Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Práce manželství nerozvrací

Nechť se odpůrci feminismu zlobí, ale nejlepší nadějí na zlepšení rodinného života je prohloubení ekonomické a politické integrace žen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JBetak

Někdo se někde mýlí

"Sociální konzervativci se mýlí, když ze vstupu žen do práce viní feminismus." Autorka objemně polemizuje s názorem, který jsem ještě neslyšel. U nás se toto stalo v důsledku 1. světové války; někde jinde to mohlo být jinak, ale zajímá to tady někoho?

0/0
3.9.2008 12:55

12345hanka

Protože

práce šlechtí! ;-D

0/0
2.9.2008 16:26

VLDX

Arbeit Macht Frei, nebo jak je to heslo

Tohle si říkám, každý den, když jdu do kanclu :-/

0/0
2.9.2008 9:53

oId fashioned Vince III..

práce nerozvrací,

ale osvobozuje;-)

0/0
2.9.2008 9:50

Black_rainbow

souhlasím

Hezký článek. Žena bez ekonomických práv, na někom závislá, nemá často ani lidská práva...

0/0
2.9.2008 9:38

pavelsX

Není pravda. Tečka

Když budou oba pracovat tak že se budou doma potkávat, tak se odcizí. Nebudou si vzácnější. Stará věc. A začnou spát s kolegou z práce. Tečka

0/0
2.9.2008 9:33

TrueRobos

My se nezlobíme

My na základě statistik víme, že paní vypráví naprosté bláboly. "Moderní emancipovaná společnost" má méně stabilní rodinné vztahy než tradiční, děti vyrůstají v neúplných rodinách, tedy sociálně deprivované, počet potomků klesá a je tedy vidět, že to rozhodně není koncept superiorní k tradiční rodině. Dokonce se objevuje docela hodně žen, které vůbec děti nemají, což je zcela proti tezi evoluční biologie že "samice se vždy reprodukuje". Atomizovaná individualistická společnost funguje jedině proto, že stát přebírá dost velkou část zodpovědnosti za rodinu, což paradoxně vytváří méně svobodnou společnost. V případě nějaké větší katastrofy (např. i dočasná klimatická změna) se "péče" státu, která je našponovaná už teď, rozpadne. Potom uvidíte ten ohromující rozdíl v šanci na přežití v "klanové" tradiční rodině a u armády atomizovaných jedinců. Moderní společnost je dobrovolná cesta k vyhynutí... 

0/0
2.9.2008 9:31

_m-

Re: My se nezlobíme

A  přitom by na začátku toho všeho bylo bývalo stačilo tak málo - uznání klasické ženské práce při péči o rodinu za stejně významné a důležité jako byla práce muže při jejím materiálním zabezpečení a ochraně.

0/0
2.9.2008 9:43

Najdete na iDNES.cz