Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman by prezidentskou funkci zvládl, míní Klaus

Prezident Václav Klaus nepřímo podpořil bývalého premiéra a předsedu ČSSD Miloše Zemana. V prezidentské funkci by si ho podle svých slov uměl představit. O Zemanově kandidatuře se mluví v souvislosti s aktivitami nedávno vzniklého Sdružení přátel Miloše Zemana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

godys

Šlouf, Klaus, Dalík a Zeman.....

;-D a vy jim to pořád žerete....;-D

0/0
7.8.2008 12:44

Fanatic.Dz

Pokud to zvládne on tak bezpochyby už každej.

0/0
6.8.2008 18:32

redback

Ti komunisti si budou předávat moc navzájem ...

dokud nevyzdechají :-(

0/0
6.8.2008 16:51

Fanatic.Dz

Re: Ti komunisti si budou předávat moc navzájem ...

Horší je že i podle zdejších reakcí si vychovávají své zdatné nástupce, kteří ponesou prapor pokroku směle vpřed. :-/

0/0
6.8.2008 18:34

honzajaka

Re: Re: Ti komunisti si budou předávat moc navzájem ...

Jistě stojí za každým stromem draku:-P

0/0
7.8.2008 12:34

prasak1

náročnost prez. funkce ...

Mám za to, že prezidentskou funkci by zvládl kupř. i pan Lakatoš ... :-P

0/0
6.8.2008 16:47

Erciyes

Re: náročnost prez. funkce ...

To rozhodně...

0/0
6.8.2008 16:47

Fanatic.Dz

Re: náročnost prez. funkce ...

Nejspíš i lépe. ;-D

0/0
6.8.2008 18:35

b.a.j.l.a.

je vidět, že oposmlouva stále žije.

Tu Milouš Vašíkovi přeběhlíka zajistí, jindy zas Vašík Miloušovi podrží. Tihle dva kámoši z jedné prognostické kanceláře jsou neštěstím pro tuhle zemi. :-(:-PRv

0/0
6.8.2008 16:45

LimonadovyJoe

Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

Když nechceš přeběhlíky, nevol ČSSD.

0/0
6.8.2008 16:46

Erciyes

Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

no, nic proti tvému názoru, ale já se trošku obávám, že Zemanovi stoupenci už se v roce 2010 na kandidátky ČSSD nedostanou a tak nebudou ani přeběhlíci. a návštěvy Dalíka a Šloufa u Zemana už budou taky - v tomto směru - k hov.u.:-)

0/0
6.8.2008 16:49

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

Budou vždy. Opravdoví sociální demokraté (Škromach, Melčák), těžce nesou, že korýtka a vliv v partaji mají vychcánci a zazobanci typu Rath (do nedávna ODS) nebo Paroubkovy rychlokvašky (Jandák - ODS, Dimun atd.). Spor levice X kariéristé tam bude vždy.

0/0
6.8.2008 16:52

Erciyes

Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

Kdyby byl Melčák opravdový sociální demokrat, nebude vždy ve všem hlasovat v rozporu s programem socdem, za nějž byl zvolen - tak nevím, v čem je podobný třeba tomu Škromachovi. A pokud si myslel, že kandiduje za "špatný program" )což je samozřejmě hloupost) neměl být vůbec na kandidátce.

I mě to někdy může těšit - třeba pokud by hlasoval pro radar a ten prošel, což je OK, ale praktiky nakupování, vydírání a přetahování poslanců (v nichž navíc figuruje špína Šlouf) nemůžou těšit nikoho normálního... Klíčema se pokud vím zvonilo za svobodné volby - ne nakupování poslanců a změnu výsledků voleb bývalými funkcionáři SSM a KSČ. :-/ Samozřejmě je to i tím, že na kandidátkách socdem byli šíbři, kteří mají máslo na hlavě a jsou tudíž vydíratelní (viz Volfík)

0/0
6.8.2008 17:18

b.a.j.l.a.

Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

volil jsem ODS a moc jsem si co se týče přeběhlíků nepomohl :-P

0/0
6.8.2008 16:50

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

Kolik jich přeběhlo ?

0/0
6.8.2008 16:52

b.a.j.l.a.

Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

K ODS? 4.

Ty dva povolební bych ještě chápal, vzhledem k tomu, že Paroubek měl to samé v plánu, kdyby dostal příležitost. Ale ti další jsou už jen o kšeftaření, které má kořeny právě v oposmlouvě a ta rozhodně nic dobrého této zemi nepřinesla.

