěl zdůraznit,že škodlivé jako kouř z cigaret...a že nejdřív bylo povolené a časem se zakázalo....chcete říct,že co škodí lidem a začne se omezovat pro jejich zdraví je socialismus?

0/0
28.10.2008 10:24

hadesxx

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Spíš chce říci, že kapitalismus je, když si každej závislák může dělat co chce jenom proto, že na to má, i kdyby to mělo ohrozit půl světa.

0/0
28.10.2008 10:37

rohatey

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Ne mýlíš se tím jsem chtěl říct že když chce někdo sterilní a hygienicky nezávadné prostředí tak si to musí zaplatit a nemůže si myslet že mu to bude platit někdo jiný. Za nájemné v ghetě nikdo nemůže požadovat bydlení v luxusní čtvrti.

Kuřák ve své kuřácké hospodě ohrožuje akorát sebe, nebo toho kdo tam naprosto dobrovolně a s vědomím toho ohrožení vleze. Do hospody nikdo nemusí ale po chodníku kam nějací sociální inženýři chtějí vyhnat kuřáky tam musí běhat každý.  

0/0
28.10.2008 10:45

rohatey

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

No ale ono jde o svobodu,  za zdraví by si měl dospělý člověk člověk zodpovídat sám, nerad bych se dožil doby až ouředníci z Bruselu zakážou pívo, maso, všechno v čem je cholesterol, grilování, polehávaní na gauči, přejídání, dorty, zákusky  atd. , to je docela cesta do větších pekel než byl totalitní režim. To bychom potom ještě s láskou vzpomínali na soudruha Brežněva jaký to byl demokrat protože do těchhle věcí nám zásadně  nekecal. 8-o

0/0
28.10.2008 10:40

hadesxx

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Pane, my se určitě neshodneme, pokud považujete za svobodu to, že jeden naprosto nesvobodný, na nikotinu závislý člověk může zamořit ovzduší celé restaurace stovce svobodných, nezávislých občanů.

0/0
28.10.2008 10:44

rohatey

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Já když jdu okolo nějakého pajzlu nebo tam i vlezu na pivo tak vidím naprostý opak, tedy že by jeden žlučovitý nemrava  chtěl zakázat spokojené posezení a poklábosení v hospodě všem ostatním.

0/0
28.10.2008 10:49

cizinec je našinec

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

ano máte svobodu,ale jako člověk s rozumem jistě víte,že náklady na léčení následků kouření jsou vyšší než ekonomický prospěch z prodeje a výroby cigaret....a proto se dělají osvětové kampaně..a přijímají zákony.....ale s vaším názorem by se dalo souhlasit jen za předpokladu,že si každý člověk bude platit veškeré zdravotní zákroky sám ze svého..ale takový systém nikde není

0/0
28.10.2008 10:55

rohatey

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Kdyby nebylo cigaret tak už by dávno zkolabovalo průběžné zdravotnictví i průběžný důchodobý systém. Ono takových 30 let  důchodu a nákladné zdravotní péče o nějakou nekuřáckou důchodkyni to něco stojí, to takový kuřák zesnulý na nějakou rychlou rakovinu plic těsně před důchodem na tom se opravdu nedá prodělat.

Tyhle keci že se na kuřácích prodělává to je jasně zfalšovaná konstrukce zrovna tak jako ta teorie o řízené demolici mrakodrapů v NY.

0/0
28.10.2008 11:05

cizinec je našinec

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

no to jen vaše doměnka...jsou nějaká oficiální čísla...do té doby než je odborně zpochybníte,to budou fakta

0/0
28.10.2008 11:08

rohatey

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Tady žádná oficiální čísla která by zahrnovala ty důchodové a zdravotní úspory za 30 let života určitě nejsou. Jeden tenhle zfalšovaný dokument jak se na kuřácích prodělává jsem zkoumal, na první pohled bylo zřejmě že tam chybějí zcela zásadní úspory na kuřácích a že tam jsou všelijaké úsměvné a duplicitní náklady co prý ten kuřák stojí.  

0/0
28.10.2008 11:13

cizinec je našinec

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

..trochu to zjednoduším....pokuď by byla většina plusových znaků  na prodeji tabáku alkoholu  atd....a bylo to pro společnost přínosem a to ve všech směrech,tak by nic nepotlačovalo

0/0
28.10.2008 11:21

rohatey

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

Souhlas ale tohle nelze uplatňovat výběrově, ať si tohle potom také platí obezní, opilci, lyžaři, neopatrné babičky  a  dědečkové  a všichni ostatní. To by byla ta nejlepší reforma našeho zdravotnictví.

