Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Učitel musí být důsledný a umět si zjednat pořádek

Za dobu strávenou na základní a střední škole jsem poznala mnoho učitelů a učitelek a setkala jsem se s různými přístupy k žákům a výuce. Z vlastní zkušenosti vím, že jsem byla nejradši, když jsme dostali tichou, hodnou, nejlépe docela zakřiknutou učitelku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zuzi.ik

Nejvyšší čas...

...aby se objevil Igor HnízdoR^

0/0
23.10.2008 18:09

Hillar

Učitel musí učit

0/0
22.10.2008 18:53

Warhead_bia :P

ehm

charisma je dosti precenovane ;-D ja rikam na chudej lid musi bejt prisnost ale samozrejme hlavni je byt mistr sveho oboru ;-)

0/0
22.10.2008 17:06

12345hanka

Učitel musí

to a ono. Žáci nemusí, zdá se, nic.

0/0
22.10.2008 16:52

opportunity

Re: Učitel musí

R^;-€

0/0
22.10.2008 22:41

KarelM

Autorita

Autoritu by učitel jistě měl mít. A čím si ji u žáků?Může to být znalostmi z oboru, uměním učit - tedy ovládat učitelské řemeslo, vstřícným ale důsledným přístupem k žákům.Po tom všem žáci volají, ale jaksi už zapomínají že to také vyžaduje něco z jejich strany-ochotu dávat pozor, nedělat to co dělat nemají a nepřistupovat k výuce stylem "To je blbóóóst! Na co mi to budéééé?" i kdyby hodina byla sebevíc zajímavá. Zkuste se soustředit na co nejlepší výklad látky, když polovina třídy vyrušuje a nic je nezajímá.Potom už existuje jen druhá cesta k autoritě-křik, tvrdé rozdávání pětek, poznámek, horších známek schování, vylučování ze školy nebo prostě pár facek. K tomu druhému způsobu získání autority se učitelé dostávají neradi-je to totiž nepříjemné pro obě strany a značně vysilující. Obzvláště pro začínající učitele a pro ženy učitelky. Raději by si všihni učitelé  získali autoritu tím prvním způsobem-to jim ale žáci málokdy umožní. Takže je potřeba začít především u sebe, milí studenti!

0/0
22.10.2008 10:06

roddie

No

hezky se to povídá, ale přál bych milé studentce jednou zkusit si sjednat tu autoritu. Dokud studenti mají větší práva než učitelé, kteří nemohou vlastně vůbec nic, a především - když se nedokážou chovat jako odpovědní a skorodospělí lidé, tedy respektovat názor a práva druhých a znát povinnosti a práva svoje, moc autorita učitele nezabere. Autorita, to je kombinace obdivu, uznání, respektu a přirozeného strachu a odstupu - to první studenty nezajímá, stejně jako druhé a třetí, protože mají zcela jiné žebříčky hodnot a poslední nefunguje vůbec, neboť generace vychovaná Gymplem (tím mám na mysli ten demagogický snímek) se podle něj i chová ...

0/0
22.10.2008 9:10

Najdete na iDNES.cz