Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Saakašvili podepsal příměří, Rusové by se měli stáhnout

Řinčení zbraní utichá a válka o Jižní Osetii pokračuje na diplomatické půdě. Gruzínský prezident Michail Saakašvili podepsal smlouvu o příměří, kterou mu do Tbilisi přivezla americká ministryně zahraničí Riceová. Podpis je považován za podmínku stažení ruských vojsk z Gruzie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ptolemaios

Tedy , Andělka z Merklína neretušovaná

vypadá ta¨k bratru na 85. Kdo jí asi fotil? Saudek to jsitě nebyl, ten by si na ní vybral lepší zaoblenější partie.

Líbí se mi jak se novodobé "Amazonky" snaží a létají letädly / možná i na koštěti" seč jim síly stačí. Co kdyby si trochu "vypůjčily" Sakrašvíliho a udělaly s ním nějaký mejdan, aby zapoměl  na ty kraviny co dělal v posledních týdnech??

0/0
17.8.2008 21:31

júLinek šíšaL

souzi a soušky, drazí bushevici,

myslíte si, že šášuviliho k  tomu podpisu donutili hrozbou waterboardingu jeho gruzínští souzi? ... nebo to byly křovačky? ....;-)

0/0
16.8.2008 21:23

TectosagosOld

obsazení Gori a Poti vytváří prostor pro ústupky

Ruská armáda zůstává uvnitř Gruzie aby při diplomatických jednáních mohla ustoupit - na hranice Osetie a Abcházie. Zůstat uvnitř Gruzie trvale nemůže kvůli pozdvižení v ostatních zemích podél svých hranic – to teď nepotřebuje – a riziku partyzánské války zásobované USA.

Uvnitř Osetie bude přebývat bezpečně, o tamní obyvatelstvo se nyní může plně opřít, ale kdyby se divize stáhla do Jižní Osetie již teď musela by později ustoupit na sever do Ruska, a to se jim nechce.

0/0
16.8.2008 18:51

TectosagosOld

Sákašvili mluvil správnými slovy a zastával správné postoje

ale už první záběry ukázaly že je silně agresivní i v okamžicích kdy není důvod.

Postavit se proti impériu vyžaduje aktivitu, vzpurnost, ale ne zmítání agresivitou. Sákašvili byl nevhodná volba od začátku, ale asi nebylo z čeho vybírat.

Na tiskovce v Praze bylo vidět mezi Gruzíny senátora Parlamentu ČR jak se tam přišel štětit, před zvolením pracoval dlouho v Čečensku (jako novinář) při válce s ruskou armádou, a poté obhajoval psychopatického vraha (který se dal CIA).

0/0
16.8.2008 18:53

TectosagosOld

když se daly do pohyby tanky

nebylo potřeba vědět jestli o útoku někdo v USA tušil, jisté a podstatné bylo že o útoku ví Rusové a že USA nemají možnost vojensky zasáhnout, na to není třeba číst zpravodajské svodky ani zprávy vojenských atašé, na žádné straně.

Každý se může podívat na mapu proč se válčí - ne kvůli názvům okolních světadílů jak novinářka opakuje starou formulku že důvodem války o Gruzii je poloha na rozhraní evropského a asijského kontinentu.

Ne kvůli folklorním odlišnostem horských vesnic které náhle dostaly chuť být samostatnými členy OSN na základě sebeurčení národů - a oznámily to po návštěvě u ruského prezidenta - ačkoli jim přiměřené a etnicky přirozené by bylo připojení k jižním oblastem Ruské federace, ale z propagandistických důvodů nemohou přiznat barvu a skutečný důvod střetu.

0/0
16.8.2008 18:55

TectosagosOld

stačí se podívat na hospodářskou mapu

analytik z USA rozmlouvá lidem že za válkou v Gruzii netřeba vidět ropu a peníze - to jen ta divoká horská krev kavkazských národů...

Takhle krmí lidi už 20 let zjevným klamem - proč tedy neválčí kmeny všude, na Uralu, horské národy v Andách, Argentina proti Chile? Horská etnika jsou nabroušená všude na světě, ale jen v Gruzii, Afghánistánu a Čečně se vede válka - protože do ní posílají zbraně a peníze USA, Rusko, EU, ČR.

Čím se liší pohoří Kavkazu od Uralu když oba oddělují stejné světadíly? Tím co je v  okolí Kavkazu.

