Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Putinova medailová válka aneb Evropa teď určitě nevyhrává

Co skutečně znamená "olympijská válka", jinak známá jako ruská invaze do Gruzie? Samotná válka byla samozřejmě předvídatelná a předvídaná. Její důsledky jsou stejně zjevné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pilat

dobre napsany clanek,

nejde neprehlednout mocenske ambice rusu a budovani sfery vlivu okolo Ruska. Je to normalni reakce na poliotiku USA. Kdy se USA tlaci ze vsech smeru k ruskym hranicim a kupuje si predaky vsech post komunistickych zemi byvaleho SSSR. Tenhle fakt byl v clanku prehlednut a to je take ten nejdulezitejsi faktor proc Moskva aktuje tak jak jsme svedky. Surovinove zdroje namet na 3.svetovou valku.

0/0
5.9.2008 18:56

55108311

Re: dobre napsany clanek,

To je typické ruské myšlení ;-D

Sousedi Ruska se chtějí mít dobré vztahy s USA, a nezeptali se Ruska na dovolení = USA se tlačí ze vsech směru k ruským hranicím

Problém bude spíš v tom, že Rusko se tlačí přes svoje vlastní hranice :-©

0/0
7.9.2008 0:27

blikandblik

je opět jen přetlačovaná

mocností o sféru vlivu. tak jako na balkánu nikdy nikomu nešlo o nějaké albánce na jedné straně nebo srby na straně druhé, tak opět nikomu nejde o nějaké osetijce nebo gruzínce. je snad někdo, kdo to nechápe?

0/0
4.9.2008 10:46

hailand

Paralela

Kdyby si Putin vzal příklad s židů, nechal by vylodit několik Rusů např. v New Yorků, ti by postříleli a vyhnali původní obyvatelé a vyhlásili si tam vlastní stát. (Něco na způsob vzniku Izraele.)

0/0
4.9.2008 7:22

rooman

Re: Paralela

copak žide...

0/0
4.9.2008 7:46

KokutekRobin

Re: Paralela

nebo by tam napochodovat sám a  picnout Woodyho Allena uspavací flintou. (je v tom prej fakt dobrej a mistrovsky by placnul nekolik much jednou ranu...)

0/0
4.9.2008 9:11

rebbe

Re: Re: Paralela

U nás si už ti ruští Židé obsadili jakousi kótu 700 a něco v Brdech, vylezli na stromy a vyhlásili svoji republiku. Na rozdíl od těch Židů v Izraeli však opomněli ten pozemek koupit a nechat zapsat do pozemkových knih. Takže je policie sundala opatrně se stromů. Správná metoda by však byla, vysadit je v prostoru armády střed, ke které se hlásí a nechat je pochodovat pěšky až do Mimoně.

Přírůstek izraelského území způsobila omylem Arabská Liga, která je napadla a pohořela. Nicméně to původní území Izraele byla půda, nakoupená za peníze získané sbírkou mezi Židy z celého světa. O nějaké krádeži proto nemůže být řeči.

0/0
4.9.2008 12:24

Pilat

Re: Re: Re: Paralela

meles, koupit pozemek je jedna vec a vyhlasit na nem svuj stat je vec druha. V normalne funkcnim state a dost dobre neproveditelna. Diky tomu ze palosi meli vice mene zrizeni rodinnych klanu, nestastne to usporadani a s britskou okupaci sionisticke sily toho gulase vyuzili. O nejakem pravu navratu nemuze byt rec. To bychom mohli jako slovani chtit uzemi Velkomoravske rise a buhvi co by mohli pozadovat nemci ci vikingove. Cely vznik israele byl na povalecnem sentimentu hre sionistickych predaku. Teroristicke utoky na palestince z toho uz vynecham.

0/0
5.9.2008 18:52

trdelnik

To uz jsem davno pochopil

Uz z  konfliktu pri rozpadu Jugoslavie jsem pochpil ze EVROPA JE KRAL SASKU !

0/0
3.9.2008 23:01

fidel.zlobi.bolseviky

Evropa je jen banda rozhádaných státečků...

