Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tresty za Kuřim: teta Kateřina dostala 10 let, matka o rok méně

Brněnský soud určil tresty v kauze Kuřim. Matka týraných chlapců Klára Mauerová musí na devět let do vězení. Její sestra Kateřina dostala 10 let. Na sedm let musí za mříže Jan Škrla a Hana Bašová, pět let dostali Jan Turek a Barbora Škrlová, která se vydávala za třináctiletou Aničku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vonDyke

zajimave

Se mi zda, ze o "kauze kurim" se mluvi a pise vzdycky kolem voleb nebo nejake vladni krize... ;-D

K rozsudku: vyse trestu je smesna. Navrhuji scitat tresty jako v americe, to mi pripada jako jedna z mala veci, kterou bysme od nich mohli obslehnout. A samozrejme pozadi pripadu by se melo taky rozlousknout.

0/0
25.10.2008 21:09

zbynek._s

O čem se mlčí

Cituji www.cibulka.net : Růžička je spjat s jistým Josefem Kolinským. (Růžička byl jednatelem v Kolinského firmě KORU.) Kolinský je však bývalý důstojník, který v polovině devadesátých let vedl v Brně u policie jeden z nejtajnějších útvarů – nelegálních agentů a udržoval velice blízké vztahy i s brněnskou expoziturou BIS a možná i s jinými.

Kolinský tak vybavoval policejní agenty novou identitou, dával jim cizí jména, vytvářel pro ně falešnou krycí legendu a nechal pro ně vyrábět falešné doklady. "Ano, řídil jsem síť nelegálních agentů policie pro celou Moravu," připustil včera Kolinský, ale že by měl něco společného se sektou Škrly, rezolutně odmítá.

0/0
25.10.2008 17:32

rohatey

To nejpodstatnější zdá se

nezajímá nikoho, kdo tohle celé vlastně vymýšlel a k čemu tohle potřeboval, to vypadá na nějakého sadistického pedofila.

A propó nemluvilo se o tom že starý škrla je pedál, proč třeba neudělali sexuologické vyšetření těch dalších chlápků co osahávali ty chlapce prokazatelně na té chatě na přirození.

Tady budeme dělat monstrproces a dávat exemplární flastry manipulovaným  ovečkám a možná někde jinde ten hlavní pachatel drží a týrá někde ve sklepě unesené děti.

Já bych řekl že tady by se vyplatilo těmhle ovečkám slíbit podmínky pokud pomůžou usvědčit tu hlavu všeho,  :-/ ovečky v base a hlavní zločinec na svobodě to je zcela k ničemu.

0/0
25.10.2008 15:29

zbynek._s

Re: To nejpodstatnější zdá se

Já jsem také prtoti monstrprocesům, které se tu běžně vedou. Scénář k tomuhle byl slyšet ve vysílání TV, když se porota dohadovala, co bude hlavní: Kdo koho řídil. Zapomněli, ve svojí neomezenosti, že je moderní technika může slyšet!. Slyšel to celý národ! Soud byl bveden jenom touhle vůdčí myšlenkou. Současně s ní ovšem  nevyšetřil a zatajil spooustu dalších věcí: Proč a na co potřebovaly pachatelky falešnou identitu? Hospodářské a finanční pozadí se jen mihlo, jakoby nehrálo roli.Vypadá to, že když pachatelky veřejně nepromluvily, hlavním starostí justice teď je, aby mlčely do konce žvota. V tí souvislosti mi obavy matky B. Škrdlové, že dcera spáchá sebevraždu připadají dost oprávněné. Hanebnost v tom je, že stát teď pomáhá vlastního otce dětí odříznout a tak jsou kluci pořád v klokaní bandě.

0/0
25.10.2008 16:00

mazda323

Zajímalo by mě

jak byl odměněn pan, který celou tu divnou familii pomocí chůvičky objevil. A co na případu trvalo 1,5 roku, když již od začátku šlo evidentně o týrání dětí?

0/0
25.10.2008 8:19

zbynek._s

Re: Zajímalo by mě

Jistě to bylo těžké, když všechny kompetentní "zástupkyně" státních orgánů lhali jako když tiskne a šly babám na ruku. Já bych ho vyznamenal. Ostatní v kauze už nikoliv, je otevřena sposta základních otázek, na které mělko vyšetřžování odpovědět. Kdyby nebolo v důkazní nouzi! Taky kluci otce Coufala už měli být dávno u něj a  nevydělávat svou přítomností na klokaní bandu. Tady soudy zas neroizlišují mezi dítětem a sousedovým plotem, jak říkával pediatr Dunovský.

