Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie vyšetřuje karlovarské lékaře kvůli pacientovi, který jim vykrvácel

Hrudník plný krve měl pacient, který začátkem července zemřel den po operaci srdce. Policie teď vyšetřuje, jestli lékaři na interním oddělení nemocnice v Karlových Varech zanedbali péči, když si vnitřního krvácení nevšimli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

poloid

drží spolu ?

v tomhle regionu doktoři spíš po sobě jdou potože soupří o to které odděleníé či nemocnice zůstanou fungovat po sloučení nemocic cheb vary sokolova se tam zavírají oddělení jedno za druhým nejsou prac síly nejsou peníze, nikdo tam nechace začít pracovat protože ja tam nestabilní situace  

0/0
27.8.2008 14:41

poloid

politika

¨a proč doktoři politikaří - vědí že péče o pac se redukuje a naivně

si myslí že se jim ve zkorumpované politice podaří udržet veřejný

statut nemocnic a zachovat péči o pacienty v původním rozsahu s

dotacemi z veřejných financí  + se knim přidávají klasičtí vyčúránci jak je v politice zvykem

0/0
27.8.2008 14:37

poloid

a kde se ten pacirnt zhoršil ?

1.jestili tomu dobře rozumim, pac. je ze Sokolovské interny tam chtěli po VArské zavést kardiostimulator z Varů propustili z interny na internu, jeslti se pac. horšil, tak nemají v sokolově RTG a internistu ???  z varů napsali že, RTG je bez nálezu to asi těžko když to nevěděli  ??? a pak zavolali že tam něco přece jen je nebo ho poslai jako stabilního a začal se horšit při převozu nejde jen o odvedení pozornosti zmísta kde se pac skutečně zhoršil  ???    rýsují se teda tři místa kde se to mohlo posrat vary, sanitka, sokolov a nikdo jasně nenapsal kde to zhoršení stavu pac. bylo      

fakt by se to mělo vyšetřit ale mám pocit že ostatní trestní oznámení na zanedbání péče se nepodávjí tímto způsobem ale na policii a na zdravotní komisi  co s tím mají společného politici a media předpokládám že se denně všude vznikají tato podezřeí v takovém počtu že by nestačiti stostaránkové noviny??

0/0
27.8.2008 14:36

kapice

potrefená husa - VI. díl

A pro zvídavé - proč jsme nepodali na nemocnici stížnost. Uvažovali jsme o tom, ale přiznávám,  že na to nemáme dostatek sil. Mamince to život stejně nevrátí. Sokolovští lékaři by možná rakovinu a smrt maminky již neodvrátili, ale správnou diagnozou jí mohli ušetřit mnoha bolestem i nedůstojnému chování k ní.

Díky těm, kteří to dočetli až do konce.

0/0
26.8.2008 13:11

kapice

potrefená husa - V.díl

Rakovina. Kterou v sokolovské nemocnici nepoznali a ani její náznaky neřešili. Chtěli mamince odstranit žlučník a jaksi si sice povšimli "skvrn na játrech neznámého původu", ale dál to nezkoumali. Až ve Varech dostali jisté podezření, udělali další testy a odhalili rakovniu v neléčitelném stadiu - metastáze i na játrech.

 

Proto mě celý tento článek rozčílil. Ani jedna nemocnice není nejspíš dokonalá, ale sokolovská nemocnie by už dávno měla být zavřená pro svou nekompetentnost a kvůli mnoha chybám, které již ve své historii udělala (a tím nemyslím jen svoji maminku). Takže když sokolovská nemocnice dává stížnost na karlovarskou nemocnici, přijde mi to trapné, směšné a nespravedlivé. Stížnost podává ta nemoncice, která má na svém hrbu více pochybení !!

 

0/0
26.8.2008 13:11

kapice

potrefená husa - IV.díl

Po nějakých peripetiích šla ovšem znova do sokolvské, kde jí udělali další vyšetření, hospitalizaci zdravotníci odmítli a pustili jí domů s tím, že má přijít další den na nové (ale stejné) vyšetření. To můj otec odmítl s tím, že je velký problém vůbec maminku do nemocnice převézt, a že další den nezjistí se srdcem nic nového.

 

Obvodní lékařka se už rozčílila a znovu žádala o hospitalizaci, maminka už se bolestí skoro nehýbala. Domluvila jsem v Karlových Varech, že ji přeci jenom přijmou tam, na internu. Přijali jí a po týdnu maminka zemřela. A důvod?

