Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stropnický ztratil paměť, na Czechtek 2005 už zapomněl

Jsem hluboce zklamán oportunistickou ztrátou paměti Matěje Stropnického, který začal spolupracovat s Paroubkem na rozbití vládní koalice a sází na jeho návrat ke kormidlu. Vzpomínám si velmi přesně, kdy jsem se s Matějem seznámil. Vydával se tehdy za mluvčího demonstrujících za právo občanů svobodně se shromažďovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

padik

Demokracie naruby

...ještě teď  je mi do smíchu z toho, jak účastníci čekteku 2005 (jejich střed bych nazval skoro za extrémistický) brečí po zásahu policie jak jim bylo ukřivděno. Avšak zákony nejsou od toho aby se porušovali.

Každý trochu normální člověk by měl souhlasit s tím, že když někdo porušuje zákon, tak je tu policie od toho, aby zakročila. Jenže v situaci, kdy se nejedná o jednotlivce, ale o hordu, se policie trochu bojí zakročit.  Můj názor je ten, že pokud  policie někoho vyzve aby opustil prostor, tak má odejít (pak si může stěžovat, a ne že zaútočí) Viděl jsem záznamy a vím, že policie nejdříve vyzývala a až pak zakročovala a to i přes to, že už před tím musela čelit útokům (já bych to hodnotil klasicky jako útok na veřejného činitele) Spousta normálních lidí, co si přišla poslechnout danou hudbu se při tom sbalila a v klidu odjela, proč tak neučinili i ti ostatní a raději útočili na zasahující policisty, kteří tam nebyly dobrovolně, ale v rámci svých povinností?

0/0
7.8.2008 10:20

habit

Re: Demokracie naruby

R^... souhlas - kdyby pěkně seděly doma a pečlivě studovaly gramatyku, mohli dnes psát stejně ynteligentní přízpěfky jako mi dva, vyď?;-)

0/0
7.8.2008 10:35

padik

Re: Re: Demokracie naruby

to bylo nízké a netýkalo se to daného tématu Rv , ale jinak máš pravdu - kdyby se tam neflákali a nehráli si s PČR na babu, tak by v této zemi bylo lépe :-)

0/0
7.8.2008 10:41

habit

Re: Re: Re: Demokracie naruby

8-o... tebe bych věru nechtěl mít za souseda - nestřílel jsi teď nedávno náhodou po nějakých hlučně a drze si hrajících spratcích vzduchovkou?;-D

0/0
7.8.2008 10:48

padik

Re: Re: Re: Re: Demokracie naruby

...já bych tebe za souseda taky nechtěl, tvoje příspěvky si dělají srandu

z ostatních, ale neviděl jsem, že by ses k tomu nějak vyjádřil. Zřejmě

jsi jenom konfliktní típek ;-D kterému je ale jedno - o čem se jedná, hlavně že si rejpne Rv :-© 

0/0
7.8.2008 10:55

habit

Re: Re: Re: Re: Re: Demokracie naruby

... po dvou letech těžko něco hodnotit, když si nepamatuju hlavní fakta, ale jedno je jistý - zásah byl neadekvátní a do značné míry vyprovokovaný policií - uzavřením veřejných přístupových cest k pronajatému pozemku víceméně dala účastníkům jedinou možnost, jak se tam dostat, a to přes pozemky, které pro akci pronajaté nebyly.... taky chování majitele pozemku bylo víc než podivné a bylo z něj jasně znát, že zavětřil možnost k pronájmu si ještě něco vysoudit... to je můj pohled...

... p.s. byl jsem taky mladý a taky jsem se chtěl bavit podle svých představ - jenže tenkrát represivní aparát fungoval podle tvých představ, takže něco takového jako že by se někam jen tak neorganizovaně sjeli mladí z celé evropy a bavili se podle svého, bylo nemyslitelné - mě se to nelíbilo tenkrát, a nelíbí se mi ani pokusy zavést "staré zlaté časy" teď....:-/

0/0
7.8.2008 13:49

padik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Demokracie naruby

...hodnotit to už asi nejde, ale názor co jsem měl v tu dobu se nezměnil. Nevím co všechno se k tobě dostalo, ale viděl jsem mapy pozemků -

1.co bylo pronajato a kam se ty lidi nikdy nemohli vejít a to bez ohledu kudy tam šli.