0/0
25.10.2008 14:55

eno

Všichni kryjí st. Škrlu

Všichni kryjí st. Škrlu, bojí se ho jako čert kříže ! A že to je banda sadistických pedofilů, není pochyb. Jistě dosud na jiných místech mučí spoustu dětí svých věřících oveček. Lumpové, všechny bychom je měli naházet do studny !

0/0
25.10.2008 5:01

zbynek._s

Re: Všichni kryjí st. Škrlu

Jen se přiznej, že ti někdo před chvílí poslal SMSku, abys do diskuse napsal tuhle výchovnou připomínku, že tě mají taky cajti, kteří starou belu dokázali, na  drátkách.

Aspoň pak nebudeme muset chodit k soudu, abysme dokazovali, žes chudák a za nic nemůžeš.

0/0
25.10.2008 9:42

randomofamber

jděte už

To je neuvěřitelný. Otevřu noviny, kauza Kuřim, podvím se na zprávy všude kauza Kuřim, podívám se na Internet a hádejte, kauza Kuřim. Já už se bojím otevřít i tu konzervu, třeba by se tam mohla schovávat "Barbora" převlečená za sardinku...

Chápu, že je třeba učinit spravedlnosti a že si média musí ohřát svojí polívčičku, ale tohle už je skoro teror... Jděte už s tím do (Y) a věnujte se jiným případům. Tenhle je už hnusně otravnej...

0/0
25.10.2008 0:15

zbynek._s

Co říkáte na vyšetřování útvaru org. zločinu po rozsudku

Co říkáte na vyšetřování útvaru org. zločinu po rozsudku. Já ho vítám, jen mám obavy, že nic nevyšetří. Rozhodně nejde o sektu, ale o rozvědky.

0/0
24.10.2008 22:39

Lezok

V Číně by se s nimi nes.rali

rovnou by je popravili.:-)

0/0
24.10.2008 21:16

zbynek._s

Re: V Číně by se s nimi nes.rali, dali by děti otci!

Jo, jo. V Číně by se s nimi nes.rali, dali by děti otci! To není země s tak hloupou justicí, jako naše.

0/0
24.10.2008 22:37

sluni-sluni

a za pár let je máme zpátky,

všichni si šli v Brně docela na ruku - pár nějakých trestů se rozdalo, ale nikdo se nic pořádně nedozvěděl. vlk se nažral a koza zůstala celá.

0/0
24.10.2008 19:42

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Tady jde o něco úplně jiného, víc zatajují, než řekli. Je to monstrproces, české justici se nedá věřit. Na papaláše také nedošlo, baby falšovaly identity, licitovaly helikoptéry a všechno jen proto, aby se mstily otci na dětech a ještě vydělávaly na dotacích. My to pak máme platit, včetně zbytečných soudců z Brna.

0/0
24.10.2008 20:44

sluni-sluni

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

tapetuješ to tady pořád stejnou litanií. btw. ten tvů vynikající otec, který údajně o ničem nevěděl, a nic neviděl - ani že mají děcka na sobě jizvy,  má poměr s bývalou ženou jednoho z těch, co ty děcka mučili. všichni se navzájem znají a ti kluci moc dobře vědí kdo ke komu patří a pokaždé, když se na ně podívají, tak si vzpomenou. ještě mě pobavilo, jak tatík vykládal jak stloukal postýlku pro aničku. kolik mu asi dalo práce dělat že nic neví? že by byl zas až tak hloupý si totiž nemyslím.

0/0
25.10.2008 0:35

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Kdyby to bylo jak píšeš, tak už by pan otec Coufal dávno bručel za katrem a, a to jako první, protože je chlap a tak pro soudce škodná. ˇZádný soud v ČR  by na svěření dětí ani nepomyslel, aby stát získal jeho levnou pracovní sílu pro platy na rozdělovače vztahů a přísplatků. Taková je tzv. "sociální" politika státu! Úplně pomíjíš prokázaný fakt, že otce Coufala k dětem baby nepouštěly, protože to vidět nechceš! Jenže, to se nedá nic dělat, pravda je v tom, že z jeho odřezávání od dětí dřív měla bývalka, teď klokaní banda. Já s tím nesouhlasím a nevěřím ani českým soudním znalcům, kteří jak obecně známo jsou vyhlášení kecalové. Moje příspěvky nečti a je to.