;-(;-(;-(Rv

0/0
3.9.2008 11:57

Mayerberg

Je třeba si nalít čistého vína.

Je lépe žít se sousedy v souladu, nebo své nahromaděné bohatství sobecky chránit odpovídajícím plotem? Čínsky vládci před několika tisíckami roků se rozhodli ochránit své bohatství Velikou čínskou zdí a to i přes to, že poznali tajemství pušného prachu s pomoci kterého Evropané později z kolonizovali celý svět. Jak všichni víme tato stavba je neochránila.

0/0
3.9.2008 2:05

R.Jan.

Re: Je třeba si nalít čistého vína.

To není vůbec pravda.

Velká čínská zeď je chránila neomezeně dlouho, než byla překonaná zevnitř.

0/0
3.9.2008 11:53

Mayerberg

Je třeba si nalít čistého vína

V novověku podobnou metodu zopakovala výstavbou Maginetovej linie Francie a podobně se po ní opičila i naše prvá ČSR. Taktéž bezúspěšně. Dnes USA stavějí ploty, překážky důstojnému pohybu osob, družicové i podmořské odposlouchávací stanice a obranu proti raketám. Vymýšlejí neviditelné bombardéry* a další nesmysly místo toho, aby pochopili, že způsob jakým komunikují ze světem, je pro ostatní národy nepřijatelný a musí byť změněný. Výsledkem tohoto jejich chovaní je to, že od druhé světové vojny a to i přes zdrcující technickou převahu žádnou vojnu nevyhráli a dovoluji si tvrdit že ani, pokud o osudu teto zemi budou rozhodovat monopolmi nastrčený herci typu Reagan, Buš, Schvancenegr, ani nevyhrají. Amerika na kterou jsme se dívali s naději to byla Amerika Wilsona a Roosewelta, Amerika vstřícná demokratické Evropě, kterou ve dvou světových vojnách podpořila,** Amerika, která umožnila vznik Československé republiky.

0/0
3.9.2008 2:04

seadog

Re: Je třeba si nalít čistého vína

ted je otazka jak se na Evropu divaji Spojene staty a Cina. 

Nepopletl jste si ty jmena a nazvy?8-o

0/0
3.9.2008 3:19

činčo

Re: Je třeba si nalít čistého vína

Ale vy mluvíte o jedné straně mince a co ta druhá, která představuje pro svět akutní nebezpečí, třeba v podobě terorismu a vzniku nových jaderných zbraní v rukou nestabilních režimu.A to je ta obrana demokratického světa o které vy mluvíte jako o stavění plotu. V nedávném zveřejněném žebříčku v RUSKU -Top 25 největších osobností, byl HITLER na 20 místě a na 21 teprtv Solženicin.!Hromadní vrahove Lenin a Stalin na 3 a 4 místě!Takové mají třeba i "bratři slované" myšlení!

0/0
3.9.2008 10:01

Mayerberg

Je třeba si nalít čistého vína.

*Mimochodem, přemýšlivý brněnský profesor našel i proti tomuto několika miliardovému projektu (který měl ukázat nedostižitelnou vyspělost amerického myšlení), prostředek v podobě zařízení schopného identifikovat i tento druh letadel a to ještě na větší vzdálenost než by to byl schopen radar.

** I když ne vždy jenom s ušlechtilými úmysly, většinovou šlo pro ní o výnosný obchod, který rozhodující měrou přispěl k vyzvednutí USA na velmoc prvního řádu. Zatím co si Evropané ve vojnách svoje města a výrobu (za vydatné podpory USA) ničili (viz. Škodovka Plzeň v posledních dnech vojny), Američané si jich zvelebovali. Situace se však i zde velice rychle mění. Bělošská většina pocházející z Evropy je pomalu ale jistě přečíslovaná hispánci a černochy, pozornost kterých je už upřená jinam. (Už to nebudou děti přistěhovalců typu Eugena Czermaka, který považoval ještě za vhodné vynést v Apolu 13 na měsíc i československou vlaječku, ani dobrovolníci bojující v řadách čs. legii ve Francii).

