Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČT čelí skandálu s vymáháním poplatků

Česká televize čelí největšímu skandálu od doby, kdy začala po dlužnících vymáhat televizní poplatky. Podle MF DNES, která na případ upozornila jako první, právníci najatí televizí na konci minulého týdne rozeslali více než 25 tisíc výzev k zaplacení dluhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

augustus

Vymáhání ČTpopl.-3.část z 18.10.2008

Takže.....od té doby z jejich strany ani ťuk. Ani doklad o zaplacení-už jsem jemu na E-mail poslal dvě "upomínky". Tak jsem sám náramně zvědav, jak to vše dopadne. Ještě něco-jsem přesvědčen, že adv.kancelář JUDr.Kalcsa po právní stránce funguje pro ČT jako správní orgán a toho jsem využil se zmíněnou lhůtou na jeho odpověď=přijetí/nepřijetí mého návrhu.

Organizace zřízená a tím i řízená státem si může najmout i soukr. osobu na její zastupování ve správních věcech/řízeních-což se v tomto případě na základě doslova generální plné moci JUDr. Kalcsovi stalo, a jeho činnost ohledně vymáhání poplatků je v podstatě "správní řízení" v zastoupení....... Tak to by už bylo opravdu všechno - mějte se všichni fajn a nedejte se - nikdy a nikomu. Z.K.

0/0
18.10.2008 16:02

augustus

VYmáhání ČTpopl.- část 2. z 18.10.2008

Protože si provozovnu obhospodařuji sám a nikdo tu v uvedeném termínu nebyl, dal jsem to v odpovědi patřičně najevo vč. vysvětlení, proč k tomu došlo a přidal jsem i svůj návrh vyrovnání-smírného řešení. Zanedlouho přišel druhý dopis už podepsaný jinou osobou-návrh zamítnut a stejný požadavek. Tak jsem si s tím dal práci a zjistil jsem, že v zákoně o TV poplatcích je doslova řečeno, že výzva na Přirážku přichází v úvahu až po 1. výzvě k zapl.dlužných poplatků a propadnutí lhůty na toto zaplacení.Tento postup ale rozhodně jeho kancelář nepraktikuje-troufnu si tvrdit, že všichni dostali okamžitě "Přirážku" bez 1.výzvy. Tak jsem 30.6.jemu do vl.rukou poslal druhou svoji nabídku ke smíru=zaplatím dlužné poplatky za rok+penále z nezapl.poplatků=cca 20tis.-- čekal jsem do 12.8.(43dní-úřední lhůta je 30)a sdělil jsem mu,že se k mému návrhu nevyjádřil,že jsem využil tedy svého práva volby a posílám mnou navržené platby+chci doklad o zaplacení.(Koukám,že to nanapíšu ani na 2x...ještě 3.část)

0/0
18.10.2008 15:47

augustus

Vymáhání ČTpopl.-část 1. z 18.10.2008

Zdravím všechny, kdo přišel do styku s advok.kanceláří JUDr.Kalcsa.

Také jsem letos před koncem pololetí dostal na provozovnu výzvu k úhradě tzv.Přirážky(tj.pokuta za nezaplacený poplatek=10tis./kus). Také to zkusili formou "pokus/omyl" , ale náhodou se u mě trefili - věděl jsem, že u práv.osob se z TV platit musí, ale že to od 2005 platí také pro OSVČ(pokračuj na části2) jsem netušil a ani jsem si na to za dva roky nevzpomněl. Ale k věci - přečetl jsem si článek a musím na něco reagovat. JUDr. Kalcso má od ředitele ČT udělenu doslova Generální plnou moc a navíc ji může ještě delegovat na 3.osobu. Je hodně podrobná, ale o tom, že musí s ředitelem konzultovat texty svých dopisů tam není ani slovo - a pokud s tím mluvčí čt operuje, ať si nejdříve přečte tu plnou moc. Nijak se tímto ale práv.kanceláře nezastávám. Operovali totiž s tím, že u mě proběhla kontrola v dubnu 2007 a požadovali Přirážku na 10 kusů TV(=100tis.+jednoměsíční platbu=1350Kč)....pokračuj na části 2 -díky.