0/0
25.10.2008 10:03

slv

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Ty jsi ale zoufalec.

Otci Coufalovi byli malí kluci u zadku a radši se bavil tak, jak se bavil a o ničem nevěděl. Ono to týrání trvalo rok. A to je dost dlouhá doba, aby se cosi dalo zjistit. Děcka měli asi všelijakou důvěru v otce jako autoritu, jinak by mu to asi řekly.

Nepřihřívej si svoji zamindrákovanou dušičku na každé kauze, která se týká děcek. Každý soudce je individualita a i jednotlivé soudy nejsou stejné.

0/0
25.10.2008 10:38

slv

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

fuj ... měly...

0/0
25.10.2008 11:06

mikd

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

děcka MĚLA /ta děcka, takže ani i ani y/,ale o to přeci nejde ;-)

0/0
25.10.2008 13:25

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Otázky kuřimské kauzy, na které soud nenašel odpověď

Proč policie nezapečetila rodinný dům v Kuřimi na Brněnsku?

Co bylo na videokazetách a DVD a kolik jich v domě bylo?

Jaký byl skutečný motiv týrání?

Zatímco obžaloba tvrdí, že mělo mučení chlapce převychovat, existují spekulace, že v pozadí kauzy stojí pornoprůmysl. Vyšetřování tuto možnost nepotvrdilo ani nevyvrátilo. Kráceno. Pramen: . BRNENSKY DENIK

0/0
25.10.2008 16:40

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Omyl, zoufalec jsi ty. Pomlouváš, jako děvka. Cufala lidi znají jako slušnéhop člověka. Nebyl také nikým obviněn a nikdo, kromě takových utřinosek na něj nestříká bahno. Kromě toho žiješ v omylu:  Většina  tzv. "opatrovnických" soudců jsou jen režimní paňácové, což dokládají jejich nesmyslná protinárodní rozhudnutí. Také ostatní sudí vždycky táhli s režimem, který tu stojí za bačkoru a  zájem dítěte, který (záměrně legislativa nespecifikovala)  si vykládají jako přidělení kusu masa matce nebo do klokaní bandy. Ty tvoje " individuality soudní " zakládají svojí autoritu jen na tzv. přiznané prestiži, jinak  jsou to paka každý v tomhle státě ví, o co tu jde. Pokud ti něco není jasné, tak čti na www.K213.cz aby ti to došlo. Ale hlavně si neber do huby lidi, o kterých víš pendrek, to dělají baby.

0/0
25.10.2008 14:48

slv

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Nechtěj, hňupe, abych tě poslal, kam patříš.

Otec se měl o svoje děti starat a měl začít už třeba tím, že si měl jejich matku vzít včas, aby oba synové měli jeho jméno.

Když už pindáš o tom, co dělají nebo nedělají chlapi, tak nebečí jak staré děvky, ale jednají. Ty tady kňučíš a házíš sem irelevantní linky. Radši si to vše po sobě přečti, abys pochopil jaký jsi ubožák.

P.S. Pochopitelně, že děcko patří špíše svěřit ženské, ale chlap si jistě způsob výchovy najde. Taky to souvisí s výběrem partnerky. Velmi pochybuji, že by se ženská, která se jeví jako kr..a se tak nechovala pár let předtím. A naopak.

P.P.S Stránky ubohých fňukalů, jako seš ty sám mě nezajímají.

0/0
25.10.2008 15:30

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Urážíš, argumentuješ jenom ad homini, jsi k ničemu. Nevím, kdo tě platí za takovou blbost bych ti nedal ani korunu. Jak to je si přečti na www.K213.cz

0/0
25.10.2008 16:03

slv

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Co zase pindáš, kde bereš tu drzost hodnotit argumentaci druhého, když sám neargumentuješ vůbec, jen sem plácáš stupidní linky na podobné ubožáky, jako jsi sám.

Od tebe bych si nevzal ani zlámanou grešli. Mimochodem pochybuji, že máš na rozdávání. Podobní ubožáci mají co dělat, aby měli na chleba.

0/0
25.10.2008 16:09

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Je to věc vzdělávání, ale ty asi budeš zabedněný do konce života. Tak čti www.justicetv.cz ať máš aspoň šanci.

