Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Smlouvu USA a Polska o raketách urychlil konflikt v Gruzii

Včerejší dohodu mezi Varšavou a Washingtonem o umístění části protiradarového štítu uspíšil konflikt v Gruzii. Potvrdil to polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski. Moskva se proti smlouvě ohradila. Podle zástupce náčelníka ruského generálního štábu Anatolije Nogovicyna je třeba ji "potrestat".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sojkal

Vy v Praze

Uvědomujete si, že výsledek každého konfliktu, ať dopadne jakkoliv, se nás díky radaru a raket v Polsku už nebude týkat. Už totiž nebudeme. Jsme terč prvního /možná i preventivního/ úderu. A pravděpodobně i jaderného.

0/0
17.8.2008 13:50

činčo

Polsko bude mít ochranu Patriotu a Česko nic?

Vláda  opět ukazuje, že na obranu příliš nemyslí.Nebo se snad pletu?8-o

0/0
15.8.2008 18:33

Kanadan

Re: Polsko bude mít ochranu Patriotu a Česko nic?

Patrioti nebudou nic platne.Moderni rakety maji az deset hlavic a kazda z nich zasahne jiny cil.Nejnovejsi ruske rakety neleti primo ale meni pri letu smer,tedy klickuji.Patriot se do nich nestrefi.

0/0
16.8.2008 17:12

IoannesM

Mnichov a budoucnost

Vím, je nepříjemné něco takového prohlašovat, ale jsem přesvědčen, že USA a EU (ta ještě víc) by v případě volby neváhali ani vteřinu a prodali by nás opět jako v září 1938. Jednali by tak, aby to pro ně bylo nejvýhodnější.

Kdo ví, jak to bylo s rozpoutáváním současní války Rusko-Gruzie. Je klidně možné, že Gruzii falešnými sliby do války navedly USA a Izrael a když měli dodat pomoc, vytentovali se na ni. Takhle můžeme dopadnout taky.

0/0
15.8.2008 18:31

laiquendi

Re: Mnichov a budoucnost

Při vší úctě... Těžko by USA vydaly zemi, kde by měly umístěn svůj špičkový systém, který dlouhodobě budují... ale myslete si co chcete... raději USA než Ivani...R^

0/0
16.8.2008 15:48

Kanadan

Re: Mnichov a budoucnost

Americane pry vedeli o planech Sakasvili a snazili se mu to rozmluvit.Vedeli,ze nemohou nijak pomoci ale on si nenechal rici.Je to zabednenec.Myslim,ze mu Riceova poradne vynadala.

0/0
16.8.2008 17:17

rudastraka

hvezdny valky

chce to dokoncit projekt hvezdnych valek, vyprovokovat rusko a t odpali par raket, ty sundat nad jeho uzemim, rusaky nahnat do kulagu a rusko pak rozdelit mezi eu a usa.

uvedimte si, ze rusaku je pouhych 150 mio, z toho 2/3 pologramoti a alkoholici. usa a eu maji 800 mio lidi

ivani si tohle uvedomuji a zacinaji byt posrani strachy, proto tak kopou

0/0
15.8.2008 16:58

duhacenzor

Re: hvezdny valky

Nádherná představa, ale nerealisovatelná, Horní Volta s jadernými zbraněmi je velmoc, kterou nutno brát vážně.

Proto by tu radar i antirakety u polských spojenců měly stát, co nejdříve, měla by tu být i pořádná US základna a měli bychom ke své obraně budovat pořádnou armádu a ne smlouvou , kterou Rusko nedodržuje omezenou partu, co nás není schopna ubránit (při vší úctě k bojovým kvalitám našich kluků  Afghánistánu).