0/0
18.10.2008 15:22

pete123

Pokřivené poplatky

Nikdo se ještě nepozastavil nad zrůdností  debilně nastavených poplatků. Obecně platí, že pokud chci nějaké služby využívat, měl bych za ně zaplatit. A taky by mělo platit, že pokud nějakou službu nejsem schopen využívat a ani ji nechci využívat , nikdo by mne neměl nutit tuto službu platit. Otázka tedy zní: jakou že to službu poskytovanou veřejnoprávní ČT  tito opraváři televizorů využívají?  Žádnou !!!!!

Taky znám firmu, která má dva televizory z čistě reklamních účelů - k promítání reklamních DVD. Nemají žádné připojení na anténu, technicky nejsou schopné TV signál přijímat (a tudíž ani služeb veřejnoprávního ČT využívat). Přesto firma platí za každý televizor měsíčně 135 Kč.

Bohužel, tento stát je prosycen spoustou pijavic (nejen ČT, ale taky např . ČRo, OSA a podobné spolky), které si usnadnili své podnikání prostřednictvím zákonů(lobingu či úplatků), kdy je občan i firmy nucen platit za služby, které nevyužívá ani využívat nechce - ať už přímo nebo ve formě dražšího zboží!!! 

0/0
13.8.2008 15:15

bývalý volič ČSSD

Kalcso jim radí, aby poslali doporučený dopis

do jeho kanceláře. Čili škoda způsobená falešným obviněním - poštovné, práce s psaním dopisu. Vychází se z praxe vyděračů výpalného - někdo zaplatí, i když nezískal protihodnotu, jen aby se zbavil vyděrače.

Za co stojí náš právní systém?:-©

0/0
13.8.2008 7:01

Forrrest

PROC NEDOSTANEME NA VYBER???

Mnoho lidi nechce CT, protoze se tam jednoduse neni na co divat. PROC je nam nucena? Neni uz na case se ji jednou provzdy zbavit?!

0/0
12.8.2008 13:56

Potížista

Re: PROC NEDOSTANEME NA VYBER???

A co pro to uděláš ty sám? Budeš jen psát o tom co by to chtělo v téhle diskuzi?To je celkem k ničemu,politici to nečtou , je třeba je oslovit přímo , v polsku a na slovensku se už na tom pracuje a v maďarsku myslím taky.

0/0
12.8.2008 22:42

Forrrest

Re: Re: PROC NEDOSTANEME NA VYBER???

No, pokud jim to vyjde, tak by bylo dobre zjistit, koho a jak oslovili... a jednat stejneR^ CT je jako 60leta byvala sexbomba - pekne vzpominky, ale v soucasnosti k smichu. Vlastne - kdyby jen k smichu... Tahle babca ti zaklepe na dvere bytu a nabidne stiptyz. Nemas o nej zajem, chces ji poslat do pr...., ale - a nad tim mi zustava rozum stat - zaplatit ji musis tak i tak;-O

0/0
13.8.2008 1:02

jamming

ZRUSIT POPLATKY

ja bych predevsim zrusil poplatky. uz tak clovek plati bud kabel nebo kartu do satelitu aby je vubec mohl prijmat.  vadi mi taky formulace, jakmile mas elektriku, musis platit. nebo za jakykoli prijmac. treba jen v pocitaci.

0/0
12.8.2008 9:57

bombai

nač žaloba

Stačí, když panu advokátovi pošlete každý 1 kč na účet číslo  1051046767/5500

což může být omylem provedená platba. Za to mne nic nehrozí a já to například mám zdarma. Ale bude to muset vracet nazpět. Asi už nemá za přijaté peníze na účet poplatek, ale pokud nás bude hodně, tak mu to může docela nepříjemně zahýbat s účtem a také bude muset ty peníze vracet. Jinak nevím, co s ním jeho účetní jako s právnickou osobou udělá. Jak by ten příjem vykázala.

Dětinská pomsta, leč účinná.