Stačí se podívat na hospodářskou mapu jaké zboží je k mání na Kavkazu a jinde málo.

Alkohol a železo jsou k mání levně i jinde, ale Kavkaz sousedí s ropnými poli Kaspiku – Ázerbájdžánem (Baku) a Astrachaní. Kdo ovládá Kavkaz ovládá dodávku ropy aniž by musel útočit na ropná pole která by měl na dostřel, stačilo by zatelefonovat a zaměstnanec přiškrtí kohoutek.

0/0
16.8.2008 18:59

TectosagosOld

úplnější nástisk na krčních tepnách

svou část dodávek ropy do Evropy ovládá Rusko přímo, takže po ovládnutí Gruzie by mělo úplnější nástisk na krčních tepnách Evropy. Náhradní doprava do Evropy tankery z kdoví odkud by byla velmi drahá a z Ázerbájdžánu by to nešlo vůbec.

Současně by si Rusko pojistilo vliv na Ázerbájdžán protože by ovládalo jeho jediný ekonomický zdroj na výstupní straně.

Evropa má zájem opačný - zajistit dodávky ropy z Kaspických polí bez vlivu Ruska.  Aspoň že někteří to už konstatují nahlas, pan Pojar jasně říká že pro Evropu je Gruzie strategicky důležitá, pro Evropu je Gruzie ekonomicky důležitá.

0/0
16.8.2008 19:02

TectosagosOld

Rusko si jistí vlastní Astracháň před postupem Západu

Astracháň je nejbohatší ropné pole, při tamní ledabylosti se brodíte vrstvou ropy na zemi i na moři, a leží kousek od Gruzie a Osetie, pokud vyjedete z města Vládni Kavkazu na cestě za ropou hned míjíte beslanskou školu, je to předměstí Vladikavkazu aniž by o tom padlo slovo, následuje Čečensko, rozstřílený Hrozný (zase ty válkychtivé horské národy na rozhraní zeměčástí Evropa a Asie a podle západní propagandy spravedlivý nárok na sebeurčení čečenského národa v právu na rozdíl od Osetinců) a jste na ropném pobřeží RF od Volodarského po Machačkalu.

Ropné pobřeží níže na jih patří Ázerbájdžánu, chcete-li tam dojet z blízkého Tbilisi projíždíte na cestě za ropou přes oblast zvanou Náhorní Karabach.

Rusko by si znovu-ovládnutím Gruzie otevřelo přístup dále na jih, a tam je Írán, Irák, ropa, americká invaze, okupace Iráku, americká studená válka s Íránem. Tady je příčina silného zájmu USA o Gruzii – udržet pro sebe ropu v Perském zálivu.

0/0
16.8.2008 19:06

TectosagosOld

proto se Rusové dlouhodobě snaží rozhlodat Gruzii

o Sákašviliho útoku věděli Rusové předem, i bez zprávy průzkumu. Znají ho dobře a věděli že je jen otázka času než se tvrdému a agresivnímu Sákašvilimu z opakovaných ponížení a postupu Severních udělá rudo před očima a vytáhne nůž.

V jeho hlavě se nenašlo jiné řešení jak bránit plíživému postupu Ruska které skoupilo část obyvatelstva gruzínského území a chce postupně jeho zem rozdrolit.

Myslel si že je s Američany natolik zadobře že ho z případného průseru vytáhnou, nepochopil že ve válečném rozřešení Rusko snadno a bez rozpaků zvítězí a že ho Rusko tlačí k vojenskému střetu aby si upevnilo pozice okamžitě.

Rusové nepotřebovali vědět předem datum Sákašviliho útoku - připravili si válečný plán, munici, a pak tlačili na Tbilisi stále ostřeji a čekali až jeho tanky vjedou na sever.

0/0
16.8.2008 19:12

TectosagosOld

na to člověk nepotřebuje číst tajné svodky,

rozpitvávat etnické animozity v oblasti, spekulovat o americké volební kampani, co kdo komu řekl, kdo koho navedl, kdo koho nepochopil, poslouchat slogany o lidských právech, genocidě, sebeurčení národů, přestřelkách, a spekulovat hodiny a dny kdo v noci začal střílet a jak rychle přišla odpověď. Pokud se do pohybu dají prapory a tanky jsou určující hospodářské vazby, a zboží které jde přes Kavkaz je velmi důležité a ceněné.

