Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čínská vesmírná loď odstartovala. Posádku čeká výstup do kosmu

Čína vyslala do vesmíru svůj třetí pilotovaný let. Během třídenní mise by se měl na procházku volným prostorem vydat vůbec první čínský kosmonaut. Velmoc se tak chystá na umístění dvou satelitů na oběžnou dráhu Země. Ty by v budoucnu měly tvořit součást první čínské vesmírné stanice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Monstrum Anonymič Anonymov

Film Armageddon

Americké součástky Ruské součástky vsjo sa dělajet na Tajvaně

0/0
26.9.2008 7:18

júLinek šíšaL

souzi a soušky křováci a křovandy,

tak kdo poletíte na měsíc ... ale nehlašte se všichni ...;-)

0/0
25.9.2008 23:53

doktor_bota

Unterprice, nepochybně.

Kapitán Jones P. Hirk.

0/0
25.9.2008 22:06

franta_straka_unban

Re: Unterprice, nepochybně.

vtipné:-)R^

0/0
25.9.2008 23:07

aqarista

made in china

je na každým druhým zboží, co je zvláštní nikde neni nic z ruska...když nepočítám plyn a ropu,ne že by mi to nějak chybělo ale co ti mužici teda dělaj ?To už vzdali i to kopírování západu nebo co ?

0/0
25.9.2008 22:00

franta_straka_unban

Re: made in china

šmade from china

mužici prostě to co vyrobí zřejmě i spotřebují

0/0
25.9.2008 23:08

júLinek šíšaL

Re: Re: made in china

...hele Růžo, kdy jsi začal pít to čínské toxický mlíko? ... 8-o

0/0
26.9.2008 6:07

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: made in china

milé čtenářstvo, nehněvej se pro tento lapsus na tázajícího se Ružu - on ho konzumuje denně ... alespoň litr ....;-)

0/0
26.9.2008 7:12

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Re: made in china

to máš, Růžo, z toho , jak trpíš samomluvou .... ;-)

0/0
26.9.2008 7:17

petr_leicester

Erb

...cesi a slovaci taky....tihle vsichni by mohli mit ve znaku zdechlou sousedovu kozu...neznam zavistivejsi a skodolibejsi narody!

0/0
25.9.2008 20:55

Pilat

Re: Erb

;-D;-D;-DR^R^ BINGO porad hledali ceske logo ;-D ze jsi na to neprisel drive R^

0/0
25.9.2008 21:18

Všševěd

PRAVDA O ČLR

Odborník na ČLR Viliam Buchert,  z MF Dnes (iDnes), který v ČLR strávil x let, v nedávném chatu o ČLR na můj dotaz napsal:

OTÁZKA:Co říkate na názor, že my Evropané a Američané se boucháme do prsou, jak jsme ve všem nejlepší a nakonec se svojí trapnou a pomalou demokracií ZDEGENERUJEME (už začínáme i vymírat) a že Číňany a celou JV Asii - ty malé mužíčky podceňujeme? Cetl jsem cestopisy z ČLR a JV Asie obecně od Čechů, kteří psali, že když se vraceli např. ze Singapuru , tak paříské letiště oproti němu jim připadalo jak trapná vesnice. Singapur není Čína, ale myslím, že ČLR velmi podceňujeme a trapně účelově ideologicky pomlouváme.

ODPOVĚD: jste znalec, skutečně se Čína zejména u nás dlouho podceňovala, dokonce nechápu proč tak moc, myslím, že Amerika zareagovala na čínský rychlý rozvoj daleko dříve, myslím si, že Čína bude rozhodujícím hráčem ve světě tak do deseti let a těžiště globálního rozhodování se tam může z Evropy skutečně přesunout

0/0
25.9.2008 20:04

Všševěd

Re: PRAVDA O ČLR

XXXX_____________________________________________________________

0/0
25.9.2008 20:04

Všševěd

Re: Re: PRAVDA O ČLR

ZKRÁCENÁ OTÁZKA:Co říkáte na názor, že my Evropané a USA se boucháme do prsou, jak jsme ve všem nejlepší a nakonec se svojí pomalou "demokracií" zdegenerujeme (už i vymíráme) a že že především ČLR a celou JV Asii s našimimi ideologickými předsudky a nabubřeností podceňujeme ?

