Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci strážníkům: Rychlost měřte, ale s cedulí Pozor, radar

Měřit rychlost můžete, ale jen ve vaší obci, v místě, kde vám to dovolí státní policie, a když před radar postavíte značku "Úsek měřený radarem". Tímto vzkazem dali poslanci bezpečnostního výboru strážníkům najevo, že pravomoc pokutovat za rychlou jízdu jim vrátí, ale s ještě větším omezením.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karlov

Měření a povinosti městské policie

Dotaz: Je chodec učastníkem silničního provozu. Je. A proč strážníci nekontrolují přecházení, třeba vzorek na botách - v zimě hodně lidí chodí v botách bez vzorku a padají, ale na autě musí být zimní gumy.(to si pojišťovny neohlídají). Zlomená noha či ruka není vhodná obuv - pojišťovna neplatí. Pro městský jak dělaný.To je dle mého názoru pro městský. Já jsem si myslel, že městská policie když se zakládala byla k úplně něčemu jinému než k byznysu. Proč tedy máme dvě policie.

0/0
5.10.2008 11:02

Homer _ 1

1. MĚSTSKÁ PŘÍŽIVNICKÁ MÁ PO VEJVARU...

Muheheeee. Teď mohou starostové dokázat, jak moc jim na srdci ležela bezpečnost a jak málo jim vlastně šlo o to, vytahat lidem prachy z kapsy... :-)

0/0
5.10.2008 10:38

Pan Navratil

Re: 1. MĚSTSKÁ PŘÍŽIVNICKÁ MÁ PO VEJVARU...

Heh, silnicprasata stejně budou sypat do obecních pokladen a tady naříkat, jak je ten svět zlý...:-)

0/0
6.10.2008 14:44

drsňák

jasná ukázka

Město Prostějov se svými dvaceti radary a odevzdáváním části výnosu pokut soukromé firmě je jasným důkazem toho,  že by se obecní policii mělo odebrat právo měřit úplně. Rv

0/0
3.10.2008 16:49

GotrekAK

Re: jasná ukázka

Jj, je to pěkná banda...

Pořád si lámu hlavu s tím, jestli tím náhodou neporušují zákon.

0/0
3.10.2008 23:10

chekov

Re: Re: jasná ukázka

jojo, jsou to lumpové, člověk kvůli nim aby dodržoval zákony a nepřekračoval povolenou rychlost...

0/0
6.10.2008 9:03

rohatey

Tož já nevím ale dobré kšefty

můžou být i bez těch radarů, třeba poslat každé ráno zamaskované strážníky s digitálními foťáky na ty venčící pejskaře tak z toho by mohl být také pěkný vejvar, nesebral jsi bobek máme fotku zaplatíš 2 000,- Kč, pustil jsi psa na volno, máme fotku dáš další dva tisíce. Předpis je předpis, dali by se vymyslet i další výdělečné akce.:-)

0/0
3.10.2008 16:34

10sparta

Strážníkům MP raději urazit pracky, než jim dát další

nástroj k buzeraci řidičů !!!!!!!!!!!!!!!

0/0
3.10.2008 15:59

marat12345

Nojo

Ale, nevím kam dají hoši tu značku měření radarem u nás před firmou, kde měří na 50m úseku před vjezdem do areálu, kde je 30km/hod. To se jim tam ani nevejde a kurýři co jim platili za překročení rychlosti, budou konečně vklidu.;-D

0/0
3.10.2008 15:19

NAVSTEVAK

Zadne slozitosti

vynos z pokut do statni kasy, a nikoliv mestske. A pote muzete spocitt kolik starostu bude "pecovat" o bezpecnost provozu a bezpecnost spoluobcanu. V cele zemi jich nebude ani 10.

