Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stáhněte vojáky a budeme jednat, řekla Evropská unie Rusku

Evropská unie na svém mimořádném summitu k rusko-gruzínskému konfliktu pohrozila, že pozastaví jednání o takzvaném strategickém partnerství s Moskvou, pokud Rusko nestáhne z Gruzie své vojáky. Na tiskové konferenci po vrcholné schůzce to oznámil šéf Evropské komise José Manuel Barroso.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lex Barker

Nezavislost

Same keci, zajimave je to ze jsem jeste nikde nevidel ze Nikaragua jako druha uznala nezavislost JO a AB?

0/0
6.9.2008 11:28

Ladaba

Rusko a jeho agrese

Velmi mě překvapuje, že dnes už nikdo nevzpomene na ruskou agresi do Afgánistánu (cizí stát), natož pak do Čečenska!!! Projevy Putina a Medvěděva by nejspíš působily mnohem absurdněji, kdyby byly vnímány pohledem občanů z napadených oblastí!!!! Tehdy se taky ukázalo, že ruské vojenské jednotky nemají žádný problém s bombardováním civilních cílů! Pamatuje si na to ještě dnes vůbec někdo???

0/0
3.9.2008 8:13

Hrdý Budžes

Re: Rusko a jeho agrese

Na potlaceni vzpominek na realitu je postaven postoj cele levice vuci Rusku a tehdejsimu tzv socialismu. Nic noveho.

0/0
3.9.2008 8:15

Ladaba

Re: Re: Rusko a jeho agrese

Pod pojmem "Celá levice" vnímám několik procent občanů, kteří měli za komunistické totality velké výhody na úkor většiny občanů a dnes se jich nedokážou vzdát. Pro mě je symbolem Ruska to, že v jeho čele stojí agent KGB, o jehož činnosti jsme se mohli přesvědčit v dokumentech vysílaných na ČT!

0/0
3.9.2008 8:29

Lex Barker

Amerika a jeji agrese

Vietnam, Afganistan ,Irak vspomene jsi nekto ?

0/0
6.9.2008 11:08

Ladaba

Ruská rozpínavost

Tam, kde Rusové rozmístí svoje "mírové" síly, nebudou po několik desetiletí normální emokratické poměry. To, jak vyhrožují Putin a Medvěděv, to jen dokazuje!!! Nechápu, že v ČR, která zažila čtyřicetiletou okupaci ruských jednotek, jsou jedinci, kteří to dnes ještě nechápou!!!! Moc bych jim přál,aby zažili naplno totalitu podmíněnou vojsky,aby zažili,jaké to je,když jm nad hlavami každou noc burácejí ruské vrtulníky...

0/0
3.9.2008 8:08

Lex Barker

Re: Ruská rozpínavost

nechapes, protpze jsi blbej !(Y)

0/0
6.9.2008 11:09

Pilát

vy v Cesku

uvedomujete si, ze Rusko je zavisle na energetickych trzich ?  ;-)  Putin si toho je moc dobre vedom, nedava to jen znat  ;-D;-D;-D

 

0/0
2.9.2008 20:08

Azarael

vy v americe

uvědomujete si, že víc než polovina evropy je energeticky závislá na ruské ropě a zemním plynu? Putin si to uvědomuje a proto se o osud příjmů z prodeje ruské ropy a plynu nebojí;-)

0/0
2.9.2008 21:36

Hrdý Budžes

Re: vy v americe

Ejhle matematicky zazrak: Rusko dodava do EU 1/4 energii a proto je na nem zavisla 1/2 Evropy a 13/8 celeho sveta.

0/0
2.9.2008 22:48

Barry Goldwater

Dobrá a špatná zpráva pro Rusko

Dobrá zpráva – sankce nebudou.

Špatná zpráva – EU ze své pozice neustoupilo ani o píď, výsledek bude časem stejným jako kdyby sankce byly.

BBC:

Ministr zahraničních věcí Británie David Miliband napsal v článku v novinách, že Rusko utrpí politicky i vojensky v důsledku své intervence v Gruzii.

”Dosáhlo krátkodobých vojenských zisků, ale v průběhu času pocítí ekonomické a politické ztráty. Pokud chce mít respekt a vliv, musí změnit kurs,” napsal Miliband.