0/0
28.10.2008 11:08

cizinec je našinec

Re: Tož bych řekl že ti odpůrci kouře by si

jasně a proto jsou osvětové kampaně o škodlivosti....no kuřáci jsou hold na špici...takže kde se míjí osvěta..přijímají se zákony na ochranu zdraví ostatních,před "nezodpovědností některých"

0/0
28.10.2008 11:15

horduch

co takhle zakázat

lidi

0/0
28.10.2008 9:28

rohatey

Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

ztrácejí logiku na jedné straně kuřáky vyháníme z veřejných míst jako jsou zastávky, perony a na druhé straně je budeme vyhánět z uzavřených prostor kde nikomu nemůžou vadit protože tam nikdo nemusí lézt na veřejný chodník, kde budou smradit, překážet a dělat bordel. 8-o

0/0
28.10.2008 9:21

cizinec je našinec

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

no řekl bych,že je to o lidské slušnosti..na zastávce a na ulici se také nevyserete a nechčijete..většinou si dojdete na zarizení k tomu určené WC ne?...ale doma si můžete dělat co chcete:-)

0/0
28.10.2008 10:16

rohatey

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

poněkud jsi odbočil, proč tedy Špidla vymýšlí zákony kterými by se zákazníci z WC vyháněli  venčit na ty chodníky:-).  Já bych řekl že zařízení určené ke kouření je jasně hospoda.

0/0
28.10.2008 10:22

Montaigne

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

jak jsi přišel na takovou pýtchovinu?;-D

0/0
28.10.2008 10:28

cizinec je našinec

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

no to by tam muselo být jasně napsáno...hospoda jen pro kuřáky,zatím jsem takovou neviděl....a váš názor,že nekouření v restauraci=nižší tržby...je váš názor,nikoli fakt

0/0
28.10.2008 10:30

rohatey

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

Tož ty provozuješ nějakou hospodu  že víš to o čem každý hospodský ví že to je totální nesmysl. 8-o

0/0
28.10.2008 10:51

cizinec je našinec

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

a hospodou myslíte co?....restaurační zařízení,jídlo+nápoje?....a nebo jen nápoje?...

....kamarád vlastní zařízení jídlo+nápoje...a tvrdí,že nejvíc vydělává na jídle,pak následují nápoje...jo a nekouří se tam,kuřáci chodí ven...a jenom štamgasti co chodí na pivo a cigáro (ven) ho neužíví

0/0
28.10.2008 11:05

rohatey

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

No tak vidíš když to funguje bez těch Špidlových zákazů tak proč do toho netržně zasahovat.

Ať dneska odpůrci kouře nevykládají že se u nás nelze bez kouře najíst, tam kde podávají obědy tak se v té době v naprosté většině restaurací kouřit nesmí.

0/0
28.10.2008 11:16

cizinec je našinec

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

třeba taky proto,že jídlo si můžete dát nejenom v době podávání obědů.....oba dva kuřák i nekuřák mají na stejném místě stejné právo,bohužel kuřák kouřící v přítomnosti nekuřáka ,ohrožuje na zdraví sebe(což je jeho vlastní volba),ale i toho nekuřáka

0/0
28.10.2008 11:27

rohatey

Re: Jaksi tyhle bolševické zásahy do podnikání

Ono je hlavně důležité nevidět takto jednosměrně. On ten nekuřák potom třeba sedne do svého vozu a ohrožuje hlukem, exhalacemi, na zdraví a životě zase toho kuřáka a to na zcela veřejném prostranství kam na rozdíl od hospody musí každý chodit.

Buď si tedy všichni zakážeme všechno co ty druhé obtěžuje tedy automobilisti hodí své miláčky do šrotu a začnou jezdit hromadnou dopravou, kuřáci přestanou kouřit, někomu vadí psy takže zakážeme všechny psy atd. atd. a potom budeme žít v absolutní totalitě a nikomu se tu nebude líbit.

Potom je tady druhá možnost tolerovat a neobtěžovat ostatní nějakými nemístnými požadavky a nevidět sebe jak obtěžuji druhé jinak. S restauracemi a hospodami má každý svobodnou volbu do zakouřeného zařízení nelézt, pokud tam vleze tak se ohrožuje sám, maximálně bych nařídil pro pomalu chápající dát na kuřácká zařízení na dveře podobný nápis jako je na každé krabičce cigaret.

0/0
28.10.2008 11:56

godys

je pivnice restaurace...?

?;-)

0/0
28.10.2008 9:18

činčo

Rád si v kavárně zapálím dýmku. A o to mě špidlovci

chtějí připravit? To bohdá nebude!;-O

0/0
28.10.2008 8:39

mufik

totalita se vrací

Za pár let bude kde co zakázáno,to je horší jak za totality.Kde je svoboda tu pohřbíme.Je mi z téhle rádoby demokracie špatně.:-©:-©RvRv

0/0
28.10.2008 7:10

fantasy

Re: totalita se vrací

Ac sam kurak, tak jsem pro. Ta svoboda je totiz obousmerna. I vuci nekurakum, kterym zcela pochopitelne huleni v hospodach vadi. Me osobne nedela problem vylezt na cigaretu ven pred dvere, alespon potom nejsou nacichle hadry kourem. Na druhou stranu souhlsim s nazorem, ze se to u nas bude obchazet (hlavne na vesnicich) vytvarenim nejakych "soukromych klubu", ktere budou zit ze stamgastu.

0/0
28.10.2008 7:48

Najdete na iDNES.cz