Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Selhal jste, odstupte, vzkázal Bém šéfovi Národní knihovny

Pražský primátor Pavel Bém obvinil šéfa Národní knihovny Vlastimila Ježka z manažerského selhání. Reagoval tak na čerstvý vzkaz z Bruselu, že soutěž, v níž vyhrál blob, porušila zákon. Bém vyzval Ježka, aby z toho vyvodil osobní odpovědnost jako šéf knihovny i při kandidatuře v senátních volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CharlieF

Trapnosti primátora

Teatrální vystoupení a výzvy primátora Béma jsou až neskutečná. Bohužel, řada lidí se nechá snadno obalamutit, a v tomto ohledu je Bém geniální. Vsadil na tuto kartu a zatím mu to, bohužel vychází. Kde byla jeho předvídavost a hluboký smysl o spravedlnost v době, kdy se hodnotily návhry v soutěži? Zapomněl, chce aby zapomněli i ostatní? Přitom prezentuje názory přízemního měšťáka. Peníze na pražské radnici hrají prim, kdo maže, ten jede. Už by musel 100krát odstoupit i s celou svojí klikou, štěstí má jen v tom, že berou všichni a tudíž jeden na druhého nic neřekne. Kdyby se příště dostal ke korytu, dostal by to zpátky.

0/0
11.8.2008 20:57

Protivná baba

Re: Trapnosti primátora

Člověče zlatej, máš pravdu. Jenže když se podíváš jak tu probíhá diskuze, tak všichni jenom konstatujeme, že to takhle s pražskou radnicí dál nejde a občas nám to vyvrací nějakej podplacenej trubka. Ale jak s tím hnout? Tady se sice vykecáme, ale tichle vyčůránkové tam budou sedět dál, hihňat se nám do očí. A my tu budeme furt jen nadávat jako v hospodě u piva. A teď, babo raď! Co s tím my, jako obyčejný Pražáci a voliči máme dělat? Velký volby jsou ještě daleko a tahle radniční a jiná chamraď stihne nadělat ještě spustu škod.

0/0
12.8.2008 8:02

Kevin Costner

Re: Re: Trapnosti primátora

Můžeš kandidovat. Můžeš sepsat petici. Můžeš Béma zastřelit... Je takovejch věcí, který s tim můžeš dělat :-)

Anebo se na to můžeš vybodnout, protože na tvůj normální život nemá absolutně žádný vliv, kdo co ve vládě nebo na radnici plácá.

0/0
12.8.2008 11:44

Protivná baba

Re: Re: Re: Trapnosti primátora

Ale sáně malovaný, Ty si to představuješ jako Hurvínek válku! Představ si, že to ausgerechnet na můj život vliv má. A na Tvůj taky. Mno a pokud si myslíš, že se o politiku nemusíš starat, tak ona se postará o tebe. Myslím, že to řekl Machiavelli, ale nejsem si tak jistá v kramflecích.;-)

0/0
12.8.2008 16:57

tenisovejloket

sákryš

už je jak jyrka;-D

0/0
11.8.2008 17:55

Protivná baba

Re: sákryš

Já podle svýho selskýho rozumu myslím, že tady už žádnej rozdíl není. Tahle partička zleva i zprava už je za ty roky od oposmlouvy dobře sehranáRv

0/0
11.8.2008 19:59

MysteryTrain

Latina v praxi

Quo usque tandem abutere, Bém, patientia nostra?Rv

0/0
11.8.2008 16:01

Franfišek Dobrota

Bém je slizoun a lhář!!!

Podle něj to bylo tak jasné... Vždyť ani Pecina a jeho úřad si nebyl jistý - a podle Béma šlo o jasnou věc... Bém by měl odstoupit a ne Ježek. HAMBA!!!

0/0
11.8.2008 13:53

Velho

Bém

nechť jde do ř.i.t.i! Výzvy k odstoupení se vždy uplatňují proti lidem z jiných stran, při průsšvihu ve vlastních řadách už tak důsledný není. Nakonec on sám mohl odstoupit také několikrát, když selhal.

0/0
11.8.2008 13:41

Hhotshot

Ice brain

Ačkoliv jsem pravicově smýšlející člověk, musím konstatovat, že panu Bémovi zastydl v Himalájích mozek. A to tak, že zvládá pouze základní operace ovládající látkovou výměnu.

0/0
11.8.2008 12:56

Charles Boner

.