0/0
2.9.2008 18:18

júLinek šíšaL

Re: Dobrá a špatná zpráva pro Rusko

pravdu dí ... holt rusko změní kurs, aby ty  ztráty vykompenzovalo jinak, odjinud, jindy ...však méďa říkal, že další studenou vojnu nechce, ale taky že se jí nebojí ... takže kdo chce kam, pomozme mu tam ...viď? ...;-)

0/0
2.9.2008 19:24

Azarael

Re: Dobrá a špatná zpráva pro Rusko

to je zvláštní, rusko jednou pomůže separatistům a všichni mu hned vyhrožujou zavržením a kdesi cosi, a že jestli nezmění kurz tak pocítí ztráty a sankce, proč nikdo nepoužívá podobně tvrdé výhružky proti americe? rusko má za posledních 20let na svědomí tak možná jednu promili mrtvých oproti spojeným státům o tom kolik států napadlo rusko a kolik USA ani nemluvim, navíc pokud ještě srovnáte důvody napadení jednotlivých států, tak je kritika ruska naprosto absurdní:-©rusko udělalo politicky i vojensky korektní zákrok navíc se jednalo o zákrok provedený s bravurou naprostého mistra byl rychlý krátký, bez jakýchkoliv zbytečných obětí na životech či majetku, s maximálním výsledkem, prostě absolutní špička ve vojenské taktice, přesto je kritizováno za neadekvátní brutální a zbytečný zákrok a ještě je stavěno do pozice agresora, svět je asi postavenej na hlavu

0/0
2.9.2008 21:12

Azarael

svět je postavenej na palici

země pořádající nekonečné masakry civilních obyvatel a totální devastaci mnoha zemí, napadání bez důvodu států které jsou od nich na hony vzdálené a napadnout je nemohou ani kdyby chtěli, tyto státy jsou v současnosti oslavovány jako svobodu a spravedlnost nosící zatím co země které provádí vojenské akce v případě nutnosti a to s maximální možnou efektivitou a co nejmenšími oběťmi na životech, jsou považovány za teror a barbarství a jsou potírány za své činy. má se snad rusko začít chovat tak zhovadile jako USA aby byly jeho zákroky legitimní? má prostě vlítnout do gruzie svrhnout tamní vládu, srovnat se zemí všechna větší města, polovinu obyvatel postřílet a pak se zde usídlit s vojsky na x let a přiživovat nekonečnou občanskou válku? to je podle vás správný přístup k řešení konfliktů?

0/0
2.9.2008 21:21

Hrdý Budžes

Re: napadání bez důvodu států které jsou od nich na hony vzd

Treba Koreu, Vietnam, Somalsko, nebo Irak. :)))

0/0
2.9.2008 22:52

Hrdý Budžes

Re: Re: Dobrá a špatná zpráva pro Rusko

Rusko predevsim jednou separatisty zmasakruje (Cecensko) a jednou je samo vytvori (Abchazie a Jizni Osetie), pricemz se jedna o sousedni regiony.

Politicky korektni okupace plnopravneho statu je pro vetsinu pritomnych asi novinka, to neudelali ani USA v Iraku ci Afganistanu.

0/0
2.9.2008 22:51

júLinek šíšaL

souzi a soušky, drazí bushevici,

taky se divíte, proč se rusko s gruzínským šášouvili tolik párá? ... mělo by si vzít příklad z křováků , jak se zbavili jim nemilého saláma v iraq ... či dokonce z ussr, jak nastolil babráka v afg ... 

0/0
2.9.2008 16:55

Pilát

tady v Severni Americe

jsou zasoby ropy 213 miliard barelu a z toho v Kanade 179 miliard barelu  ;-)

 

0/0
2.9.2008 16:49

Pilát

vy v Cesku

vite o tom,  ze pokud by se k overenym zasobam zapocitali i doposud nepotvrzene zasoby, tak by ropne zasoby Kanady byly zhruba stejne velke jako u vsech zemi OPEC dohromady ?  ;-)

 

0/0
2.9.2008 16:20

kvokurka

Právo na sebeurčení národů ?

Právo na sebeurčení národů ?

Poradíme se s rudými bratry z Moskvy: Kosovští ? Nemají nárok ! Abcházští ? Mají nárok ! Karjalové ? Nemají nárok ! Osjetinští ? Mají nárok ! Ujgurové ? Nemají nárok ! Adjarští ? Mají nárok ! Čečenci ? Nemají nárok ! Tataři ? Nemají nárok ! Kalmyci ? Nemají nárok ! Mordvini ? Nemají nárok ! Ázeři ? Nemají nárok ! Dalších cca jedno sto národů … ? Nemají nárok !!

0/0
2.9.2008 14:52

Lex Barker

Re: Právo na sebeurčení národů ?

