Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Matka psala Barboře Škrlové: Řeknu, že žijeme na Marsu, když ti to pomůže

Vězeňská služba zadržela dopis Renaty Škrlové dceři Barboře. Soudce Pavel Göth list psaný letos v červenci přečetl mezi listinnými důkazy. Matka Barbory Škrlové se v něm ptá dcery, jak má vypovídat. Obsah zaskočil i jejího obhájce Richarda Nováka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lilith+

Kam zmizely příspěvky???

Ach jo ;-(, kam zmizelo asi 20 příspěvků, vč.mých - nijak neporušujících "kodex diskutéra" ...:-) ?

Zbyňku,

za to můžeš určitě ty, že jsi psal o Z J E V E N Í  ;-D;-D;-D !

0/0
30.7.2008 21:50

zbynek._s

Re: Kam zmizely příspěvky???

Zjevení mohou být nebezpečná, protože jde o symboly a tak ..."nikdy nevíme předem, co znamenají (Arnošt Denis, Čechy po Bílé hoře).

Taky jsem mluvil v Benešově  s člověkem, který jen opsal zjevení, jež měla  nějaká žena v Podkrkoší a výsledek se dostavil: Dostal za to skoro osm roků!

0/0
31.7.2008 15:13

Lilith+

Re: Re: Kam zmizely příspěvky???

Opět musím nesouhlasit...:-).

Symboly se dají "vykládat" a zvláště zajímavé jsou výklady "snových symbolů"...

Ještě k těm "brutálně smazaným příspěvkům": psal jsi, že "být feministkou je lepší než být satanistkou"?

I drobný pokrok je třeba ocenit, Zbyňku...R^:-).

P.S. No a o zjevení už raději nepiš...

0/0
31.7.2008 16:07

Lombardo666

Ubít je málo!

Škoda každé rány, která padla vedle Barborko. Já bych tě ubil!

0/0
30.7.2008 8:27

Huffnaggelův duch

Barborko, Barborko, otevři okno

0/0
30.7.2008 8:14

wrangler

A co ostatní zůčastnění?

Proč nevezme policie do presu herce Skálu, zeleného Patočku a ochránkyni lidských práv Šabatovou?

0/0
30.7.2008 0:11

crazy_Yvan

Re: A co ostatní zůčastnění?

asi proto, ze i oni byli obetmi scenare techhle psychopatu.

0/0
30.7.2008 9:06

rohatey

Ještě mě tak po 3 pivu napadly další

důležité myšlenky k níže uvedenému. Když lupiči vyloupí byt tak policie potřebuje k zajištění stop ten byt tak jak zůstal po to tom vyloupení. Pokud aktivní hospodyňka rychle vygruntuje a potom teprve zavolá ty kriminalisty tak to už je řekl bych na prd tam už se žádné důkazy zajistit nedají.

Stejné to je u svědků, nejlepší je svědek čerstvý a nepoškozený  tedy  tedy nevymytý právnikem, vyhrožováním , uplácením atd., výpověď takovéhohle nepoškozeného svědka by se měla pečlivě zaznamenat na záznamové zařízení, nejlépe i zaznamenat tělesné funkce,  tiky v obličeji atd., nechápu k čemu se k soudu po válce předvolávají svědci zcela znehodnocení, to je činnost stejně absurdní jako kdyby soudce po půl roce přišel do vyloupeného bytu a začal zajišťovat stopy.  :-)

 

0/0
29.7.2008 19:20

Lilith+

Re: Ještě mě tak po 3 pivu napadly další

Tvoje přiznání ("...po 3.pivu...") je polehčující okolnost...;-D;-D;-D.

V TÉTO kauze byla všem (vyjma Kl.M.) poskytnuta možnost "úklidu...atd."....