0/0
11.8.2008 19:17

everlast1

Re: nač žaloba

neni to nahodou tvuj ucet;-D

0/0
12.8.2008 15:29

VladKasparek

Re: Re: nač žaloba

Hele žárlivko závistivá. Jde o to, že za příchozí platbu zaplatí cca 3 - 6 Kč. To je víc než 1 koruna.

Pointa: za 1.000 příchozích korun zaplatí až 6.000,-.

0/0
12.8.2008 20:41

sprav

Re: Re: Re: nač žaloba

A ta banka má poplatky za příchozí platby ??? Pokud jo, tak posílám:-))) Co 1000 Kč, mohl by takhle dostat třeba 5.000.000 x 1,- Kč ;-D Dostane 5mega a zaplatí 15mega ;-D;-D;-D;-D Ale tolik lidí do toho bohužel asi nepůjde... Ani 1/10 z nich :-/:-/

0/0
13.8.2008 14:26

Potížista

divný ne?

Zajímalo by mne ,jestli někdo z vás vůbec tuší co je ten mazaný právník vlastně doopravdy zač, kde vůbec doopravdy sídlí a bydlí a jak se vůbec dostal k tomuhle kšeftíku s ČT, když se do výběrového řízení přihlásil jen on sám a nikdo jiný. Divný ne? Že by žádný jiný advokát nechtěl takovýhle rychlý prachy?

0/0
11.8.2008 15:25

tenisovejloket

Re: divný ne?

sídlí v HK, bydlí v Roudničce a vyhrál konkurs

0/0
11.8.2008 19:23

Potížista

Re: Re: divný ne?

A znáš přesnou adresu? Napsal bych mu jakej je to kretén.

0/0
12.8.2008 9:19

iPOZITRI.cz

Re: Re: divný ne?

o tom konkurzu bych měl závažné pochybnosti.

Zdá se, že se rýsuje malá(spíše velká )domů:

http://www.podnikatel.cz/clanky/exkluzivne-dalsi-fakta-v-poplatkovem-skandalu/

0/0
12.8.2008 18:04

cokoo

Re: divný ne?

ČT zřejmě vypsala výběrové řízení, které bylo jenom naoko a z něj vyšel jakdo vítěz právě Kalcso. A výsledkem je skandál, o jakém právě čteme.

A hlavně je nemorální, že ta  slavná linka ke Kalcsovi začíná číslem 9, tudíž je mastně zpoplatněna. Neplatič (ať již skutečný nebo určený omylem) na ní vyřídí kulový, i když má čas a chuť něco řešit a naštvaně volá přímo do ČT, kde jsou v  poslední době obsazeny všechny linky.

Rv:-©

0/0
18.8.2008 17:23

Jirka S

PODLE MĚ NIČEMU NEČELILA ZATÍM!!!!!

Dobry den Vam vsem, at už patříte mezi ty jež byli nepráven osočeni a nevybíravým jazykem k NEOPRÁVNĚNÉMU vydání financí nuceni anebo ty kteří zde přispívají jen ze zájmu o prodloužení threadu.

Ještě jednou se k této věci vracím. Nelíbil se mi vůbec způsob jakým se k tomu zadavatel tohoto kroku postavil a nelíbila se mi ta komunikace České Televize a vůbec nechápu jak si to mohou dovolit. Jak může tento stát tolerovat existenci takovéto společnosti? Jak můžou být vůbec v platnosti takovéto stupidní zákony, jednoznačně to pohrobci vlády dříve s růží v logu - a to jsem zásadně apolitický. Jak si může někdo, komu platím měsíčně jeden oběd z meníčka (tady v Praze) si mě dovolit takto vydírat, ať už "oprávněně" anebo takto na zkoušku???

PROTO VÝZVA:

Je někdo schopen zorganizovat nějaký protikrok hromadnou žalobu s požadavkem vyrovnáním ušlého zisku (že jsme se s tím museli zabývat) případně poštovného? >>> pokračování >>>

0/0
9.8.2008 12:37

Jirka S

Re: PODLE MĚ NIČEMU NEČELILA ZATÍM!!!!!