(Y)

0/0
6.9.2008 11:10

kvokurka

Právo na sebeurčení národů ?

pokračování:

PS:

Ruská říše je vězení národů. Kdy se vězení národů rozpadne ? Až po jeho vyloučení z těchto organizací: APEC, Arktická rada, ARF, ASEAN (partner v dialogu), BIS, BSEC, CBSS, CE, CERN (pozorovatel), CIS, CSTO, EAEC, EAPC, EBRD, G-8, GCTU, IAEA, IBRD, ICAO, ICC, ICCt (signatář), ICRM, IDA, IFC, IFRCS, IHO, ILO, IMF, IMO, IMSO, Interpol, IOC, IOM (pozorovatel), IPU, ISO, ITSO, ITU, ITUC, LAIA (pozorovatel), MIGA, MINURSO, MONUC, NAM (host), NSG, OAS (pozorovatel), OIC (pozorovatel), ONUB, OPCW, OSCE, Pařížský klub, PCA, PFP, SCO, OSN, Bezpečnostní rada OSN, UNCTAD, UNESCO, UNHCR, UNIDO, UNITAR, UNMEE, UNMIL, UNMIS, UNMOVIC, UNOCI, UNOMIG, UNTSO, UNWTO, UPU, WCO, WFTU, WHO, WIPO, WMO, WTO (pozorovatel), ZC ...

Přesto jsem nabitý optimismem !! Chcete vidět modřiny?

0/0
2.9.2008 14:52

Barry Goldwater

BBC: EU ukázalo svoji jednotu

EU chce také vyslat od příštího měsíce do Gruzie několik set civilních pozorovatelů, kteří budou sledovat dodržování smluv, ke kterým se Rusko zavázalo. Litevský president Valdas Adamkus, jehož země byla Rusy okupována ještě před 20 lety, odcházel ze summitu velmi spokojen. "Během jednání jsme neslyšeli nikoho, který by souhlasil s tím, co se přihodilo Gruzii“, řekl.

0/0
2.9.2008 14:04

Barry Goldwater

BBC: EU ukázalo svoji jednotu

Výsledky summitu: Sarkozi řekl, že EU musí přehodnotit své vztahy s Ruskem. EU přerušuje rozhovory o partnerství s Ruskem dokud se Ruská armáda zcela nestáhne z Gruzie.  Prezident komise EU Barroso řekl, že je jasné, že nemohou “pokračovat, jako by se nic nestalo“. Rozhovory, plánované na polovinu září, nebudou zahájeny pokud Rusko nestáhne své jednotky na pozice z doby před 7. srpnem.  EU také odsoudila Rusko za to, že uznalo nezávislost Jižní Osetie a Acházie. Rada EU, že krize v Gruzii přivedla vztahy Ruska a EU na rozcestí.  EU řeklo, že pokud Rusko chce být partnerem EU, musí s uvědomit, že k tančení tanga a k partnerství je vždy zapotřebí dvou. EU bude široce podporovat finančně rekonstrukci Gruzie, vytvořením zóny volného obchodu a odstraněním omezení pro cestování obyvatel Gruzie.

0/0
2.9.2008 14:03

pepe999 from Salford

Soudruzi, Slovensko uz uvazuje, ze otoci

smer toku ropovodu Druzba!! Logicky to znamena, ze nam uz o Ruskou ropu zajem, neb je ropovod v extremne spatnem stavu a taktez rusove stavi 2 nove ropovody opacnym smerem od EU. Slovaci chteji odebirat ropu z CR, ktera muze brat ropu ze zminovaneho IKL, ktery ma kapacitu 10milionu tun rocne, ale zatim se vyuziva pouze na 2,5 milionu tun rocne, zbytek jde pres Druzbu..

0/0
2.9.2008 13:56

pepe999 from Salford

Re: Soudruzi, Slovensko uz uvazuje, ze otoci

nema uz..

0/0
2.9.2008 13:56

pepe999 from Salford

Re: Re: Soudruzi, Slovensko uz uvazuje, ze otoci

http://en.wikipedia.org/wiki/Ingolstadt-Kralupy-Litv%C3%ADnov_pipeline

0/0
2.9.2008 13:58

pepe999 from Salford

EU muze zruseni dodavek ropy pouze prospet...

