Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Deset otázek a odpovědí kolem neštěstí ve Studénce

Vyšetřování tragického neštěstí ze Studénky je teprve na začátku, podle ostravských kriminalistů potrvá objasnění nehody nejspíše ještě několik měsíců. Odpovědi na některé z mnoha otázek, které se po pátečním vlakovém neštěstí objevily, jsou ale známy již nyní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

PeSkok

Deset otázek a odpovědí

Já mám dvacet otázek a odpovědí se nedočkám. Každý týden je na našich silnicích 15 až 25 mrtvých a desítky raněných. Co s tím uděláte, páni politici, policisti, poslanci a hlavně všichni řidiči?:-(

0/0
13.8.2008 10:23

Janina7

Ryba smrdí od hlavy!

Páteční nehoda je především důsledkem systematického tunelování státního molochu zvaného dříve České dráhy. Bylo třeba totiž odseparovat ziskové činnosti od těch ztrátových a ty ztrátové opět hodit na bedra plátců daní. Tak vznikly protizákonně ad absurdum tři subjekty (ČD, ČD cargo a SŽDC) a nikdo nikdy neví s kým má vlastně jednat ohledně zřízení například pomalé jízdy. Dříve stačilo zvednout telefon a dojednat to s dispečerem provozu. Jinak cestovala jsem v poslední době s ČD několikrát a řeknu vám je to masochismus. Mokrej hadr nezavadil o ty dobytčáky dobrejch 30 let a úroveň vlakového personálu tak z paté cenové skupiny. Namísto omluvy, že máme 30 minut sekeru, tak řev vlakvedoucího "Jízdní doklady!!!!!!"

0/0
12.8.2008 15:00

doktor_bota

Re: Ryba smrdí od hlavy!

Tvému psychiatrovi vůbec nezávidím. Sice si na tobě dost vydělá, ale jestli se opravdu snaží ti pomoci, bude mít nejspíš dost špatné spaní.

0/0
12.8.2008 15:13

Yurek

Re: Re: Ryba smrdí od hlavy!

No a zkusils připustit, že by třeba mohla mít pravdu?

0/0
12.8.2008 15:42

doktor_bota

Re: Re: Re: Ryba smrdí od hlavy!

Nemá ji. Ani před rozdělením ČSD se nehlásily požadavky na výluky někam na nádraží, nýbrž na patřičný odbor, který pak koordinoval další postup. Z toho plyne, že nejenže nemá pravdu, ale patří mezi tu část spoluobčanů, která trpí obsesí, že za všechno zlo může ODS.

0/0
12.8.2008 15:50

Velho

Re: Re: Re: Re: Ryba smrdí od hlavy!

však také ten most spravovala :-)

0/0
13.8.2008 7:29

kill7

..

tož co Franto, šópnem s tím?

tož jo šópnem

a co ajznboňáci?

no co, s´r na ně

0/0
12.8.2008 14:55

EnVidiaSeries

Ale to už všechno víme..

tedy nic nového pod sluncem.. Mimochodem: co se vyřešilo ohledně tragédie ve Vřesině??? To trvalo Policii 4 měsíce, aby vyhodnotila to, že chudák řidič byl na posledním místě v řetězovém selhání jednotlivců a firem (DP Ostrava) a např. koho ještě v tomto případě Policie obvinila???????? NIKOHO!!!!!!!!!

A v tomto případě to bude stejné: přijde příkaz shora, hodí se to na technickou závadu a jede se "ohrožovat" dál.. 200 mil. Kč pak zaplatí pojišťovny (pro příští rok navýší vše pojistky) nebo stát z našich daní (za státní podniky).

Co dodat??? Sami poškození by si měli založit občanské sdružení (právní forma), investovat do dalších VLASTNÍCH znaleckých posudků (ČVUT, apod.) a těmito oponentními posudky PŘEDLOŽIT MÉDIÍM TU PRAVOU SPRAVEDLNOST A UKÁZAT NA TY, KTEŘÍ POCHYBILI.. ! Policie to neudělá, to říkám již nyní..

0/0
12.8.2008 14:34

Rubik1

Re: Ale to už všechno víme..

Ano, tak to v Absurdistanu chodi. Co takhle vzit si priklad z te casto opovrhovane Ameriky? Tam to jde najit vinika. A odskodneni jsou tam takova, ze si firmy davaji mnohem vetsi pozor na postupy a na to, aby byl za ne vzdy nekdo zodpovedny.

0/0
12.8.2008 15:55

slatin

Zvláštní odstavec

Pokud havárii způsobila vina konkrétního člověka, například někoho, kdo vydal pokyn k posunování mostu nad koleje, přestože to neměl domluveno se Správou železniční dopravní cesty, pak mu hrozí za obecné ohrožení až desetileté vězení. Zatím však není vyloučeno ani to, že most spadl kvůli závadě technického zařízení. Ani tak není jasné, proč si stavbaři tentokrát nevyžádali dohled od železničářů..

    Add. I kdyby byl bylo posunovací zařízení v 100% stavu, povinností ODS  bylo zajistit a informovat ČD,že se bude vysouvat část mostu.I kdyby to byla závada tech. zařízení,pořád bude vinník  jasný.Ten,kdo nesplnil ohlašovací povinnost o zahájení vysouvání mostu!!!!!! A 10 let? Směšné. 7 lidí se domů nevrátí.A to není ještě konec.

0/0
12.8.2008 14:17

doktor_bota

Re: Zvláštní odstavec

Dovedu si představit hned několik variant, kdyby nebylo možné nikoho obvinit - a tím nemyslím kvůli nedokonalosti našeho práva.

Jinak deset let pro člověka, který jednoznačně NECHTĚL nikomu ublížit, se mi zdá docela adekvátní.

0/0
12.8.2008 14:50

Rubik1

Re: Re: Zvláštní odstavec

Deset let nikdo nedostane.

0/0
12.8.2008 15:58

Rubik1

Re: Zvláštní odstavec

Nyni prichazi finta, kdy se rekne, ze se jeste nezahajil posun a uz most spadnul.

0/0
12.8.2008 15:57

231

Re: Zvláštní odstavec

Koukám, že jednou někdo napsal, že most se měl vysouvat a všichni to berou za tutovku. Podle mých informací se most vysouvat neměl, ale jen se na to dělaly přípravy. O mnoha lidech na stvabách si nedělám iluze, ale pochybuji, že by někdo nechal vysouvat most přes troleje pod napětím. Pokud by nechal, poslali by ho dělníci do ... . Oni sice o elektrice moc nevědí, ale ví co za určitých podmínek dokáže např. lopata spadlá na trolej.

P.S. Pokud se neprokáže, že by někdo vydal příkaz k posunování mostu, nebo pokud se prokáže že takový příkaz nikdo nevydal, a ani že se s mostem nehýbalo, je váš příspěvek hoden na smazání, neboť jinou variantu nepřipouští.

0/0
12.8.2008 18:29

Jan.Emil

Re: Re: Zvláštní odstavec

Jisté je jenom to, že někdo by těch deset roků dostat měl. Už jen proto aby šlendrián byl potrestán a stal se výstrahou pro další šlendriány.

0/0
13.8.2008 10:59

Najdete na iDNES.cz