Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Diag Human už nechce arbitra z Česka. Stát by mu prý vyhrožoval

Společnost Diag Human chce, aby v novém kole její arbitráže s Českou republikou rozhodoval člověk bez českého občanství. Věří totiž, že český rozhodce by musel čelit nátlaku a hrozbám ze strany státu. Dvě zmínky o nátlaku se totiž v dosavadních nálezech rozhodců již objevily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

slatin

A nejhorší je,že neznáme celou pravdu

Náš tisk to předkládá tak, že náš stát je nevinný,a Šťáva je lump.

0/0
5.9.2008 8:45

slatin

Rohatey má pravdu. Etickou,morální,lidskou.

I když občas s ním nesouhlasím,tentokrát má pravdu.A  panu Skrblingovi bych rád vzkázal,že není hezké, přát si,aby náš stát pořádně zaplatil.Stát jsme my všichni,tedy i nevinní,a těch pár papalášů mezi ně nepočítám.Nakonec víte,že vše jde ze stát.rozpočtu,a autor renoncu nezaplatí nic.Kolik státních úředníků bylo odsouzeno za špatná rozhodnutí?Sem-tam někdo dostal nějakých pár měsíců,případně finanční pokuta.Ale peníze do StRo to nevrátí.A doplatí na to ti, na které se nedostane.

0/0
5.9.2008 8:44

j@ck

-

Ja bych to dal cele zaplatit Janu Stranskemu, Janu Kalvodovi a Kalouskovi a dalsim kumpanum. Myslim ze to jsou hlavni vinici - totalni konkurz majetku a dozivotne na galeje. To by pro ne byl adekvatni trest. Kdyz udela chybu kdokoliv jiny v jakemkoliv jinem povolani, tak si nese nasledky, jen termit nikdy nic.

0/0
4.9.2008 17:47

rohatey

Těžko pro stát vyhrát arbitráž

s hochštaplerem který má na cestě 9 mld, ať si ten prolhaný právnický ksindl Kalvoda z nás nedělá srandu, s těmihle penězi hochštapler v pohodě může uplatit jakéhokoliv arbitra, bohužel stát tyhle zločinné možnosti nemá.

Tady bych na nezávislou  arbitráž věřil jen tehdy kdyby vylosované arbitry s tajnou identitou okamžitě izolovali na neznámém místě až do vynesení ortelu.

Já nevím proč všichni právníci si o ostaních myslí že jsou úplně tupý, že by soudili podle své rozumové úrovně?.  Jak je obecně známo tak morální úroveň právníků je taková že peníze vydělané za zmanipulovanou arbitráž považují za zcela normální a obvyklou provizi ze své činnosti.

0/0
4.9.2008 16:01

skrbling

Re: Těžko pro stát vyhrát arbitráž

Vážený pane, výsledek mezinárodní arbitráže je většinou mnohem kvalitnější a spravedlivější než produkty naší (post)bolševiské justice. To, že se našim papalášům obvykle moc nelíbí, je toho spíše dokladem.

0/0
4.9.2008 16:36

rohatey

Re: Re: Těžko pro stát vyhrát arbitráž

Nedělej si srandu, to je jako tvrdit z ničeho že po Praze běhají Marťani.

Stát musí prohrát takovouhle arbitráž z hochštaplerem vždycky i kdyby měl platit za to že se nějaký úředník na hochštaplera špatně podíval, protože  mezi právním ksindle se nemůže vyskytnout jedinec který by neodolal doživotnímu zajištění ve výši např. 100 MEGA a vyšší. Tohle není nic jiného než tunel na státní rozpočet krytý nějakou komedií o arbitráži.:-©

By mě tak zajímalo kolik dostal ten státní úředník co namísto řádného soudu souhlasil s arbitráží o takovouhle šílenou částku. Takovéhle lidi bychom měli stavět ke zdi. ;-€

0/0
4.9.2008 17:11

skrbling

Re: Re: Re: Těžko pro stát vyhrát arbitráž

Žádný úředník si nevybíral. Arbitráž se v téhle věci dělá na základě mezinárodní smlouvy o ochraně investic, kterou má ČR uzavřenou s většinou vyspělých i méně vyspělých zemí. ČR nerozhoduje, zda se spor řeší u soudu nebo v arbitráži, o tom vždycky v takovémto případě rozhoduje pouze a jedině žalující strana, která zváží, jestli s tím půjde k soudu nebo před arbitry. Žalovaná strana samozřejmě nemá na výběr.