2. viděl jsem záběry z policejního vrtulníku, jak policajti (mimochodem to jsou taky jenom lidi a v každé skupině se najde nějakej debil) stojí a bavící se mládež na ně hází klacky atd. no velice to vypovídalo o té skupince lidí.

3. moji kamarádi také byli si zatancovat, ale když přijela policie tak se sebrali a odjeli.

4. bylo to o komunikaci - do té doby bylo zvykem technařů to nikomu neříct, někde se pobavit a odjet, ale pak po nich v nejednom případě zbyla spoušť a samozřejmě nemluvím o tom, že ty hudební soustavy jsou slyšet na míle daleko. Prostě v dnešní době si myslím, že se mohli bránit právně a silou proti policii, pak by  k tomu nedošlo. Další věcí je, že od doby co to musí dělat legálně, se jich tolik nesjíždí - proč asi???

0/0
7.8.2008 14:08

padik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Demokracie naruby

...*oprava

bránit právně a NE silou proti policii :-)

0/0
7.8.2008 14:10

gogol_jl

Stropnicky aniz to mozna vi

slouzi spolu s Kuchtovou (ktera to ale vi) k vymazani SZ s politicke mapy CR. Howgh !

0/0
5.8.2008 10:09

lukepospisil

Re: Stropnicky aniz to mozna vi

nesmíme zapomenout na Stehlíkovou. Její názory ohledně takzvané diskriminace romů (tzn. rom dostane vše, ostatní nic) vskutku efektivně vymazají SZ z naší politické scény. Anebo ne?

0/0
6.8.2008 16:47

nintendog

Re: Stropnicky aniz to mozna vi

Je bohuzel uplne jedno, zda bude mit SZ (nebo KDU) 12, 8 nebo 5 procent. Stale budou tim jazyckem na vahach a i v takovym pripade dostanu dulezite ministerstvo a nepochopitelne vysoky pocet koryt.

A zda tyhle veci co SZ a KDU provadi budou na to, aby strany skoncily stacit, to si ve svetle o nic mensiho bordelu, ktery se deje v ODS i CSSD nejsem schopen posoudit. Porad budou lidi, kteri budou chtit alternativu.

0/0
7.8.2008 1:53

dykl

.....

ty "ještě děti a výborní studenti" se měli slušně chovat, jejich krásná mladá těla by nebyla "pokryta podlitinami"...ach pane dochtore ....:-/ k Vám ybych asi nešel

0/0
5.8.2008 8:02

habit

Re: .....

... jo, kdyby spořádaně chlastali v hospodě a poslouchali popík z TV, nic by se jim nestalo...:-P 

0/0
5.8.2008 9:41

vovov

Ale, ale ...

... pan doktor líčí počínání technařů tak idylicky a toho zlého Paroubka v gtak hrůzných barvách, že by tomu člověk málem uvěřil. Ale ono je to přece jen trošku jinak. Ono tehdy to nebylo tak černobílé! Pan doktor vůbec nemluví o poházených jehlách od drog po soukromé louce, nemluví o krajně nehygienických poměrech, které zde byly, nemluví o střepech a odpadcích, kterými byla louka ničena, nemluví o agresivitě části těch mladých lidí vůči policii, nemluví o hluku, který se táhl do blízkých vesnic atd. .... Jeho článek je hlavně nenávistné plivnutí na Jiřího Paroubka pro nejednoznačně hodnotitelnou událost 3 roky starou! Prostě nemá Jiřího Paroubka rád a Matěj Stropnický je mu jen záminkou. Toť můj názor.

0/0
4.8.2008 21:41

ceItic

Re: Ale, ale ...

A protože je to událost nejednoznačně hodnotitelná, platí implicitně to, co o tom řekl Paroubek. Vskutku soudružsky objektivní názor :-)

0/0
4.8.2008 22:08

vovov

Re: Re: Ale, ale ...