Selhal jste, odstupte, vzkázal Bém šéfovi Národní knihovny - aneb pomsta notorického lháře.

0/0
11.8.2008 12:29

Hans von Karlin

Béme selhal jste, odstupte!

Již několikrát nám Bém sliboval, jak zatočí s taxikáři. Výsledek? Taxikáři denodenně okrádají tisíce lidí. Již několikrát Bém sliboval, jak zatočí s kapsáři. Výsledek? Kapsáři denodenně okrádají tisíce lidí. Kolikrát Bém sliboval zlepšení pražské dopravy. Výsledek? Hlemíždím tempem stavíme nejdražší metro na světě mimo lidská obydlí (viz stanice Letňany), předražený pražský okruh bude stát asi až v příštím století, doprava ve městě kolabuje, i když je 1/3 lidí na prázdninách.

Není ani jedno z výše uvedeného důkazem neschopnosti primátora a tím pádem důvodem k odstoupení?

0/0
11.8.2008 12:11

mayqo

porad se najde hromada idiotu

kterym vubec nevadi zrejme poruseni zakona, staci, kdyz Pablb rekne, ze knihovna proste BUDE, ze, Ivanku, kamarade ;-D;-D;-D

0/0
11.8.2008 11:58

Hhotshot

Re: porad se najde hromada idiotu

Jsem pravičák, ale v této situaci se musím zastat Paroubka (ačkoliv ho mám rád jako osinu v pr....). Jen a pouze chytře využil situaci ve svůj prospěch, jak to velice dobře umí. A když mu ten rádobyhorolezec láduje náboje, tak proč by nestřílel. Ale co se dá dělat, když se blob a potažmo Kaplický,  Václavovi na hradě nelíbí, to on má raději Jugoše z Koga, to jsou ti jeho správní kamarádi s kontakty na podsvětí, že? [>-]

0/0
11.8.2008 13:14

CuoreSportivo

Bém je ....

No Béme, zato ty jsi dokonalost sama. Když je pán tak dokonalej, proč jsou v Praze vůbec nejhorší cesty v republice? Proč jsi neudělal nic s taxikáři, ktkeří tebe samotného okradili, když ses vydával za italského turistu, atd atd. Chceš poukazováním na chyby druhých omlouvat svou vlastní neschopnost? Pane dokonalý? :-©

0/0
11.8.2008 11:53

kral sumavy

SELHAL JSTE, ODSTUPTE,

vzkazuje Král Šumavy pražskému primátorovi.

0/0
11.8.2008 11:24

pipi02

Z podmínek soutěže na novou knihovnu

Podmínky zadání veřejné zakázky: Veřejná zakázka na služby (na zpracování všech výkonových fází projektové dokumentace tj. vypracování návrhu stavby, dokumentace k územnímu a stavebnímu řízení, dokumentace pro provádění stavby včetně zásad organizace výstavby a průběhu financování a rozpočtu stavby, zadávací dokumentace stavby pro výběrové řízení na zhotovitele stavby a na autorský dohled nad prováděním a uvedením stavby do užívání) bude zadána v souladu s § 23 odst. 6 zákona č.137/2006 Sb., O veřejných zakázkách (v platném znění), v jednacím řízení bez uveřejnění, a to s vítězem (vítězi) architektonické soutěže.Jestliže vítěz soutěže nebude osoba s platnou autorizací pro ČR, musí uzavřít smlouvu a spolupracovat na všech fázích projektové dokumentace s autorizovaným architektem (architektonickým týmem) z ČR. Tato smlouva bude součástí smlouvy s vítězem soutěže.

0/0
11.8.2008 11:21

pipi02

Zadavatel architektonické soutěže nestačí na svoji funkci

A protože zadavatelem soutěže je Národní knihovna, v čele s Ježkem, je ten, kdo se na funkci nehodí, sám pan generální ředitel.

0/0
11.8.2008 11:24

iggin

Ať odstoupí Bém

Možná by měl odstoupit raději Bém...! Jeho plazovité pololhaní a překrucování a zejména partička, kterou se postupně obklopuje, ho už dávno odsunuli do běžného českého politického póvlu. Zlikvidoval knihovnu, likviduje pražskou kulturu - nejen divadla, ale podívejme se na Galerii hlavního města a naposledy i na Pražskou informační službu. A to máme štěstí, že neprošla olympiáda - to by se dělo věcí s pozemky. Takže ve volbách už mám jasno, Bém s křížkem přede jménem.