0/0
3.9.2008 2:03

Mayerberg

Je třeba si nalít čistého vína.

A teď ke Gruzii. Nikdo nemůže pochybovat o tom že Rusko i po rozpade SSSR je atomovou velmoci, která podobně jako i USA nesnese ve své blízkosti (Viz. Kubánská krize za Kennedyho a Chruščova), aktivity ohrožující jeho bezpečnost. Je nesporným faktem, že je plánovitě vytlačováno od Baltského a Černého moře státy Severoatlantického paktu, kde je nejvyšším vojenským velitelem vždy americký generál, podřízený americkému prezidentu a tudíž zabezpečující plnění především zájmů USA. (Viz. Irák, Kosovo). Proto se v Rusku dívají z velikou nedůvěrou i na aktivity gruzínského prezidenta. Co se týče hraníc v této oblasti, je třeba připomenout, že byly upřesňovány jedním z nejkrutějších diktátorů Gruzíncem Dzugašvillym- Stalinem, majícím na svědomí miliony mrtvých a krutě pronásledovaných.

0/0
3.9.2008 2:01

Mayerberg

Je třeba si nalít čistého vína.

Není bez zajímavosti také to, že nedlouho před vpádem do Jižní Osetie byla u prezidenta Gruzie na návštěvě Ministrynině zahraničí USA, tudíž o plánované činnosti byla informována a tuto musela schválit, jinak by se pan prezident k takové akci neodhodlal. My jsme si 21.srpna připomínali 40. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy. Úřad pro vyšetřování totalitních režimů napočítal, že za dobu přítomnosti okupačních vojsk (21 let.) bylo na území bývalého Československa usmrcených kolem 120 lidí, při čemž za několik dnů ukázňování jihoosetinců zemřelo podle Ruských pramenů kolem 1600 obětí (zatímco mezinárodní organizace financovaná z USA přiznala několik desítek). Tak mi nestranný pozorovateli řekni kdo se dopustil větších zvěrstev – „asiatský Rusy“, nebo „demokracii“ se ohánějící Gruzínci. Jedním z důvodů vpádu USA do Iráku bylo, že Sadam Husseinn vraždí své občany. U Saakasvilliho to neplatí?

0/0
3.9.2008 1:59

činčo

Re: Je třeba si nalít čistého vína.

Především Rusové vyzbrojovali ozbrojence v Osetii a plánovali dlouhodobě jeho odtrtžení od Gruzie. V další části ruského plánu bylo obsazení klčových bodu v Gruzii a

ovládnutí kontroly nad ropovodem z Baku, který ještě nemají pod kontrolou!

0/0
3.9.2008 10:19

Pilát

vy v Cesku

vite o tom, ze tady v Kanade byl jiz podepsan kontrakt mezi spolecnosti PetroChina a Enbridge na vybudovani ropovodu z Edmontonu na zapadni pobrezi do pristavu Kitimat v Britske Kolumbii pro export synteticke surove ropy do Ciny a na jina mista v Tichem oceanu ?   ;-)

 

0/0
2.9.2008 16:22

ruralrb

Re: vy v Cesku

no nazdar Pilate, ty kluku jeden usatej, sem jiz dlouho necet, kolik je u vas hodin, co myvalove, co indiani, jeste porad jezdis do rezervace, co tvoje humveeeee, sakra to je ale otazek najednou co?

0/0
3.9.2008 1:14

briza

Klasika

Ruska agrese vuci Gruzii v dobe OH!!! Oooo hruzo!! To kdo valku zacal a kdo koho napadl prejdeme kulantni vetou "Saakašvili zajde o fous příliš daleko".  Rv;-€

0/0
2.9.2008 15:18

Cynyc

Re: Klasika

Nejsem si zcela jist, že Vám rozumím. Kritéria na to, co je napadení a kdo tedy zaútočil jako první, mohou být různá, ovšem chcete-li naznačit, že agresorem byla Gruzie, je to už hodně drsné znásilňování reality.