0/0
15.8.2008 17:57

Artiles

Re: hvezdny valky

Velice výmluvná byla odpověď Alberta Einsteina na otázku co si myslí o případné třetí světové válce, řekl: "Abych byl upřimný nevim co říct o třetí světové válce, ale vím na 100% , že hlavními zbraněmi v případné čtvrté světové válce budou kámen a klacek

0/0
15.8.2008 18:16

osvetitel

Meli jste vyzadovat to same co Polaci na misto radaru!

Radar jste meli prenechat Polakum! Mate neduvtipne predstavitele,kteri berou na Rusy ohled a pritom je tim radarem jeste vice namichli nezli Polaci tima raketama!

0/0
15.8.2008 16:43

N.W.O

Rusko připomnělo celému světu, že je světovou velmocí

s nesmírným přírodním bohatstvím a ekonomickým potenciálem, kterou je nutno brát vážně a respektovat. Nějaké pindy některých zdejších diskutujících na tomto faktu nic nezmění. Naopak jejich kvičení to jenom potvrzuje.;-D;-D

0/0
15.8.2008 15:42

ptáček

Re: Rusko připomnělo celému světu, že je světovou velmocí

Velmocí je, ale pořád zaostalou. Hlavně velmocenské choutky s nimi neustále cloumají. Jednat se s nimi dá pouze z pozice síly. To bylo jasně vidět koncem 80. let. Pak rozumí snad všemu. Jenom si uvědomte kolik zavraždili svých lidí, kolik jich bylo mučeno, vězněno..! To není velmoc, to je  zem ovládaná šílenými generály.!!

0/0
15.8.2008 21:48

N.W.O

"Jednoznačným viníkem konfliktu je Gruzie,"

"Jednoznačným viníkem konfliktu je Gruzie," řekl, "protože zaútočilo na Jižní Osetii. V roku 1992 uzavřela Gruzie dohodu s Ruskem a zmiňuje se v ní i Jižní Osetie. Osetie tedy byla nepřímým účastníkem dohody. Nepřímým proto, protože nemá mezinárodní subjektivitu. Podle této dohody se Gruzie zavázala stáhnout se z oblasti tehdejšího konfliktu, tedy Jižní Osetie, a podle stejné dohody tam byly umístěny ruské mírové sbory. Dohodu schválil OBSE a OSN, čímž se stala mezinárodně platnou"

Přečtěte si celý článek - viz odkaz.

Zdroj: http://www.tasr.sk/23.axd?k=20080813TBB00449

0/0
15.8.2008 15:35

N.W.O

A jen nemnozí, velmi nemnozí se dovtípí nebo pochopí, oč jde

"Chámství a impertinence, lež a podvod, opilství a drogová závislost, živočišný strach jednoho před druhým a nestoudnost, zradu, nacionalismus a nevraživost mezi národy, a především nevraživost a nenávist vůči ruskému lidu: to vše budeme obratně a nenápadně pěstovat… A jen nemnozí, velmi nemnozí se dovtípí nebo pochopí, oč tady jde. Ale takové lidi zaženeme do bezvýchodného postavení a uděláme je terčem posměchu. Najdeme způsoby, jak je pomluvit a pak je prohlásíme za odpad společnosti."

(Plán amerického generála Allena Dullese, který byl šéfem politické rozvědky USA v Evropě. Nakonec se stal ředitelem CIA.)

Rv

0/0
15.8.2008 15:32

N.W.O

Invaze do Iráku byl gangsterský čin, skutek st. terorismu

Přinesli jsme lidem v Iráku mučení, tříštivé pumy, ochuzený uran, bezpočet náhodných vražd, trápení, ponížení a smrt a říkáme tomu, že „přinášíme svobodu a demokracii na Střední východ“. Kolik lidí musíte zabít, než získáte právo být označeni za masového vraha a válečného zločince?  Gruzie je jen prodlouzenou rukou tohoto vrazdeni.Je dobre, ze se Rusko postavilo proti vrahum civilistuR^

