Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudci podpálili auto, podezřelý je odsouzený muž

Předsedovi trestního senátu Městského soudu v Praze někdo zapálil před bydlištěm auto. Kriminalisté potvrdili, že podpálení bylo úmyslné. Také mají tip na pachatele - muž odsouzený na pět let, kterému soudce Luboš Vrba odmítá obnovit řízení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kleki Petra

Kteří soudci podpápili auto?

0/0
22.7.2008 9:25

oId fashioned Vince III..

Vrba se dá proti okusu ochránit

i drátěným pletivem...

0/0
21.7.2008 18:07

kája1970

tak to fakt nechápu

když teda ti soudci podpálili nějaký auto, proč to chtěj na někoho hodit.......;-D

0/0
21.7.2008 16:53

ChorcheCh

Re: tak to fakt nechápu

Normální soudcovská mafie :-©

0/0
21.7.2008 21:29

babacek

Soudci podpálili auto.

Nechci spekulovat o vině či nevině odsouzeného, ale takové zoufalé činy jsou čím dál častější a většinou jsou jedinou možností jak upoutat média a veřejnost a zkusit se dobrat práva.:-/

0/0
21.7.2008 14:53

CortaCircuito

Re: Soudci podpálili auto.

Mno řekl bych že to 0,000nic% ve kterých právní systém selže je malou daní za vůbec nějak fungující systém trestů. Většina lidí co se pohybuje "v branži", že tihle "bojovníci" a "ukřivdění" mají svou vlastní představu práva a morálních hodnot - zcela odlišnou od reality.

Navíc pokud systém skutečně selže - tak se poškození chovají "trošku" jinak než že zapálí auto představiteli systému. A když už útočí tak na symbol systému jako takový (budova, atd.) - nikoliv na jeho vykonavatele.

Bych řekl, že pláčete na nesprávném hrobě a orodujete za někoho kdo si to nezaslouží.

0/0
21.7.2008 15:01

babacek

Re: Re: Soudci podpálili auto.

No zase to tak neidealizuj, znám dost kauz kde obžalovaný mohl jednoznačně dokázat opak než tvrdila obžaloba a soudce jí nepřipustil včetně svědků.

Pak Ing. J. Fiala je též v právu, ale soudce jedná nějak podivně, rozhodně ne v souladu ze zákonem.( možná kauzu znáš ) 

Pak se divíme když někdo dostane za jasný trestný čin podmínku namísto dlouholetého trestu a naopak. A jinak úvaha není orodovaní a píši to všeobecně.:-)

0/0
21.7.2008 15:28

CortaCircuito

Re: Re: Re: Soudci podpálili auto.

1) Pokud jde o Ing. Fialu (§213 ?) rodinné právo má s právem dost málo společného (bohužel) a v této oblasti se s právem moc nepochodí (osř a jednací řád často dostanou pěkných pár facek přes vazbu) - je to spíše kšeft/fraška/divadlo/citové vydírání. Ale i p.Fiala si nějaký trestní lepanec zaslouží (opravdu blokády atd. nejsou způsobem domáhání se práva - nehledě na některé výstupy atd.)

2) V oblasti trestu bych řekl, se na právo hraje drobínek více - je dost možností domáhat se spravedlnosti "normální cestou" a jeden ani něco málo "dohodnutých" institucí "věc nezabije". Navíc o obnovu se většina pokouší zcela bezdůvodně - kouknul bych někam na statistiky mohlo by to být dost zajímavé.

3) To, že někdo dostane podmínku za jasný trestný čin (myslíš Bambini?) tam skutečně je rozhodnutí lehce divné - nechci to hodnotit (vinen nevinen), ale musím souhlasit s p. Rychetským: buď neměl dost důkazů a měl ho pustit nebo měl dost důkazů pro vinu a pak měl trest vypadat jinak...

0/0
21.7.2008 16:10

svazak1

Re: Re: Re: Re: Soudci podpálili auto.

R^R^... ale co bys jinak čekal... dneska je v módě vykřikovat "komunistická justice" "dyť to byla jasna vrazda a dostal jen 3 roky" apod. ... na druhou stranu pak někdo u videa s tim ubodanym  klukem skinem napise ze kdyz na neho vystartoval pesti ze si ty probodnuty ledviny sam rikal a ze je to vlastne ok a zadna vrazda....:-/ proste diletanti tzv. vox populi

0/0
21.7.2008 17:15

ChorcheCh

Re: Re: Re: Re: Re: Soudci podpálili auto.

U nás vládne komunistická mafie.

0/0
21.7.2008 21:31

babacek

Re: Re: Re: Re: Soudci podpálili auto.

To je přece irelevantní říkat, že rodinné právo nesouvisí …:-)

Blokády jsou nutné aby se o to začal někdo zajímat a soudce si nemyslel, že o je Bohem. Jak jinak se bránit proti něčí zlovůli?

A pak exekuce konaná v důsledku mne připadala jako prohlídka StB i následný odvoz věcí a to i věcí jako jsou učebnice a školní pomůcky neletilých dětí. Když k tomu nečinně přihlíží justice musí člověk nějak reagovat a to mnohdy jinak jak neobvykle nelze. Já se vůbec nedivím, že dnes policie jedná laxně nebo korupčně. Vždyť to by znechutilo každého když na případu stráví bezpočet hodin a když pachatele konečně dopadnou tak ho zase nějaký soudce pustí na čestné slovo. :-©

0/0
22.7.2008 6:08

CortaCircuito

Re: Re: Re: Re: Re: Soudci podpálili auto.

Rodinné právo je skutečně velmi specifická oblast práva. Ale každopádně - nikdy a nikde nerozhoduje jeden orgán - vždy jich je několik - 2 soudy obecné, dovolací soud, v krizi ústavní soud, v nouzi je tu i Štrasburk ... exekuce se taky neudělá sama - taky o ní rozhodují 2 soudy, napadat se dá prakticky každé rozhodnutí exekutora, pokud máte pocit, že něco nemá být postiženo dá se to vyloučit z exekuce (ale představy povinných o tom co patří a nepatří do exekuce jsou dost mimo - a nehrajte na city dětičkama) atd... to, že nevíte jak se bránit v rámci systému vám nedává povolení k tomu bránit se nesystémově - více méně terroristicky. Ad ta policie - máte dost zkreslené představy o tom jak to v praxi funguje 1) policie v tom není sama - má tam státního zástupce, který má svoje prostředky a vpodstatě ji zastupuje u soudu se všemi důsledky a 2) není jen o tom člověka chytit, ale i dodat dost důkazů, že to udělal on - nelze zavírat lidi jen tak proto, že "všichni vědí"...

0/0
22.7.2008 8:36

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Soudci podpálili auto.

No občanskou neposlušnost označit za terorizmus je opravdu silné slovo.

Co by potom musel být samotný akt exekuce z jejího výkonu ti klidně mohu zaslat fotografie. To byl terorizmus jen chybělo kuchání pro slávu Mohameda.

0/0
22.7.2008 13:41





Najdete na iDNES.cz