Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Konec obohacování uranu nepřipadá v úvahu, řekl Írán po jednání s USA

Spojené státy a zástupci dalších pěti zemí v Ženevě jednali s Íránem o jeho kontroverzním jaderném programu. Šlo o první společné přímé rozhovory USA a Íránu od roku 1979, kdy proběhla íránská islámská revoluce. Schůzka však pokrok nepřinesla, Teherán odmítl svůj program jakkoliv pozastavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ruger

Slovníček

věcné a konstruktivní jednání = NA NIČEM SE NEDOHODLI   , Šestice zemí nabídla Teheránu balíček pobídek = BUDEME PLATIT VÝPALNÉ, Zatím jsme nedostali žádnou jasnou odpověď = KAŠLOU NA NÁS, Někteří doufají, že USA změní postoj a budou víc realistické = DOUFÁME, ŽE ZE SEBE UDĚLAJÍ ÚPLNÉ PITOMCE

0/0
21.7.2008 10:34

rohatey

No tady je zase nazvraceno

Hoši pode mnou ta vaše nenávist k vlastní euroatlantské civilizaci pokud už dosahuje takovýchto sebezáhubných rozměrů tak s tímhle je nutno už zaběhnout o radu na psychiatrii. Jedině snad že byste tyhle zvratky psaly s ručníkem na hlavě z nějaké mešity.

Hlavně že potom k těmhle zvratkům chodíte ještě pod rudými prapory vyřvávat že žádný radar a protiraketovou obranu nepotřebujeme, zřejmě je to velmi důležité pro tu Vaši správnou jadernou rovnováhu. :-©

0/0
21.7.2008 7:35

Ptolemaios

Čína kdysi prohlásila že atomová bomba je

papírový drak. Kromě těch případů v Japonsku , kdy se ukázalo co všechno "papírový drak " dokáže, měla vlastně pravdu. Dnes je doba, kdy vlastnit atomové zbraně je móda. Použit je ale nikdo nemůže,protože se vystavuje odplatě.Takže to ,ať již Izrael, nebo Indie

mají jen na odstrašení. Lze se divit Iránu.? Kdo má rozum ,tak to pochopí,- v historii lze např. vyvodit, že kdyby Česko mělo A bombu,tak by se Rusové asi zdráhali přijít na pomoc. tahle doktrina platí všeobecně - bohužel

0/0
20.7.2008 23:04

Azarael

ikdyby

i kdyby irán chtěl tento provoz použít na výrobu atomovky, tak co? Izrael jich má tolik že se mu skoro nevejdou do skladů a to je v pořádku, nevidím jediný důvod proč by ji mít nemohl, myslím že je to dokonce dobře protože s pak izrael nebude tak dovolovat;-)R^

0/0
20.7.2008 21:41

Ahaman

Re: ikdyby

R^

0/0
20.7.2008 21:47

Pilát

vy v Cesku

uvedomujete si, ze pokud by Iran ziskal atomovou zbran, zacaly by na Blizkem vychode jaderne zavody ve zbrojeni ?  ;-)

0/0
20.7.2008 20:18

Ahaman

Re: vy v Cesku

R^To by bylo docela přijatelné řešení. Jaderná rovnováha vedla i k usmíření Indie a Pákistánu.

0/0
20.7.2008 20:22

Pilát

Re: Re: vy v Cesku

o jakem usmireni to tady kecas ?  ;-D;-D;-D

0/0
20.7.2008 20:26

Ahaman

Re: Re: Re: vy v Cesku

Já nekecám, ty náno.;-D. Strach z jadrných zbraní udržel mezi nimi mír, tak si vo tom něco přečti, jestli máš ve Vancouver možnost.

0/0
20.7.2008 20:43

rohatey

Re: Re: vy v Cesku

Soudruzi akorát byste měli držet nějakou kontinuitu, nelze na diskuzi o radaru tvrdit že nám odtamtud nic nehrozí protože nic takového nevyvíjejí a na jiné diskuzi zase tvrdit jak by jaderná výzbroj těchle režimů byla "přijatelné řešení" pro nějakou rovnováhu. Ono jaderná výzbroj těchle lidí se dá využít dobře i pro vydírání až třeba nebudeme chtít právo šária implantovat do našich ústav, řekl bych.:-/

0/0
20.7.2008 20:51

Ahaman

Re: Re: Re: vy v Cesku

A vždyť tím vydíráním jen strašíte....:-)Pákistánu vládnou muslimové a nikoho nevydírají, stejné je to s Íránem. Kromě toho Nežád mnohokrát řekl, že Evropa nikdy nebude jejich cílem.