0/0
3.10.2008 14:39

flames828

Re: Zadne slozitosti

Já si myslím, že jich bude podstatně a řádově víc(jsem tak trochu naivka někdy a optimista), nicméně peníze ve spíše menších městech namísto do MP by šly spíše do věcí jako optické zpomalovací pásy, ostrůvky pro chodce, blikající cat eyes na přechodech, zlepšené značení v městech, chodníky se zábradlím, bariéry, signalizace nebezpečných míst atd. Ale kdo ví... [>-]

0/0
3.10.2008 14:46

lolek77

Re: Re: Zadne slozitosti

Já bych to dal na Diag Human nebo Gripeny.:-P

0/0
4.10.2008 23:24

flames828

Re: Re: Re: Zadne slozitosti

Já osobně bych to dal na gruppany, ale nikdo se mne nechystá dopsat na kandidátku....

0/0
6.10.2008 13:49

sprav

Re: Zadne slozitosti

Co víš o státní správě??? Asi nic, co. Myslím, že starostové by se klidně rádi zbavili všechn přenesených působností s se všemi pokutami co z nich mají...

Se divím, že žádný starosta nevyleze s argumentem - jo, tak si to státe vezmi zpět - ALE ÚPLNĚ VŠECHNO !!!

To by jsi si potom pro občanky jezdil do Prahy na vnitro, pro řidičáky na dopravu, pro výpisy z rejstříku opět na Pankrác... jo a pokud by jsi si stěžoval na souseda, tak by tě poslali na Policii ČR

muhehehehe - to by se hned řvalo, jaktože není delegace státní správy.

0/0
12.10.2008 22:37

Asmar

značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti".

Tak tohla je od poslanců opravdu geniální "nápad"(blbost).  Zákony by se měly  dodržovat všude, nebo jen tam, kde bude upozorněno, že je to kontrolováno ? To aby vesničky např. zamezily krádežím, tak vyvěsí cedule "kontrola krádeží" a "konec kontroly krádeží" a zloději si dají pozor, aby je při krádeží nechytli ( že by přestali krást je ani nenapadne). Pokud vesničky ukládají pokuty oprávněně v souladu s platnými předpisy silničního provozu a to kdekoliv k nim dojde, tak nechápu, proč je napadají, když to není v rozporu s platným zákonem.

0/0
3.10.2008 14:23

djlukasek

Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti".

Jsi opravdu tak naivní (chtěl jsem říct původně blbý) ? Zamyslel ses nad motivací, důsledky a výsledky ? 1. Policista a jeho chlebodárce chtějí vybrat co nejvíc pokut a v skrytu duše si přejí, aby všichni porušovali předpisy ... to je dnešní stav. Jde o pravý opak bezpečnosti 2. policista nebo radar za bukem změří někoho a za rok mu dojde účet - na daném místě je příspěvek k bezpečnosti provozu a ochraně zúčastněných NULA 3. Policie všemi dostupnými prostředky (např. měřením a jeho označením) přiměje řidiče aby jezdili bezpečně a tím ochrání všechny ostatní -  A TO JE V DŮSLEDKU SPRÁVNĚ.  Vážně žasnu nad podobnými myšlenkovými pochody jako je ten tvůj. O co jde - o reálnou bezpečnost anebo o prachy a nesmyslné a nic neřešící dodatečné represe ?

0/0
3.10.2008 14:29

gumidos

Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti".

myslíš opravdu vážně co píšeš? Taky mám chuť nazvat tě "blbým". Proč se .s.e.r.e.š do motivace a výsledku. Pokud policista někoho změří, pak je to proto, že překročil rychlost. Nebo nějak začneme rozlišovat překročení rychlosti "za bukem" a "před bukem"? Možná začneš příště rozlišovat o pokus o loupež - když někdo vytáhne rybičku, bude to "malá loupež", zato když někdo vytáhne dranžírák, tak to už ho "osolíme"?. Co tohle je za myšlenkový pochod? Následek zaměňujeme s příčinou? Policajt je ošklivej, když měří za bukem, zatímco řidič je chudinka, ačkoliv porušil zákon?  Není čas, aby řidiči začli uvažovat poctivě? Příčinou snad je nedodržení rychlosti, všechno ostatní už je ojebávka a okecávání přestupku. A obávám se, že nepůjde, aby policie začla měřit "férově" - tedy všem na očích. Budou muset začít řidiči - a to tak, že začneme (neb jsem taky řidič) jezdit podle předpisů a ne jako prasata.