0/0
2.9.2008 16:11

briza

Re: Re: Klasika

Jake znasilnovani? To, ze Gruzie zautocila jako prvni je fakt. Ze dostali na budku a to dost drsne z nich nedela obet. Holt kazda sranda neco stoji. A uz vubec nechapu obranu Saakasvilliho. Vzdyt ten pitomec jim to uzemi ztratil pokud ne nevzdy tak na hodne dlouho. :-/Rv

0/0
2.9.2008 17:11

Smashak

Re: Re: Re: Klasika

Je možný útočit na území vlastního státu? Nikde sem neslyšel, že by se Gruzínci vydali do Ruska.8-o

0/0
2.9.2008 17:35

petr33petr

Re: Re: Re: Re: Klasika

V tom případě i Srbové mohou dělat v Kosovu cokoliv. Také Čína může obyvatelstvo Tibetu klidně postřílet. Nebo snad ne?

0/0
2.9.2008 21:35

magelan

Re: Re: Re: Re: Klasika

Ano, následující příspěvek to shrnuje velmi trefně. I Srbové tedy měli právo na Kosovo a Čína na Tibet.  A rusové nedobyli Gruzii celou (na rozdíl od USA v Iráku), Nevyměnili jejího prezidenta (vzpomeňte na Saddáma). Na nich chcete aby byli pryč nejlépe už včera a letitá přítomnost USA v Afghanistánu nebo Iráku Vám nevadí? To jsou zajímavé metry, jen co je pravda.

Tohle je také pěkná formulace >>Počkal si, až Saakašvili zajde o fous příliš daleko, a pak se na něj a jeho nebohou zemi sesypal jako roj vos.<< No, označit útok baterie raketometů GRAD v nočních hodinách na civilní město (jsou to neřízené střely, takže o nějakém cílení na povstalecké síly ve městě nemůže být ani řeč) jako "o fous daleko" je vážně silná káva. Chtěl by jste aby tam byli Vaši rodiče v té době náhodou na návštěvě? Asi ne, to bych nepřál nikomu. Je vidět, že jste asi nebyl na vojně, nevíte do to je. Mám pocit, že třeba Čína na Tibet  raketomety nepoužívá. Možná by měla, když je to jen o fous daleko...

0/0
3.9.2008 1:10

seadog

Re: Re: Re: Re: Re: Klasika

ona tam ta 58 ruska armada cekala na Gruzinske hranici dva mesice az se Gruzinci rozhodnout bombardovat nevine civilisty?

Neni neco divneho na prohlaseni gen.majora Borisova, ze jeho tanky se, bude-li potreba rozejedou na Moskvu? (9.1. Gori)

S tim Irakem :o)) 3 miliony Iracanu vyzbrojenych ruskou technologii vcetne MIG 29 a lehlo pred 150 tisicovou armadou tech podivnych a neschopnych Amiku?

Clovece, az budete zase neco hlasat, overte si co rikate, a pak po zmenach nam to povezte, jinak vypadate jako bozi hovadko!:-)

0/0
3.9.2008 3:26

55108311

Re: Klasika

Taky mě ta formulace zarazila.

Představuju si, jak Hitler rozdává v Sudetech občanky, posílá

Heinleinovcům zbraně, pak tam pošle "mírové síly", a nakonec ČSR zajde

o fous příliš daleko, když zareaguje na to, že Heinleinovci ostřelují

české vesnice...

0/0
3.9.2008 14:19

briza

Re: Re: Klasika

Ten primer kulha protoze Ruska vojska byla v Osetii na zaklade dohody, kterou podepsala i Gruzie ... http://www.sme.sk/c/4020334/carnogursky-gruzinsko-porusilo-medzinarodne-pravo.html  Jenze to se taky neslusi pripominat v dobe kdy je kampan proti Rusku v plnem proudu, ze? :-/

0/0
3.9.2008 16:10

55108311

Re: Re: Re: Klasika

Německá vojska v Sudetech byla taky nakonec na základě Mnichovské dohody, kterou podepsala ČSR. To se ale nesluší připomínat v době, kdy je Hitler v nemilosti, že?

ČSR i Gruzie podepsaly pod nátlakem. Beneš podepsal a doufal, že Sudety to skončí. Gruzie taky doufala, že rusové nepřekročí svůj mandát.