>>> pokračování >>> Ideální domluva s nějakou alespoň trochu renomovanou právnickou kanceláří (pro ni rozhodně reklama - ostřelování býv. soc. molochů je určitě v kurzu) a zřízení nějaké webové stránky kde by byla možnost se přihlásit pokud se cítíte dotčeni na svých právech aby byla žaloba podána co nejvíce lidmi - to zvyšuje efekt v očích soudu nepochybně.

Protože když se to takto ponecha situace se bude opakovat, přestože jsem hovořil s paní z poplatku@čt nemel jsem pocit ze by pochopila vážnost situace, pro mě to byl zcela ryzí akt právnické zlodějiny, o formě a výši částky nemluvě.

Já si čt nepouštím už několik let, a jsem ochoten i dál akceptovat tu jednu mesicni platbu za 135 kč za jednu tv kterou mám připojenou k nejmenované kabelovce, pro ty kteří doufají že to píše nějaký chytrák který by se rád vyhnul všemu.

Názory jsou ok, kdyby se tady objevil nějaký příspěvek někoho akceschopného tak by mi to udělalo velkou radost samozřejmě, hezký den všem.

0/0
9.8.2008 12:46

Radijo1

Re: Re: PODLE MĚ NIČEMU NEČELILA ZATÍM!!!!!

Zdravím, JirkoS ... já jsem se rozhodl jinak. Na advokára Kalcsa jsem podal trestní oznámení (našel jsem v tom dva trestné činy, z toho jeden ve stadiu pokusu) a také stížnost ke Kárné komisi České advokátní komory (důvod bych tady nerad prozrazoval, abych si nevystřílel munici, ale přišel jsem na něj sám a jsem na to pyšný, co chytrého mě napadlo :-) bez ironie...)

0/0
9.8.2008 14:58

Jirka S

Re: Re: Re: PODLE MĚ NIČEMU NEČELILA ZATÍM!!!!!

Super R^ a jsem rád že se opět potkáváme právě zde. díky za support V

0/0
11.8.2008 13:40

sprav

Re: Re: Re: PODLE MĚ NIČEMU NEČELILA ZATÍM!!!!!

Klidně to mlůžeš, protože jakmile komora dostane stížnost, tak jí jako formu žaloby zasílá i tomu právníkovi k vyjádření, tedy se o tom velmi rychle dozví.

Jinak pochybuji, že tací lidé čtou tyto diskuse, tedy se nemáš čeho bát :-)

0/0
13.8.2008 14:29

LS-LS

Pojďme se domluvit

Pojďme se domluvitZdravím všechny neoprávněně obeslané....

pojďme se domluvit na hromadné žalobě s vymáháním nákladů za nutnost se hájit...

Jednoduché počty jakou škodu pan "právník" způsobil:

Dle DNES je obesláno cca až 14.000lidí neoprávněně. Každý z nás musel na poštu, musel napsat doporučený dopis, znovu jít na poštu, zaplatit poštovné...  Když budu počítat že hodina mého času je minimálně 150Kč (pan právník si jistě svoji hodinu času cení alespoň na 1.000Kč) a mne to "zabralo" celkem 4 hodiny a je nás takových 14.000, potom je zde škoda za 8.400.000Kč!!! kterou nám pan právník hromadně způsobil. A kde jsou poštovní poplatky, projeté palivo (kdo nešel pěšky), ... atd.

Přece si nemůže každý dělat co chce a říkat že to byl omyl.  Nebo je to malý omyl připravit lidi o miliony a pak říci prosté: "nezlobte se"?

0/0
8.8.2008 0:14

varix

Re: Pojďme se domluvit

Souhlas, rád se přidám. Navrhněte kde.

0/0
11.8.2008 23:13

sprav

Re: Pojďme se domluvit

Podle advokátních tarifů je jeden advokátní úkon 3.000,- Kč a na podání žaloby jsou dva advokátní úkony (převzetí stížnosti od klienta a podání žaloby k soudu).

