Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zimní stadiony jsou nebezpečné, zjistila rozsáhlá kontrola

Kontroloři, které na žádost ombudsmana Otakara Motejla vyslala do terénu ministerstva, zjistili na většině navštívených českých zimních stadionů nedostatky a bezpečnostní rizika. Souvisejí zejména s toxickým čpavkem používaným při chlazení stadionů a výrobě ledu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J.

a navic Led klouze!!!!

to se nesmi trpet!

0/0
3.9.2008 23:29

Já, Claudius

Mým

pocit, že nejnebezpečnější je úřad ombudsmana.

0/0
3.9.2008 20:14

Fanatic.Dz

...pojišťovacích ventilů...

;-D ;-D ;-D

0/0
3.9.2008 16:06

iuos

hmm

to je záležitost pro ombudsmana?

0/0
3.9.2008 15:54

miš1

Otakare, Otakare

Chladící zařízení podléhá pravidelným revizím, nechápu, proč se do toho sere ombudsman, když tu máme systém pravidelných kontrol od IBP, hasičů, CO, SFŽP, prostě všech co mají díru do pr*ele.   Čpavek má velmi dobré vlastnosti, pro chlazení ledové plochy je ekonomicky nejvhodnější a primárním okruhu se s ním setkáváme snad na všech stadionech. Ombudsmanovi bych doporučil jiná, ožehavější témata, která se týkají bezpečnosti občanůRv.

0/0
3.9.2008 13:44

flames828

...

Ve ValMezu je dobrý chlaďáček, kosa jak na Sibiři, navíc moderní rolbička.... akorát ty stalagnity ;-D ....

0/0
3.9.2008 13:02

Neumětel

Čpavek

Můj známý pracoval u civilní obrany a říkal, že v mnoha městech zimní stadiony představují největší riziko pro civilní obyvatelstvo. Kdyby čpavek unikl z těch nezabezpečených a rezivých nádob, co jou u každého zimáku, tak by to byl průser. Většina hokejových klubů má sotva peníze na provoz, natož aby udržovaly chladící zařízení. Jen si obejděte budovu zimáku u vás ve městě. Jak složitě se do dostanete k těm nádobám? V jakém jsou stavu (alespoň vizuálně)?

0/0
3.9.2008 12:44

cibjes

Re: Čpavek

...můj známý pracoval u civilní obrany... to je jak za komára. můj známej byl pomocník VB a ten říkal, že čpavek je v poho. největší riziko jsou politici a ne čpavek. nerozumím ani čpavku ani nádobám na zimáku a je mi jedno co říká můj známej, bo může jen honit machra, že tomu rozumí a přitom nerozumí ani bramboře... takže neblábol!Rv

0/0
3.9.2008 22:34

kotatkoxxl

Re: Čpavek

já bydlím u zimáku a vždy když začínají připravovat plochu před zimou, tak je trochu čpavek v okolí cítit. Jednou jsem viděla mapu a spadám do "smrtící zóny" v případě nehody (tak je to alespoň označeno v mapách záchranářů), hranice nebezpečné zóny je vedlejší barák. Teď máme aspoň nová okna, tak je to v poho, dosud se starýma oknama by jsme byli bez šance byt utěsnit Rv

0/0
4.9.2008 11:43

Najdete na iDNES.cz