0/0
6.8.2008 16:57

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

R^

Takže ODS budeš volit znovu ?

0/0
6.8.2008 16:59

b.a.j.l.a.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

jsem svobodný člověk a volby rozhodně nepojímám jako zanícený fanoušek té či oné strany. Budu volit to co se mi bude v danou chvíli jevit jako nejlepší pro nás všechny. Teď ještě nevím.

0/0
6.8.2008 17:04

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

já ti neberu tvoji svobodu. Jen říkám, že tyhle "oposmluvní" lépe špinavé praktiky a paktování T. se Zemanem a Šloufem mohou ODS odlákat část voličů - právě těch, kteří nejsou zanícenými fanoušky. A to (myslím) platí bez ohledu na to, jak se rozhodneš ty...

0/0
6.8.2008 17:10

b.a.j.l.a.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

Však jo. Patřím mezi ně.

0/0
6.8.2008 17:13

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

K ODS ani jeden, má stále stejně poslanců. Z ODS také žádný.

0/0
6.8.2008 17:07

b.a.j.l.a.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: je vidět, že oposmlouva stále žije.

hmmm. Sice nejsou v ODS ale hlasujou s ní. A jeden je to větší šmejdík než druhej. Zkrátka se mi to nelíbí. Navíc Topolánek je bohužel takovej blb, že se ještě chlubí jak jezdí nakupoovat k Milošovi. Takhle si dobrou politiku nepředstavuju.

0/0
6.8.2008 17:12

Zmuda

Erciyes....

...teda nic ve zlém,..ale ty jsi opravdu typický pravděláskovní exot. Něco na způsob Péťi Pitárda....

Nebydlíš v jeho sousedství,...nebo že by jste snad i ve společném dvojdomku vegetili...;-D

0/0
6.8.2008 16:23

Erciyes

Re: Zmuda

Zmuda, však ty víš, že já tě za nebetyčného exota považuji od první vteřiny, co jsem měl tu čest přečíst si tvé výplody, ale jasně, že nic ve zlém - proč taky?

Bacha Pitárd je tvůj koaliční partner - tak mi ho necpi. :-) Raději se starejte, abyste si Pitárdy nepohněvali a oni hlasovali pro vaše návrhové. :-)

0/0
6.8.2008 16:29

viking999

Myslim si,

ze Vasek s Milosem jsou stari dobri znami.Do dalsich voleb je jeste hodne casu,ale mam takovy pocit,jako by chteli odstranit nekoho,koho oba nemaji moc v lasce!;-D

0/0
6.8.2008 15:57

LimonadovyJoe

Re: Myslim si,

Na každý pád to Paroubka a mafii kolem něho pořádně znervozňuje. Jednotě v ČSSD to také nepřidá. Takže snahu M. Zemana hodnotím kladně.

0/0
6.8.2008 16:21

Erciyes

Re: Re: Myslim si,

Já se obávám, že to kopání kolem sebe dokazuje spíše nervozitu mafie kolem Šloufa, Grégra a Zemana, kterým poslední dobou pšenka v ČSSD a okolí nekvete. Jejich činnost a zoufalství mi připomíná útoky smrtelně raněného zvířete (ostatně sami tvrdí, že nvovou stranu zakládat nechtějí, páč by dopadli jak sedláci u Chlumce). Myslím, že Šloufova doba pomalu končí a že si s tímto nomenklaturním kádrem (tzv. lobbistou)ú již málokdo bude chtít špinti ruce, což hodnotím kladně...

0/0
6.8.2008 16:34

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Myslim si,

Mně je ale jedno, jestli tento směr v ČSSD zvítězí a Zemana na Hradě nechci. Mně stačí, že ČSSD oslabí (což popřít nelze). Zeman má dost vlivu na to, aby udržel tuto vládu při životě do konce volebního období, aby Paroubkovi maximální znepříjemnil politický život a aby ČSSD oslabil před volbama. A to je v pořádku.