0/0
15.8.2008 15:29

clickman

Takhle na ne na ZACHVATCIKY

R^

0/0
15.8.2008 15:26

mtis

Slobodán Miloševič - Legitimní prezident státu

No to byl přece i Gustáv. ;-D;-D;-D

0/0
15.8.2008 15:19

volvo -saab

demokracie ala USA

Legitimní prezident státu – tehdy Slobodán Miloševič – zasahuje vojenský pro záchranu teritoriální celistvosti státu. Výsledek: separatistické hnutí okamžitě dostávají podporu USA a potažmo i NATO, které se vojenský zasahuje na území konfliktem zmítané Jugoslávie s mandátem mírových sil OSN. Bývalý prezident odsouzen za zásahy proti separatistům, pojmenované genocidou národnostních menšin. Jugoslávie se mění v několik samostatných statečku, vleklý konflikt vlastně pokračuje dodnes, Kosovo je jen dálši krok, znovu plně podporovaný USA. ČR vysílá vojáky na podporu mise NATO.

0/0
15.8.2008 15:12

volvo -saab

Re: demokracie ala USA

2. V Iráku legitimní režim (ať už byl jakýkoliv ale byl v daném státu v toto období legitimní, s tím se musí souhlasit) a jeho legitimní vůdce Saddam Husein vede bojové operace proti ozbrojeným kurdským separatistům na severu země, usilujícími o co jiného? – zase o odtržení od Iráku a vytváření vlastního státu nebo tak nějak… Výsledek: Irák (suverénní stát) otevřeně napaden armádou Spojených Státu a plně okupován, nasazená loutková vláda, bývaly prezident odsouzen a popraven za co zase??? – za genocidu proti vlastním občanům kurdské národnosti. (poněvadž žádné jiné obvinění nikdo nedokázal) Konflikt pokračuje, za dobu americké okupace země zahynulo víc lidí než v období války samotné.

0/0
15.8.2008 15:13

volvo -saab

Re: Re: demokracie ala USA

3. V Gruzie velice podobná situace - legitimní prezident Mikhail Saakašvili vojenský zasahuje proti separatistický naladěné časti obyvatelstva vlastního státu, během 4 dnů bojů zahynulo více než 1500 civilistu (Ruská strana uvádí ještě víc - asi 2000 ) a několik desítek vojáku obou stran, více než 30 000 civilistu na útěku v sousedním Rusku, 1 město a několik vesnic zcela v troskách. Napadené také mírové jednotky ruské armády, nacházející v Gruzie s mandátem OSN. Většina populace napadených Gruzinskou armádou obcí jsou Ruské občany. Ruská armáda vysílá do oblasti konfliktu vojenské jednotky na podporu malé skupiny vlastních mírových sil v regionu. USA posilaji gruzinskému režimu humanitární a vojenskou pomoc

0/0
15.8.2008 15:13

volvo -saab

Re: Re: Re: demokracie ala USA

Jak to že nikdo neprotestoval dříve proti zásahům cizích ozbrojených sil na územích suverénních státu? Ani Jugoslávie ani Irák Spojené Státy nějak neohrožovali, nacházejí se několik tisíc kilometrů daleko od území USA a neměli žádné zbraně schopné zásahu na takovou vzdálenost, nějak větší počet amerických občanů se tam také nenacházel ani nachází… tak co dělala a dodnes dělá armáda USA na území těchto států? Proč nikdo neprotestuje? Jak to že OSN neměří jedním metrem pro všechny? Proč odsuzují Rusko které likviduje humanitárnou katastrofu přímo na vlastních hranících, a kde v přímém ohrožení jsou občané Ruská? Proč nikdo nechystá zatknout a obvinit Saakašviliho v genocidě? Proč Evropa mlčí když gruzinský prezident z nějakého důvodu vystupuje v mediích s modrou vlajkou EU za zadama ??? Je snad Gruzie státem EU nebo v nejbližší době bude??? Pod vlajkami EU a USA Saakašvili přikazuje armádě zabíjet lidí ve vlastním státu a to nikomu nevadí???