Těším se, jak to uvidíš "po 4. ...." ;-D

0/0
29.7.2008 19:29

rohatey

Kdyby se do téhle právní pavědy

zavedlo trochu moderní vědy tak bych řekl že půlka soudců a právníků by si mohla hledat jiný způsob obživy, právo by bylo průhledné a spravedlivé s minimálním množství justičních omylů (rozuměj justiční omyl není jenom uvěznění nevinného ale také osvobození vinného)

Třeba bych si představoval: policie vyšetřuje svědka nebo podezřelého, zapne kameru s dobrou rozlišovací schopností, nahrávací zařízení nasadí elektrody pro monitorování potřebných tělesných funkcí a pochodů, žádný  právní našeptávače nepřichází v úvahu.

Tohle potom dostane soud a začne se soudit, tedy vyhodnocovat, co kdo řekl, jaké kdo měl při tom pocity atd., tady už by nebyla možná ta dnešní soudní klasika, kdy svědek nebo obžalovaný začne vykládat že policie ho zastrašovalo atd. a že je všechno naopak, rovněž by nebylo potřeba předvolávat znova ta kvanta tentokrát už ovlivněných, zastrašených, podplacených svědků, všecko už by bylo zaznamenané a zmapované.

0/0
29.7.2008 17:56

rohatey

Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

Stejně tak soudní znalci, povinnost nahrávat a monitorovat funkce, potom by hezky znalec byl povinen doložit z čeho odvodil to či ono žádné falšováni znaleckých posudků by nepřipadalo v úvahu. Pokud by bylo potřeba někoho předvolat tak zase to nahrávaní a elektrody aby soudci měli přehled co se v tom člověku při výpovědi děje a jestli nenarazili na nějakou tu slabinu. Řekl bych že nějací chytří technici a psychologové  by tohle dovedli k dokonalosti tak, že by neunikl právu prakticky žádný zločinec.

0/0
29.7.2008 17:58

rohatey

Re: Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

Zajímavé je jedno u sexuologického vyšetření je obdoba "detektoru lži" metoda kterou soud jako důkaz bere, tam se nasadí chlápkovi čidlo na tu prostřední "nohu" které monitoruje i ty nejmenší změny a potom se chlápkovi pouštějí všelijaké záběry a zaznamenává se co se mu v té "noze" děje. Rozhodně spolehlivější metoda než nějaký pohovor s psychologem a potom věštění z křišťalové koule. :-) 

0/0
29.7.2008 18:14

j@ck

Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

A co bys jako z toho monitorovani funkci chtel vyvozovat? Policajti by jako nekoho vyslychali a ty bys mu nameril zrychleny tep, zvysenou potivost a erekci. A co z toho? Ma to byt nejaky dukaz neceho? Ceho?

0/0
29.7.2008 18:02

rohatey

Re: Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

viz ten příspěvek nad tebou, z tohohle se dá dost spolehlivě odvodit ledasco.

0/0
29.7.2008 18:16

rohatey

Re: Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

Podívej se třeba na seriál majora Zemana tam už tohle v takovém primitivním stavu používali tedy náhrali si výslech zločince a potom si to pouštěli dokola a mudrovali,  a takhle to dělali policajti z nějakých těch mordkomand všude.

0/0
29.7.2008 18:31

zbynek._s

Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

Máme 3 x víc soudců na 100 tis. obyv. , než v jiných státech EU. Proč? Protože nám soudci parazitujhí v rodinách! Ministr Pospíšil chce snížit stav soudců o 200, což je směšné.A´T pěkně provedou reformu rodinné legislativy a nadbytečné parazitry mohu propustit. Samozřejmě, že soudní znalci jsou také zbyteční. Ať se nestarají o to, kdo má koho jak rád, ale kdo ke komu skutečně poatří.Pak ubydou jejich platy, a také státu - zejména poplatníkům se uleví.

0/0
29.7.2008 18:24

Velho

Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

paroháči, vinnej je od vína?

0/0
30.7.2008 8:10

zbynek._s

Re: Re: Kdyby se do téhle právní pavědy

Chdáčku zamindríkovaný...Když ty  za vším vidíš paroháče, jak jsi na tom s potencí, nemáš problémy? Jestli ano, tak navštiv soudce Jirsu, třeba ti poradí jak si pomoct k cizímu dítěti.