0/0
6.8.2008 16:37

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Myslim si,

Otázka je, co je dost vlivu. Ano, má zhruba tolik vlivu jako Tlustý, který také dokáže znepříjemňovat s pár poslanci Mirkovi život. Ale oběma je nám jasné, jak skončí... a to přesto, že na rozdíl od Zemanových bojs, je loajální k partaji a programu, za nějž byl zvolen. Přeběhlíci z ČSSD jsou na rozdíl od tria R. T. S. regulérními zrádci svých voličů bez svědomí... aspoň je vidět, co měl socan na kandidátce...Jestli má nějaký vliv na zhruba patnáctinu poslaneckého klubu ČSSD, tak to skutečně stačí jen na znepříjemnění života do konce volebního období (respektive udržení koalice u moci) - a to je kurňa málo a Paroubek má recht, že to socany do budoucna nijak neohrožuje, možná je pro něj lépe si ty dva roky počkat. Daleko závažnejší je pro ODS to, že její volič vidí, že si Topolánek špiní ruce se Šloufem a Zemanem. Ato v pořádku není (proto se od toho taky všichni distancují a Topolánek plácá něco o tom, že s ním Týden vede válku) - zejména pro preference ODS. Ostatně volby to rozsoudí

0/0
6.8.2008 16:46

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Re: Re: Myslim si,

Ty ale stále nechápeš to, že mě je jedno, jestli jsou "přeběhlíci" zrádci voličů ČSSD. Mně je ukradená ČSSD i její voliči a chci, aby zde ČSSD nevládla a aby jejích voličů bylo co nejméně. Mně se naopak líbí, že se v ČSSD vždy najde někdo, kdo "zradí", a že Zeman tam má takový vliv, aby vždy někdo "zradil". O ODS nemám strach, má na pravicové hlasy v podstatě monopol (což je její štěstí) a minulost ukázala, že jakákoliv snaha odštěpit se (US-DEU, ED) skončila ve slepé uličce. A Tlustý není idealista. Je to pragmatik, který ví, že šanci na korýtko má v rámci ODS, nikoliv v rámci nějaké vlastní straničky s životností pár let.

0/0
6.8.2008 16:50

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Myslim si,

ale to chápu, že ti to je jedno, protože seš volič ODS. Mně tahyle praktiky jëdno nejsou a chci, aby o tom, jaká bude politcká situace rozhodovaly demokratické volby - ne Šlouf. A to si myslím, že nechci od načí demokracie moc. Pro mne - jako pro nefanouška politckých partají - nemusí platit, že účel světí prostředky. ODs má monopol na jistou část pravicových hlasů, ale jen vy skalní jí nestačíte na to, abyste přelezli 30 procent a měli tedy reálnou šanci ČSSD porazit. Proto byste potřebovali i ty příležitostné (které jste měli v roce 2006) - a ty vám schůzky Šloufa a Dalíka odloudí stejně jako další praktiky ODS.Věř mi, že znám plno lidí, kteří ODS ten hlas dali a teď už tak neučiní (a není to kvůli poplatkům u doktora nebo pozd. odchodu do důchodu či radaru) Ostatně je myslím už exaktně dokázáno, že ODS od voleb 2006 dost voličů uteklo.

0/0
6.8.2008 16:55

pagca

obihat stromy ne objimat

Bohuzel Zeman se svym sarkazmem, sprostym a urazlivym chovanim by nikde jinde nez v Cesku sanci na zvoleni sance nemel.  Jeho prognosticke schopnosti jsou velmi problematicke stejne tak jako ridici . Pouze asi  nezmerne ego, absolutni jesitnost a soutezivost s Klausem. To jakym zpusobem se snazi dostat opet do popredi  asi nema cenu komentovat. Nahodou  jsem se na internetu dival na porad, kde predaval svoje moudrosti a vyctene bonmoty redaktorovi na Morave. Ceho jsem si vsiml, ze ma prachbidnou fyzickou kondici. Tezce vysel na nejakou nevysokou vyhlidku a pak to pet minut vydychaval, protoze nemohl popadnout dech a sotva mluvil.  Ocividne jestli se sebou neco neudela tak se pristi prezidentske volby bud tezko dozije nebo tuto funkci proste fyzicky nezvladne. Vaha, cigarety, alkohol k tomu trochu stresu, na to se muze zeptat kazdeho doktora. Uz z toho pohledu by mohl byt soudny a do podobnych dobrodruzstvi se nepoustet. Chtelo by to stromy ne objimat, ale spise kolem nich behat.

0/0
6.8.2008 15:56

LimonadovyJoe

To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

pomalu ale jistě rozplývá.

0/0
6.8.2008 15:11

Erciyes

Re: To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

?Paroubek bude v roce 2013 premiérem, co by dělal na Hradě? A šance Zemana na Hrad jsou naprosto mizivé...