ODPOVĚĎ: na tento dotaz jsem myslím už odpovídal, ale byl tady nějaký technický problém, takže nevím přesně, stručně proto: máte pravdu, Čína se dlouho podceňovala a stále podceňuje, euroatlantická civilizace podle mě ztratila drive a Xupadá,X !čeká nás století Asie a zejména Číny!

___________________________________________

0/0
25.9.2008 20:08

Všševěd

Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Napsal: "jste znalec", potom se divte, že mi všichni říkají Vševěd (moje přezdívky Vševěd a Všeznáalek, Všševěd...), tuto pravdu  a předpovědi o ČLR (nejen o ČLR, předpovídal jsem i krizi divokého kapitalismu v USA a ve světě, válku v Libanonu po odchodu syrských vojsk, jak dopadne válka v Iráku...) již tady píšu nejmín 5 let a stále někteří nevěří, že vím všechno a vidím do budoucnosti. :-P:-P:-P

0/0
25.9.2008 20:16

czechian

Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Dej si čínské mléko z čínského nádobí a když to přežiješ, projeď se činským autem. ;-D

0/0
25.9.2008 20:45

skrbling

Re: PRAVDA O ČLR

O tom, že Čína směřuje k pozici globální velmoci není pochyb. Nicméně si myslím, že: 1) to není tak, že by Čína, resp. Asie vítězila se svojí kulturou. Asie je úspěšná, protože dokázala ve svém prostředí adaptovat hodně ze západních vymožeností. 2) Momentální drive Číny je dán tím, že jsou tam zatím obrovské kapacity levné pracovní síly, což je teď její hlavní konkurenční výhoda a zároveň i vysvětlení, proč se tam daří "kapitalismu" v diktatuře. Tuhle výhodu bude mít určitě ještě možná 10-20 let, ale nebude jí mít na věky. Nejpozději až se jednou vypracuje tam, kde je dnes třeba Japonsko nebo Jižní Korea, diktatura padne, protože tenhle způsob vlády není životaschopný v opravdu konkurenčním prostředí. To ovšem samozřejmě neznamená, že současní komunisti nebudou mít tou dobou všechno dávno zprivatizováno. 3) Že bude Čína globální velmoc, neznamená, že Západ je bezmocný. Západ je pořád 700 mil. lidí. Akorát nesmíme zblbnout a nechat se rozeštvat (EU proti USA, atd.).

0/0
25.9.2008 20:52

Všševěd

Re: Re: PRAVDA O ČLR

Klišé  levné prac. síle - už neplatí jako nedávno, něco si více přečti, já tam nebyl, ale odborníci - ne jeden, mi dávají za pravdu.

0/0
25.9.2008 21:13

skrbling

Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

To není klišé. Náklady na práci rostou, ale hodně to dělá jen opticky kurz juanu. Dokud bude na čínském venkově furt nějakých 700 mil. lidí prakticky ve středověkých podmínkách, bude v Číně levná pracovní síla.

0/0
25.9.2008 21:25

Všševěd

Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Až uživíš (bez většíchg nár. a nábož. rozbrojů) a udržíš v klidu cca  miliardu lidí, tak něco camrej. Kdyby v Africe a jinde, kde umírá hladem 18000 dětí denně, žili jako v ČLR na venkově, nebo na Kubě... a měli co do huby a pár tamních Havlů by bručelo v base, byl by na světě ráj. V režii USA jsou v Africe.... sběrné tábory s kasárenským "komunismem", kde se rozděluje humanitární pomoc :-©:-©:-©

0/0
25.9.2008 21:39

skrbling

Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Já jsem vždycky říkal, že pro Afriku byl největším malérem rozpad koloniální soustavy.