0/0
30.7.2008 14:56

tenisovejloket

bezva

tak to je druhý vítěz bude nominovat do vlády;-D

0/0
29.7.2008 17:20

rohatey

Zajímavé

takže matka vlastně píše že pan obhájce sehnal nějaké psychologické "vědce" kteří zfalšovali znalecký posudek až do úplného extrému. Je vidět že ty slavné posudky "znalců" nemusí mít cenu ani toho popsaného papíru, nechápu že tohle krajně nespolehlivé můžou u soudu považovat za důkaz a na druhé straně takový detektor lži který pracuje s naměřenými daty a je vcelku spolehlivým technickým prostředkem kde ta data se nedají vyložit jednou tak a jednou naopak tak tohle snad je z nějakého náboženského důvodu zcela zakázané u soudu používat.

Nebude to náhodou tím že právní hadači a vykladači z karet tíhnou k psychologickým a psyachiatrickým hadačům a  vykladačům z karet a mají panický strach z toho že by jim do toho jejich šamanského neprůhledného bordelu přišla věda a vědecké důkazy ??? 

0/0
29.7.2008 16:23

Jania

Re: Zajímavé

Eee, tohle byl tzv. znalec obhajoby. Jaky jiny posudek jsi od něj čekal?

0/0
29.7.2008 16:27

rohatey

Re: Re: Zajímavé

No já jsem myslel jako právní nevzdělanec že pokud se posudky těchle "znalců" berou jako důkaz u soudu tak by rozhodně neměli být závislé na tom jestli si je nechala vypracovat obžaloba nebo obhajoba, ty posudky by měli hodnotit fakta a fakta by se nemělo jednou výkladat tak a jednou zase naopak. Pokud se to takhle praktikuje tak tyhle posudky nemůžou být žádným důkazem.

0/0
29.7.2008 16:51

zbynek._s

Re: Re: Re: Zajímavé

Taky jo, onÿ totiž mají nulovou hodnotu, protože často věští do budouna. Ale jsou bezvbadným kšeftem, takže znalci znalcují v ..."nejlepším zájmu dítěte"  a pak  exetuři otci na zaplacení svých nesmyslů seberou dům, který právě chtěl odkázat děm dětem. (viz třeba u  pana ing. J. Fialy na www.K213.cz)

Teď jsem zvědav, jak se jim bude chtít barák  za svoje systémové zločiny ana rodině vracet. Komunardní režim se vším všudy...

Vzbuď se Pospíšile!

0/0
31.7.2008 15:19

j@ck

Re: Re: Zajímavé

presne jak pise rohatey nade mnou. myslim ze posudek si nenechava vypracovavat obhajoba, ale soud, v takto zavaznych pripadech od vice znalcu

0/0
29.7.2008 17:04

Jania

Re: Re: Re: Zajímavé

Cituji:

Obhájce Barbory Škrlové nesouhlasí se závěry znalecký posudků zveřejněných včera u soudu v kauze Kuřim a nechal si vypracovat vlastní. Podle nich je Škrlová pouze obětí, je duševně nemocná a znalci navrhují její ústavní léčbu. Případný trest by podle nich její nemoc zhoršil.

Ten posudek udělal I. W., který je po Brně známý tím, že za patřičný peníz zařídí invalidní důchod komukoliv :-©

0/0
29.7.2008 17:12

j@ck

Re: Re: Re: Re: Zajímavé

ale jo, posudek si muze nechat udelat, aby vytvarel psychologicky tlak, ale soud na jeho soukromy posudek nemusi brat vubec zadny ohled.

0/0
29.7.2008 17:19

Jania

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé

No, to ja taky doufám, že na to nebude brát ohled.

0/0
29.7.2008 17:23

kozak52

Zprávy - odborníci pro výzkum Marsu vydali prohlášení

 našli na Marsu život v podobě nějakých mravenců8-o

0/0
29.7.2008 16:15

Sunny29

Re: Zprávy - odborníci pro výzkum Marsu vydali prohlášení

Tak to jsme v pr...:-/ ;-D

0/0
29.7.2008 16:17

dwart

Ach jo

Tak u nás je možné všechno, když Čunka vytáhl z bryndy kriminálník jak řemen Vaškůj....proč by to nešlo zde?