0/0
11.8.2008 10:41

pipi02

http://viditelnymacek.cz

Ta soutěž byla zmršená tím, že byla zároveň smlouvou o dílo. To, že bylo od prvního dne jasné, že vítězem bude Kaplický, je věc jiná. Že kvůli vítězství Kaplického musela být během rozehraného zápasu změněna pravidla, je taky věc jiná. To vše mohla Mezinárodní organizace architektů při jejím posuzování z kolegiality ke svému členu přehlédnout. Ale s tou chamtivostí to parta kamarádů dost přehnala. NK se totiž v pravidlech soutěže zavázala, že vítězný projekt bude realizován. Chtěli si ty prachy prostě posichrovat. Tím se ale, podle nálezu z Bruselu, ze soutěže stala smlouva o veřejné zakázce, nebo, abych uklidnil právní puristy, smlouva o smlouvě budoucí. Ta ovšem nepodléhá žádné organizaci architektů, která může jen rozhodnout o tom, že Kaplický vyhrál soutěž. Nemůže ale rozhodovat o tom, jak se u nás přidělují veřejné zakázky. O tom rozhoduje český zákon o veřejných zakázkách. A podle něho je taková smlouva neplatná hned z několika důvodů:

0/0
11.8.2008 9:49

pipi02

Re: http://viditelnymacek.cz

1. NK nevlastní pozemky a nerozhoduje o jejich použití. 2. NK se bez souhlasu vlastníka nemůže zavazovat k něčemu, o čem rozhoduje jiný a navíc volený orgán. Ani primátor se nemůže zavázat. Rozhoduje jen zastupitelstvo. 3. První, komu to došlo, byl pan primátor Bém. Proto ten náhlý obrat, ne proto, že se návrh presidentovi nelíbí. Primátor Bém prostě pochopil, že to začíná hrozit spíše vězeňskou knihovnou na Pankráci a prudce otočil. Ředitel NK Ježek hledá záchranu v senátorské imunitě a Kaplický bude jistě mít nějaký naléhavý projekt doma v Anglii. Už je nejvyšší čas začít pracovat na návrhu dámských plavek pro příští sezónu. 4. Měli to chlapci dobře vymyšlené, jen to přehnali s tou svou pojistkou ve smlouvě o realizaci projektu. A skoro jim to vyšlo. Ale to, že z podmínek soutěže udělali smlouvu o veřejné zakázce, se nakonec obrátilo proti nim.

0/0
11.8.2008 9:49

jorbl

Re: Re: http://viditelnymacek.cz

No snad uz konci doba, ze krast a podvadet uz nebudou moct uplny trotlove. [>-]

0/0
11.8.2008 11:02

petrib

Re: Re: Re: http://viditelnymacek.cz

>>viditelnymacek.cz asi vlastní křišťálovou kouli a pravděpodobně ruinuje sázkové kanceláře. Když mu to bylo od prvního dne jasné, tak jistě svůj jasnovidecký výkon někde ověřitelně publikoval. Nebo je jen dalším generálem po bitvě, kterých jsou tu plné hospody?

add 2. nezavázal se primátor, ale zastupitelstvo.

Pimátor místo hledání toho jak učiniti liteře zákona za dost, hledal spíše důvody "proč to nepůjde".

Doufám, že pan Bém nebude skrblit a Stanovisko EU se se čtenáři nejen iDnes podělí, pokud tedy nějaké má a není obyčejným lhářem. Pak by byl ostudou magistrátu a odstoupení z funkce by měl zvážit on.

Loajalitu k přáním velkého Václava sice možná někdo ocení, ale už to přhání a míru dobrého vkusu už tato partička vrtichvostů překročila.

0/0
11.8.2008 13:41

jorbl

Re: Re: Re: Re: http://viditelnymacek.cz

Proc ze sebe kazdej musej delat blbce narazkama na Klause... (Y)

0/0
11.8.2008 15:06

petrib

Re: Re: Re: Re: Re: http://viditelnymacek.cz

Nebyl to snad veliký Václav, kdo se ztrapňoval výrokem o bránění stavbě vlastním tělem a připoutání se řetězem k buldozeru? Kde je v tomto výroku něco ze zákonu o zadávání veřejných zakázek, Stanovisku EU, změně názoru zastupitelstva, ... ? Nebo tohle všechno nenásledovalo až potom?

