Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nevěrníci jsou vyvrhelové, stejně jako vrazi

V dřívější době byla nevěra něco nemožného a nepřístojného a ve staré Anglii bylo běžné, že se tam kvůli takovýmto věcem pořádaly zápasy na život a na smrt. To bývaly ovšem doby, kdy lidské slovo a slib ještě něco znamenaly a nesplnění daného slova bylo to samé jako vražda .Ale tyto doby už jsou navždy za námi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lukinava

Nevěra=sobectví

S autorem souhlasím. Nechci se ztotožňovat se zvyky a pudy zvířat, ačkoli je mám přirozeným(!) způsobem rád. Nepovažuji se za hříčku (matky) přírody a vím, že jsem zodpovědný za své činy. Jakákoli nevěra nakonec někomu ublíží, nevěra je vždy sobecká. Nechci ubližovat, nechci být sobec, nechci být nevěrný... Je mi na zvracení z toho, že se zde nenašel ani jeden diskutující, který by nevěru zavrhnul...

0/0
29.10.2008 1:19

roddie

Předpokládám

že tyto práce vznikají jako krátké eseje, které mají rozproudit diskuzi, aby se povětšinou nakonec ukázalo, že názory pisatelů jsou odpovídající jejich věku, tedy značně naivní. Za chvíli budeme opravdu jak ve Státech, kde jsou studenti schopni o čemkoli diskutovat celé hodiny, aniž by věci rozuměli :-/ Student si také nevšiml několika zásadních věcí - vlivu společnosti, stylu života, pokrytectví (kdysi byla sice nevěra pranýřována, ale jak u koho, že). I nevěra může být nakonec přínosná, protože k nevěře obvykle touha po něčem, co chybí - sex, chuť zakázaného, zkusit něco jiného, nedostatek porozumění, emocí apod. Řada nevěr končí usmířením a snahou o nápravu situace nebo jistou tolerancí, život máme jen jeden a ne moc dlouhý.

0/0
27.10.2008 10:17

VLDX

Re: Předpokládám

To máš tedy pravdu, život v momentální fyzické podobě máš opravdu jen jeden, ale za svoje chyby zaplatíš v dalších, to je potřeba si uvědomit, než začneš jednat poněkud style, život mám jen jeden a po mě potopa :-) Aby ses potom nedivil.

0/0
27.10.2008 11:36

roddie

Re: Předpokládám

Já si myslím, že rozumná míra flirtování nikomu neškodí a vztah spíš utužuje. Ten tvůj jmenovaný styl je samozřejmě mimo a hojně ho používají nezodpovědní jedinci, kteří se pak - diví.

0/0
27.10.2008 12:47

Lessfax

blbost

monogamii se nám snaží vnutit křesťanská církev a bohužel se jí to za dvě tisíciletí daří

nevěra patří k životu a je jen na domluvě partnerů, jestli bude vztah výlučný:-P

0/0
27.10.2008 10:14

violetka

je vidět, že psalo naivní dítě

Když je to jenom o sexu a nic se nechytí, tak proč si neodskočit ;-D?  Přestava vztahu trvajícího dlouhá desetiletí jen s jedním partnerem je děsivá.  Ještě tak sériová monogamie - tento měsíc jsem věrná Péťovi, příští Davidovi... V

0/0
27.10.2008 8:23

VLDX

Re: je vidět, že psalo naivní dítě

Naivní mi připadáš spíš ty, když tohle prohlašuješ. To odskočení tě totiž může přijít pěkně draho "jen o sexu a nic nechytí" to je opravdu naivní představaRv Hlavně pro ženy takový vztah není "jen o sexu".:-/

0/0
27.10.2008 9:52

Blbec z Xenemunde

<>

hned se mi vybavila basen " Toman a lesni panna ", kdy Toman jede za svou milou, ale kdyz prijede k jejimu domu, tak zjisti, ze vyvrhelka zrovna prca s jinym.

.

Navztekany jede lesem zpatky, nacez potka lesni pannu - vilu, ktera ho zacne svadet. Samozrejme ji vyvrhel okamzite naprca.

.

Nakonec vyvrhel spadne v lese z kone a zabije se - krasne Celakovsky pise o tech vyvrhelech a jejich koncich, byla to driv povinna cetba :-P

0/0
27.10.2008 6:44

Bouše

Variace na Švejka

"Nížepodepsaní soudní lékaři bazírují na úplné duševní otupělosti a vrozeném kretenismu představeného komisi výše ukázané Roberta Tomana, vyjadřujícího se slovy jako":

 

"Sice to už není to, co to bývalo, ale pořád je v nás zakódováno, že člověk je tvorem monogamním a věc jako je nevěra převzal postupem doby z pozorování toho, jak se chovají zvířata.",

 

kterýžto výrok úplně stačí, aby osvětlil duševní stav Roberta Tomana jako notorického blba. Nížepodepsaná komise navrhuje proto: 1. Zastaviti vyšetřování proti Robertu Tomanovi. 2. Odpraviti Roberta Tomana na pozorování na psychiatrickou kliniku ku zjištění, jak dalece jest jeho duševní stav nebezpečný jeho okolí."  :-P

0/0
27.10.2008 6:13

ler0

Frajera asi podvedla slečna....

ale snad z té žárlivosti vyroste...:-) protože nevěra jde ruku v ruce s žárlivostí - což je naopak vlastnost, které by jsme se jako civilizovaní lidé měli zbavovat.

0/0
27.10.2008 1:31

Bůh Nejvyšší (13)

V Křemencárně se zřejmě moc hulí a mají tam katolickou buňku

Naopak je prokázáno, že člověk má k nevěře stejné sklony, jako zvířata, dané stejným evolučním tlakem. Kromě toho, řada zvířat, považovaná za monogamní, podle posledních výzkumů vůbec monogamní není.

0/0
27.10.2008 0:47

Lessfax

Re: V Křemencárně se zřejmě moc hulí a mají tam katolickou buňku

přesně tak - většina zvířat je polygamních

mimochodem je také běžná homosexuálita u zvířat ;-) (jen tak pro pořádek)

0/0
27.10.2008 10:16

Najdete na iDNES.cz