Je k zaznamenání jak Rusové používají západní slogany o „zabránění genocidě, mírotvorným bombardováním a tanky,“ likvidací nevhodné armády - na jejím státním území - potlačující gerilu. Vrací teď západu bombardování v Kosovu a rozdrolení Srbska, v propagandistické rovině dodržují západem nastavená pravidla, za chvíli budou mluvit o „sesazení tyrana,“ i když invazi jako USA volit nebudou, zvolí jiný způsob z rejstříku společného s USA.

0/0
16.8.2008 19:18

TectosagosOld

Rusové se naučili používat západní slogany

i o „ochraně vlastních zájmů a občanů ať jsou kdekoliv“, hned se vybavily Karlovy vary kde ruští mafiáni a zbohatlíci skoupili část kraje od místních privatizátorů a mafiánů ve spolupráci s místními politiky a státními úředníky.

Mohli protože majetky a státní správa předtím přišly do rukou podvodníků a mafiánů - jinak neschopných - prosazením klausíčkovy politiky, a Rusové za čas po konfliktech s místní policií mohou požádat o ochranu mávajíce ruskými pasy.

Stejně jako to dělaly vlivné americké skupiny po světě a pak v podivné shodě se zájmovými oblastmi amerických společností vypukaly národnostní spory, povstání, převraty, čistky, náhlá úmrtí, sabotáže, vládní krize, bombardovaly se prezidentské paláce.

0/0
16.8.2008 19:25

TectosagosOld

„ochránce lidských práv a demokracie“ z Bílého domu

poklidně hraje golf v kovbojském klobouku zatímco afričtí kmenoví diktátoři vraždí lidi po milionech, nechává ho to chladným.

Když jiný diktátor učiní pouhý zlomek oproti africkým konkurentům ale sedí v Iráku, tak kovboj z Bílého domu rozpoutá válku a okupuje cizí zemi, prý kvůli tomu že šlo o diktátora. Kovboj nechce slyšet že diktátor byl jeho agent který od něj bral zbraně výměnou za ropu a tlačil na Írán a pak přestal a proto kovbojovi lidé podplatili irácké důstojníky aby se snažili Husajna zastřelit a po pokusu o armádní vzpouru pochopitelně byli pověšeni což byla opět příležitost pro kovbojovy propagandisty.

Kovboj nechce slyšet že kvůli jeho invazi a okupaci zemřelo přes sto tisíc lidí, mnohonásobně víc než pod diktátorem, a další tisíce umírají, každý týden další stovky mrtvých civilistů.

0/0
16.8.2008 19:29

TectosagosOld

kvůli kovbojovi, ne diktátorovi, ale o tom se mluvit nesmí

ihned po invazi zrušili policii bez náhrady, a výsledkem byla vláda davu, luzy, pouličních gangů, mafie, občanská válka.

Kdo to tehdy řekl nahlas byl za zlotřilého šílence, spolupracovníka globálního terorismu, nebezpečného demokracii a našim severoatlantický hodnotám. Zvlášť když tvrdil že invaze a okupace skončí obrovskou nenávistí Arabů která teprve vygeneruje teroristy a spojí s nimi běžnou populaci.

Propagandisté západu vykreslují „ošklivý ruský válečný stroj tvrdě postupující, bezohledně vůči lidem, ukazuje pravou tvář Ruska“, ale žádný z desetitisíců mrtvých Iráčanů s nimi nehnul, leda ke sloganu: „když USA kácí les při boji proti terorismu a za demokracii tak létají třísky.“

„Nějakých sto tisíc ručníkářů nás nezajímá, lidí je jako sra*ek“ tady píší primitivní proameričtí vlezdoprdelkové kteří mají v mozkovně jen příslovečnou jedinou buňku, která ale místo migrény řídí prst na spoušti – pal! – nepal! – pal! – nepal!  A na závěr westernu: „Nafta!! Jsme bohatí...“ na hřbitově.

0/0
16.8.2008 19:34

TectosagosOld

bez policie

Američané dobře vědí že bez policie se každá země zvrhne během tří dnů do chaosu, podle praxe násilného světa uvnitř USA to vědí nejlépe - kdo to chce stále rozporovat ať si vzpomene na New Orleans. V některých oblastech USA nemají kontrolu už dnes, takže kdyby zrušili v USA policii tak za týden přestanou existovat. Ale v Iráku to byl jejich program.