0/0
25.10.2008 16:12

slv

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

No jestli jseš ty vzdělanej, tak to už každej. Na tvý linky hážu bobek. Předvedl ses tady více než dost. O zabedněnosti si povídej klidně dosytosti. Je to stejné, jako když zloděj káže o morálce. :-P

0/0
25.10.2008 16:17

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

To kázání o morálce platí hlavně vpro tebe. Číst nemusíš. Kdyby se v tobě přeci jen hnulo svědomí (o čemž pochybuji) je tady ještě www.rodice.wz.cz tam ti také lecos dojde. Pokus si ovšem stačíš se svou  vlastní "moudrostí" sám, tak samozřejmě nečti nic. Nikdo tě přeci nenutí. Takových nevzdělavatelných příklofáků režimu je vždycky dost a někteříá ještě dělají zajímavé kariéry, třeba v klokaních bandách , na úřadech či v justici. Tak do toho, snaživče!

0/0
25.10.2008 16:22

slv

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Jsi k politování. Dej si prášek a studený hadr na hlavu.

0/0
25.10.2008 17:24

zbynek._s

Re: a za pár let je máme zpátky, je to monstrproces

Jsi mimo mísu, děkuji za radu, co jsi zvyklý ty, si nech pro sebe.

0/0
25.10.2008 17:34

Agent Orange

Lopaty švejkovský

diskuse plná názorů českejch Švejků...:-©

Líbí se mi ta Velikovská z Gottwaldova. Starýho trefila 2x do xichtu nelegálně drženou zbraní, k tomu ještě s bezdomovcema zahlazovala stopy. Výsledek? 7 let...

HAHAHA, JUSTICE.

0/0
24.10.2008 18:21

zlutykreslo

Re: Lopaty švejkovský

To snad ani nestojí za reakci, taková stupidní snůžka nesmyslů, cos napsal.

0/0
24.10.2008 18:29

Agent Orange

Re: Lopaty švejkovský

nauč se nejdřív česky, lopato

0/0
24.10.2008 18:30

zlutykreslo

Re: Lopaty švejkovský

Trošku vychování, hulváte.;-)

0/0
24.10.2008 18:36

slv

Re: Lopaty švejkovský

Že zrovinka ty někomu vyčítáš češtinu je opravdu podařená taškařice.

0/0
24.10.2008 19:06

Agent Orange

Re: Lopaty švejkovský

a to jako proč? Ty blbečku.

0/0
25.10.2008 0:02

slv

Re: Lopaty švejkovský

Půvabné, když blbeček někomu nadává do blbečků.

Tak se podívej, jak je sedmý pád od bezdomovců, "s bezdomovcema" to není. Neřídí se to vzorem lopata, jak bys možná usuzoval. Xicht jsem taky nikde mezi češtinářskými výrazy neviděl. Dokonce ani argot ho nezná.

Tak neopruzuj a nepovyšuj se. Víš jak se to říká.

Doufám.

Blbečku.

0/0
25.10.2008 10:23

pohranicnice_Jasanka

Re: Lopaty švejkovský

no nezdá se mi, že by byl až tak mimo mísu.....

0/0
24.10.2008 18:31

zlutykreslo

Re: Lopaty švejkovský

Je mimo, a velmi.

0/0
24.10.2008 18:36

zbynek._s

Re: Lopaty švejkovský

Přesně tak. Tenhle proces je vlastně politický, má propagátorské pozadí a nad KGB a našiomi bisáky přimhouřili soudci oko.Stejně to vyplave!

0/0
24.10.2008 18:41

rohatey

Re: Lopaty švejkovský

A to ta léta týraná baba za tuhle sebeobrannou vraždu měla dostat snad doživotí 8-o

Já bych za takovéhle vraždy kde je prokázané bití pěstí, škubání vlasů  a týraní dával tak 2 roky natvrdo a po roce pustit za vzorné chování. :-)

0/0
25.10.2008 15:32

slv

Re: Lopaty švejkovský

Asi tak.

0/0
25.10.2008 15:46

tipovac.leteckych.snimku

Tak teď ještě pár článků o odvolání

a několik desítek rekapitulací a brněnskó redakci  iVčil  budou moct rozpustit.X

0/0
24.10.2008 18:20

Vilém Hynek Jarmila

kde je Škrla?

Nechápu, že na něj ještě není mezinárodní zatykač. Podle mne je jasná hlava sekty.

Taky nikdo asi neobjasnil, kde brali peníze na pronájmy, cestování atd. Něco platil Fragner, ale kdo platil pronájem domu v Kuřimi (minimálně 10-15tis. měsíčně), nájem v Brně atd. ? Z čeho žije a cestuje invalidní důchodce Škrla? Není to náhodou tak, že jako "vedlejší produkt" téhle hrůzy prodávali filmy s dětmi a jsou to právě zákazníci Škrly, kdo to platí a toho pána skrývají? Moc bych se nedivil a vypadá to dost logicky.