V Číně jsem nebyl, ale dramatický, propastný, řádový rozdíl životní úrovně mezi čínským venkovem a městy je dobře známý a zdokumentovaný. Na Kubě jsem byl před pár lety a jestli to považujete za ráj na zemi (tedy z hlediska živtoní úrovně), tak se jděte bodnout. Na Kubě byli v 90. letech na pokraji hladomoru. Dodnes se tam mají nejlíp komouši, veksláci, děvky a pinglové. Ostatní, pokud nemají příbuzné v Miami, jsou rádi, že nepojdou hlady. Mlíko je tam na příděl jen pro úplně malé děti. A lži o "skvělém kubánském zdravotnictví" bych postavil skoro na roveň zpochybňování holocaustu. Pro běžného Kubánce, který nemá dolary, jsou cizí léky v podstatě nedostupné a ne-turistické nemocnice jsou v šíleném stavu. Kuba je totálně zhuntovaná a Kubánci (aspoň ti, se kterými jsem mluvil) se těší, až komouše vezme čert (což je otázka, jak to potom bude vypadat).

0/0
25.9.2008 21:54

Všševěd

Re: Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Nechápeš souvislosti, na světě ráj myslím celkové "klima", aby ses ty hňupe nemusel bát sednout do letadla, vlaku, či metra...a když tam přijedeš na návštěvu, tak tam bude pořádek a budou stát všichni v lajně. A je vcelku jedno, jestli v zemích, kde je demokracie zatím nemyslitelná, protože strana, která prohraje volby  tak se ozbrojí a teče krev, bude vádnout levicový diktátor, monarcha, nebo pravicový diktátor, ale bude to jejich tyran, kterého bude 88,8% zbožňovat a zbytek Havlů nechť klidně sedí v base. Irák byl "rájem"  pro většinu Iráčanů (i pro turisty aspoň bezpečný) a pro celý svět, než se v tmaních sporech (válku proti Iránu USA podporovaly i se Sadámem a Kuvajt bohatý na ropu byl kdysi součást Iráku - to už USA se zase vměšovaly opačně), začal angažovat tupohlavý samozvaný vůdce světa...

0/0
26.9.2008 0:31

Všševěd

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

....(prezident rozbujelého rakovinového vředu planety Země =USA  se svými

rozbujelými rakovinovými metastázami=US ARMY a CIA) tuto zemi rozesral. Otituloval

jsem te hnup, ikdyž jsem si říkal, že se s tebou dá mluvit rozumně. Ale

nedá, kdo schvaluje kolonialismus je u mě  IMPERIALISTA, NACIONALISTA A

RASISTA s o trochu světlejším odstínem  - Fuj jdu blejt :-© (kolonizace byla největší GENOCIDA - aspoň v Americe - kde Indiáni byli téměř vyhubeni), ale i vAfrice, tam měli aspoň trochu štěstí, že všude v tom vedru a nehostinné krajině se nepodařilo genocidu provést se vším všudy.

0/0
26.9.2008 0:38

skrbling

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

No, to si trochu odporujete. Na jedné straně se vám (budu vám vykat, husy jsme spolu nepásli) nelíbí kolonialismus, dokonce ho nazýváte genocidou, ale to, jak vypadal režim třeba v tom Iráku, bylo podle vás v pořádku? To mi nejde do hlavy. Nebo je to tak, že když je tam místní diktátor, je to OK, ale když je tam byl nějaký místodržící dosazený z Evropy, je to špatně?

Kolonialismus možná nebyl dokonalý, ale Evropané do kolonií přinesli řád, právo, civilizaci i různé technologické vymoženosti. V mnoha bývalých koloniích z těhle propriet těží dodnes (nic jiného od té doby nevymysleli). S rozpadem koloniální soustavy ve většině zemí nastal úpadek, k moci se dostali různí lokální diktátoři, kteří byli většinou daleko horší než koloniální úředníci, rozhořely se tucty a tucty různých kmenových a občanských válek, ekonomiky většiny těch zemí se rozpadly, nastaly hladomory, hyperinflace... Sotva mi vyjmenujete 5 bývalých kolonií, kterým nezávislost přinesla prosperitu.