Ve válečném území je ještě menší kontrola proti zločinu protože společenství civilních sousedů ztratilo moc a převzaly ji ozbrojené skupiny, legální i nelegální, armády i bandy, okupační i vlastní, a život okupovaných druhořadých ztrácí hodnotu.

Američané věděli předem že po pádu Husajna a zrušení policie bez náhrady dojde k všeobecnému rabování, masovému zločinu, pouličnímu násilí a občanské válce, ale policii nenahradili nijak. Pokud totiž je v cizí zemi občanská válka mezi soupeřícími klany, náboženstvími a národy tak se přítomnost okupačních vojsk jeví zdůvodnitelná. Nejen v Iráku.

0/0
16.8.2008 19:38

TectosagosOld

války mezi kmeny v Africe se vedou do nekonečna

ačkoli kdyby Evropa a USA chtěly tak urovnají místní klany prostřednictvím několika výsadkářů s patřičným rozkazem a dvou pokynů po telefonu. Ale Evropa ani USA nechtějí, severoatlantické státy potřebují aby se to všude mydlilo a výměnou za nakupované zbraně se dovážely suroviny a udržovaly se vojenské vazby na země schopné vyrábět zbraně, stačí si o poměrech vyslechnout evropské žoldnéře kteří tam byli delší dobu.

0/0
16.8.2008 19:41

TectosagosOld

o co šlo kovbojovi?

lidské životy to nebudou, zbraně HN tam žádné nebyly, o teroristických vazbách se nenašel ani lístek papíru, zbytek propagandy byl jen trapným mlácení slámy o demokracii. Kovbojovi vůbec nejde o lidi, práva, humanitu, jemu jde o ropu a tok peněz z jejího prodeje.

Ustavená irácká vláda po roce požádala aby jí kovboj konečně předal irácké ministerstvo ropného průmyslu.

Podivná situace když údajná vláda - kterou nechali Američané naoko sestavit aby vytvořili zdání nějaké místní instituce - nemá ministerstva protože jsou v rukou americké okupační armády. Jistá ministerstva...

0/0
16.8.2008 19:44

TectosagosOld

albánské drogové gangy v Kosovu vraždily srbské policisty

terorizovaly jejich rodiny a pak střílely po statisících lidí jiné národnosti, a když se státní aparát - na svém území - snažil hájit zákonnost proti gerile i s použitím armády a potlačit propukající občanskou válku tak samozvaný „ochránce lidských práv, humanity a demokracie“ z Bílého domu, který je netečný k masovému vraždění všude jinde, náhle začne jevit známky nervové činnosti - nařídí bombardovat zákonnou vojenskou sílu na jejím území a podněcuje drogovou gerilu.

Mafiánskou gerilu která narkotiky likviduje mládí původní Evropy, narkotiky vypěstovanými v Afghánistánu. V souboji náboženských struktur musulmanští náboženští vůdcové nechávají pěstovat narkotika k získání peněz na souboj s jinou globální skupinou náboženských vůdců, ačkoli v propagandě od opiátů zrazují.

Afghánská gerila za peníze ukradené z Evropy nakupuje americké zbraně a trhaviny a zabíjí s nimi naše legionáře - dobře placené - s hlavou podestlanou naivními hláškami o úloze v boji proti terorismu od nadřízených.

0/0
16.8.2008 19:50

TectosagosOld

u Američanů je běžná spolupráce s drogovou mafií

a včlenění mafií do státu, mafií drogových i dalších, jak vnitropoliticky (víc než jen rodina Kennedyů, třeba republikáni) tak do cizích státních struktur (a nejen ve střední Americe) nebo v tajných operacích na ochranu zájmů USA.

Američan potřeboval popíchnout Rusko takže my podporujeme balkánskou drogovou gerilu (pokud si dopředu nastrčí nějakého obrýleného), a pro příště jsme ustanovili že kdykoli se souboj mafie s policií zvrtne v širší konflikt tak je správné zastat se mafie a vybombardovat policisty a vojáky na jejich vlastním území.

Přitom státu Gruzie západní propaganda uznává že poslala armádu k zásahu na vlastním území, jen proti separatistům, a když gruzínskou armádu někdo bombarduje tak ho západní propaganda proklíná.