Nedavno tady nejakej socan daval odkaz na clanek, kde se pise, ze CR je co se tyce ropne otazky zcela nezavisla na Rusku, jelikoz muze brat ropu z Ingolstadtu a to jakoukoliv co tam dotece. Pokud Rusko zacne dodavat ropu Cine, na cemz se uz pracuje, tak Cina prestane brat ropu z blizkeho vychodu a tim padem bude mensi poptavka, coz znamena pokles ceny!! Sejci pak budou radi, ze muzou dodavat ropu do EU, ale to je treba se domluvit, coz v tom EU bordelu nejde..Rv

0/0
2.9.2008 13:44

Hrdý Budžes

Re: EU muze zruseni dodavek ropy pouze prospet...

Nekomu proste nevysvetlis ze existuje neco jako trh se surovinami a ze je dlouhodobe v rovnovaynem stavu co se tyka poptavky, nabidky a ceny a pokud Rusko prestane nekam dodavat z politickych duvodu, tak jednak v prve rade odepise sve souvisejici investice (jako treba investice Gazpromu do evropskeho plynarestvi) a jednak ze nekde jinde proste vynikne suroviny za stejnou cenu nadbytek, takze bude dojde k transferu suroviny jinam a k prerozodeleni trhu, nebo ke snizeni ceny nebo k obojimu.

0/0
2.9.2008 13:49

Kanadan

Re: Re: EU muze zruseni dodavek ropy pouze prospet...

Rusko dodavat neprestane.Z Gazpromu se stala velmoc a pozoruji,jak pri vsi kritice ohledne Gruzie,nikdo si to nechce s Ruskem zkazit.

0/0
2.9.2008 16:38

N.W.O

11. září 2001 - aneb Velká Konečná Ruská Hra

Washington ze zjevných vojenských a politických důvodů samozřejmě nemůže otevřeně připustit, že jeho strategickým záměrem od pádu Sovětského svazu je vytouženou „hlavní výhrou“ rozpad a rozložení Ruska a efektivní kontrola nad jeho obrovskými zdroji ropy a plynu. Stručně řečeno, obklíčení Ruska zeměmi NATO, barevné revoluce napříč Eurasií a válka v Iráku jsou součástí jedné a tetéž komplexní americké geopolitické strategie, s konečným cílem jednou provždy rozložit Rusko jako potenciálního rivala výhradní americké velmocenské hegemonie.

Xhttp://voltaire.netkosice.sk/usa/11%20zari%20-%20aneb%20Velka%20Konecna%20Ruska%20Hra.doc X

PS-mohl bych vestit;-D

0/0
2.9.2008 13:43

clickman

Re: 11. září 2001 - aneb Velká Konečná Ruská Hra

to ti naseptali naseptavaci v tvym chorym mozecku ?

anebo jses ruska svine v ceskem tele ?(Y)

0/0
2.9.2008 13:48

N.W.O

Re: Re: 11. září 2001 - aneb Velká Konečná Ruská Hra

Pokud neumis diskutovat, bez si hrat na pisecek. TO tak odpovida tvym mentalnim moznostemR^!

0/0
2.9.2008 13:51

Zly_Soused

Komedie

Nevím jestli se tomu mám smát, když vidím tajdrdlíka Barossa jak ukazuje pěstičky směrem k Rusku. Ti pitomci v čele se Sarkozym mají neustálou potřebu si vytvářet nepřitele z Ruska, když jejich skutečný nepřítel číhá přímo na jejich území a každým rokem nabývá na síle. Jen ve Francii je víc jak 6 miliónů a čekají až budou dostatečně silní aby za pomoci svých souvěrců v bývalých domovinách převzali vládu ve Frankreichu. To stejné zbytek západní Evropy

Kromě toho Eu nemá nic bez čeho by se Rusko okamžitě neobešlo a co nemůže koupit jinde.

0/0
2.9.2008 13:36

rabín Šiml z Krakova

Re: Komedie

Prob-ha, co to mektáte? 8-o8-o8-o

0/0
2.9.2008 15:51

BenediktSpinoza

prestante uz blouznit o energeticke nezavislosti na Rusku

kdyby existovala nejaka realna sance, tak by EU vystupovala mnohem razneji:-)

0/0
2.9.2008 13:25

Hofos

Kohoutky vs. ropovody

Zkuste se zamyslet na tím, co by se stalo s cenou ropy na evropských trzích, kdyby Rusko opravdu zavřelo kohoutky?

Zkuste se zamyslet na tím, co by se stalo s cenou ropy na evropských trzích, kdyby Rusko začalo s výstavbou ropovodu do Číny apod. prdelí?

