Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pozdní lítost naivního českého voliče

Čtyřicet procent voličů Strany zelených lituje svého hlasu pro tuto stranu. Tytéž pocity má čtvrtina těch, kdo volili ODS (Průzkum agentury STEM). Lidé jsou zvláštní. Litovat hlasu pro tu či onu stranu by mělo smysl jen tehdy, kdyby měl člověk jinou přijatelnou alternativu, komu lístek hodit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tenisovejloket

jo?

já jsem spokojen;-)

0/0
20.7.2008 19:37

mira dusin

Já jen doufám,

že tato dobrodružná cesta zdivočelých skautíků do vrcholné politiky nejdéle příštíma volbama skončí!Jinak chceme-li relativně levné a ekologické energie,zboží a phm,nesmíme volit zelené!!!!!!

0/0
20.7.2008 18:49

volvo -saab

ODS NENI zadnou pravicovou stranou

Když už jdu volit, mám rozlišovat pravici a levici stejně suverénně, jako dítě v mateřské školce ví, že nůž se drží v pravé ruce a vidlička v levé.

pane Jandourek ,vas problem je v tom,ze nevidite,ze ODS NENI zadnou pravicovou stranou

0/0
17.7.2008 16:38

Sunny29

Tento článek se mne nijak hluboce netýká,

nejsem zklamaný volič. :-P

0/0
17.7.2008 16:30

sageorg

Většinový volební systém.......

a donutit politiky dělat čistější práci,za kterou se budou po 4 letech zodpovídat bez výmluv na malé šmejdíky.Takto jsme stále jednou nohou v (Y)!

0/0
17.7.2008 16:25

júLinek šíšaL

Re: Většinový volební systém.......

už to vidím jako živé, jak se zodpovídáš ...:-)

0/0
17.7.2008 16:34

To je bomba

když vidím ten xicht...

... tak jo, lituju že jsem volil SZ, do které nalezly existence Kuchtová, Zubovová a Stropnický. Tihle tuto stranu potopili. To se nemělo stát.

0/0
17.7.2008 14:10

Sunny29

Re: když vidím ten xicht...

V té straně jsou nějací kvalitnější? 8-o8-o8-o

0/0
17.7.2008 16:32

To je bomba

Re: Re: když vidím ten xicht...

jo. podle mě Bursík je jeden ze dvou konzistentních a relativně slušných politiků. Druhý je Schwarzenberg.

Už se teším, jak se na mě všichni sesypou...

0/0
17.7.2008 16:41

ix.

Naivní volič?

..Volič tučí, že ať bude zvolen kdokoli, jeho před volbami dané sliby a halasně vyhlašované ideologické programy půjdou do pryč a hlavním se stane namastit kapsu sobě a propletenci podporovatelů v pozadí. Takže nutno volit tak, aby se nikdo dlouho u korýtka neudržel a aby každé moc mlaskající prasátko vědělo, že přijde jeho čas.

0/0
17.7.2008 7:53

fidel.je.zpet

Re: Naivní volič?

řebíček:-)Rv

0/0
17.7.2008 8:04

gero99

Jandourek prosím.....

nešlo byto příště bez té fotky, hned po ránu jsem se málem pozvracel..... tohle už mi nedělejte...... Děkuji.

0/0
17.7.2008 7:29

fidel.je.zpet

Já to mám jednoduché

buď ČSSD nebo KSČM...jiná volba v ČR není:-)

0/0
17.7.2008 7:16

sir Humprey

Re: Já to mám jednoduché

pro fidely jistě ne ;-D

0/0
17.7.2008 7:18

fidel.je.zpet

Re: Re: Já to mám jednoduché

včera byl o fidelovi sup dokument:-)VR^

0/0
17.7.2008 7:28

babacek

Kuchtová

Nebylo by od věci aby Dana Kuchtová tedy vyměnila SZ za ČSSD a možná i post druhé paní Paroubkové když již si ták báječně rozumí. :-©

0/0
17.7.2008 7:12

_Clayman

Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

Podle Jandourka jsou asi středoví voliči pravděpodobně pouze ti "nerozhodní", kteří ještě neví, jestli chtějí volit nalevo nebo napravo. Opomíjí, že člověk může mít celkem jasnou představu nejen o pro něj ideální pozici ČR na pravolevé škále, ale i o konkrétním přístupu k jednotlivým problémům, a ve volbách pak dát hlas té straně, jejíž program se jeho představě blíží nejvíce. A je celkem samozřejmé, že právě středovým voličům se před volbami nejvíce slibuje, protože ve své části spektra už strany těžko hledají další hlasy. A to je právě především případ ODS - napravo od ní nic s šancí uspět ve volbách není a tak se může pustit se svými sliby poměrně daleko ke středu (zatímco ČSSD riskuje, že při přílišném odklonu doprava by část jejich hlasů připadla komunistům).

0/0
17.7.2008 1:10

_Clayman

Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

ODS se samozřejmě mohla držet lehce středového kursu i po volbách, a jejich preferencím by to rozhodně prospělo (právě proto, že pravicoví voliči nemají jinou volbu), ale to rozhodně neudělala a ve směřování reforem dala přednost zájmům lobbyistických skupin (ohání se tím, že se musí dělat kompromisy - ovšem ze svých slibů ustupuje obvykle právě v neprospěch středních přijmových vrstvev). Obávám se, že je to proto, že vedení ODS jde především o aktuální požitky a výhody, a co se stane s preferencemi strany v budoucnosti je jim fuk.

Abych to zkrátil - právě středoví voliči, kteří se ve volbách přiklonili díky formulce "tolik potřebných reforem" na stranu ODS, jsou patrně těmi, kteří své volby litují, a příště mohou klidně volit ČSSD. Zvlášť, pokud nečtou články a diskuse na idnes, a netuší, člověk prostě musí jednoznačně patřit mezi "sockomouše" nebo "modrostraky" (z čehož patrně vycházel i Jandourek při psaní této své slohovky).