0/0
4.9.2008 17:17

rohatey

Re: Re: Re: Re: Těžko pro stát vyhrát arbitráž

Hele a vlez mi na záda mě ten tvův "právní názor" vůbec nezajímá, právní názor právníka není právo, jak známo tak  právník dokáže "vědecky" vyložit nějaký "právní názor" nějak a když mu někdo zaplatí víc tak to vyloží stejně "vědecky" přesně naopak.

To je princi té nemrávné živnosti, já na Červenou Karkulku už dávno nevěřím.:-©:-©:-©

0/0
4.9.2008 17:31

slatin

Re: Re: Re: Re: Těžko pro stát vyhrát arbitráž

Nemáte pravdu.První a jediný je vždy soud,a pouze teprve pokud obě strany souhlasí s a rbitrem,předají to arbitrovi,a zaváží se,že jeho rozhodnutí vykonají.

0/0
5.9.2008 8:37

slatin

Re: Re: Těžko pro stát vyhrát arbitráž

Na základě zatím známých informací si myslím,že škoda této firmé -Diag Human nevznikla,jen se pokouší vyluxovat náš státní rozpočet,protože ví,že naši právnici nemají takové možnosti podpásovek,jako právní zástupci soukromých firem.Takže nejen papalášům,ale ani mně se to nelíbí.Spočítejte si,kolik bylo arbitráží,a kolik stát prohrál(vyhrál)? Smutná bilance,že ?

0/0
4.9.2008 17:47

wcbaba

I když na to doplatím jako daňový poplatník, protože těm

darebákům, co všechno zavinili se nic nestane a stát zaplatí další miliardy z našich daní, je bohužel jasné že Diag Human je v právu.

0/0
4.9.2008 14:49

Bonelord

Re: I když na to doplatím jako daňový poplatník, protože těm

Nejste vy Štáva, nebo jeden z jeho kumpánů ve státní správě? Jinak byste snad nemohl takový nesmysl napsat.8-o

0/0
4.9.2008 15:51

petr_kkk

Re: I když na to doplatím jako daňový poplatník, protože těm

Pokud vím, tak ministr varoval určitou zahraniční firmu, že firma Diag Human je z jistých pochopitelných důvodů neseriozní. Je zcela jednoznačné, že pokud by tato firma začala spolupracovat s Diag Human, tak by tato zahraniční firma zakázku nedostala a vyhrála by jiná firma. Tudíž Diag Human ani tak tuto zakázku nemohla dostat. Ministr dal jasně najevo co si o této firmě myslí, což byla asi chyba ovšem pouze z právního hlediska jak vidíme.

Podle mě je tato arbitráž postavená na hlavu, protože předpokládá, že ministerstvo by si firmu Diag Human (nepřímo) i přes jeho nesouhlasné stanovisko stejně vybralo, což je fantas magorie. Chápal bych tu arbitráž pouze v případě, že by toto ministerstvo poškodilo firmu Diag Human a ona by ztratila možnost podílet se na jakémkoli jiném obchodu o kterém by nerozhodovalo zrovna to Ministerstvo, které s k tomu vyjádřilo.

0/0
4.9.2008 18:17

made.in.panelak

amatéři jak u nás v paneláku

Ačkoliv mám svůj názor na celou kauzu, jak je vidět amatérké výroku dokonce z řad vlády jen podtrhují, proč ty různé kauzy dopadají tak, jak dopadají a my paneláky celé republiky platíme za naše amatéry z daní....amatéři jak u nás v paneláku...zdá se že už je celá země jen jeden panelák s panelákovými odborníky - tedy amatéry nejvyšího amatérského vzdělání...člověk by to skoro ze škodolibosti i přál aby to prohráli

0/0
4.9.2008 14:12

skrbling

Držím palce Diagu

Držím firmě Diag Human palce, aby to České republice pořádně osladili a vysoudili pokud možno co největší ranec. Doufám, že to bude vzkaz pro všechny budoucí politiky, aby se nemontovali (velmi slušně řečeno) do soukromého businessu.