0/0
3.10.2008 14:52

zdeseny obcan

Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlo

To ze policiste cihaji za bukem na negativni vliv na bezpecnost provozu (pocty nehod, zranenych i mrtvych vzrostly) a neni se cemu divit. Policie rezignovala na chytani skutecne nebezpecnych ridicu a namisto toho lapa lidi kteri bezpecnost provozu nijak neohrozuji ale ze kterych se daji snadno tahat penize.

0/0
3.10.2008 15:01

flames828

Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlo

Člověk, který jede na přehledném úseku 54km/h, jede jako prase? Zaslouží si pokutu a ne te, který třeba před školkou jede 70, ale prostě protože tam většina lidí přibrzdí, není příliš ekonomické tam měřit rychlost? Přijde vám normální měřit rychlost na zaslepené vlečce? Nemyslíte třeba tím vašim ´jezdit jako prase´ spíše ´jezdit rychle na místech, kde je to nevhodné´, o což v této chvíli tak nějak jde? Nemyslíte taky, že někteří řidiči jezdí jako prasata, aniž by kdy vůbec překročili maximálku, hlavně ve městech? Nemyslíte, že by třeba označený radar přinutil i to největší hovado zpomalit na 30? Vy si skutečně myslíte, že policajt schovaný za bukem přinutí rychle jedoucího řidiče zpomalit? JAK? Že mu pošle složenku za měsíc?

0/0
3.10.2008 15:04

Asmar

Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření ry

Flamesi, ty jseš schopen obvinit policii z toho, že můžou za to, že řidiči nedodržují předpisy. Přeci policajti tady nejsou od toho aby řidiče donucovali k dodržování zákona. Zákon platí pro všechny a všichni jsme povini ho dodržovat i když se nám to nelíbí a to všude k de platí. A když ho poruším, protože jsem se rozhodl, že by někde nebo někdy platit nemusel a mám za to nést odpovědnost, tak to svedu na někoho, že mě dost nehlídal. To jak se zdá není jen tvůj názor. Pokud má platný zákon nedostatky, tak by se měl změnit, ale dokud platí, tak se musí dodržovat´ se nám to líbí nebo ne. A to je podle mého jádra pudla.

0/0
3.10.2008 15:27

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření ry

A chápeš ty rozdíl mezi pojmem dbát na dodržování předpisů a pojmem buzerovat naprosto absurdně řidiče a vybírat od nich takto normální mýtné.

To zřejme  budeme jezdit stylem ha začátek obce skok na brzdu aby se mi náhodou nestalo že přejedu tabuli při rychlosti 54 km/hod. Celou obec převážně zírat místo na chodce na tachometr aby se to náhodou na těch 54 km/hod nedostalo atd. atd.

Lidi kteří nepochopí že zákon je sice zákon ale že jsou tady nějaké rozumové meze  pro normálního člověka zcela samozřejmé, to jsou dost nebezpeční fanatici.  Ty zřejmě když jdeš přeparkovat auto tak se přikurtuješ pásy, a kdyby jsi byl policajt ve službě tak snad dáš pokutu i své staré, zákon je přeci zákon ;-D8-o