0/0
11.8.2008 16:57

Pimpil

heh

to by bem musel odstoupit uz nekolikrat

0/0
11.8.2008 9:44

agoj1

Bém evidentně lže !!!

Aby zamaskoval svoje selhání, požaduje odsun ředitele knihovny a tím věc smést definitivně ze světa. Bohužel Bém se sám projevuje pokřiveností svého karakteru.:-©8-o;-O(Y)

0/0
11.8.2008 9:29

godys

Re: Bém evidentně lže !!!

dokonce dal Ježkovi ultimátum....aby odstoupil dříve než zase odjede v září na 2 měsíce do Himalájí....:-)

0/0
11.8.2008 9:34

godys

tohle je nepodstatné,

ale kam se poděl popel z Klausovy kyčle, to je důležité téma....!:-)

0/0
11.8.2008 9:26

babacek

Selhal jste, odstupte !

Pane Bém odstupte, bere větu Parobkovi na kterou má zaregistrovaný patent a autorské právo.:-P

0/0
11.8.2008 8:18

honzajaka

Re: Selhal jste, odstupte !

hele to mě taky napadlo, že kdyby to neřekl Bém, tak je to jak z Paroubkova projevu

0/0
11.8.2008 8:22

babacek

Re: Re: Selhal jste, odstupte !

No třeba Bém chce k Jirkovi přeběhnout tak již se učí jeho rétoriku.

0/0
11.8.2008 8:27

honzajaka

Re: Re: Re: Selhal jste, odstupte !

Podle toho jak dopadnou volby, ono to může být všelijak

0/0
11.8.2008 8:31

babacek

Re: Re: Re: Re: Selhal jste, odstupte !

Které máš namysli, komunální nebo … :-/

0/0
11.8.2008 8:38

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Selhal jste, odstupte !

Bém má velmi vysoké ambice a nejde mu o žádnou ideologii, je to ten typ politika jako je Gross Langer a spol, u kterých je v podstatě úplně jedno za kterou stranu kopají, vyjde to nastejno, jen když dostanou koryto

0/0
11.8.2008 8:42

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Selhal jste, odstupte !

R^ Bohužel takových je tam víc než je únosné.

0/0
11.8.2008 8:50

Protivná baba

Tak já nevím...

My tady žvaníme a vylejváme si vztek, ale to přece nic neřeší. Já stará kráva volila ODS a teď jen koukám na bandu zlodějů co praktikujou komunictiký postupy když se chtějí zbavit nepohodlných lidí. Bém a jeho mazlíček Richter už mají na hrbu tolik průšvihů, že by v zemi s rozvinutou demokracií už dávno letěli. Ale naše vláda a  parlament a senát na to čumí jako my a nic s tím nedělá. A oni, kluci jedni s modrými ptáky, lžou, říkaj polopravdy a dělaj si z celýho Česka výnosný ryto. Ani se nedivím, že vláda & comp. mlčí. Aspoň je pozornost odvedená od jejich kšeftíků. Takže nevím...tady na diskuzi s tím prd uděláme. Ale co s tím? Zvonit zase klíčema na bandu, která se nám jen vychechtá do ksichtu a bude si vesele pokračovat ve svých všivárnách? V případě Ježka to asi skončí tím, že si Béma vezme někdo z vlády na kobereček a on nám pak předvede několik piruet a ziskuchtivě změní názor. Ale co dál? To fakt budeme jenom kecat na diskuzi nebo u piva a necháme si od nich kadit na hlavu?

0/0
11.8.2008 7:58

Huffnaggelův duch

Re: Tak já nevím...

Ano, necháme. Jsme Češi.

0/0
11.8.2008 8:00

Protivná baba

Re: Re: Tak já nevím...

No jo, to jsme. Ale přece se v týhle zemi nebude "provozovat demokracie" jen při příležitosti voleb? Já jsem Češka, štve mě to, ale nevím co s tím. Krká mě ta bezmoc. Hele, divadelníci se radnici postavili a vydupali si co je správný. Ve srovnání s celým Českem je jich jenom hrstka, ale spojila je společná věc a vědomí, že maj pravdu. Nás ostatní spojuje jen kecání? Kdyby někdo věděl jak na to, jdu do toho bez velkýho přemýšlení.  Já toho moc nevymyslím, protože na to nemám palici ani školy. Když pujdu dát Bémovi přes držku, tak jdu maximálně na pár do lochu a zejtra po mě neštěkne ani diskuzní fórum.

0/0
11.8.2008 8:11

TurboFrank

Re: Re: Re: Tak já nevím...