0/0
3.9.2008 16:45

Azarael

tendle článek

to je ale slátanina to se zas někdo po večerní kalbě ráno vyzvracel na monitor, faktů ani co by se za nehet vešlo dohadů a smyšlenek tolik že bych s tím umlátil i velrybu:-©

0/0
2.9.2008 12:41

Cynyc

Re: tendle článek

Měl bych pro Vás jeden návrh. Zkusil jste už k něčemu, o čem nemáte ani ponětí, držet hubu? Nejde o to, jestli souhlasíte s prezentovanými názory; Vy nechápete ani to, že tento typ článku je jenom o názorech a že je to tak správně. A jste-li takový primitiv, že Vám článek tohoto typu nic nepřináší, pak ho nečtěte a hlavně nezasviňujte diskusi svými bláboly.

0/0
2.9.2008 16:15

eF...

clanek

Nevim pesne co znamena sekce kavarna....ale clanek mi prijde naprosto smesny....autor v nem udava svuj nazor na danou situaci coz nema v popisu prace, ma informovat verejnost na dane tema ne rikat neco co si mysli. Ja si muzu treba myslet ze autor je hlupak...ale nebudu to prezentovat jako fakt....mejte se hezky:-)

0/0
2.9.2008 12:28

Azarael

Re: clanek

pokud sis nevšiml tak iDnes se zásadně nezabívá prezentací faktů ale pouze názorů svých redaktorů:-P

0/0
2.9.2008 12:39

eF...

Re: Re: clanek

Ja uz zpravy radeji ani nesleduju.....prijde mi to jako reklama....ovlivnuje to cloveka...:(

0/0
2.9.2008 12:46

Cynyc

Re: clanek

Svůj příspěvek jste uvedl zcela přesně, nevíte, co je kavárna. Kavárna je pro inteligentnější čtenáře s větším rozhledem, u nichž se znalost faktů předpokládá, a nabízí analýzy, prognózy a interpretace faktů od osobností, jejichž názory jsou z nějakého důvodu relevantní. Takže autor samozřejmě má v popisu práce "udávat svůj názor". Že vám článek přijde směšný je možné, ale neříká to nic o článku, ale o Vás.

0/0
2.9.2008 16:09

eF...

Re: Re: clanek

Mate samozrejme pravo me povazovat ze neinteligentni osobu....co je kavarna opravdu nevim.....tedy normalne to je v zasade hospoda kde delaj kafe ale tady opravdu nevim...navic jste nenapsal nic co by me melo presvedcit o opaku toho co jsem napsal....nazvat nekoho hlupakem umi i hlupak.....a k teto situaci....no prijde mi napriklad smesne jak se hazelo hrozne na Rusko ze pouziva kazetove bomby.....nakonec se zjistilo ze je tez pouzivala Gruzie, prijde mi smesne ze USA se snazi navazet kvuli tomuto konfliktu vsemozne do Ruska pritom zrovna oni jako jedne z mala zemi odmitaji tento druh munice zakazat....peijde mi smesne ze se me snazite zesmesnit ale nenapsal jste nic proc bych mel byt zesmesnen....ach ano nevim co je to kavarna na idnesu...to jsem to ale hlupak:-)

0/0
2.9.2008 17:31

petr33petr

Re: Re: Re: clanek

Také se mi zdá hlupák spíš autor článku než vy.

0/0
2.9.2008 21:38

KokutekRobin

Re: Re: Re: Re: clanek

tak...pan co vám tu vysvětluje co je kavárna k tomu možna přistupuje zbytečně ostře, ale v zásadě má pravdu - v této sekci si člověk přečte článek (komentář, názor...prostě pohled na věc)..od osoby, která má na danej problém určitej (samozřejmě zabarvenej) pohled...obvykle tak činí osoba, která ma k tématu nějákej vztah a jeho názor má váhu. (pro někoho kladnou, pro někoho zápornu..)..ale prostě, divit se tady, že nejsou uvedený fakta....to mi, a to se na mě nezlobte, přijde víc než směšny...to jste prostě vubec nepochopil o co jde, a ne v članku...v celé rubrice..