0/0
3.10.2008 15:50

flames828

Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měřen

Asmare, opět. Co zde hájím, to je onen návrh odebrání možnosti měření rychlsti MP, respektive změnu tak, aby každé takové měření bylo označeno. Tím snad hájím porušování zákona? Policie někoho nutí měřením padesátky deset metrů před cedulí dodržovat zákon? Ale to snad nemyslíš vážně! To není pokrytectví, ale já říkám - policie ze sebe tímto přístupem dělá šašky, kteří se zmůžou na pokutování blbostí, zatímco bezpečněji se na cestě necítím ani o fous (protože MP měří rychlost na TAK hrozně nebezpečných místech). Chápeš, já se tu nebavím o ne.dodržování zákona, já tu mluvím o tom, že policie tímto přístupem k bezpečnosti provozu nijak nepřispívá (tak, teď už všichni víme, že v Mělníce musíme přes vlečku 30, ale jinak v tom městě ani tak moc pozor na rychlost dbát nemusíme, protože radar je u vlečky).

0/0
3.10.2008 15:53

sprav

Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měřen

To stále budete omýlat neustále dokola JEDINÝ ARGUMENT - vlečku v Mělníku??? Žádný jiný příklad jsem ještě nikde nečetl... jenom Mělník... Mělník...

Víš, že zde stačí popud DI PČR a Drážní inspekce ke zrušení přejezdu, a přejezd bude zrušen. Proč to někdo z kompetnetních astátních ORGÁNŮ NEUDĚLÁ ???!!!

0/0
12.10.2008 22:42

flames828

Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měřen

A vůbec - roky MP vysloveně buzeruje měřením rychlosti na nesmyslných místech a dám ti osobní otázku - cítíš se bezpečněji na cestě? Nebo o co vlastně tady jde, když ne o tu bezpečnost.

0/0
3.10.2008 15:57

Asmar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec m

Flamesi, přečti si moji odpověď v 16.02. Myslím, že se ve většině názoru shodujeme. Např. s tou buzerací měření rychlosti na nesmyslných místech.

0/0
3.10.2008 16:22

flames828

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "kon

Já nemám problém s tím přiznat, že ne vždy dodržuju předpisy do posledního puntíku. Když mě chytne policie, zaplatím a sem s tím ok.

0/0
3.10.2008 16:45

Asmar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a

Flamesi, myslím, že by poslanci, než navrhnou nějaké řešení, měli slyšet názory řidičů  z praxe. Samozřejmě také policistů. Snaha zamezit tomu rejžování z pokut, o které v tomto případě jde správná. Měl by se nalézt ale účinný způsob, který by byl závazný jak pro policii, tak pro řidiče. Podle mého názoru tím navržené cedule nejsou. To byl vlastně důvod, proč jsem se zapojil do diskuse.

0/0
3.10.2008 17:13

flames828

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti

Jak řidiče jiným způsobem, aby zpomalili v nějakém nebezpečném místě? Jednoduše - upozornit je na to, že v tom místě se prostě měří a radar tam fakt je. Autorita! Vždyť to tak funguje i u nás, akorát jinak! Stačí policajta na přechod a všichni se dou podělat, aby dali přednost chodci. Vždyť jak účinně fungují samotné cedule s informací o aktuální rychlosti! Stačí policejní auto u cesty a hned všichni jedou zdvořile jak pumprlici. Už samotná přítomnost autority nutí řidiče i toho nejhrubšího zrna na chvíli zpomalit. Nemyslím, že existuje způsob, jak z roku na rok, či jiném obdobném horizontu, radikálně změnit myšlení českých řidičů, takhle to prostě nefunguje. Krok po kroku ovšem můžeme odplevelit města a nebezpečné úseky od řidičské špíny.

0/0
3.10.2008 17:32

flames828

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti

Jinými slovy - nutnost umístění takových cedulí přinutí minimálně MP dát ty radary fakt tak, kde k něčemu budou. I když mám takový neblahý pocit, že ať už znění zákona bude jakékoliv, tak si jej zas města budou vykládat po svém a dočkáme se cedule "Začátek měření" na ceduli začátku obce a "Konec měření" na konci obce. Což samozřejmě nebude mít účinek na bezpečnost v obci (protože by ty radary stejně zůstaly 10 metrů za cedulí) a dá to argument těm, kteří jsou proti cedulím, protože pak přesně by plnily tu irelevantní roli "Toto je obec XZY a platí zde zákony a taky vás můžeme změřit". S takovou půjde bezpečnost na našich silnicích do dža neustále, to jistě.