Pak taky nechápu, že Barboře-Aničce-Adamovi nepřišili za tu blamáž před soudem ohledně identity alespoň podvod (kdo vědomě uvádí jiného v omyl a má z toho prospěch..) nebo křivé svědectví.

Jinak je dobře, že většina toho je za námi. Teď aby se někdo postaral o ty kluky. Až máma vyleze z krimu, budou skoro dospělý a pokud budou mít štěstí na slušný lidi, tak se z toho dostanou.

0/0
24.10.2008 18:00

zlutykreslo

Re: kde je Škrla?

Nechápu, jak to, že nechápeš, že na člověka, který není obviněn, nemůže být žádný zatykač vydán...

0/0
24.10.2008 18:14

rohatey

Re: kde je Škrla?

Jo, jo s tetkami z Klokánku se z toho dostanou;-D, dětský ústav to je opravdu něco kde se vychovávají samí slušní lidé co později nemají vůbec žádné problémy v životě.  Taková feministiká ústavní výchova to je zvlášť pro chlapce opravdu velké terno, jak známo tak chlapci většinou nepotřebují k životu takové zbytečnosti co je naučí otec jako třeba opravovat auto a tyhle další technické záležitosti, co to je pořádek a řád atd. těm zcela postačí když se naučí nosit kytičky soudružce učitelce při zahájení a konci školního roku. :-©

0/0
25.10.2008 15:20

zbynek._s

Re: kde je Škrla?

Nikdo neprokázal sektu. Jestli tady byla naváznost na podobně znějící "Grál" pak je namístě aby veřejnost slyšela kam a komu plynou veřejné peníze. Zatím jenom mlží a věc se dál vyšetřuje. Nazývejme věci pravými jmény. Šlo o  filmování, a tak je úkolem policie vypátrat jak, pro koho a za co. Nikoliv blábolit o sektách.

0/0
25.10.2008 16:18

zbynek._s

Re: kde je Škrla?

Naopak. Má to jiné zákonitosti. Informace nejsou jablka. Důležité budou dopisy z krimu. Uvidíme po volbách. Ono jim to praskne a hnis z tohodle státního vředu se dřív nebo později vyvalí.

0/0
25.10.2008 16:33

broukmravenec

Tresty jsou rozumné

R^

0/0
24.10.2008 17:36

zbynek._s

Re: Tresty jsou rozumné

Tresty jsou hloupé, kdoví jak to bylo. Soud mnoho zamlčel.  Rozhodovali hlavně podle znalců, ti si odporovali. Kluci mohli být zmanipulovaní. Podle mně jde o  jasnou důkazní nouzi. Proto také oddalují kluky od táty - byť v jiném  procesu - je to svinstvo. Stát se chová jakoby mu děti patřily a žádnou odpovědnost na ně v dospělosti neponese. Prostě to poivažuji za monstrproces, dělá se jich tu dost. Děti v podstatě nikoho nezajímají, ze všeho nejméně tyhle soudní komunardy. Chce to reformu justice, tu zametli pod stůl, stejně jako novelu zákona o rodině. Jakápak zvláštní "oblast" rodinného práva, když jde o totalitu k obživení státních kreatur. Ty na zbytku národa převážně jenom parazitují. Nevykládejme si nic o demokracii. Zisk z tohgodle mají jen soudci a klokaní bandy. Tak je to.

0/0
25.10.2008 16:11

SlusnyClovek

Kolik dostane střelec hoteliér Duričko?

Možná méně. Tady mám dojem, že někdo chtěl udělat monstrproces. Bud pro hladovou veřejnost, nebo z nějakých důvodů jiných. Je hnus, jak důvěrné věci unikaly ze soudu, zastupitelství či policie. Koho potrestají za toto.

Ty ženy i další lidé, asi jsou to mravní zrůdy, nevím. Ale vrahům dají občas méně. A méně dávajím za opakovaná brutální znásilnění. Což mi přijde v nepoměru.

Jak jsem psal dříve, spíš to stojí na výpovědích chlapců a posudků psychologů apod. Nevěřím ani dětem, ani "expertům". Nedávno někoho osvobodili - znásilnění si třínáctiletá vymyslela. Tady týrání bylo - ale v jaké míře a co je věcí fantazie, přehánění?

0/0
24.10.2008 16:31

Najdete na iDNES.cz