0/0
15.8.2008 15:14

volvo -saab

Re: Re: Re: Re: demokracie ala USA

Nebo je to takhle: je to stejný vrah a bastard jako ti dva před nim, ale hlásí se k nám, kryje se našimi vlajkami a proto toho bastarda budeme chránit… Tohoto bastarda vykrmili a vyzbrojily Spojené Státy a proto pro něj zákon neplatí??? Asi ne.

0/0
15.8.2008 15:14

tuccy

Re: Re: demokracie ala USA

Neumíš číst :-P Saddám byl odsouzen za prokázanou vraždu šíitů :-P To je úplně opačný konec země, víš? A pak se směješ Američanům že neumí zeměpis ;-D

0/0
15.8.2008 15:14

55108311

Re: demokracie ala USA

Proč to píšeš do všech diskuzí na idnesu?

0/0
15.8.2008 15:26

N.W.O

USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!!

USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI o tom, proti komu ma byt udajne radar s raketama namiren. Nyni je jasne i poslednimu naivkovi, ze to ma byt Rusko. Veskere lzive ujistovani ze to neni proti Rusku ted vzalo za sve. Kdo dnes jeste veri FASISTICKYM USA ;-ORv

0/0
15.8.2008 14:46

Muslym

Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!!

Ruský okupantský dobytek se odkopal sám, chudáčku.

0/0
15.8.2008 14:53

N.W.O

Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!!

Nebyt toho okupantskýho dobytka - nebyl byste ani na svete mouloR^ Vy si asi myslite, ze lide typu Hitlera /Bushe/ by vase rodice nevyhladili ;-O Nebyt Rusu dnes byste proste neexistovalR^

0/0
15.8.2008 15:01

Ancient_behemot

Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!

Tohle chodíš vyprávět nad hroby obětí ruské agrese/okupace ČSSR v 68?... :-©:-©

0/0
15.8.2008 15:02

mtis

Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!!

Hele a když společně s Hitlerem zaútočili na Polsko, Pobaltí a Besarábii, to byli ještě okupanti a nebo už osvoboditelé?

0/0
15.8.2008 15:09

Ancient_behemot

Re: Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!

R^R^R^R^

0/0
15.8.2008 15:10

rooman

Re: Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!

R^R^R^

0/0
15.8.2008 15:16

N.W.O

Re: Re: Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!

Vas ukazovacek na faktech nic nezmeni;-DR^

0/0
15.8.2008 15:22

denny2006

Re: Re: Re: Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!

byls na něco dotázán,troubo,zkus odpovědět

0/0
15.8.2008 16:35

Ancient_behemot

Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!

Tohle chodíš vyprávět nad hroby obětí ruské agrese/okupace ČSSR v 68?... :-©:-©

0/0
15.8.2008 15:10

Ancient_behemot

Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!

Naopak...Rusko jenom dokázalo, že JE potřeba Radar namířit proti němu...napadením a genocidou Gruzínského lidu jasně ukázalo, že jeho jediným cílem je, stejně jako v minulosti, vyhladit a asimilovat okolní národy....

0/0
15.8.2008 14:54

N.W.O

Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!

A co si soudruzi ze Strakovky vymysli priste za "argument"? ;-D;-DRv[>-]

0/0
15.8.2008 14:59

Ancient_behemot

Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!

Dobrej argument jen co je pravda, ale musíš si uvědomit, že tohle umí napsat i průměrně inteligentní mopslík...zkus se naučit reagovat na to, co píšeme a ne nějaký zvěobecňující nesmysly, které píšeš ke každému příspěvku s kterým nesouhlasíš. chjo, to se vy neobolšáci nikdy nenaučíte...

0/0
15.8.2008 15:01

N.W.O

Re: Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!

