Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli romskému ghettu v Beskydech lidé hrozí zablokováním silnic

Bouře protestů zavalila radnici v Ostravici na Frýdecko-Místecku. Lidem se nelíbí, že nikdo není schopen zabránit hrozbě přestěhování až padesáti rodin Romů do prázdného areálu bývalého Ústavu sociální péče, který leží jen několik kilometrů od přehradní nádrže Šance, zásobárny pitné vody pro Ostravsko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kar

Mazák č.p. 405, Ostravice

Vážená paní

Petr Nevlud, jednatel Realis-Invest je darebák, souzený soudem ve FM za trestní věci. Na nemovitost v Ostravici (Mazák č.p. 405) je již nařízena exekuce a stejně tak na další nemovitosti. A to na návrh finančního úřadu v Ostravě.

0/0
12.10.2008 21:02

Lucie1

Re: Mazák č.p. 405, Ostravice

To ale nic neřeší, sám pan Nevlud má 30 firem a zabývá se dražbami, takže nikdo neví, kdo to koupí a jestli nebude pokračovat v jeho díle. Tohle je možná dobrá zpráva pro obec, ale pokud zase bude dva roky na všechno kašlat, mohou nás potkat další nepříjemnosti. Finanční úřad tam sídlo určitě mít nebude.

0/0
13.10.2008 23:19

Lucie1

ZA TO MŮŽE VEDENÍ OBCE OSTRAVICE!!

ZA TO MŮŽE VEDENÍ OBCE OSTRAVICE!! Svou liknavostí, prospěchářstvím a arogancí. Investor chtěl stavět rezidenční bydlení, jinak by asi nezpracovával studie a projekty. Ale to nebylo pánům po chuti. Podporojí totiž vlastní projekt nesmyslného stavění paneláků na zelené louce v dolní Ostravici, proti kterému podepsaly stovky občanů petici, zastřešenou sdružením Ostravice zelená. Pan starosta se na obecních stránkách dušuje, že udělal vše, co mohl. Tím asi myslí to, jak během dvou let, před kterými byl areál prodán realitce, neudělal vůbec nic, aby prosadil a pomohl uskutečnit jejich developerský projekt bydlení. Promiňte, ale pan starosta je nadutý, arogantní, tvrdohlavý sobec, který když si něco zamane, tak nehodlá ustoupit. V tomto případě se jedná o zmiňované projekty vzdělávaní, lázeňství a cestovního ruchu, které pro tuto oblast navrhoval. Jenže samozřejmě jako mnohdy předtím, nebyl schopen najít patřičné investory.

0/0
9.10.2008 21:39

Lucie1

ZA TO MŮŽE VEDENÍ OBCE OSTRAVICE!!

Máme na Ostravici jen chatu, ale o dění v obci jsem se vždy zajímala, takže vím, o čem mluvím. A tu se najednou objeví projekt, který není v souladu se starostovými plány, čímž těžce utrpělo jeho ego a takové projekty on podorovat nebude. Je koneckonců ve znamení lva, takže toto individualistické chování plně odpovídá. Že lvi dokážou být šlechetní a velkorysí na to ve své zaslepenosti pan starosta zapomíná. Bude se vymlouvat na EIA a Natura 2000 a dělat všemožné obstrukce, jen aby se náhodou neukázalo, že vymyslel blbost. Není to poprvé, v minulosti jsem zaregistrovala více takových případů, ale teď už konečně přišel někdo, kdo si takový přístup ze strany obce nenechal líbit a ukázal pánům, zač je toho loket. Jen ať se potí, patří jim to. Za ty dva roky mohla být všechna povolení pro stavbu ydlení hotova. Teď mají na krku cikány a rozzlobené občany a dobře jim tak!

0/0
9.10.2008 21:39

Lucie1

ZA TO MŮŽE VEDENÍ OBCE OSTRAVICE!!

Teď už samozřejmě nemají kam uhnout, tak obrátili a tváří se, že najednou projekt bydlení podporovat budou, co jim taky zbývá, ale že to nejde tak rychle. Naproti tomu jiné věci, když se chce, tak velice rychle jdou. Například prodej obecního majetku panu místostarostovi, který v roce 2007 za pakatel koupil bytový dům, zrekostruovaný za miliony z obecní pokladny. Nikdo se ani neotěžoval nabídnout objekt realitní kanceláři nebo zorganizovat dražbu, obec přece nepotřebuje peníze. (Třeba na to, aby zasáhla v podobných případech jako byl právě prodej ústavu na Mazáku). Hlavně, že si namastí vlastní kapsy. Pokud tihle dva lotři budou ve vedení obce, můžeme se ještě těšit na horší věcí než rómské ghetto. Mohu se jen modlit, aby si některý z nových spoluobčanů nevybral právě naši chatu, jako vhodný objekt

k získaní obživy jim vlastním.