Já to vidím tak, že každý by mě začít u sebe. A to třeba tím, že se naučí svoji mateřštinu. Je ostuda, když se tolik lidí neumí spisovně vyjadřovat. Je to tak těžké? Pro někoho asi je.

0/0
11.8.2008 8:17

Protivná baba

Re: Re: Re: Re: Tak já nevím...

Já se vyjadřuju jak mi huba narostla, ale ty se vyjadřuješ jako někdo kdo nemá argumenty a tak bazíruje na pravopisu. Jdi do háje chlapečku. Kdo tě za ty kontroly pravopisu platí?

0/0
11.8.2008 8:21

crook.crook

Re: Re: Re: Re: Tak já nevím...

I nespisovna mluva je cestina...Tvaruje jazyk a vetsina lidi z 18 stoleti, kteri stali u obrozeni cestiny, ji obdivovali...Imho Nauc se prvni chapat psany text a nauc se slovo diskuze..a taky slovo blb..na tebe totiz sedi

0/0
11.8.2008 8:33

Protivná baba

Re: Re: Re: Re: Re: Tak já nevím...

Děkuju za obranu, gentlemane. Jenže tomu pindíkovi nejde o češtinu, ale chce odvést pozornost od tématu. To tihle bobci najatí magistrátem aby nabourávali diskuzi dělají. Po vzoru jejich páníčků Chytí se něčeho nepodstatnýho, ale pravdivýho a začnou mlít ty svý bláboly. Ti mě nezmatou. Ale děkuju, je to od vás milý:)))

0/0
11.8.2008 9:10

Pimpil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak já nevím...

paranoidni schizofrenie je to, co rekni v bohnicich, az se te budou ptat, co ti je

0/0
11.8.2008 9:47

Protivná baba

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak já nevím...

To je jako na mě, Pimpile? Tak se přihlaš na léčení se mnou. Tvá diagnóza zní - dementia praecox..

Meloune jakejsi.;-D

0/0
11.8.2008 20:12

dhc

Re: Re: Re: Re: Tak já nevím...

klidne at rozkradou vsechno, klidne at se vyvrazdi...hlavne, ze budu umet cesky. Debilnejsi teoorii neznam. FUJ

0/0
11.8.2008 9:01

Majkyho_pupik

Re: Tak já nevím...

pokud se vam praktiky ODS nelibi volte jinou stranu, ktera se chova a bude chovat lepe. Bohuzel me osobne zadna jina nenapada...

0/0
11.8.2008 8:36

Protivná baba

Re: Re: Tak já nevím...

No právě! ODS jsem volila jako "menší zlo". Ale co teď, když jsme dovolili aby do politiky lezli všiváci kvůli vlastním kšeftům? Volič je už jenom zprostředkovatel džobu. Hodí lístek do urny a otevře cestu k moci člověku, kterej má plnou tlamu "občanů, služeb občanům atd.",  ale jakmile má funkci a moc, vykašle se  na službu občanům a jede si svý kšefty. A letí to napříč celým politickým spektrem. Tohle je fakt patová situace pro občana. Hrozně mě to štve a kdybych založila Stranu Obyčejných Českých Mamlasů, asi bych tím nikomu nepomohla :)))

Sakra, musím letět do práce....

0/0
11.8.2008 9:03

dhc

Re: Re: Tak já nevím...

...ja myslim, ze to stejne nakonec dopadne jak za Klause, kdyz odchazel z funkce, temer nic nefungovalo - spousta fabrik zkrachovala, vetsina penez, byla jiz pryc z CR...neni to v poradku do ted, uvidime co jeste ODS vymysli, ale mam strach, aby nepokracovala v tom, co skoncila v tech 90kach...

0/0
11.8.2008 9:05

Majkyho_pupik

Re: Re: Re: Tak já nevím...

v 90. letch se provadel prechod z nefunkcni socialisticke na funkcni kapitalistickou ekonomiku. Souhlasim s tim ze se mohl povest daleko lepe, i presto ze uznavam, ze to byla vec neksutecne tezka a slozita. Co se tyce dneska, nechapu, kde berete sve pesimisticke uvahy, globalni krize postihla a postihne vsechny tradicni ekonomiky ale pro CR nebude mit nijak drasticke nasledky. Specialne pokud se dokonci vsechny zapocate reformy.

0/0
11.8.2008 9:23

Najdete na iDNES.cz