0/0
29.7.2008 16:11

b.a.j.l.a.

Re: Ach jo

no, Vaškůj Čuňkovi zrovna moc nepomohl ;-D

0/0
29.7.2008 16:13

Jania

Re: Re: Ach jo

Ale snažil se ;-)

0/0
29.7.2008 16:17

svazak1

Re: Re: Re: Ach jo

otazka je jestli to nebyla vlastni iniciativa Vaskuje jak si zavazat Cunislava... (aniz bych se tedy zastaval kohokoliv z nich)....

0/0
29.7.2008 16:41

b.a.j.l.a.

tak ten emerický obyvatel měsíce měl přeci jen pravdu

8-o8-o

0/0
29.7.2008 16:10

Sunny29

Re: tak ten emerický obyvatel měsíce měl přeci jen pravdu

No dyk to píšu. ;-D;-D Ale už jich tady je víc.

;-)V

0/0
29.7.2008 16:13

b.a.j.l.a.

Re: Re: tak ten emerický obyvatel měsíce měl přeci jen pravdu

;-)V 

0/0
29.7.2008 16:15

zbynek._s

Upřímně řečeno

Upřímně řečeno, my na tom Marsu žijem.Musíme tu žít. Nic jiného nám nezbývá. Někteří - třeba soudci a soudní znalci - si tu žijí docela dobře!

0/0
29.7.2008 16:10

Sunny29

Re: Upřímně řečeno

Vynech mne, jsem pohý pozemšťan. R^ [>-]

0/0
29.7.2008 16:14

kozak52

ta matka je hustá ,,,když se o ní museli starat spolužáci

0/0
29.7.2008 16:08

Sunny29

Re: ta matka je hustá ,,,když se o ní museli starat spolužá

No je z Marsu, tak se nediv.

0/0
29.7.2008 16:10

Sunny29

Bacha, lidi, mimozemšťani nás začínají okupovat !!!

;-(

0/0
29.7.2008 16:07

nici33

matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

ja bych branila take svoje dite a rekla bych to same. VJe to zamotana kauza, ale jak to vypada, tak za vse muze Katerina. :-©  Ta by mela jit sedet na ostro. Klara by i s Barborou mela jit do psychiatricke lecebny.

0/0
29.7.2008 16:03

kozak52

Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

ty se v tom eště vyznáš ?;-)

0/0
29.7.2008 16:05

traktorista operator

Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

myslis,ze je taky nejaka moznost sedet v kalhotkach?;-D

0/0
29.7.2008 16:06

Sunny29

Re: Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

Ústavní prádlo. To je otázka, je součástí také spodní prádlo? ;-D

0/0
29.7.2008 16:08

traktorista operator

Re: Re: Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

jestli dostane jenom dziny,tak to bude mit fakt naostro;-D

0/0
29.7.2008 16:09

Sunny29

Re: Re: Re: Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopite

A je teda panna, nebo co ten Bohuš? To jako že je neschopnej, nějak to přestávám chápat. Když údajně říkal, jak byla krásná. ;-D

0/0
29.7.2008 16:12

Sunny29

Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

Těprsk, ty máš taky dost. ;-D Žiješ taky na Marsu?

0/0
29.7.2008 16:06

not suitable for food

Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

nene, sedet by mely vsechny na dozivoti, snad ta Klara by mohla mit mensi trest, jinak je to ultradrsna pakaz a takovou je treba hubit!

0/0
29.7.2008 16:06

Jania

Re: matka brani dceru, co je na tom nepochopitelneho???

Nic, když pomineme, že nepochopitelná je celá kauza. V mezích zákona může chránit své dítě pouze tím, že odmítne vypovídat. Křivé svědectví nebo kupování si falešných posudků je už protizákonné. Tomu se říká opičí láska.

0/0
29.7.2008 16:08

Najdete na iDNES.cz