0/0
2.9.2008 13:09

Hrdý Budžes

Re: Kohoutky vs. ropovody

No tak at je zavrou. Furt jenom slibuji a nejak se jim nechce. 3/4 energii ziskava EU odjinud a tu zbyvajici 1/4 muze usetrit a Rusove si muzou s Cinany platit eurem.

0/0
2.9.2008 13:19

Hofos

Re: Re: Kohoutky vs. ropovody

Je vidět, že nemáte nejmenší tušení o pojmu "inflace". :-/

A ty sliby, to jsou jen výplody chorobné mysli občanů u nás -- Rusové se JASNĚ vyjadřují proti omezení dodávek! :-P

0/0
2.9.2008 13:24

Hrdý Budžes

Re: Re: Re: Kohoutky vs. ropovody

No tak o cem to tady porad dokola melete? :))))

0/0
2.9.2008 13:31

BenediktSpinoza

usetrit 1/4 energie?

;-D a o kolik let zpatky bys chtel Evropu vratit, aby bylo neco takoveho mozne?;-D

0/0
2.9.2008 13:27

Hrdý Budžes

Re: usetrit 1/4 energie?

O deset let dopredu?

0/0
2.9.2008 13:30

Azarael

Re: Kohoutky vs. ropovody

pokud by zavřelo kohouty tak bysme byli v dupě na pěkně dlouho, kdyby začalo s ropovodem tak to by byla evropa docela v pohodě i když by to nebylo lehký, jelikož máme celkem rozjetý rozvoj alternativních paliv a pohoných systémů a i tak naše auta mají poměrně ekonomickou spotřebu, tudíž by došlo k masivnímu rozvoji elektromobilů či hybridních pohonů na vodík nebo kombinovaných systémů, evropa více méně na podobnou krizi čeká, technologie již jsou připravené:-)

0/0
2.9.2008 13:38

petr-pavel

Myslím si,

že Venda Klaus, Rusko i USA mají z tohoto postoje Unie radost, tenhle krok povede jen k dalšímu oslabení její role :-)

0/0
2.9.2008 13:03

Barry Goldwater

Rusko vyhrožuje flotile NATO:

Ruská agentura RIA-Novosti

V Černém moři probíhá cvičení 10 lodí NATO,  naplánované dávno před gruzínskými událostmi.

Agentura RIA píše: Máme je na mušce. Jediná salva z ruského raketonosného křižníku nebo dvou či tří raketových člunů je v případě nutnosti anihiluje. Během 20 minut bude voda čistá. Zatím ale nevypadají na to, že by měli sebevražedné tendence, říká Admiral Eduard Baltin.

0/0
2.9.2008 12:37

Hrdý Budžes

Re: Rusko vyhrožuje flotile NATO:

Zatimco Baldin evidentne nejakym tim skolem trpi. :))

0/0
2.9.2008 12:38

Azarael

Re: Rusko vyhrožuje flotile NATO:

rusko nevyhrožuje, není v pozici kdy potřebuje někomu vyhrožovat, jen informuje NATO jakož to poskoka USA že jakákoliv intervence v této věci je zbytečná, neboť rusko není žádná země třetího světa s klackama ale prvotřídně vyzbrojená velmoc, schopná bleskové a zdrcující reakce, což je pravda ať se vám to líbí nebo ne;-)

0/0
2.9.2008 12:46

Hrdý Budžes

Re: Re: Rusko vyhrožuje flotile NATO:

A patri ji zrejme i cele Cerne more, bez ohledu na to kolik procent jeho pobrezi patri statum NATO.

0/0
2.9.2008 12:48

Azarael

Re: Re: Re: Rusko vyhrožuje flotile NATO:

rusko neřeklo že tam nemůžou cvičit jen je varovalo ať to s tím cvičením moc nepřehánějí že pokud jim ulítne nějaká raketa vedle tak by toho mohli litovat;-D;-)

0/0
2.9.2008 12:54

Hrdý Budžes

Re: Re: Re: Re: Rusko vyhrožuje flotile NATO:

Ta ruska kombinace euforicke nadutosti ve smyslu, utloukani cepicema a smetani flotily NATO z hladiny behem 20 minut s tim vecnym strachem z obklicovacich manevru NATO, kazde zakladnicky nekde v rumunskem zadku a nejakeho radarku v Brdech s 10 interceptory v Polsku, to je fascinujici.

Kdyz se takhle chova clovek, tak pry je to syndrom psychicke poruchy. Nastesti staty jeste nikdo takhle nediagnostikoval. :)

0/0
2.9.2008 13:10

Najdete na iDNES.cz