Vidím, že důvěra některých modrých ptáků ve schopnosti Zemana je nezměrná - vyšší než důvěra samotného Zemana ve své šance - inu realista. ;-D

0/0
6.8.2008 15:16

LimonadovyJoe

Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

Stačí, když rozmělní síly levice. Já ho na Hradě nechci, ale pro případného kandidáta ČSSD a pravdaalásků znamená Zeman stopku.

0/0
6.8.2008 15:37

Erciyes

Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

Já ho na Hradě taky nechci a taky bych radši jiného než kandidáta čistě levicového (natožpak třeba komunistického). Pravdaalásku neznám - to je co?

0/0
6.8.2008 15:51

Zmuda

Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

..Pravdaalásku neznám - to je co?....to jseš ty a tvý kámoši....;-D...

..apropó: kdy jsi si naposledy měnil motejla,..už je nějakej zašlej...

0/0
6.8.2008 15:55

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

"Pravdaaláska" je výplod podobně chorých mozků jako je ten tvůj. Další z imaginárních nepřátel přeborníků na hledání a vytváření nepřítele, kluků a holek z ODSS. :-)

0/0
6.8.2008 16:00

Zmuda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

...ale di ty brepto....;-D

0/0
6.8.2008 16:01

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův sen o Hradě

Jaké je to vidět za každým rohem nepřítele a zlé pravdalásky. Nebojíš se večer vyjít sám na ulici? :-)

0/0
6.8.2008 16:03

minutos007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Když si zakryješ oči, neznamená to, že některé skutečnosti přestaly existovat. A to i přes to, že je nevidíš....;-)

0/0
6.8.2008 16:11

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Takže se "pravdalásků" při večerní cestě z kina nebojíte? Jak jste stateční. :-)

P.S. Debata o nesmyslech a o dlouholeté potřebě fanoušků a členů ODs vytvářet si stále nové a nové imaginární nepřátele a těm dávat podivné nálepky vážně nemá smysl. To je spíše téma pro chovance psychiatrických léčeben. :-)

0/0
6.8.2008 16:15

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Vzhledem k preferencím ED a SZ se pravdaaláska stává opravdu pouze imaginárním nepřítelem :-).

0/0
6.8.2008 16:19

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Takže "pravdaláska" jsou aktuálně stoupenci a členové ED a SZ? :-)

0/0
6.8.2008 16:21

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

US-DEU již neexistuje ne ?

0/0
6.8.2008 16:21

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Existuje, ale já bych přece jen rád tu politologickou definici a zařazení "pravdalásky". :-)

Pokud to dáte (dáme, dají) dohromady, třeba se to jednou dostane i do učebnic dějepisu, byť historikové bývají většinou soudní lidé.

0/0
6.8.2008 16:23

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Přesto ale pozor. Ještě na závěr bych měl jednu zákeřnou otázku. Uměl bys takového "pravdalásku" definovat a nám nevzdělaným vysvětlit, co je zač (jaké má politické preference, názory atd. atp.). ;-D

stejně je obdivuhodné, jak si Klaus nebo jeho poskoci vždycky něco vymyslí (jako teřba sarajevský atentát a ono se to stane pro řadu lidí realitou). nikdo neví, co "pravdaláska" je, neumějí to definovat, ale všichni to používají, aby vypadali jako informovaní borci. :-)

0/0
6.8.2008 16:19

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Jediný názor "pravdaalásky" je, že za vše může ODS a Klaus. Jediným bodem programu pak bývá jakási neobjasněná ochrana jakýchsi abstraktních práv kohokoliv (viz program Sváti Karáska).

0/0
6.8.2008 16:23

Erciyes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

Aha. Takže mám pravdu, že nic takového neexistuje a nálepka "pravdaalásky" je dávána úplně každému, kdo nesouhlasí s ODS.

Třeba já většinou nesouhlasím (ono to většinou nejde), ale jsem stoupencem "lži a nenávisti" a Havlova srdíčka a jeho "pravda a láska, jež musí zvítězit..." mne u srdíčka neberou, tak jak můžu bejt "pravdaláska". :-)

0/0
6.8.2008 16:26

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To vypadá, že se Paroubkův s

S ODS nesouhlasí ČSSD, KSČM, SZ (ta levicová, ekologicky smýšlící část) a tito rozhodně nejsou pravdaaláskové.

0/0
6.8.2008 16:27

Najdete na iDNES.cz