O poházených jehlách a střepech na louce, o nadměrném hluku atd. nehovořil Jiří Paroubek.

0/0
4.8.2008 23:13

Pan Navratil

Re: Ale, ale ...

Proč by o tom mluvil? To jsou hysterické výkřiky mediálních bardů. Louka to ve zdraví přežila (pomineme-li řádění policejních Tater) a obyvatelé vzdálených obcí v okolí také.

0/0
5.8.2008 10:20

NERATHRATHA

Doleva či doprava ?

Slušně napsáno , pane doktore , je však třeba se rozhodnout ! Zlatá střední cesta je dnes asi nereálná ! Jste pro 250 Amíků v Brdech na základě smlouvy , nebo raději 750 000 soldatov  - okupantov v celé ČSSR jako v roce 1968 ? Já jsem pro Amíky !

0/0
4.8.2008 21:26

vovov

Re: Doleva či doprava ?

Ale vždyť takto hloupě otázka vůbec nestojí!  Američané přece zde nebudují radar kvůli tomu, že by zde měli být ruští vojáci. Takový důvod se vylíhl jen v hlavách některých českých (promiňte) hlupáčků. Američané zde budují radar pro své americké zájmy!

0/0
4.8.2008 21:44

ceItic

Re: Re: Doleva či doprava ?

Máš zcela pravdu, soudruhu. Armády VS v roce 1968 sem dorazily jen díky nějakému dopisu českých hlupáčků (promiňte) z ČKD...

0/0
4.8.2008 22:07

vovov

Re: Re: Re: Doleva či doprava ?

Tuto diskusi nejlépe vystihuje přísloví: "Jeden o koze, druhý o voze"

0/0
4.8.2008 23:15

vojcek_p

Re: Re: Doleva či doprava ?

A co kdybys nám ty zájmy sdělil, když do toho máš takový vhled?

0/0
5.8.2008 18:06

lukepospisil

Re: Re: Doleva či doprava ?

Ano, oni vskutku sledují své zájmy. Ale diví se tomu někdo? Myslíte, že zde radar staví, aby nás a jenom nás ochránili za cenu desítek a desítek miliard USD? Promiňte, ale každý,kdo si to myslí, je politováníhodná naivka. Každý pozorný člověk si všiml, že svět dnes není jako za studené války. Spousta států ekonomicky síly, ruku v ruce jdou i politické ambice. Zase jednou přijde porcování medvědo. A kdo by nechtěl největší kus,že?? My jsme malí hráči. Když se dobrovolně nepřipojíme k USA, požere nás někdo jiný (což už se dříve několikrát stalo).

0/0
6.8.2008 16:53

sageorg

I proto je ........

 v zemi stav jaký je.Bezcharakterní nýmandi se dostávají k politickým korytům a mají vliv na každodenní život.Nic nedokázali,navíc nemají paměť.

0/0
4.8.2008 15:38

R66

Exibicionista !!!

Popsal jsi ho přesně, je to jen hloupý socialistický exibicionista .... To jsou TI, co se nazávají Inteligencí a elitou národa, ale nikdy nic, kromě kecání o absolutní svobodě a rovnosti neudělali ...  bohudík !!!

0/0
4.8.2008 14:17

vovov

Re: Exibicionista !!!

A teď máš na mysli konkrétně koho?

0/0
4.8.2008 23:16

unbelieving dog999

Stropnicky?? kdo to je??

To kazda nula a nymand co ma fotra, kterej hraval princatka v bolsevickejch pseudopohadkach musi byt hned politik?? Uz jeho fotr byl mizernej herec a jeho vykony k bliti, tak at ten jeho "synator" tahne odkud jeho fotr prisel..:-©:-©

0/0
4.8.2008 13:20

Fanda Šmanda

Re: Stropnicky?? kdo to je??

Co přesně nazýváš "bolševiskou pseudopohádkou" ?

0/0
4.8.2008 13:21

unbelieving dog999

Re: Re: Stropnicky?? kdo to je??

Upec treba chleba, postav treba zed..;-DRv

0/0
4.8.2008 13:24

Fanda Šmanda

Re: Re: Re: Stropnicky?? kdo to je??