0/0
16.8.2008 19:55

TectosagosOld

komu americké tvrzení nesedí na obě situace současně

si pamatuje správně. Žádné formální pravidlo už neexistuje.

Ale soukromé kritérium USA společné pro obě situace existuje – co škodí Rusku je pro USA užitečné, tehdy je proveditelné cokoli.

Jejich činy vypovídají, USA se řídí tímto jediným kritériem.

0/0
16.8.2008 20:05

TectosagosOld

albánci ovládli Kosovo imigrací, nepostihovanou kriminalitou

pak za peníze ze zločinu - ukradené původnímu obyvatelstvu Evropy - jej v místě přemnožili, a když se stále častěji dostávali do konfliktu s policií začali být natolik drzí že policisty stříleli v otevřených přestřelkách i v noci ze zálohy a terorizovali jejich rodiny.

Po následných odvetných akcích státu odstranili obě silové složky legálního a legitimního státu v součinnosti s bombardéry USA a NATO a vyhlásili stát vlastní, stát který vyrostl na distribuci narkotik afghánských teroristů.

Drogovému bussinessu náboženských militantních konzervativců, proti kterým současně posíláme naše legionáře se vznešenou propagandou na nástěnce..

.

PODPORA KOSOVSKÉ MAFIE BYLA DESTRUKTIVNÍM ROZHODNUTÍM PRO TZV. "ZÁPADNÍ HODNOTY".

0/0
16.8.2008 20:11

TectosagosOld

co to teď je, ta severoatlantičnost ?

propaganda NATO, západní aliance, je komická když slavnostními slovy deklaruje svazek států podle jejich severoatlantické polohy. Jak dlouhé je gruzínské pobřeží Severo-atlantického oceánu?

Proč nevezmeme Trinidad? Ten je v Atlantiku, a má pěkné vyjasněné hranice.

Propaganda NATO přechází k vymezení přes „severoatlantické hodnoty“. Proč nevezmeme do NATO Brazílii, nebo Guineu s Mauretánií? Ty jsou na pobřeží Atlantiku aspoň jižního, hospodářská velmoc, možnost pomoci rozvíjejícím se zemím k demokratickým hodnotám. Nevezmeme je, protože o pomoc jiným nejde. A Brazílie zřídkakdy bombarduje ve prospěch drogové mafie distribuující narkotika islámských náboženských teroristů, na rozdíl od NATO.

Čím se severo-atlantické hodnoty liší od jiho-atlantických hodnot? Jak definujete ticho-oceánské hodnoty a čím se liší jižní od od severo-ticho-oceánských hodnot?

Pokud nějaké severoatlantické hodnoty (nikoli zájmy) byly důvodem války v Iráku, Kosovu, Gruzii, tak jen slabě, slabě zprostředkovaně.

0/0
16.8.2008 20:52

TectosagosOld

důvod pro uznání mafiánského státu Kosovo byl jediný

odkrojit trochu území Srbsku protože je to spojenec Ruska.

To Američanovi stačí aby prohlásil drogové gangy za stát, a schválil zabíjení - ve jménu demokracie a lidských práv - policistů kteří se snažili zastavit tok opiátů do Evropy.

Má to své konkrétní projevy, třeba v reportáži o chudákovi kosovském Albánci který byl líčen jako oběť hnusné agrese protože zrovna jemu spálili dům a on jen tak-tak přežil, vůbec nic mu nezůstalo - a do půl roku měl znovu dvoupatrový dům, nový a plně vybavený.

Na nový dům nevydělal sklizní ječmene na skalách, takovou míru zisku vykazuje jediný druh podnikání – zločin. Plus zbraně a režie - při jejich počtech se jedná o zločin v kontinentálním rozsahu.

Od jistého dne se zakázalo v tiskových svodkách uvádět odkud jsou zatčení drogoví mafiáni, kosovští Albánci, náhle se to stalo „politicky nekorektní“ ... ;-D

0/0
17.8.2008 23:11

TectosagosOld

to neomlouvá chování Srbů

kteří v odvetě za albánský teror použili podobně otřesné metody vůči Albáncům.

.

Shrnutí dění v Kosovu nijak nehodnotí jednání Srbů v Srebrenickém masakru - to je neomluvitelné a všichni kdo se toho aktivně zúčastnili patří před soud protože se zapojili dobrovolně, nadřízení je do toho nenutili, ti naplánovali a vytvořili podmínky. Kdo s rozmyslem zastřelil civilistu nebo zajatce patří na šibenici.

