Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

I obyčejný spotřebitel může ovlivnit etiku výroby a obchodu

V některých zemích fungují věci lépe než v jiných. I když tato věta může evokovat představu přejetí německo-českých hranic, existují státy, a žije v nich většina obyvatel Země, kde ze středoevropského pohledu nefunguje nic. A nejde jen o bohatství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

francoa

Sobetctví

Hezký článek, to musím uznat a máte rozhodně pravdu. Doma v teple u PC se to rozumuje. Nechceme si však přznat, že nechceme vzdát toho co máme a podělit se s ostatními, čímž by jsme si snížily životní úroveň o 80%. Jsme součástí 20% populace, která ale spotřebovává víc než 80% všech energetických zdrojů.

0/0
2.9.2008 22:11

hairyfairy

Evropa a 19.století

Srovnání Evropy 19. století a dnešního rozvojového světa je určitě O.K. Tehdy si museli pracující v dolech, textilkách, strojírnách vystávkovat, platilo se životy. Myslím si, že sociální výhody se nedají způsobem naznačeným v článku exportovat, dělníci si je budou muset zase vybojovat stejně jako evropští kolegové v předminulém a počátkem minulého století. S růstem mezd poroste nahrazování faktoru lidské práce kapitálem, s tím související propouštění a co budou humanisté z vyspělých zemí říkat pak?

0/0
2.9.2008 9:45

mandrade

Je sójový olej opravdu neetický?

Dobrý den, pane Gregore,

s chutí jsem si precetla Vás clánek, souhlasne u nej pokyvovala az jsem narazila na Vasi predpojatost vuci sójovému oleji... Já osobne mám slunecnicový radsi, ale jsem si vedoma, ze se slunecnice v Cechách pestují na místech, kde kdysi býval prales (protoze ten nám zbyl jen málokde, Boubín atp.) Amazonie zaujímá oficiálne pres 40% plochy Brazílie, tak si predstavte, kde by se tech 180 milionu Brazilcu melo uzivit? Zdá se vám horsí pokácet kus lesa pred 20 lety nez pred 200 lety? Brazílie je zeme rozvojová a svá pole si vcas nepripravila, delá to se zpozdneím a je jí to vycítáno temi, kterí uz si své lesy vykáceli, svá polícka zorali... Budte, prosím, shovívavejsí k sójovému oleji, treba to berte tak, ze jeho koupí pomáháte chudým Brazilcu k prezití (a eticteji nez treba ruznými programy pro chudé, financní pomocí=almuznami,...).

Zdravím

0/0
29.8.2008 3:50

Najdete na iDNES.cz