A co je na té pohádce špatného ? :-)

0/0
4.8.2008 13:25

denny2006

Re: Re: Re: Re: Stropnicky?? kdo to je??

"...ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme m;-€c" a co je na tom špatnéh;-€?

0/0
4.8.2008 22:03

vovov

Re: Re: Re: Stropnicky?? kdo to je??

Méně sprostoty a hlouposti by vám neškodilo!

0/0
4.8.2008 21:45

minia

Re: Stropnicky?? kdo to je??

Nez jako princatka mam predlistopadove vykony pana Stropnickeho zarazeny spis jako "ferove esenbaky".

0/0
5.8.2008 7:26

_m-

Re: Re: Stropnicky?? kdo to je??

No vidíš, já si ho zase pamatuju z prvního dílu Cirkusu Humberto jako Malinu a potom jako Palackého z TV filmu Svědek času. Halt si každej pamatujeme něco jiného :-)

0/0
5.8.2008 9:32

minia

Re: Re: Re: Stropnicky?? kdo to je??

To bude asi tím, že ti féroví esenbáci pomáhající pionýrům byly hříchy

mládí z přelomu 70. a 80. let. Pak už jsem na tv moc nehleděl... ;-)

0/0
5.8.2008 13:04

Fanda Šmanda

100% pravdivý článek !

MF Dnes 4.8.2008, sekce Plzeňský kraj

Účastníci technoparty a obdobných akcí si protiřečí.

Volají po svobodě a odmítají jakékoliv omezení. Hlukem, které vydávají jejich hudební aparatury, ale omezují „netechnaře“ ve spaní. A ti se ani nemohou svobodně rozhodnout, jestli technoparty za humny chtějí nebo nechtějí. Včera navečer jsem volala pořadatele víkendové technoparty u Příchovic, aby mi řekl svůj názor. Možná neslyšel a ještě vibroval do rytmu, nebo už vůbec neslyšel. Případně se svobodně rozhodl neomezeně nezvedat mobil.

O autorovi| Jaroslava Šašková, redaktorka MF DNES

?Cenzore, co je na tomto článku sprostého nebo rasistického žes ho vymazal ?

0/0
4.8.2008 13:17

kocourek96

Re: 100% pravdivý článek !

Nezná význam slovního spojení za humny ( a může to evokovat sprosté slovo), tak to raději vymazal:-)

0/0
4.8.2008 13:26

Fanda Šmanda

Re: Re: 100% pravdivý článek !

;-DR^ To bude ono. Cenzor je šibal.

0/0
4.8.2008 13:30

lukepospisil

Re: 100% pravdivý článek !

Problém je  v tom, že jakmile se začnou pitvat práva a svobody jedince vůči ostatním, vznikají všemožné kuriózní situace.

0/0
6.8.2008 16:57

Fanda Šmanda

A ještě něco:

nadávejte si na Paroubka (nectností má spoustu), ale nebýt zásahu na CzechTeku 2005, tak by si stále technaři dělali z naší země eldorádo, dělali by masové Czechteky bez jakéhokoli ohlášení, a měli by pocit že na ně nikdo nemůže. Po zásahu v roce 2005 se konal CzechTek rok poté legálně, pak už se nekonal. Loni a letos se konalo pár technoparty, které byly legální a ze strany organzátorů je víceméně snaha co nejmíň škodit okolí (např. poslední akce na Andělce). Proto je namístě paradoxně poděkovat Paroubkovi a jeho ekipě, že zbavil Českou republiku nálepky "mekka technosmažek".