0/0
26.9.2008 1:37

Všševěd

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Na chatu si neberu servítky do huby a s vykáním si taky nedělám péči, záleží i podle úrovně příspěvku. Samozřejmě, že z černocha  s lukem se stal třeba řidič vláčku, vozící diamaty z dolů. A samozřejmě že se najdou i pozitivní prvky. To ale neospravedlňuje k tomu, aby jen proto, že bílej muž (i když byl jinak tupej barbar), jen proto, že technicky byl dál (měl flintu) než indián, (kterej měl jen luk), ale jinak ty civilizace byly vyspělé v jiných oblastech (neříkám, že všichni a že všichni indiáni byli mírumilovní...), se rozhodl je vyhubit. Ale jde o princip, který především anglosaské (germánské)  národy se snaží uplatňovat dodnes !!! A v USA BUJEL rasismus ještě 30 let po 2. SV. Černoši v armádě - US ARMY při osvobozování koncentračních táborů, museli být odděleníí při ubytování...Jedna zvrácená ideologie (z USA) se dívala na to, kam až je schopno toto zajít(Německo), ale ještě 30 let jí trvalo, než se s rasismem jakž takž vypořádala.

0/0
26.9.2008 2:14

Všševěd

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Tato rasistická země nám měla být po 40 let reál. sociálismu dávána za vzor demokracie ?A kde jsi přišel na to, že schvaluju zvěrstva nějákých diktátorů.Já jen tvrdím, že žádnej stát nesmí vojensky tento problém řešit a vyměnit jednu DIKTATURU za ještě HRŮZNĚJŠÍ DIKTATURU TOTÁLNÍCH HOVAD z USA a spol.A vůbec, ty si seš dobře vědomej, co je smyslem války v Iráku, že hovadům jde o ropu a maskují se za svobodu a demokracii.Nikdo nejsme dokonalej, ale jeden extrém z tvé strany vyvolává druhej extrém na mé straně (byť se mu sebevíc bráním) že asi začnu zastávat názor,že někteří lidé se asi již rodí vadní-někteří tupě manipulovatelní, druzí vrozeně zlí.Aspoň já lidi vyžívající se na utrpení a porobení  jiných nejsem schopen jinam zařadit. Je smutné, že ani trestní právo tyto lidi důsledně neselektuje (preventivně již za vyslovení...). A mezinárodní právo, které by mělo trestat zopovědné jednotlivce (ale ani kolektivní vina není prázdný pojem) je místo v rukou OSN... v rukou ďábla. Čau

0/0
26.9.2008 2:47

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

...nojo Růžo, ala co ti na tohle říká tvůj ošetřující lékař? ... 8-o

0/0
26.9.2008 7:16

chroustík

Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Kdyby v Africe nemusel mít každej prezident státečku armádu, flintičky, kanonky a konta ve Švýcarech, neumírali by mu tam ty děti, protože 90 % pomoci skončí za nehty a na kontech tlkustých nenežraných vládnoucích černochů, líných jako veš, kteří umějí akorát vyzbrjoit armádu, vraždit svoje kmenové nepřátele, znásilňovat jejich ženy a pořádně se nažrat. Případně kecat v OSN a chtít další peníze.

0/0
26.9.2008 13:20

Všševěd

Re: Re: Re: Re: Re: Re: PRAVDA O ČLR

Vše , co píšu, píšu s určitou nadsázkou, aby to pochopili i ti úplně pitomí a zblblí režimem. Nechci psát, že ti, co mají úplně v hlavě nasráno.:-P

0/0
27.9.2008 5:32

Pilat

uspechy komunismu se nedaji zastavit

:-)R^

0/0
25.9.2008 18:03

czechian

Re: uspechy komunismu se nedaji zastavit

Poslední dobou je čím dál, tím více čínských úspěchů dílem 3DS Max, Adobe Premiere a Adobe Photoshopu. ;-D A všechno samozřejmě poctivě koupené licence. ;-D