0/0
4.9.2008 9:06

Padrn

Dobrý článek

Docela trefně vystižené postavení velkých hráčů v mezinárodní politice. A Gruzie (k její smůle) teď posloužila, aby se vody trochu rozčeřily a partie postoupila zase o krok dál.

0/0
2.9.2008 9:00

imax

Re: Dobrý článek

proč ke smůle? ta situace tam byla díky rusákům, kteří rozdmýchávali v JO a abcházi konflikty patová. IMHO: konflikt v JO a invaze rusů do gruzie přiblížila gruzii blíže NATO, což je jejich prvořadý cíl

0/0
2.9.2008 11:02

Padrn

Re: Re: Dobrý článek

Nevím, jestli je Gruzie nyní blíže vstupu do NATO, ale řekl bych, že reálně je něco takového stále ještě hodně daleko. Jak je v článku naznačeno, Bushova Amerika se nyní k žádným razantním krokům (nad rámec rétoriky) pravděpodobně neodhodlá. Zato skutečností je fakt, že nevelká (a sama nepříliš stabilní) Gruzie se teď ocitla mezi dvěma meloucími kameny a to přeci jenom za žádné štěstí nepovažuji.

0/0
2.9.2008 12:27

imax

Re: Dobrý článek

jinak souhlasím, ten článek je dobrejR^

0/0
2.9.2008 11:02

Jirka1938

Evropa dluzi svoji svobodu

usili USA v druhe svetove valce a v nasledujicim studenem obdobi. Jeji odmena je stale podkopavani politiky USA smerujici k odstraneni zlocinnych diktatoru (Sadam Hussein), teroristu a rozsirovani demokracie. Jen diky tomu je dnes hospodarstvi USA oslabene. Kdyby se USA byly rozhodly se starat jen o svoje zajmy, jejich ekonomie by kvetla a Evropa by se topila ve srabu pod tlakem komunistu, islamistu teroristu a emigrantu.

0/0
2.9.2008 1:57

ppdedek

Re: Evropa dluzi svoji svobodu

ty to mas pomotany v ty palici, uz toho tolik nehul ;-D;-D

0/0
2.9.2008 7:41

wiki5.5

Re: Re: Evropa dluzi svoji svobodu

jestli tu nekdo vypada zhulenej tak jste to vy

0/0
2.9.2008 8:17

Azarael

Re: Evropa dluzi svoji svobodu

tak tohle je masakr mám pocit že čtu článek v rudým právu tak z roku 55 kdy ti zlí a zlotřilí kapitalisté západu pouze podkopávají rozkvět a šíření svobody lidu v komunistických zemích a že pouze sjednocené sovětské země jsou schopny vzdotrovat tomuto třídnímu nepříteli a proto s ruskem navždy a nikdy jinak;-D;-D;-D

0/0
2.9.2008 10:56

Azarael

Re: Evropa dluzi svoji svobodu

evropa nikomu svojí svobodu nedluží tím míň USA, evropa byla už stokrát ve větším srabu a vždycky se stím dokázala vypořádat a to i v dobách kdy si o americe mohl nechat kolumbus ještě zdát a o tom že je země kulatá se nesmělo ani ceknout;-) základní pravidlo, svoboda se nedá šířit, vyvážet, vyrábět či jinak produkovat do jiných zemí, pokud tyto země nemají společnost která je svobodomyslná a chce být demokratická tak tam můžeš demokracii vyvážet třeba tisíc let a bude to na nic, pokud ovšem tamní lid svobodný být chce pak se o vyvážení nemusíš ani pokusit protože pokud lid chce tak se vláda může postavit na hlavu ale vůli mas se nemá šanci ubránit

0/0
2.9.2008 11:04

R.A.K.

Proč nás v 45tém osvobodily rusáci.

Ne aby nám pomohli. Chtěli pouze dorazit fašouny až do konce a pak se dělit

o osvobozená území.Velký ruský medvěd. Jak dlouho ho budeme uctívat?!

0/0
2.9.2008 1:09

Najdete na iDNES.cz