Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na Kypru začíná historické jednání o sjednocení, šance je velká

Na Kypru začaly rozhovory, na jejichž konci by mohlo být znovusjednocení ostrova. V hlavním městě Nikósii se k nim sešli lídři obou znesvářených komunit: prezident řecké Kyperské republiky Demetris Christofias a vůdce kyperských Turků Mehmet Ali Talat. Šance na úspěch pro desítky let rozdělený ostrov je velká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

RejpALL

Je to trapná fraška.

Turecko je členem NATO od roku 1952.  Řecko je členem NATO taky od roku 1952.  Přesto v roce 1974 provedlo Turecko vojenskou invazi na Kypr. Následoval řeco-turecký vojenský konflikt s tisíci mrtvých. Po turecké invazi na Kypr muselo 250 tisíc Řeků nuceně navždy opustit své domovy. Nadále si ale západ úzkostlivě držel jak Řecko, tak i Turecko v NATO. Nikdo jim ani omylem nevyhrožoval vyloučením z NATO.

Gruzie na zahájení olympiády uprostřed noci začne zabíjet v Cchinvali spící Osetince - většinou ruské občany. Rusko jí pochopitelně umravní.

Západ Rusku pak ale proti veškeré logice vyhrožuje, že za to Rusko vyloučí z G8, zmrazí kontakty Ruska a NATO, atp.

Je to trapná fraška.:-©

0/0
3.9.2008 9:42

Ludwar

Re: Je to trapná fraška.

Jenže Rusko zaútočilo na území Gruzie, Osetinci mají ruská občanství až po taktice Ruska, kdy rusové dávají občanství všem za hranicemi, kteří o to požádají, aby pak mohli uplatňovat své plány na zabrání co největší plochy planety Země. (Podněstří v Moldávii). ( A přitom Rusko - dnes Ukrajina- není schopné moldávii, potažmo rumunsku vrátit moldavské území u černého moře). Stejně tak nikdo nevrátí podkarpatskou rus, ani Královecko (Kalinigradsko) -(Prosím, neošívat se územními zisky po druhé světové válce za rádoby "osvobození", rusům šlo vždy jen o to zabrat a područit co největší možné území, ať se to tamním obyvatelům líbí nebo ne - (nikdy se to žádnému obyvateli samozřejmě nelíbilo).). A když Oseti jsou uznaní jako národ se svojí zemí, proč jim rusové nedají taky severní osetii, není svobodná čečna a nevrátí finům karélii atd...? protože jen, jak se jim to hodí. Ať už si myslíte co chcete, je jasné, že rus je národ pofiderní a jsem moc rád, že už s ním nemáme společnou hranici!

0/0
3.9.2008 11:24

RejpALL

Re: Re: Je to trapná fraška.

Jižní Osetii v moderní historii Gruzie nikdy nekontrolovala ani sekundu a Osetinci nechtějí být v Gruzii za žádnou cenu, a od vzniku samostatné Gruzie se tomu brání se zbraní v ruce. Přes 90% Osetinců si aktivně vyřídilo ruské pasy. Není to dostatečně průkazné referendum?

Naproti tomu v Kosovu přišlo k volbám do kosovského parlamentu (o nejž je opřena nezávislost Kosova) jen 45% kosovských občanů. 

O výsledky těchto voleb s jen 45 procentní účastí je tedy fakticky opřena nezávislost celého Kosova! Není to trapné???

0/0
3.9.2008 11:46

RejpALL

Re: Re: Je to trapná fraška.

1.) Jsi obyčejný prolhaný demagog.

2.) Rusko není dávno komunistické a ruští ;-€;-€ komanči při posledních volbách něli díky Putinovi (byť bývalému agentovi KGB, anebo snad právě proto, že přesně věděl "vo co jim go"?) historicky nejhorší volební výsledek všech dob.

3.) Racionální rozum člověka s IQ nad 50 každému napoví, že nyní je Rusko v právu, a že nejde o paralelu s rokem 1968.

0/0
3.9.2008 11:49

RejpALL

oprava

... měli ...

0/0
3.9.2008 11:50

RejpALL

08.08.2008 12:37 RejpALL (A teď je to tady!)

Saakašvili právě vyhrál republikánům prezidentské volby! Samovládce Michail Saakašvili vzešlý z problematických voleb chce svojí samovládu opřít o bezvýhradnou podporu USA a NATO. A vymyslel to tak, že se prostě nyní snaží za jakoukoliv cenu vnutit Rusku válku s letadly, tanky a děly, celé to načasovat na začátek olympiády, a tím podat jasný důkaz svojí loajality a anální speleologie do p*dele USA.

Je to docela docela vtipné, jak formálně USA nechat mimo hru, přičemž to pro republikány je před prezidentskými volbami, jako by je husím sádlem mazal. To jim vyhraje volby!

No a Michail Saakašvili prostě počítá s tím, že se mu NATO a USA pak budou za jeho vlezdo(Y)listický akt náležitě revanžovat a budou mu poskytovat bezvýhradnou podporu až do alelujá.

Věřte tomu nebo nevěřte, ale ten Saakašvili právě vyhrál republikánům prezidentské volby¨.

                        08.08.2008 12:37 RejpALL

0/0
3.9.2008 11:52

RejpALL

Re: Re: Je to trapná fraška.

Hlavní úspěchy ruského tažení v Gruzii – přeřazení Ruska z kategorie „přítel“ do kategorie „riziková země“. Vyloučení Ruska z G8.  Zrušení rady NATO-Rusko. Ukončení strategického partnerství EU a Ruska. Nepřijetí Ruska do Světové obchodní organizace. Trvalá přítomnost floty NATO v Černém moři. Trvalá přítomnost Američanů v Gruzii (na přání Gruzie). Členství Gruzie a Ukrajiny v NATO. Urychlení výstavby a dalšího vývoje protiraketového systému v Evropě i jinde. Posílení spolupráce mezi EU a USA. Ovlivnění výsledku US voleb. Předpokládám i ovlivnění voleb v ČR.

A to by v tom byl čert, abychom toho ruského medvěda nerozsápali a každý si neurvali pořádný kus, že?

P.S. Nám [>-] budou stačit i ta lejna z té žranice západu, že???

P.P.S. Je něco nepřesně???

0/0
3.9.2008 11:53

duhacenzor

Re: Je to trapná fraška.

Cchinvali bylo 3.8.2008 evakuováno, na koho spícího tam ti strašliví Gruzíni o čtzři dny poději útočili, ruský lhář ulhaný?

0/0
3.9.2008 16:27

Najdete na iDNES.cz