0/0
25.9.2008 18:43

Pilat

Re: Re: uspechy komunismu se nedaji zastavit

no a ? v USSA zase kupuji mozky tak jaky rozdil trumpetko :-)

0/0
25.9.2008 20:58

czechian

Re: Re: Re: uspechy komunismu se nedaji zastavit

Nějak mi ovšem nepříjde, že by v USA museli ohňostroje dělat formou počítačové animace v ukradeném SW. ;-D

0/0
25.9.2008 21:12

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Re: uspechy komunismu se nedaji zastavit

...nojo ale ty reaguješ na Růžu z Humpolce ... ;-)

0/0
26.9.2008 6:06

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Re: Re: uspechy komunismu se nedaji zastavit

to máš, Růžo, z toho , jak trpíš samomluvou ....;-)

0/0
26.9.2008 7:14

Velký mozek vládne

Už babička říkávala, dejte si pozor na žlutý mor!

!!!!!!!!!X

0/0
25.9.2008 17:50

marla

Hmm,

přímej přenos, to v Číně umí;-D(Y)

0/0
25.9.2008 17:24

júLinek šíšaL

Re: Hmm,

to víš ... nejsou to žádná ořezávátka ....;-)

0/0
25.9.2008 17:30

oId fashioned Vince III..

ta kontextová reklama

u jména Čaj je fabulózní;-D;-D

0/0
25.9.2008 17:08

Homer1

Jaká je bilance?

Kolik technologií letících s těmi ťamanonauty je kradených/okopírovaných a kolik jich vyvinuli ti žluťásci sami? Tak jako Rusko nikdy nebylo na 100% velmoc, protože kradli technologie kde se dalo, to samé teď zažíváme v podání těch šikmookých frajerů....

0/0
25.9.2008 16:58

Spi02der

Re: Jaká je bilance?

Upřímně řečeno, americký raketový program po druhé světové válce vedli nacističtí vědci pod vedení von Brauna, takže kde to kopírování začalo ;-D

0/0
25.9.2008 17:01

Tondach

Re: Re: Jaká je bilance?

Stejně tak Rusáci po něm šli jak ohaři, naštěstí jim včas zdrhnul ! Tak si odvezli na dvě stovky jeho spolupracovníků, z gulagu pustili Koroljova a kopírovali zrovna tak ! Tak kde to začalo ?

0/0
25.9.2008 17:12

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Jaká je bilance?

ano    rusové mívali k ruce jen druhořadé specialisty ... však asi proto také měli prvního sputnika ....

0/0
25.9.2008 17:20

Jamato

Re: Re: Re: Re: Jaká je bilance?

Koroljov byl génius. Na něm byl postavený celý kosmický program SSSR. Bez něho se nedostali ani na měsíc. Ale dneska je Rusko zase o něco dál. A celý čínský program je kopie sojuzu, jen kosmeticky upravená. Rozhodně by se Koroljov bez Němců obešel.

0/0
26.9.2008 1:43

modrá šlápota

Re: Jaká je bilance?

;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
25.9.2008 17:04

hadesxx

Re: Jaká je bilance?

Spousta toho, co dodnes používáme, je obšlehnutý od Číňanů, akorát že tehdy ještě nebyly patentové úřady..

0/0
25.9.2008 17:18

júLinek šíšaL

Re: Jaká je bilance?

ovšemže nekopírují ... jenom předběhli dobu ... až severní emeryka bude okrajovou čínskou provincií, budeš jistě mluvit jinak ....

0/0
25.9.2008 17:21

czechian

Re: Re: Jaká je bilance?

Jak předběhli dobu? USA i SSSR měli své lidi ve vesmíru už před 40 lety. ;-D

0/0
25.9.2008 19:24

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Jaká je bilance?

ano ... kdysi v budoucí čínské historii se tak stalo ....;-D;-D;-D

0/0
25.9.2008 23:23

Apophis1

Re: Jaká je bilance?

Jo a fsichni jsme ukradli cinanum papir. Janak jsme psali na kozi kuze. ;-D

0/0
25.9.2008 17:23

Najdete na iDNES.cz