.

Kdo si ale chce ze Srebrenice pořád dělat propagandistickou záminku pro bombardování policie a armády v Kosovu tomu připomínka že v Srebrenici nehnul Západ prstem i když věděl co se stane, a pak viděl co se děje, a nechali to běžet. Prý neměli tanky, jen transportéry, takže zalezli do tábora a drželi si uši aby neslyšeli a neviděli. Kde byla letadla NATO aspoň jako demonstrace možností? Kde byla proti síle výhružka silou, ozbrojeného trestu? Takových masakrů bylo mnoho, i u jiných. Ponecháno bez reakce, zato kvůli oddělení Kosova bylo nasazení technologie rozsáhlé, náhle to šlo.

0/0
17.8.2008 23:56

Ptolemaios

Re: o co šlo kovbojovi?

se všemi částmi rpzsáhlého diskusního příspěvku úplný souhlas. Myslím, že by to vydalo na BLOG ? Co na to?

Anebo ještě lépe - poslat to veřejnosti přes Blisty. Pro zde diskutující ( myslím tím většinu ! je to házení "perel svin.m)

0/0
17.8.2008 21:42

Ptolemaios

Re: „ochránce lidských práv a demokracie“ z Bílého domu

R^R^R^

0/0
17.8.2008 21:37

ctenar

FT: Útočníci na Cchinvali hovořili "divnými cizími jazyky"

Financial Times, sobota 16. 8.:

Vojáci, kteří vstoupili do její vesnice, hovořili gruzínsky, i když ona i celá řada uprchlíků z téže vesnice svědčí o tom, že útočící vojáci také hovořili jazyky, které místní lidé neznají.

"Saakašvili je horší než Hitler," řekl Dolgi Zabolena, kterého z Cchinvali po čtyřech dnech těžkých bojů osvobodila ruská vojska.

Toto, píše sobotní britský hospodářský deník Financial Times, bylo včera v uprchlickém táboře Alagir trvalým refrénem.

http://www.blisty.cz/2008/8/15/art42171.html

0/0
16.8.2008 13:13

činčo

Re: FT: Útočníci na Cchinvali hovořili "divnými cizími jazyky"

Je to, jako když Hitler zabíral Sudety!8-o

0/0
16.8.2008 17:54

činčo

Re: Re: FT: Útočníci na Cchinvali hovořili "divnými cizími jazyky"

Samozřejmě z Ruské strany!!

0/0
16.8.2008 17:55

ctenar

Jak Topolánek a Paroubek prodávali zbraně do Gruzie

 "Tímto darem se Česká republika v žádném případě nepodílí na rozdmýchávání ozbrojeného konfliktu."

Jiří Paroubek

"Vláda České republiky darováním munice pro tento účel v žádném případě se nepodílela a nepodílí na destabilizaci bezpečnostní situace v Gruzii."

Mirek Topolánek

http://www.blisty.cz/2008/8/15/art42161.html

0/0
16.8.2008 11:19

Martin Kostera

Re: Jak Topolánek a Paroubek prodávali zbraně do Gruzie

A je to pravda.

http://www.dziennik.pl/swiat/article210120/Za_miesiac_Rosja_zaatakuje_Gruzje_.html

Dodávám, že v červenci rusáci opravovali železniční trať z ruska do Abcházie, která nebyla v provozu od roku 1993. Proč asi?

0/0
16.8.2008 12:48

luko5

Re: Jak Topolánek a Paroubek prodávali zbraně do Gruzie

Gruzie je svébytná země, nevím proč by se tam zbraně nemohly prodávat. Jako hlavní problém vidím pobyt cizích armád v cizích zemích bez jejích souhlasu.

0/0
16.8.2008 12:55

činčo

Re: Jak Topolánek a Paroubek prodávali zbraně do Gruzie

máme holé ruce! máme holé ruce! máme hole v ruce!!!A Rusáci jen papundeklové tanky!;-D

0/0
16.8.2008 17:52

Lotras

Kua ten Šaškowilly si nemuze zmenit uces ???

...je nak podobny Adovi....