0/0
4.8.2008 13:10

padik

Re: A ještě něco:

....s tím se tedy 100% ztotožnuji R^ [>-]

0/0
7.8.2008 10:27

kremsa

Ten článek je dost hloupý a ubohý

Jaký má smysl vracet se ke tři roky starým událostem a hodnotit podle nich pana Stropnického nebo pana Paroubka, jenž zásah policie nenařídil, jen jej dodatečně schválil? Mně se pan Paroubek příčí z daleko závažnějších - ekonomických - důvodů a proto se mi příčí i pan Stropnický a paní Kuchtová, že se s ním chtějí paktovat. Oni samozřejmě mají plné právo mít názor jiný než já. Podstatné tady ale je, zda Stranu zelených udrží ve Sněmovně spíše vítězství pana Bursíka a spolupráce s ODS a KDU-ČSL, anebo vítězství paní Kuchtové a pana Stropnického a spolupráce s ČSSD a KSČM. Tady se domnívám, že příklon k ČSSD a KSČM by od SZ odradil ty středové voliče (hlavně z tábora "pravdy a lásky"), kteří sice nemají rádi ODS a pana Klause, ale uznávají potřebu reforem a příčí se jim zadlužování a "projídání" země na úkor budoucích generací, což je zřejmě jediný "program" ČSSD. Navíc je dost možné, že po volbách nebude pan Paroubek SZ vůbec potřebovat, bude mu k vládnutí stačit KSČM, takže SZ odkopne.

0/0
4.8.2008 12:31

_m-

Re: Ten článek je dost hloupý a ubohý

Otázkou ovšem je jaký je poměr pravicových levicových a středových voličů SZ - jestli jim tedy víc uškodí příklon k Paroubkovi nebo Topolánkovi. Já myslím že k Topolánkovi - ne pro jeho poitiku, ale proto, že teď vládne a prostě je vidět co všechno se prosadilo proti původnímu volebnímu programu Zelených. Na tom staví křídlo Kuchtové a Stropnického. Navíc Paroubek si nebude moci dovolit vzít komunisty do vlády a tzv tichá podpora bývá vykoupena hlasitým vydíráním - takže se me eventuelně budou Zelení hodit - zvláště, bude-li se chtít zbavit zátěže KDU. Ale nechám se překvapit.

0/0
4.8.2008 13:00

unbelieving dog999

Re: Ten článek je dost hloupý a ubohý

Ty mas v mozku stejne lejno, jako ten, o kterem je clanek. Roko osobne naridil Bublanovi CZT2005 ukoncit a to klidne i silou, coz se stalo a sam to oznamil v TV!!!! Ze si nymandi nepamatuji co jejich sef kdy rekl je uz vec druha..:-©

0/0
4.8.2008 13:23

Fanda Šmanda

Re: Re: Ten článek je dost hloupý a ubohý

NO a i kdyby, tak co ? Na smažky nic jiného než klacek neplatí. :-)

0/0
4.8.2008 13:34

vovov

Re: Re: Ten článek je dost hloupý a ubohý

Co kdo řekl či neřekl před 3 roky - je to podstatné? Pravdou taky je, že ti technaři ničili cizí majetek (louku), že se zde válely injekční stříkačky, že zde bylo mnoho rozbitých lahví, žádná hygiena atd. - takže zásah byl oprávněný, bránil ničení majetku! A kdyby policie nedělala nic, stejně by to "objektivní" novináři dávali za vinu vládě. Možná, že zásah mohl být mírnější, ale policisté byli mnohdy technaři provokováni.

0/0
4.8.2008 23:07

Kocourek69

Autor článku se

hluboce mýlí když si myslí že když se domluví s majitelem pozemku tak že si tam může dělat co chce. Zákony této země totiž platí i na soukromých pozemcích. A pokud se zákony porušují tak má policie povinnost zasáhnout i když se jedná o soukromý pozemek.

0/0
4.8.2008 12:30

František Koudelka 4.Kyju

Re: Autor článku se

A mohl bych vědět čím byl porušen zákon a jaký?

0/0
4.8.2008 12:45

hadesxx

Žeby

pan Kocáb už začal režírovat? Čichám čichám čertovinu..

0/0
4.8.2008 11:54

vver440 re-powering

MUDr. Pavel Kubů, člen Strany zelených od 8. 7. 2008

hm, tak přesně takovýhle politiky potřebujem. Ve straně je to už 3 tejdny a už rozjíždí podpásovky kolegům. Tím, že sem ve straně zelených bych se vůbec nechlubil, nehledě na to, že po volbách už žádný zelený ve vládě nebudou. Vás vystřídá naše NS:-)

0/0
4.8.2008 11:52

Najdete na iDNES.cz