Uznej, ze psat neco smysluplneho cloveku jako jsi ty, ktery rika ruske obranne valce v Gruzii "agrese" nema smysl cokoli rikat. Kdyz zautocim na prevazne ruske civilni obyvatelstvo v noci, kdyz jeste spi a pak se divim, ze se Rusove brani - tomu rikate moudra politika a obeti maji byt Gruzinci? Uznjte, ze nema smysl s vama pak vest jakoukoli diskusi, nebot na uroven toho mopslika jste se sam tomto blabolem pasoval;-D;-DR^

0/0
15.8.2008 15:25

denny2006

Re: Re: Re: Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!

".. ktery rika ruske obranne valce v Gruzii "agrese" ...?...děláš si legrácky,nebo jsi vážně tak blbej:-/?

0/0
15.8.2008 16:39

júLinek šíšaL

Re: Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!

ano ... to bude nejlepší ...jinak by mohli k němu netrefit a zabloudit ....

0/0
15.8.2008 15:06

mtis

Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!!

Už jsi vymyslel, jak těmi 1é antiraketymi setřelit těch 5000 ruských balistických střel?

Počkáme až poletí v zákrytu? ;-D;-D;-D

0/0
15.8.2008 15:08

mtis

Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!!

10 antiraketami ....

0/0
15.8.2008 15:09

rooman

Re: USA NEMOHLY PODAT LEPSI DUKAZ SVYCH LZI !!!!!!!!!!!!!!!!

NWO - Nedostatečně Wyvinutej Orgán - no zase perlí a kompenzuje si mindráky? z čeho? no přece z NWO...

0/0
15.8.2008 15:18

fleret1

Polaci holt maji s rusakem

sve zkusenosti a velmi dobre vedi,co to je za sebranku - koneckoncu cesi to vi take,ale jen nekteri.

0/0
15.8.2008 14:31

aljav

Re: Polaci holt maji s rusakem

R^

0/0
15.8.2008 14:33

tuccy

Re: Polaci holt maji s rusakem

Mrkni kudy vedou trajektorie balistických střel z Ruska do USA a kudy z Íránu do USA. A hezky zkontroluj obě strany protože zvýhodnění při střelbě směrem na východ je u balistických střel podstatně menší než u družic :-)

0/0
15.8.2008 14:48

tuccy

Re: Re: Polaci holt maji s rusakem

Err to mělo jít o příspěvek výš...

0/0
15.8.2008 14:49

slovacik

Re: Polaci holt maji s rusakem

To nemá spojitosť s ohrozením Poľska. To ste fakt tak naivný? V prípade konfliktu sa zas bude bojovať v Európe a posrata Amerika bude sa pozerať čo ďalej. Položte si otázku. Prečo dráždia Rusov? Prečo sa tlačia stále bližšie k Rusom? Veď Rusi sa nepchajú k Amerike ale len čo sa naznačila Kuba Američania sa hneď ozvali. Ja tiež nemusím Rusov ale Vymenujte v koľkých krajinách vedie teraz Rusko vojnu okrem šakala. Ale USA sa vsrali všade to naozaj nevidíte?

0/0
15.8.2008 14:49

mtis

Re: Re: Polaci holt maji s rusakem

Například my dráždíme Rusy už od roku 1991, kdy jsme je odsunuli k nim domů, zatímco Gruzíni je začali dráždit až v roce 2004, kdy si tamní lidé troufli odvrhnout Putinděržaví ....

No a co se týká Ameriky, tak právě proto, aby se nemohla jenom pozerať, tak proto tady musí mít příslušné zařízení, jako základny a radary a tak.

0/0
15.8.2008 14:56

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Polaci holt maji s rusakem

a víš, že ti, matýsku, aspoň to poslední docela věřím? ...vždyť ty máš obě ruce levé a to je jeden z velmi mála způsobů, jak se uživíš, viď? ...;-)

0/0
15.8.2008 15:14

Najdete na iDNES.cz