Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poláci hrozí vetem klíčové dohody Evropské unie o klimatu

Očekávaná prosincová dohoda Evropské unie, která by měla znamenat zásadní krok v boji proti klimatickým změnám, je ohrožena. Poláky, jejichž průmysl je závislý na uhelných zdrojích, by dohoda údajně poškodila. Hrozí tak jejím zablokováním. Italové zase chtějí dohodu odložit kvůli finanční krizi. Uvedla to agentura Reuters.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

HUMPHREY

TO SE NEDÁ NEDOPORUČIT :-))))

http://kareldrabek.blog.idnes.cz/r/11247/Globalni-oteplovani.html

0/0
16.10.2008 1:47

duhastrecht

Výborně, Polsko,

jeden z mála státu, co si uvědomuje hrozbu likvidace evropské ekonomiky zeleným nesmyslem z Bruselu.

Naše země by je měla podpořit a nejen ona.

0/0
15.10.2008 20:11

tbc

Re: Výborně, Polsko,

Přesně tak. Žádná ekologická hrozba neexistuje, oteplování planety taky neexistuje. Prej to říkali na Hradě, tak to asi bude pravda.

0/0
15.10.2008 21:42

duhastrecht

Re: Výborně, Polsko,

Oteplování planety je sice nedoložené , ale i kdyby bylo, o nic nebezpečného nejde, bude tu vyšší úroda, budeme si tu pěstovat melouny a vínko a chovat želvy jako ve středověku před malou dobou ledovou, která - možná opravdu - již končí, zde i v celé Evropě je "globální oteplování" jen dobrá zpráva, stejně jako pro Severní Ameriku a Asií, mimo zemědělského pokroku všichni ušetříme za vytápění i za dopravu, prý je již volná Severozápadní cesta, možná časem bude i Severní , jen ať je teploučko.R^

Jo, kdyby se prokázalo to, čím ekologové (ti samí, co dnes hrozí globálním oteplováním) hrozili v 70.letech, totiž že nastane doba ledová (měli i návrh na její odvrácení, všechny ledovce na zeměkouli se měly posypat nějakým vhodným černým práškem, jinak tu dnes prý již měla být tundra), to by byl opravdu průser... 

0/0
15.10.2008 22:14

Ulrich

Hrozí, hrozí a nakonec podpíšou

Jako ODS Lisabonskou smlouvu. Kdo je skutečně proti, ten prostě na summit ani nejede při vědomí, že bez něj nemohou nic schválit. Nejede a ať si ostatní jednají třeba do skonání světa, o čem chtějí.

0/0
15.10.2008 18:44

j@ck

Re: Hrozí, hrozí a nakonec podpíšou

hele, ty bys to mohl vedet: da se vystoupit na vlastni zadost z EU? Muze byt clensky stat z EU nedobrovolne vyhozen? obcas si myslim, ze by nas meli vyhodit.

0/0
15.10.2008 19:11

Ulrich

Re: Hrozí, hrozí a nakonec podpíšou

Do důsledku vzato to nevím. Lisabonská smlouva to upravuje ( lze ji jednostranně vypovědět, což je mimochodem výdobytek našich vyjednavačů ). Zda lze vypovědět stávající smlouvy ( Nice ) mi není známo. Pozoruhodné je, že vypovídání smluv neupravuje naše ústava. Zřejmě se tu spoléhá na smlouvy samotné, v nichž by měl být proces případného vypovězení popsán.

0/0
15.10.2008 19:35

duhastrecht

Re: Hrozí, hrozí a nakonec podpíšou

Buď si jist, že počínaje Maastrichtem tam nic o možnosti vypovědět smlouvu nedali, oni dobře ví, jakou zásadní změnu Maastricht za zády členských zemí EU znamená (tj. transformace staré a fungující kapitalistické původní EHS na seshora uměle vytvářený socialistický superstát s budoucím zavedením islámu jako státního náboženství a arabštiny jako jednotícího jazyka , alespoň v jeho západní části, nás eventuálně přenechají Rusům).

Takže eventuální vystoupení z EU (a vstup do ESVO, která funguje jako exEHS, to by se muselo učinit) je problém: na jedné straně všechno jde, když se chce, parlament vyhlásí nadřazenost českých zákonů nad evropskými a schválí výstup z EU - ale co udělá Brusel? Embargo (můžou i ropné a zapojit ruské kamarády) , přerušení diplstyků, zásah tiše a nenápadně budované "evropské armády", vyloučení z NATO (pro nás smrtící)...  hmmm. Nebo to budou akceptovat, jenže podívej, jak akceptovali výsledky referend ve Francií, Nizozemsku, Irsku...hmmm 

0/0
15.10.2008 20:23

Jirka1938

Clovek musi uznat

ze Polaci si nenechaji delat do vlastniho hnizda.    Ackoli odsunuli asi 8 milionu Nemcu, na zaklade daleko mensich historickych a pravnich oduvodneni nez my, neslysim zadne hlasy o "omluvach" a jakekoli vykriky o "navratu" tvrde odmitnou. Mozna bychom se od nich mohli naucit trochu sebevedomi a narodni samostatnosti.

0/0
15.10.2008 18:24

killy

No to by tě tu dost přispěvatelů....

..možná označilo za nácka ! My musíme dežomilsky multikulturně za všech okolností ! :-©

0/0
15.10.2008 18:28

Zly_Soused

Re: No to by tě tu dost přispěvatelů....

R^ Z Poláků a jejich zdravých postojů by si měla brát příklad celá Evropa, jeden z posledních normálních evropských národů.

0/0
15.10.2008 19:03

+Granit+

Re: No to by tě tu dost přispěvatelů....

jojo poláci byli vždy hrdí a vždy dostali co chtěli

0/0
15.10.2008 19:06

rebbe

Měli bychom následovat polského příkladu

ne proto, že bychom chtěli kazit vzduch, ale proto, že nás tím chtějí vybrat jako vánoční husu. Ekologisti z nás pod záminkou, že snížíme zatížení atmosféry o několik procent chtějí vydřít obrovské daně za povolenky a podobné nesmysly. Dokud se třeba Čína nebo Indie nepřipojí, je to hraní na vlastním písečku, bez významu pro svět.

Šetřit fosilními palivy je jistě záslužné, toho lze dosáhnout podporou jiných možností, ale ne masivním zdaněním, to vede k mrhání nejenom peněz, ale i surovin a energie, výsledek bude přesně opačný, než bylo inserováno.

Za pár let to přejde, jako šílené krávy nebo ptačí chřipka, ale do té doby bude doslova vyhozeno obrovské množství peněz za nic.

0/0
15.10.2008 18:23

Jirka1938

Re: Měli bychom následovat polského příkladu

Velmi presne vyjadreno.

0/0
15.10.2008 18:25

killy

Venda to tvrdí furt.....

.. a všichni mu nadávají....   R^Václave !

0/0
15.10.2008 18:27

Najdete na iDNES.cz