Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Psychiatr Höschl: Sebevražd je nejméně od konce 19. století

Sebevražednost v Česku klesá a je nyní nejnižší od konce 19. století. Na jejím poklesu má podíl předepisování antidepresiv, lepší přístup k psychiatrické péči a dostupnost center pomoci. Média o tom informoval psychiatr Cyril Höschl s tím, že delší finanční krize by mohla situaci otočit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

slatin

však ono se to rychle může změnit

až bída udeří na staré a osamělé lidi. Nečas se může těšit, jak rychle bude vyřešen důchodový systém.Spousta důchodců si vezme život předčasně.A kdo si ho nevezme, o zbytek se postarají lékaři(někteří,nemyslím ty poctivé,slušné)

0/0
8.10.2008 15:05

obhájkyně zájmů pacientů

Noviny by měly ověřovat fakta

Tvrzení českých psychiatrů, zastánců antidepresiv, má nízkou vypovídací hodnotu. Novináři by měli tato tvrzení více konfrontovat s objektivnějšími daty ze zahraničí, tzn. podívat se např. na oficiální statistiky USA, Nizozemí, resp. data o všech zemích se dají sehnat např. přes WHO. Naše statistika je někdy poznamenaná mírou ochoty jednotl. lékařů zasílat údaje do ÚZIS, takže ani regionální či lokální údaje u nás nemusejí být zcela pravdivé. Podle mých poznatků západ. země více stavějí na psychoterapii, pečlivěji zvažují užití agresivnějších přípravků. Pacient tam má vždy svobodu volby léčeb. alternativy, u nás někdy nikoli - je lékaři odmítnut, pokud má výhrady k návrhu léčby.

0/0
8.10.2008 12:16

zbynek._s

Re: Noviny by měly ověřovat fakta

Naši čeští psychiatři, jak mj. ukazují statistiky svěřování dětí do péče matek, jsou političtí blábolilové, stejně jako byli v Německu za nacismu. Vlastně jsou pro splečnost svojí činností nebezpeční  atak myslím, že by je měli držet za ostnatým drátem,. Všem otcům doporučuji, aby  se na ně vykašlali.

0/0
9.10.2008 23:00

pvl1

Je to hlavně proto,

že z bankrotu už si nikdo nic nedělá.

0/0
8.10.2008 9:09

Execute

Mrknete taky na tohle:

http://mostecky.denik.cz/multimedia/galerie/703166.html?section=2,1

0/0
8.10.2008 0:35

redback

psychiatři nemají práci a hážou si mašle

:-P

0/0
7.10.2008 20:53

zbynek._s

Hlavně by nám psychiatři neměli rozvracet rodiny

Hlavně by nám psychiatři neměli rozvracet rodiny, Höschlův  ústav není žádnou výjimkou. Všichni jen hrabou prachy jako soudní znalci, ale postrádají odborný charakter. Mezi těmihle vědátory je také značné procento lustrátů, patrně ,nohem vyšší, než v běžné populaci. Hrají si na vlivové agentury a lidé jim už veskrze nevěří. Nejvíce vydělávají na tzv. ústavních posuiddcí, což jsou mnohdy úplné podvody.Píší je soudcům pod pero. Nejslapší jsou právě v prognózách, které ovšem provádějí nejčastěji. Když jsme u toho jestlipak pan psychiatr Höschl ještě zároveň dělá v té kp,osi na MZ ČR, která posuzuje, kdo dostane peníze?

0/0
7.10.2008 19:25

milanalois

Sto tisíc sebevrahů za 50 let není zas tak moc.

Interruptováno bylo za stejné období více než tři miliony Čechů.

0/0
7.10.2008 18:28

Najdete na iDNES.cz