0/0
9.10.2008 21:39

tenisovejloket

..

Promlouvá tajemník k cikánům: "Soudruzi cikáni, strana vám dá nové byty, prvotřídní zdravotní péči,rekreaci v lázních, nemocnice bude zadarmo, příplatky na děti dostanete."

Naslouchá mu Dežo a říká: "Dobre hovorí."

A tajemník pokračuje: "Nebude nezaměstnanost! Všichni dostanete práci!"

A Dežo si uplivne: "Teraz to /z/j/e/b/al!"

0/0
2.10.2008 14:35

zachrance_od_mury

pocet pristehovanych

problem je v tom ze zatimco vetsinova (rozumej neromska) rodina ma vetsinou kolem 3-4 clenu (mama tata dcera syn), mensinova (rozumej romska) jich miva i 30 (mam tata syn syn syn dcera dcera dcera, teta s detma ze slovenska na kratkodobe 10ti lete navsteve, svagr ktery se s rodinou vratil z kanady, babicka s dedou z otcovi strany, babicka s dedou z matciny strany...).  

cili chapu ze kdyz se misto cca 200 lidi pristehuje 3x tolik (bez ohledu na barvu pleti) je to kazdopadne problem. a pokud jesou to clenove toho etnika ktere je proslule temperamentem muzeme v brzku ocekavat problemy nejen na urovni mezilidskych vztahu ale hlavne co se tyce infrastruktury... skoly, kramy, vodovody, kanalizace, doprava atd... z tohoto duvodu se take rusi rozvoj tvz satelitnich mestecek v okoli prahy. ovsem to ze se budou zakladat v chranenych krajinych oblastech je docela silna kava.

0/0
2.10.2008 14:28

noneno

noneno

Je zřejmé, že podnikatel už tím umožněním Techna chtěl obec vydírat, respektive se mstít. nyní s těmi rómy je to dtto. nechápu,proč na něho lidé nepodají trestní oznámení na podezření z trestného činu vydírání a obecnéh ohrožení

0/0
2.10.2008 11:29

horstlee

diskuze

Zde: http://tinyurl.com/4tunx3

je diskuze na webu Ostravickém úřadu

0/0
2.10.2008 10:09

rohatey

Já nevím co se rozčilují

Měli hrozné obavy ohledně vlivů něčeho na životní prostředí tak jim tam chtějí nastěhovat tyhle civilizací nepoškozené přírodní kmeny. :-)

0/0
1.10.2008 21:52

seppikub

Ich sage nur:

Scheißzigeuner" ! :-/  ;-D

0/0
1.10.2008 17:12

n1r5j45qfe5rhtsd74jz

Re: Ich sage nur:

ZIEHGEUNER  =  ZIEH  GAUNER        (tak to říkala babička ... a ta věděla o čem mluví)

0/0
1.10.2008 22:07

pinguone

Re: Ich sage nur:

..to budu muset prelozit...;-D

0/0
14.10.2008 8:46

francoa

Já bych věděl - Kam s ní?

Jako ideální se mi jeví lokalita Skalka kousek od Bystřice nad Perštýnem blízko tratě mezi Tišnovem a Ždárem n.S. Mohly by tam zmutovat v něco užitečnýho.

0/0
1.10.2008 15:10

Skurek

Nechte prosím,

:-)  té slovní onanie v diskuzi, kterou stejně nikdo řádně nečte, natož aby si vyvodil osobní zodpovědnost a pište přímo Havlovi, Uhlovi, Veselému, Bangovi, Džamy, a jiným Multikultibyznys s.r.o. :-)

0/0
1.10.2008 15:09

Nedobrota2

OSTRAVICE DEN PO DNI :

Den první - přijíždí 50 rodin ve 180-ti žigulících.  Den druhý - po výplatě dávek pořádána veselice trvající týden, podávány domorodé speciality ze sousedních králíkáren a chlivků. Den třicátý - vesnice je bez měděných okapů. Den padesátý - vesnice je bez plechových okapů a hliníkových značek. Den stý - vesnice je bez domorodců, jejichž exodus neodvrátila ani Džamila. Den dvoustý - v sousední Čeladné je místními bossy sponzorován pluk bezpečnostních složek o počtu 500 plně ozbrojených kukláčů strážících 8 metrů vysoký plot kolem vesnice. ;-€

0/0
1.10.2008 13:22

forhend

Re: OSTRAVICE DEN PO DNI :

;-D;-D;-D i když by to k smíchu nemělo být...