 

0/0
26.8.2008 13:10

kapice

potrefená husa - III.díl

Lékaři ji prohlédli, sepsali všechny možné chronické neduhy a za příčinu bolestí břicha maminky stanovili žlučník s tím, že nasadili žlučníkovou dietu-dávali mamince jen hořký čaj. Při hospitalizaci si maminka stěžovala na další veliké bolesti, tentokrát v zádech. Pominu-li personál, který se ne vždy k ní choval ohleduplně a korektně, tento problém stejně nijak neřešili. Po týdnu ji pustili domů s informací v propouštěcí zprávě, že ji "propouští v dobrém zdravotním stavu".

 

Tehdy však už maminka přestávala být soběstačná, trpěla obrovskými bolestmi břicha a zad, měla střevní a žaludeční obtíže, byla malátná, ubývaly jí síly, které jí vždy pomáhaly k samostatnosti na vozíku...

 

Apelovala jsem na obvodní lékařku, aby jí znovu hospitalizovali a chtěla jsem, aby šla do nemocnie v Karlových Varech.

0/0
26.8.2008 13:10

kapice

potrefená husa - II.díl

Když jsme přijeli, řekli nám lékaři v Plzni, že sokolovští lékaři maminku léčili špatně, že kvůli nim musí dojít k té amputaci. Prý při infarktu vznikla krevní sraženina, kterou oni nerozpustili a protože došlo k velké časové prodlevě, už to nejde napravit a musí se amputovat nohy.

   

Tenkrát jsme to s nemocnicí neřešili, měli jsme více starostí více než dost s maminkou. Ta byla vždy velmi akční a najednou byla na vozíku, bez nohou. Ke vzniku problémů jsme se už nevraceli, jen jsme vždycky cítili nespravedlnost se kterou ovšem nejde už nic dělat.

  Minulo mnoho dalších let, když se mamince obejvily velké bolesti břicha. Měla více zdravotních (chronických)  problémů, tenhle byl však náhlý. Obvodní lékařka nasadila léky, které však nic neřešily. Doporučila tedy hospitalizaci. Nechtěla jsem, aby to bylo v sokolovské nemocnici, ale prý to jinak nelze. V nemocnici (byl to, myslím, květen 2008) zůstala maminka asi týden.

 

0/0
26.8.2008 13:09

kapice

potrefená husa - I.díl

Dobrý den,

chtěla bych se s vámi podělit s jednou smutnou historií, týkající se mé matky.

Vyprávění začíná v Sokolově, asi před 10 lety. Moje maminka dostala infarkt a byla záchrankou převezena do sokolovské nemocnice. Tam správně diagnostikovali infarkt a telefonicky mě ubezpečovali, že je maminka vpořádku, že ji mohu navštívit, cítí se prý dobře. Když jsem ji druhý den navštívila, nechtěli mi nic říct, jen mi předali maminky věci s tím, že mi vše poví doktor. Ten po té přišel a řekl, že nastaly komplikace, kvůli kterým byla maminka převezena vrtulníkem do nemocnice v Plzni.

Okamžitě jsem volala do Plzně, kde mi řekli, že je maminka ve špatném stavu a budou se jí muset nejspíše amputovat obě nohy, ale protože je po infarktu, neví, jestli tu amputaci přežijea radí nám, abychom raději přijeli.

0/0
26.8.2008 13:07

_Aleister_

A nyní si dáme tu starou anglickou lidovou, parafrázi

zpívá se na melodii kubišovské Kdepak jsou ti vojáci...

Where have all the good docs gone, where have all they disappeared,

Where have all the good docs gone, nobody knows.

They have all to Europe gone, who will it understand, who will it understand...

Věnuji krajské zdravotní a.s. a dvaceti primářům, kteří nemocnici opustili v tomto roce...

0/0
26.8.2008 10:12

Fuck_the_people

Jenom jestli...

....péči nezanedbali, protože "je to přece jenom dědek." Tento přístup doktorů, sestřiček a vůbec lékařského personálu ke starším lidem je obecně známý. Ne nadarmo se některým JIP říká "hodinový hotel" (protože stejně dýl nevydrží). Jenom doufám, že se v tomto případě pletu....

0/0
26.8.2008 10:00

igicerny

88 let ...

v té době už budu mít na hrduníku dávno vytetované neresuscitovat a neimplantovat žádné přístroje, chci zemřít na stáří přirozenou smrtí. Někdy se chováme jako nesmrtelní, ale to opravdu nejsme....

0/0
26.8.2008 8:03

HuLarus

České zdravotnictví

"Na rentgenovém snímku jsme poznali zastření v hrudní dutině. To už byl

ale pacient v Sokolově a mrtev." Proč tedy převáželi pacienta tak brzy?

"Rentgenové snímky se čtou při vizitě druhý den," vysvětlila Podzemská.