0/0
20.7.2008 20:57

rohatey

Re: Re: Re: Re: vy v Cesku

Opravdu jen idiot může dát na nějaké sliby mohamedána kterému doporučuje jeho náboženství že když je to potřeba, tak přetvářka je naprosto korektní.

Je opravdu úsměvné když nějaký český idiot z Internetu má dojem že je chytřejší ve vyhodnocování hrozeb než celé štáby v Pentagonu. Řekl bych že proti takovémuto idiotovi jsou ti podivní lidé co chodí v napoleonském klobouku s rukou zastrčenou na prsou opravdu zcela zdraví a neškodní lidé. :-)

0/0
20.7.2008 21:07

Ahaman

Re: Re: Re: Re: Re: vy v Cesku

Tak to budou mít v Pentagonu štáby plné idiotů, kteří věří zlým pákistánským mohamedánům..........:-)

0/0
20.7.2008 21:40

Azarael

vy v Americe

uvědomujete si že právě to že irán chce atomovou zpran je důsledkem závodů ve zbrojení které již na blízkém východě dávno běží?;-)

0/0
20.7.2008 21:38

Azarael

samozřejmě

proč by měli ukončovat svůj program, který je učiní energeticky nezáviské? to je vměšování do vnitřních záležitostí, navíc se tím omezuje autonomie státu, bude někdo z venčí diktovat co kdo může mít a nemít? takhle se mohla chovat anglie ke svým koloniím a ne jedna země ke druhé. to je stejné jako by nám američani řekli at zavřeme českou zbrojovku, protože umíme vyrobit radar, který odhalí jejich neviditelná letadla a proto jsme pro ostatní nebezpeční. Navíc přijít jen s tím, že nesmíte vyrábět vlastní palivo do reaktorů, bez toho aby jim nabídli nějakou výhodnější alternativu zabezpečení energie, je spíš výsměch, je to despotický akcent místo dialogu:-© Iránci by byli za blbce kdyby na to kývli.

0/0
20.7.2008 14:24

iPilat

Re: samozřejmě

:-)R^

0/0
20.7.2008 15:00

rohatey

Re: samozřejmě

Prosímtě za blbce jseš tady akorát sám.

Tohle to je jako tvrdit po nástupu nacismu k moci že nikdo nemá právo omezovat nacisty ohledně zbrojení. Bohužel tenkrát idioti tvého typu tyhle zvrácené sebezáhubné názory i prosadili, doufám že se Vám to podaří i tentokrát a že až zase dojde ke katastrofě tak že už Vás budeme potom konečně za tuhle kolaboraci ve prospěch nepřátelských mocností  věšet.  To by snad byla jediná vhodná satisfakce za tyhle orgie kolaborantské hlouposti.

0/0
20.7.2008 18:49

Azarael

Re: Re: samozřejmě

je rozdíl před omezováním zbrojení a omezováním průmyslu, nejdřív se podívej proti čemu v iránu amíci sou, kdyby irán měl speciální závod na výrobu paliva do bomb, tak je to jasný, ale kritizovat ho a napadat za to že má závod kterej má každá druhá země je prostě blbost, chtít aby Irán používal tepelné elektrárny jen proto že když bude mít atomové tak bude mít atomovku je absurdní, my je máme taky, potenciál na to atomovku vyrobit máme asi 10x větší než irán ale nikdo nás nenapadá. Iránské závody na výrobu paliva reaktorů není schopno vyrobyt dostatečné množství aby z toho byla bomba.

0/0
20.7.2008 20:09

rohatey

Re: Re: Re: samozřejmě

Když někdo potřebuje palivo pro svoji jednu nebo dvě elektrárny tak se mu určitě nevyplatí do něčeho takovéhohle cpát peníte, to palivo je nejlepší si potom normálně koupit jako to děláme i my.

Pokud někdo vyvíjí tyhle technologie a nemá k tomu 60 reaktorů jako třeba Francie tak to není průmyslová činnost ale činnost vojenská.