0/0
1.10.2008 17:24

kapkuvulgarniplastovalahev

a

vlčáci a medvídi z Beskyd budou mít konečně co žrát

0/0
1.10.2008 13:14

nahradniinteligenceprocenzora

Kvůli romskému ghettu v Beskydech lidé hrozí zablokováním si

Nijak bych nebyl nadsen tim, ze by neplatici cigani meli bydlet v takove oblasti, nebo je mit za sousedy. Na druhou stranu naprosto nesouhlasim s tim, ze si nejaci zazobanci za sve nakradene penize chteji vynucovat nejake privilegia a ignorovat zakony. No ale co muze jeden ocekavat od debila v Debilove?Rv:-©:-/:-P;-D;-D

0/0
1.10.2008 13:01

Jan.Sochor

Vydírání vlastní zbraní

Vydírání místních úřadů cikánama není tak ojedinělé jak se zdá. Kdejaký majitel zanedbané nemovitosti položí nůž na krk úředníků tím že jim dá na srozuměnou, když na mne budete tlačit, nastěhuji vám do nemovitosti cikány a každý rozumný úředník před tím couvne.

Je to důsledek naší superkorektnosti k nepřízpusobivému parazitujícímu etniku s kriminálními sklony. Kdyby úřady fungovaly tak jak mají, parazitni kriminálníci by se krčili v těch svých barácích a neotravovali slušný lidi. Jenže to bychom napřed museli poslat tam kam patří různé ty Havly, Petry Uhly, Džamíly a ostatní etnobyznysmeny.

Blýská se však na časy a tak doufám že po volbách se k tomu alespoň někde odhodlají.

Odhodlání taky přeji občanům Ostravice protože cikáni na Ostravici by byli pravou pohromou pro turistický ruch a krajinnou oblast. Jenom těch vykradených chat a aut  by odradilo velká kvanta rekreantů

0/0
1.10.2008 11:52

zachrance_od_mury

Re: Vydírání vlastní zbraní

plne souhlasim ale proc reaguji, moc se mi zalibil Vas termin "etnobyznysmen" :) 

0/0
2.10.2008 14:21

Nedobrota2

Padesát rodin....

to může bejt i několik desítek tisíc lidí !  Vždyť jen Lavička říkal, že má tuším tisíc příbuzných !:-©

0/0
1.10.2008 11:48

miromax

jaké ghetto?

vesnička soužití....

0/0
1.10.2008 10:12

erben3

Re: jaké ghetto?

;-DR^

0/0
1.10.2008 11:44

bk89322

politicka korektnost

Podnikatel mel moznost se s uzemnim planem seznamit, kdyz to kupoval.

Soucasna akce je vydirani stylem, bud bude po mem a ten plan zmenite, nebo vam sem nastehuji cikany.

Kazdemu je jasne, ze ucelem neni dat v ramci charitativni akce nejchudsim vrstvam obyvatelstva alespon nejakou strechu nad hlavou.

Ovsem politicka korektnost zamezuje nazvani akce pravym jmenem - vydirani. To by totiz implikovalo, ze s cikany je problem, ze skodi a obtezuji sve okoli.

0/0
1.10.2008 9:57

bluetake

Re: politicka korektnost

No, ale ucelu bylo dosazeno, urednici maji ted stazenou pr del , protoze si dobre uvedomuji, ze je jejich volici v pristim obdobi poslou do haje. Pak budou moci poradat se svymi zelenymi kamarady treba uklidove akce..... A jen tak mimochodem - ja osobne vidim vetsim vydiranim uredniky sestaveny uzemni plan versus soukromy majetek a jeho vyuziti.... Proste urednici ve sve nadrazenosti narazili a je to jen a pouze DOBRE. Konecne nekdo na ne nasel velmi ucinnou zbran - ohrozeni jejich vlastni pr dele na vyhrate zidli za penize danovych poplatniku...Tleskam.

0/0
1.10.2008 10:06

nonick

Re: Re: politicka korektnost

...urediky sestaveny uzemni plan??? Pokud jde o tvorbu UP -  budes asi hodne mimo, co...?

0/0
1.10.2008 11:50

n1r5j45qfe5rhtsd74jz

Re: Re: politicka korektnost

R^

0/0
1.10.2008 22:39

halupa

Re: politicka korektnost

Ona ještě úřednická chátra ráda změní územní plán. Ona za tím je obvykle závist.

0/0
1.10.2008 11:05

rohatey

Re: politicka korektnost

No což chtěli tam dělat něco v rozporu s územním plánem a teď se polepšili a už tam chtějí  dělat něco  co územnímu plánu neodporuje. Dali se zkrátka na pokání, tedy nechápu proč ten pokřik. :-)

0/0
1.10.2008 22:36

baschwek

EIA

Starosta by měl zažádat kvůli novému záměru investora o vypracování dalšího "Posudku vlivu na životní prostředí 50 cikánskýma rodinama" a já myslím že ty cikány odbor životního prostředí zakáže :-P

0/0
1.10.2008 9:56

halupa

Re: EIA

Nene, cikáni nevaděj tam úředník nemá komu závidět.