0/0
3.10.2008 17:38

sprav

Rejžování pokut

Proč si nestěžujete, že stát dal obcím pravomoc rejžovat pokuty v oblasti stavebního úřadu??? Pokuty tam jsou v deseti-až stotisícové a stavební úřad jich dá měsíčně až několik desítek, tedy vydělá na pokutách o řád více než za obecní policii.

To samé v oblasti odpadového hospodářství - někdo vyleje svinstvo do potoka a pokud ho chytí, tak šup dva miliónky do obecní pokladny...

VY NEVÍTE O VEŘEJNÉ SPRÁVĚ ANI PRDLAČKU. Ono totiž vše má svůj rub a líc.

Klidně ať si stát vezme přenesenou působnost zpět - ALE VŠECHNU!!! a nejenom něco, co se mu líbí...

0/0
12.10.2008 22:47

Asmar

Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlo

Gumidosi, děkuji ti za tvůj názor. Lépe bych "Dljukaskovi" neodpověděl. Proto jsem na jeho názorj reagoval přímo jen stručně. Jsem zvědav jak na tvé argumenty bude raegovat a čím je bude vyvracet.

0/0
3.10.2008 15:47

rohatey

Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti".

Tak tak předpis je předpis, přece nemůžeme jezdit jako prasata. Zahlédnu tabuli začátek obce hup na brzdu a musím to dostat na těch 50 km/hod přesně u té tabule i kdybych měl jet smykem s pískajícími gumami;-D

R^Všem byrokratům a hlouposti zdar !!!

0/0
3.10.2008 16:07

Rubik1

Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti".

V zemich, kde jim jde o bezpecnost a ne o vytvoreni useku pro snadne pokutovani, tak tam se dava podle uvazeni znacka "blizite se k useku kde je snizena maximalni rychlost".

0/0
3.10.2008 23:10

rafol

Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti".

R^

Ty navrzene upravy chapu jako snahu zabranit zneuzivani zakona, ktere se dnes prokazatelne deje.

Krome toho pokud jde nekomu opravdu o vyssi bezpecnost, tak ta cedule pa par korun toho dosahne mnohem levneji, nez predrazeny radar za statisice.

0/0
3.10.2008 15:07

Asmar

Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti"

Djukasku, djukasku. Děkuji ti za vysvětlení. Já ti zase poradím prostou věc. Zabraň všem těm vydřiduchům v těch jejich represích prostě tím, že jim k tomu nedáš příležitost a budeš jezdit podle platných předpisů a to všude, kde platí.

0/0
3.10.2008 15:08

flames828

Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlo

Nejseš řidič, že?

0/0
3.10.2008 15:10

Asmar

Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření ry

Flamesi, budeš se divit ale jsem řidič a o tom, že se mají dodržovat předpisy všude, ne jen kde se mi to líbí nebo ne, jsem se tvrdě přesvědčil. Ostatně před chvílí jem na tvůj předchozí názor odpověděl. Buť zdráv.

0/0
3.10.2008 15:33

flames828

Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měřen

Tak jako řidič by jsi měl vědět, že skutečné nebezpečí ve městech není otázkou toho, zda jedu 50 nebo 55, ale JAK jedu tou rychlostí, stejně jako fakt, že kolikrát jsou nebezpečnější ti, kteří jedou 35 než ti, kteří jedou oněch pětapadesát. Denně jezdím místy, kde bych za byť banální porušení banální příkazové značky lámal chodidla nejraději. NEjsem pro toleranci porušování zákonů, ale jsem proto, aby se policie chovala podle principů našeho práva(tj. trestat podle míry společenského nebezpečí), protože když budeme chtít zlepšit stav na našich silnicích, NĚKDE se musí začít. A to, že by se zákony měly dodržovat, to je snad jasné, ne? Ale o to přece v této debatě vůbec nejde, Asmare.