V Iránu by bylo spíš normální stavět průmysl na využití toho paliva co mají, pokud vím tak dovážejí i benzín a dovážet benzín a sedět na milionech tun ropy a místo o zpracování ropy se starat o zpracování uranu který tam žádný nemají to může jen idiot nebo nacistický štváč.

0/0
20.7.2008 20:16

Pilát

Re: Re: Re: Re: samozřejmě

pokud ziska siitsky Iran jadernou zbran, tak si ji poridi i sunnitska Saudska Arabie  ;-)

0/0
20.7.2008 20:20

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: Re: Re: samozřejmě

chudák izrael ... tak on přijde o oblastní monopol ? :-P

0/0
20.7.2008 20:37

Azarael

Re: Re: Re: Re: Re: Re: samozřejmě

;-D

0/0
20.7.2008 21:39

Ahaman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: samozřejmě

R^to bude hrozné neštěstí...........:-)

0/0
20.7.2008 21:46

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: samozřejmě

No což tak tam budou mít veselo a budou dělat politiku odstrašení kterou jsme tady praktikovali 40 let. Řekl bych ať se tam třeba podělají, je potřeba jim jenom jasně vzkázat že pokud by to použili na Izrael tak že to je jejich sebezáhuba.

My bychom se měli snažit nahradit tu ropu, tedy masivní stavba jaderných reaktorů a k tomu by se časem vymysleli technolie jak tu energii z těch elektráren nacpat do těch aut. Potom už by to náš problém nebyl a mohámedáni by zase skončili na velbloudech.

0/0
20.7.2008 20:38

Azarael

Re: Re: Re: Re: Re: Re: samozřejmě

to oni ví, ovšem pořízení techto zbraní jim zajistí to že izrael dostane stejnou zprávu, když bude útočit dál bude to jeho záhuba, to si myslím že je docela fér

0/0
20.7.2008 21:46

Azarael

Re: Re: Re: Re: samozřejmě

ano je výhodnější si to palivo koupit jako my ovšem ne v případě že ste na mušce půlky světa, irán to nedělá na truc ale kvůli tomu že chce být nezávislý na okolních zemích, je to způsob kterým se země může bránit sankcím, když nic nedovážíte tak vás nemůžou sankcionovat, no a pak také proto že Irán má sice jen jednu elektrárnu ale v plánu má minimálně další tři protože má velkou energetickou krizi (mimochodem Francie nemá 60 ale 10 reaktorů tedy spíše elektráren) nehledě na fakt, že pokud irán má doly na uran a bude mít provoz navýrobu paliva pak se na tom bude dát vydělávat stejně dobře jako na ropě, ropa doje, nebo se přestane používat ale uran se bude používat pěkně dlouho;-)

0/0
20.7.2008 21:36

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: samozřejmě

Hele k takovéhle demagogické hlouposti co tady pravidelně provozuješ ohledně svých osobních psychických problémů s Izraelem a USA ještě takto nestoudně lhát to je opravdu hrozná kombibace. Francie má celkem 21 jaderných elektráren a v těch je 59 reaktorů, ručníkáři z Iránu mají ve výstavbě 2 reaktory a tady budou někomu vykládat že k těm dvoum reaktorům potřebují drahé a nebezpečné technologie pro výrobu paliva. Bych řekl že v situaci toho Iránu by bylo daleko vhodnější zvládnout takové daleko jednodušší technologie jako je destilace ropy, protože jak je známo tak nejsou schopni dneska zpracovat ani tolik ropy aby měli benzín pro sebe.

0/0
21.7.2008 8:13

Ahaman

Re: samozřejmě

R^

0/0
20.7.2008 18:53

honzajaka

Hlavně

o dění v Íránu tyhle vůbec nerozhodují, o dění v Íránu rozhoduje Chameneí,

0/0
20.7.2008 11:06

LimonadovyJoe

Já jsem klidný,

Paroubek a Zaorálek tvrdí, že od Íránu nikomu žádné nebezpečí nehrozí, tak to bude asi pravda.

0/0
20.7.2008 11:06

Exulant

& zvireci instinkt

Jak s z toho ven- tot otazka. a jsem rad ze ji neris ty, nebo ja.

Doufam, ze mladi a inteligentni lide, s rozhledem vetsim nez, od

televize k lednicce( mesite), se dostanou k moci drive nez bude pozde.

Pro nas vsechny!