Jinak doporučuji nejít cestou hromadné žaloby, ale individuálních žalob. jednou už to tady bylo a soud tenkrát v nějaké věci přijal asi 40tis. žalob, tak se tím musela zabývat vláda a parlament a soud musel obesílat žalobce zda souhlasí se sloučením. Tam je mnoho místa na dohodu soudu se žalobci ;-D;-D a ještě to budou muset vysílat i na ČT ;-D;-D;-D

0/0
13.8.2008 14:33

iPOZITRI.cz

Re: Re: Pojďme se domluvit

Podat žalobu nemusíte přes advokáta. Stačí zajít na Policii nebo na státní zastupitelství. Trestní věci stejně jsou věcí státního zástupce a ne soukromého žalobce. Jako soukromá osoba budete vystupovat jenom v roli svědka. Jiná věc by byla žaloba na ochranu osobnosti nebo jakákoliv jiná žaloba, než trestní. (např. dle obč. zák nebo obchod. zák)

0/0
13.8.2008 16:20

cokoo

Re: Pojďme se domluvit

Ač se mi to vůbec netýká, tak jsem pro. Takhle hromadně se v roce 1999 domluvili družstevníci z družstevní záložny Pria a svolali demonstraci proti neoprávněně uvaleným nuceným správám na kampeličky. Obě kauzy mají společného jmenovatele- odpovědnost státu za nesprávný úřední postup, který se potáhne při našem soudnictví dlouho. A protože je jasné, že se klube další kauza, kterou místo těch, co to zavinili zaplatí všichni ostatní daňoví poplaníci, je nutné to udělat tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá tj. aby byli ti neprávem určení neplatiči rychle odškodněni a na ostatní to nemělo žádný dopad.

0/0
18.8.2008 17:30

ferdapytlik

No nevim, ale čt mi připadá jako poslední

výdobytek socialistické sféry ....  :-/    

 a třeba to tak není, a třeba jsou světoví, a třeba jim budeme dobrovolně platit větší výpalné a třeba . . . .. ;-)

0/0
7.8.2008 22:59

varix

Re: No nevim, ale čt mi připadá jako poslední

trochu bych to upravil:  z výdobytek na dobytek!

0/0
11.8.2008 23:10

lolek77

Nadpis "čelí skandálu" je silně nadhodnocený.

Na zprávách ČT 1 moderátor poslal všechny do pr... a řekl že ZATÍM nás  nebudou buzerovat svými najatými hrdlořezy protože je stavební sezona a Ukrajinci mají dost jiné práce. Ovšem jakmile v Uherském Brodě vyrobí dostatek pistolek (a všichni víte, že to střílí i když policajti nic nezmáčkli) vydá slovutný Janeček povel: hr na ně - hnusné kapitalisty.

0/0
7.8.2008 22:48

Ron Paul

CT a propaganda

http://1984goebels.webovastranka.cz/wiki/1126/296_Goebbels_by_bol_hrd%C3%BD

0/0
7.8.2008 22:13

bývalý volič ČSSD

Za vlády ČSSD natostl ČT hřebínek.

Podbíziví socani jim odkývali, že televizní poplatek musí platit nejenom ten, kdo má televizi, ale každý, kdo odebírá elektřinu. Pro bývalého ředitele Ivo Mathé (jehož milenka Barbora Tachecí se v lednu zbláznila) jsou občané jenom pakáž, ze které je třeba vytřískat pořádné prachy. V tom si s vládami ČSSD rozuměl.:-©

0/0
7.8.2008 21:20

everlast1

Re: Za vlády ČSSD natostl ČT hřebínek.

Staci si precist zakon. Kdyz napises cestne prohlaseni, ze televizi nemas nic neplatis.

0/0
12.8.2008 15:37

mereja

ČT

Vážení přátelé. V normální společnosti by odstoupil ředitel státní televize a předem se omluvil všem poškozeným. ČT je dotována asi 4 miliardama ročně. Kde ty peníze jsou?PS. Dovedu si představit situaci ve vládě jak si tam ti komici volají za peníze poplatníků: kterej vůl to nechal provalit./Používám slovník představitelů vlády/.