...no hlavně že to máme tak nějak po soudružsku zadarmo Rv

Chci okamžité zveřejnění výsledků péče, počtu pacientů a další údaje o každém doktorovi a o každé nemocnici. Chci si moci sám vybrat, do které nemocnice půjdu. Ale to přes bílou mafii nikdy neprojde. Ta sokolovská ředitelka by zasloužila metál, doktoři proti sobě většinou nejdou.

0/0
26.8.2008 7:13

honziq

Re: České zdravotnictví

:) okamžite okamžitě ! :DD

0/0
26.8.2008 7:29

AKSAMIT

To je neskutecna veta,

.....Hrudník plný krve měl pacient, který začátkem července zemřel den po

operaci srdce. Policie teď vyšetřuje, jestli lékaři na interním

oddělení nemocnice v Karlových Varech zanedbali péči, když si vnitřního

krvácení nevšimli....,no jiste,vsimnout si toho prece mel astan sheran,ne............................................;-O;-€

0/0
26.8.2008 6:41

doktor_bota_2

Re: To je neskutecna veta,

Ty v hrudníku nemáš krev?8-o

0/0
26.8.2008 6:43

AKSAMIT

Re: Re: To je neskutecna veta,

No,ty by jsi toho doktora spis potreboval.......;-)

0/0
26.8.2008 6:58

doktor_bota_2

Re: Re: Re: To je neskutecna veta,

Milý chlapče, z vágního popisu v článku je jisté snad jen to, že šlo o nějaký zásah v oblasti srdce. Při podobných zásazích (teď přijde překvapení) je poměrně vysoká krvácivost. Vzhledem k tomu, že případné krvácení nejde sledovat přímo (další překvapení - pacienta po operaci chirurgové sešívají), občas se stane, že dojde k vnitřnímu krvácení a je otázkou částečně i náhody, zda se na ně přijde včas. Většinou ano, zda to bylo možné v tomto případě, určí znalci, nikoliv dělný lid.

0/0
26.8.2008 7:27

igicerny

Re: Re: Re: Re: To je neskutecna veta,

Chlapče, implantace kardiostimulátoru není operace srdce, přístroj se zašívá do podkoží a nedělá ho chirurg, ale internista - kardiolog

0/0
26.8.2008 8:00

doktor_bota_2

Re: Re: Re: Re: Re: To je neskutecna veta,

To jsem si nevšiml, nebo tam ta informace v době psaní mého příspěvku ještě nebyla.

0/0
26.8.2008 8:08

jirikxxxxx

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je neskutecna veta,

Popis snímku až při ranním sedánku ? Pokud byl proveden předešlého dne a zjistil na něm rentgenolog, že je tam susp. krvácení, proč to neoznámil ihned ?!? V tak velké nemocnici mají určitě službu rtg i odpoledne a přes noc ! Jinak bych tam neviděl pochybení, ale ten snímek - proč ?

0/0
26.8.2008 11:00

honziq

Re: Re: Re: Re: To je neskutecna veta,

nevim co mas spolecneho s medicinou, ale snad asi i vis , ze po operaci , kdyz zasijes pacienta davas do mezihrudi dren(y). Nechci tim davat zapravdu tem, na ktere reagujes, ale zaroven to trochu z tveho prispevku vypada , že kdyz se neco zasije,tak uz nemas moznost jak to kontrolovat... coz je samozrejme hloupost.

0/0
26.8.2008 15:28

alfahelix

Re: Re: To je neskutecna veta,

krev v hrudníku ? jistě ale v krevním řečišti ,, narozdíl od chudáka nebožtíka , btw úbytek krve v oběhu poznáš tím nejobyčejným vyšetřením krevního obrazu

0/0
26.8.2008 9:29

Lobo The King

Paní Procházková...

Tak se zdá, že paní Procházková, začíná před volbama tahat politiku do zpátky nemocnice.. Celé KV stojí za karlovarskou nemocnicí a jejíma doktorama, ale ona si nedá říct a nedá.. Však se u voleb ukáže jestli lidi zapoměli na čí straně je pravda..:) Myslím že stále ještě všichni mají v paměti demonstrace proti ODS-CSSD koalici, ktera zapricinila propad vsech krajskych nemocnic.. Uz aby ty volby byly, mozna se nekomu protoci panenky...8-oRv toho lidskeho zivota mi je lito.;-(

0/0
26.8.2008 1:28

Dick Winters

Drzý pacient.

Jen tak si vykrvácí, to je ale lehkomyslnost.

0/0
25.8.2008 23:03

redpower

Re: Drzý pacient.

doufejme ze stihnul zaplatit poplatky

0/0
25.8.2008 23:15

HankaS

Re: Re: Drzý pacient.

Ne, ty teď budou vymáhat po pozůstalých.

0/0
26.8.2008 8:26

Najdete na iDNES.cz