Nu coz! hlavne ze voda tece,ne?!:-©

0/0
20.7.2008 5:06

Exulant

nenavist

nepletes si irak Iran s s Irakem? Persani jsou o trochu dal nez sadsm a jeho parta.

asi jsi natolim za vodou, ze ji chces lit uz dotak vricihi oleje.

tady nejde o prizdisractsvi tady! tady jde o tebe dtejne tak jako zivot deti tveho souseda.

0/0
20.7.2008 5:04

oId fashioned Vince III..

nepřipadá v úvahu???

pak jedině H-bomb....i Japonci zkrotli po Hirošimě a Nagasaki jak beránciR^

0/0
20.7.2008 1:16

mh_ringo

To bude nakonec sranda

Iran si koleduje a ne USA, ale cele spolecenstvi pod zastitou OSN tam bude muset vtrhnout a zadne vymluvy ohledne zlych USA, ktere si tam jedou pro ropu, jim nepomohou;-D

0/0
19.7.2008 23:32

Pilat

uz aby mel Iran nuke

pak by se velmi rychle vyresili vsechny spory v teto olasti. :-)

0/0
19.7.2008 21:57

Vírou eser

Re: uz aby mel Iran nuke

Válka je o pěnězích, Israel to neutáhně a USA zabředávají do dluhů. 

0/0
19.7.2008 22:07

mh_ringo

Re: Re: uz aby mel Iran nuke

Zato Iran to utahne, co?;-D A jinak, uvedomujete si ze stojime na strane zapadniho sveta, jeho kulturnich a spolecenskych tradic a svobodach ktere nam tento svet umoznuje a nikoliv na strane islamske revoluce, ktera nam vsem vyhlasila dzihad?

0/0
19.7.2008 23:34

júLinek šíšaL

Re: Re: Re: uz aby mel Iran nuke

mno ...nechci tvrdit, že na 100 % jsem si jistý, že vím, kde stojí ostatní ... ale vy především stojíte jednou nohou v žoržově pr....i ...;-)

0/0
20.7.2008 7:01

treet

Re: Re: Re: uz aby mel Iran nuke

souhlasim ;-) nekteri lide tady mluvi jak by to bylo super kdyz bude mit Iran jaderne zbrane ... bude to super jen vtom ze bude silnejsi a pokusi se nam vnucovat ty islamske p***oviny

0/0
3.8.2008 13:38

mh_ringo

Re: uz aby mel Iran nuke

doufam ze jsi pral taky nacistickemu Nemecku a Japonsku, aby meli taky co nejdrive nuke, taky by to vyresilo veskere spory v danych oblastech.

0/0
19.7.2008 23:33

Pilat

Re: Re: uz aby mel Iran nuke

az se probudis, nezapomen vytahnout, ruku z nocniku ;-)

0/0
20.7.2008 6:22

Vírou eser

Rakouská říše také napadla po atentátu v Sarajevu

 Srbsko a viděla to, jako demonstraci síly, no, a dopadlo to , že dodnes je z nich jen přívěšek Německa. Strýčku Same, napadni Írán a zazpíváš si labutí píseń.

0/0
19.7.2008 21:53

Pilat

Re: Rakouská říše také napadla po atentátu v Sarajevu

pak si vsichni zazpivame israelskou hymnu ;-D;-D;-D;-D DUBE jestli nekdo chce valku s Irane neni to Amerika, ale srael.

0/0
19.7.2008 21:55

Vírou eser

Re: Rakouská říše také napadla po atentátu v Sarajevu

Omluva za tu čárku.

0/0
19.7.2008 21:56

Pilat

Re: Re: Rakouská říše také napadla po atentátu v Sarajevu

tu carku si klidne nech mezi ctvrtkama;-)

0/0
19.7.2008 21:57

Pilát

tady v Kanade

neni Iran oblibeny  ;-)

0/0
19.7.2008 19:53

Pilat

Re: tady v Kanade

;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
19.7.2008 20:21

barbudo

Re: tady v Kanade

Bush asi v USA ...

...http://www.truthout.org/article/interview-with-rep-dennis-kucinich

0/0
19.7.2008 20:44

Linde CZ

Re: tady v Kanade

v CR si 65 procent obyvatel Iran vcelku oblibilo :-)

0/0
19.7.2008 20:49

činčo

Re: Re: tady v Kanade

povahově jsme si blízcí a kulturně;-D

0/0
19.7.2008 21:16

Najdete na iDNES.cz