0/0
1.10.2008 11:07

zdeseny obcan

dopadne to jako v Italii

Tam radili rumunsti Cikani tak strasne az se mistni lide nastvali a zapalili jim ten jejich slum. Cikani pak odtahli. Lide drzeli pospolu a tak je statni moc nemohla sikanovat za to ze se branili.

0/0
1.10.2008 9:36

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: dopadne to jako v Italii

Průser je, že v ČR drží pospolu právě ti cigoši. Majorita se nechává rozvrtávat rádobyhumanistickejma kecama Havla, Uhla, Šabatový, Stehlíkový........

0/0
1.10.2008 9:45

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Re: dopadne to jako v Italii

A zapoměl jsem na cenzory z iDnesu.

0/0
1.10.2008 10:32

AugustusTiberius

Jsem cetl

ze tech 50 rodin ma asi 400clenu.No jen aby se z toho nevyklubalo 4000 ;-D

0/0
1.10.2008 9:08

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Jsem cetl

No gdyš vemu šecky taty, mamy, ségry a brachy od Trebišopva, tak sy se skoremo trefyl.

0/0
1.10.2008 9:28

Karelur

obec k věci :

http://www.obec-ostravice.cz/prilohy/21.Tiskova-zprava.pdf  Hráč s touhle cikánskou kartou se jmenuje Petr Nevlud, jednatel v mnoha firmách. Tuhle akci má na:REALIS-INVEST, s.r.o. Ostrava, Moravská Ostrava, Tyršova 24/885 

0/0
1.10.2008 9:08

Kim_Ir_Sen

Re: obec k věci :

A jak se jmenujou ekozmr*i, kteří žádali úplatek ??

0/0
1.10.2008 9:56

halupa

Re: Re: obec k věci :

Každá zelená bestie má svou cenu.

0/0
1.10.2008 11:08

Hellenios

Milí občané Ostravice!

Vše stojí a padá s podnikatelem. Vypalte jeho dům, zlinčujte jeho rodinu a nakonec ho usmrťte. Poté se jednou provždy vyřeší daný spor. ;-)R^

0/0
1.10.2008 8:23

vver440

Re: Milí občané Ostravice!

nene, tohle udělejte starosrovi a jeho úředníkům:-)R^

0/0
1.10.2008 8:28

djrhedy

Re: Re: Milí občané Ostravice!

To si dovolil moc, stavět se do cesty vlivnému podnikateli, který si zjevně rád zamlží ... http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/pi20080125textil_luna.html

0/0
1.10.2008 9:13

killy

Hmmm. Když sleduju činnost cenzorů/ek..

.. na tomhle webu, dospívám k názoru, že omílaný axiom mojí babičky: "Pro pravdu se lidi nejvíc perou !"........ má rozsáhlou platnost. 

Slušný čtenář v.v.

0/0
1.10.2008 8:22

vver440

Re: Hmmm. Když sleduju činnost cenzorů/ek..

 tak to se Ti redakce možná za chvíli omluví, až diskuse zmizí:-)

0/0
1.10.2008 8:30

killy

No, jo ! ........Vlastně !

:-©

0/0
1.10.2008 8:33

jeen

Že by?

že by pro barikádu využili ty Romy?Jak to chtějí udělat, aby se jim nerozutekli? 

8-o

;-D

0/0
1.10.2008 8:22

engels

7

dnes jsem nekde cetl ze Petr Uhl, Vaclav Havel a Dzamila Stehlikova, kupuji areal za prahou , postavi tam nove rodinne domky a tam nastehuji tech 50 rodin, protoze vsichni lide v teto zemi jsou rasisti, pamatuji jak tahle patra hodne pomohla v maticni v usti, uz se o to nezajimaji media tak co by tam tam lezli a zviditelnovali se, jinak je to v maticni porad stejne, takze kde jsi senilni havle, dzamilo a uhle

0/0
1.10.2008 8:20

jeen

Re: 7

A nebyl by už volný onen prasečák v Letech? Marxistovi Uhlovi by se tam jistě líbilo.

;-D

0/0
1.10.2008 8:23

DEINONYCHUS

Re: 7

Tam už se nemohou zviditelňovat, tak co by tam lezli? Však každý má možnost volby. Věřím, že když každý bude volit NS, tak Džamila potáhne do Kazachstánu, Havel s Uhlem do Německa a tady bude klid a pořádek. Záleží jen na lidech, pro koho hodí volební lístek.

0/0
1.10.2008 8:46

Najdete na iDNES.cz