0/0
7.8.2008 18:44

popak

Opět ukázka úřednické arogance

Tohle nechápu. Člověk musí dokázat, že nemá platit, a pak mu milostivě odpustí? Přeci právník nejprve musí dokázat, že je neplatič. Existuje přeci taková základní věc, jakou je presumpce neviny. Řekl bych, že je to naopak na pořádnou žalobu na patřičnou právní kancelář či přímo ČT. Je to naprosto bezprecentní ukázká úřednické zvůle a arogance. Ano, ať pokutují neplatiče, ale nejprve jim musí dokázat, že právem! Takhle by za chvíli mohl každý osočit každého kvůli vímjáčemu.

0/0
7.8.2008 14:10

godycz

taky mi napsali

http://zpravy.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A080806_141633_domaci_pje

0/0
7.8.2008 13:22

Mak1

Bože

"nebude žalovat lidi, kteří mu doloží, že platit nemají" - to si snad dělaj srandu. Doufám, že někdo z postižených zažaluje ČT o pár melounů

0/0
7.8.2008 12:08

cantare

Re: Bože

myslíš ty vodní nebo takové ty červené? jestli ty vodní, tak do toho bych i šel...

0/0
7.8.2008 12:25

Mak1

Re: Re: Bože

Tak teď jste mě dostal - já jsem žil v domění, že ty červené jsou vodní ......

0/0
7.8.2008 12:27

cantare

Re: Re: Re: Bože

já zas, že ty vodní jsou ty žluté. nevím, s takovou nám ten soud tu žalobu asi zamítne, když ani nevíme, co chceme... ;-(

0/0
7.8.2008 12:28

wallster

Re: Re: Re: Re: Bože

ty budeš asi exekutor, že? ;-D

0/0
7.8.2008 13:03

cantare

Re: Re: Re: Re: Re: Bože

kéž by, bych byl v balíku... ;-(

0/0
7.8.2008 13:15

doktor_bota

Re: Re: Bože

http://www.vareni.cz/trendy/melouny-na-ceskem-trhu/

(ještě byste kvůli tomu nespali.):-)

0/0
7.8.2008 12:30

cantare

Re: Re: Re: Bože

ten žlutý na tom obrázku - to je ten cukrový meloun? ten jsem měl přesně na mysli R^

0/0
7.8.2008 12:51

doktor_bota

Re: Re: Re: Re: Bože

Ano, to je cukrový. Vodní je ten u nás typičtější (zeleno - červený).

0/0
7.8.2008 13:00

wallster

Re: Bože

V české justici se rozmáhá jeden nešvar, ze kterého těží exekutoři. Zatímco v demokracii obecně platí zásada, dokažte mi vinu a pak mě suďte, tak v postbolševické zemi jako ČR platí, dokaž nám nevinu a pak ti možná dáme pokoj. Jinými slovy, exekutorovi stačí čestné prohlášení věřitele, že mu dlužíš prachy a soud to automaticky odklepne. Ty musíš dokázat, že nic nedlužíš. (Y)

0/0
7.8.2008 12:36

doktor_bota

Re: Re: Bože

A ani to často nestačí. Viz případy, kdy povinný prokáže uhrazení pohledávky a exekutor stejně zabavuje dál.

0/0
7.8.2008 12:43

cantare

Re: Re: Bože

a pak ses vzbudil s rukou v nočníku, že jo ;-D;-DRv i malé dítě ví, že exekutor potřebuje k exekuci: 1) exekuční titul, 2) rozhodnutí soudu o nařízení exekuce. i když ten bod 1) je spíš pro ten soud co nařizuje exekuci. a pokud vím, tak čestné prohlášení věřitele zatím mezi legálními exekučními tituly není. jdi vyprávět pohádky někam jinam...

0/0
7.8.2008 12:54

wallster

Re: Re: Re: Bože

A ty zase neumíš číst, že? Si přečti článek ještě jednou. A tak to nedělá jenom ČT. Mnoho podniků má v účetnictví takovej bordel, že se pak nerozpakují vymáhat dluhy z někoho, kdo s nima nikdy neměl nic společného. Vím o čem mluvím. Tak si nech té teorie. Praxe je úplně jiná. Podobných případů je plné občanské judo.

0/0
7.8.2008 13:01

Najdete na iDNES.cz