0/0
16.8.2008 10:53

Nubiola

FOX

Ja  osobne videl ten porad  pak ten porad byl na  Youtube ale  za nekolik hodin  toto video zmizelo.......

http://rutube.ru/tracks/929057.html?page=index_top_d&v=b61e97617f821968a24c699501b6137d

0/0
16.8.2008 4:03

Nubiola

Re: FOX

http://www.foxnews.com/video/index.html

0/0
16.8.2008 4:16

Nubiola

?????

http://rutube.ru/tracks/927809.html?page=index_top_d&v=c1098b60d33195445a060e024c891aab   :-/

0/0
16.8.2008 3:08

cejkis

Přeji všem Rusákomilům hnusnou noc

X

0/0
16.8.2008 1:52

júLinek šíšaL

...i copak, naš malý křováčku,

von ti některý šláp na kuří oko? ...;-)

0/0
16.8.2008 4:25

Huczín von Szinágl

Budžes...

Hrdý Budžes...vždycky si vzpomenu na příšeru a blbku Hrzánovou a její ubohé urážky Rusů. Kolektivní vina jako vyšitá. Dehonestace národa, který dal světu Tolstého, Puškina, Čechova, Čajkovského, Ciolkovského, Gagarina...Národa, který měl největší zásluhu na porážce Hitlera. Klause často kritizuji, ale pod jeho slova o Gruzii se dnes podpepisuji.

0/0
16.8.2008 1:18

MAY88

Jseš rudej naivka

Putinovi jde jen o jedno. Nedovolit, aby se Gruzie stala západní, svobodnou a demokratickou zemí – tedy nezávislou na nesvobodném, nedemokratickém, imperiálním Rusku. Putin potřeboval Gruzii potrestat za její západní orientaci.Doba kdy malé baltské státy, navzdory ruským výhružkám a protestům opilého Jelcina, dostaly jednohlasný příslib členství v Nato i v Unii, je dávno za námi. Čas oponou trhl, Rusko je dnes bohaté a Evropa na něm závislá (energie). Sebevědomý „samoděržavec“ Putin nahání strach.Je to stále on kdo vládne.Rusko nikdy nic dorého světu nepřineslo a obávám se ani nepřinese.Snad je několik těch geniálních mozků, kterých se ale většinou samo krutě zbavilo.

0/0
16.8.2008 1:49

ježkovyvoči

pro Budžese

Můžeš mi prosím tě konkrétně napsat, KDY nebo KDE jsem sípal blahem, že

Rusové bombardují kazetovýma bombama Gruzínce? Nebo jak jsi k tomu

došel? Nejsi náhodou opilý?

0/0
16.8.2008 1:04

Irish Stout

Mr. Saakashvilli je hlupák

nemá co vyčítat západu. Vyskakoval si jako frajírek na venkovské tancovačce a dostal přes hubu. To se ovšem dalo čekat.

0/0
16.8.2008 0:04

richu_ch

Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

;-D;-D;-DR^

0/0
16.8.2008 0:07

Hrdý Budžes

Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

To neni upúlne spravny primer - uzemni spor neni tancovacka, prezident dotceneho statu neni frajirek, ruske mirove sbory by mely byt spis jako nestranni policajti a nemely byt agresivni ozralci na tancovacce, ale asi se to cekat v realu neda.

0/0
16.8.2008 0:10

richu_ch

Re: Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

neznaz se interpretovat poeticke paralely inteligentniho cloveka ... dela to z tebe jenom vetsiho blba nez jsi.

0/0
16.8.2008 0:13

Hrdý Budžes

Re: Re: Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

Kdyz to nejsi sto pochopit no tak na to nereaguj.

0/0
16.8.2008 0:16

richu_ch

Re: Re: Re: Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

ja to spis chapu nezaujate ... vis.

0/0
16.8.2008 0:17

Hrdý Budžes

Re: Re: Re: Re: Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

Tak to se neshodnem - ja to totiz vnimam tak jak to skutecne je a ne tak jak ty to chapes.

0/0
16.8.2008 0:25

richu_ch

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

ale ja jsem myslel ten for o "tancovacce" - proste se mi libilo to prirovnani gruzinskeho konfliktu k hadce vesnickych buranu - bez toho, abych nekoho oznacoval za blbsiho, nez je ten druhy.

0/0
16.8.2008 0:27

Hrdý Budžes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mr. Saakashvilli je hlupák

Nepovazuju ani Putina ani Saakasviliho za burany. To je nesmysl.

0/0
16.8.2008 0:30

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.