Trestní stíhání a vymáhání náhrady škody by mělo hrozit nikoliv rozhodcům, ale především všem těm idiotům z řad politiků a státní byrokracie, kteří se svými nekompetentními činy zasloužili o to, že to teď bude tak drahé.

0/0
4.9.2008 14:03

rohatey

Re: Držím palce Diagu

Ty jsi ale ukázkový idiot to je jako kdyby někdo manželce se kterou žije ze společných peněz přál aby někdě pořádně zaplatila nějakou pokutu. Jednou jsem dokonce slyšel o takovém idiotovy od policie co dal vlastní manželce pokutu. Hlouposti zdar :-)R^

0/0
4.9.2008 15:54

skrbling

Re: Re: Držím palce Diagu

Ale já nežiju s Českou republikou ze společných peněz. Na mou daňovou povinnost to nebude mít bezprostřední vliv, veřejných statků užívám minimum a osud České republiky je mi v zásadě lhostejný.

Především jde o princip. Tohle není chyba Diagu, tohle je chyba Bojara a jeho následovníků a za chyby se má platit. Stát by neměl přemýšlet jak přečůrat Diag, stát by měl přemýšlet, jak alespoň zlomeček těch peněz vyždímat z těch, kteří jsou za tenhle průser zodpovědní. Nááázdar!

0/0
4.9.2008 16:32

rohatey

Re: Re: Re: Držím palce Diagu

Tady k žádnému porušení právních povinností z kterého by někomu vznikla škoda evidentně nedošlo, tohle je normální tunel zločinců na státní rozpočet jako každý jiný a nikdo neví kdo v tom všechno jede. Kdyby to tunel nebyl tak by se to řešilo u normálních soudů.

Nevím nic o tom že by bylo nějakým porušením právní povinnosti kohokoliv prohlášení že nějaký firma je nedůvěryhodná nebo opačně prohlášení že firma je důvěryhodná.  Porušení povinností by bylo šířit nějaké nepravdivé informace a k tomu jak je vidět určitě nedošlo.

0/0
4.9.2008 17:04

skrbling

Re: Re: Re: Re: Držím palce Diagu

Ale to jste na obrovském omylu! Stát si totiž už ze své podstaty nemůže nikdy dovolit to samé, co soukromá osoba. A jestliže je tu nějaké výběrové řízení, kterého se účastní kandidáti A, B a C a významný představitel státu řekne předem veřejně, že kandidát C je nedůvěryhodný, je jasné, že kandidát C je tím výrokem poškozen a zcela logicky a oprávněně žádá odškodnění. Kdyby se tehdy bez řečí vyplatilo těch 300 mega a prof. Bojar by byl žalován o náhradu škody, byl by dnes pokoj. Jenže se to neudělalo a Diag vyvolal arbitráž. A arbitráž udělal na základě smlouvy o ochraně investic mezi ČR a Švýcarskem, smlouvy, kterou ČR zcela dobrovolně podepsala a tím pádem se zavázala v takovém sporu podvolit rozhodnutí arbitráže. Že Štáva volí tuhle možnost je jasné. Pokud bych si měl vybrat, zda o mě budou rozhodovat nezávislí arbitři nebo soud země, se kterou se soudím, volba by byla jasná.

0/0
4.9.2008 17:13

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: Držím palce Diagu

Viz nahoře, nehodlám besedovat  o nějakém "právním názoru" mě tady zajímá jen rozumová úvaha a to nemá s právním názorem společného nic.

A nemluv furt o nezávislých arbitrech, už jsem to tady psal, pokud se jedná o takovouhle sumu tak by  vylosované arbitry okamžitě museli ukrýt na neznámém místě aby je žádný hochštapler nemohl ovlivňovat, pokud se tohle nezajistí tak něco takového jako nezávislý arbitr pokud se jedná o takovouto sumu nemůže existovat a taková arbitráž je jen tarpná komedie o nějakém právu.

0/0
4.9.2008 17:36

Najdete na iDNES.cz