0/0
3.10.2008 15:45

Asmar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec m

Flamesi, tak teď s tebou souhlasím. Žádné předpisy nemohou být naprosto dokonalé a vystihovat všechny případy a okolnosti, které mohou nastat. V praxi všechno nakonec záleží na chování nás řidičů a také policistů. A v tom je opravdu jádro pudla. V tomto smyslu myslím, že obě strany mají co dohánět. To však prostá litera zákona nezařídí.

0/0
3.10.2008 16:02

sprav

Re: Re: Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlo

Jsem řidič a souhlasím s Asmarem. Já pokutu ještě nedostal... a snažím se jezdit dle předpisů.

0/0
12.10.2008 22:49

flames828

Re: značky "měření rychlosti" a "konec měření rychlosti".

Další chodec, ale se vás tu dnes sešlo...

0/0
3.10.2008 14:29

iDaddy

Asmare, nechápete, (nebo jste tak blbý),

co tím poslanci mysleli a co chtějí odstranit.

;-(;-(;-(

0/0
3.10.2008 14:37

Asmar

Re: Asmare, nechápete, (nebo jste tak blbý),

Ale iDaddy, odstraň prosím moji nechápavost (nebo blbost) a prozraď mi co tím poslanci mysleli a co chtějí odstranit proti platným předpisům ?

0/0
3.10.2008 15:02

rohatey

Re: Re: Asmare, nechápete, (nebo jste tak blbý),

To je přeci jasné, chtějí zamezit  tomuhle  nemravnému kšeftu, už jsem slyšel že v HK nějaký radní naplánoval kolik si město pořídí radarů a už spočítal kolik tohle "podnikání" přinese ročně milionů do městké pokladny. Řekl bych že soudruh radní zřejmě nemluví o jednom a to o tom kolik toto nemravné "podnikání" přinese zisku pro jeho spřátelenou firmu která to bude organizovat. :-)

0/0
3.10.2008 16:01

Asmar

Re: Re: Re: Asmare, nechápete, (nebo jste tak blbý),

tomu,že chtějí zamezit tomuto nemravnému kšeftu rozumím, ale zdá se mi, že k tomu navrhují  nesprávnou formu.

0/0
3.10.2008 16:32

Jabadů

Muheeee

No to tomu pomohli. Na značku začátek obce přidělají ještě jednu měření rychlosti a na konec obce konec měření a je vymalováno.:-P

0/0
3.10.2008 13:49

Carloos

Re: Muheeee

taky si myslím :-)

0/0
3.10.2008 13:59

Vipeeer

Městská policie

Někdy je s měšťákama docela sranda, nedávno mě zastavili dva a se slovy kam se řítite pane řidiče mi sdělili, že jsem jel 46 km/h na 40, z jedné strany les, z druhé oplocený průmyslový areál, zstavili mě cca 500m za tím v křižovatce, kde se nám muselo obloukem vyhýbat jiní řidiči :-)

0/0
3.10.2008 13:41

Atomas

Re: Městská policie

Mě púodobná sranda stála tisícovku a jeden bod. Ale musím přiznat, že jsem si to zasloužil, protože jsem tou závratnou rychlostí musel na konci obce ohrozit minimálně jednoho bažanta, nebo zajíce, protože jsem spáchal přestupek mezi poly ;-D

0/0
3.10.2008 13:43

spartaman

Re: Re: Městská policie

Mezi poly? Myslíš jako mezi severním a jižním pólem? To je dost široké, mohl bys to upřesnit?   ;-D;-D

0/0
3.10.2008 13:47

Najdete na iDNES.cz