0/0
17.7.2008 1:10

vovov

Re: Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

„ Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat.“

To není citace z programu ČSSD, ale to je doslovná citace článku II. Bod 6. Smlouvy ODS s voliči podepsané panem Topolánkem v červnu 2006. Neuplynul ani rok a smlouva se stala cárem papíru. Nehlásá ODS náhodu „nedotknutelnost“ svobodně uzavřených smluvních vztahů? Nebo to se stejně jako nulová tolerance korupci vztahuje „jen“ na ty druhé? . V loňských volbách ODS hodně slibovala a ty sliby byly velmi konkrétní. Třeba 1000 Kč pro každého důchodce od 1.ledna 2007. Osobně jsem potkal mnoho důchodců, kteří díky vidině tisícovky volili ODS. Nic jiného je nezajímalo. Dalším podvodem byl příslib 0% DPH na potraviny. Už se o něm také nemluví, ale jako hotová věc se prezentuje růst DPH u potravin z 5% na 9%. „Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme.“ Mirek Topolánek, předseda ODS , Lidové noviny, 15. 4. 2006

Ano toto jediné splnil Topolánek na 100 % .

0/0
17.7.2008 6:23

hnedka_zdrapana

Re: Re: Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

A tady vidite, kam vede demokracie se vseobecnym volebnim pravenm. Vyhraje ta strana, ktera toho nejvice naslibuje a nejlepe oblbne volice. ODS by s opravdu pravicovym programem bohuzel nemela sanci.

0/0
17.7.2008 7:06

hnedka_zdrapana

Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

Stredova politika je samozrejme nesmysl. Bud verim idealum svobody, kapitalismu a volneho trhu a pak volim pravici nebo verim idealum nesvobody, socialismu, socialniho inzenyrstvi, dirigismu atd. a pak chci posun doleva. Pokud nekdo chce tu trh, tu socialismus, tak jednak pravdepodobne verejnym vecem moc nerozumi a druhak o nem muzeme rici, ze v oblastech A, B, C prosazuje pravicovou politiku a v oblastech X, Y, Z zas levicovou politiku. Z toho ale nejde vyvodit, ze prosazuje jakysi stred.

0/0
17.7.2008 7:04

_Clayman

Re: Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

Sorry, ale tohle jsou hloupe a tendencni kecy, ktere dokazuji, ze verejnym vecem moc nerozumis ty. Neni to socialismus vs. trh. I trzni hospodarstvi musi byt v nekterych oblastech regulovane, a asi vsechna zrizeni uznavaji nejakou miru solidarity. Otazkou je, jak moc regulovat a jakou miru solidarity kdo povazuje za idealni, a tady je to docela normalne spojita krivka, na ktere si clovek, ktery ma svuj nazor, muze najit pro nej idealni bod. Jenom lidi bez rozhledu si mysli, ze tu jsou jen dve hodnoty, prava a leva...

0/0
17.7.2008 20:21

mihla

Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

Pan autor vůbec není naivní. Naivní snad jen v tom, že to byl opravdu chabý pokus přesvědčit část voličů, aby znovu volili ODS, protože nic lepšího tady není. Autor je zřejmě hodně kovaným modrým ptákem a jejich prodlouženou rukou. Na pováženou je, že to dává tak nepokrytě najevo, protože etika novináře se s tím zcela určitě neshoduje. Autor se však nemusí zjevně vůbec ničeho bát, protože celá iDnes je většinou prodlouženou rukou modrásků. Těm nezávislým se omlouvám. Já bohužel taky volil ODS, ale jak jsem již jednou slíbil, už to určitě nikdy neudělám. Nemám totiž rád, když mě někdo vodí na vařený nudli. Chápu, že se nedá splnit úplně všechno, co si eventuelně v rámci programu vymyslím, protože pokud nevládnu sám, musím se přeci jen občas podívat i na ty, kteří mi pomáhají vládnout. Ale naprosto nesnáším, když mi někdo tak okatě lže a dělá přesně opak toho, co slíbil. A to je bohužel parta modrých ptáků, které jsem i já pomohl do sedla. Už nikdy se však oblbnout nedám. Mně to stačí.  

0/0
17.7.2008 7:58

vasidiv

Re: Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

Bohužel taková je pravda,ten problém není ve voličích pane redaktore,ale ve vedení ODS.Pan Topolánek nejen že lže,ale on se chová jako puberťák,který neví co dělá a co říká,jetliže ODS nezmění tento styl propad bude strašný,bývalí volič.

0/0
17.7.2008 8:43

hnedka_zdrapana

Re: Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený názor...

A budete volit CSSD, ta vas na vareny nudli bude vlacet tez a za par let se tu budete dusovat, ze CSSD uz nikdy. hmm..

0/0
17.7.2008 9:03

Mmanel

Re: Re: Re: Hmmm... naivní Jandourek a jeho zjednodušený náz

ODS tvrdí, že je pravicovou stranou, ale nabízí tak akorát rozkrádačky a beztrestnost pro "Vyvolené".

Pokud má volič pravice najít alternativu k podvodné ODS i volič levice či středový volič, vůči  těm ostatním, nedocílí toho poslušností, ani lítáním ode zdi ke zdi ani nevolením! Ale cílenou volbou kladných systémových změn, k lepšímu a ne k horšímu, může občan něčeho docílit. Pro mě  bude-li možnost to bude nejspíš Hnutí za přímou demokracii. To co chci já je silný občan, se svými právy.  ČSSD by měla logicky chtít silný stát s rozumnými pravidly, ale dělají stát s krysími dírami (aféra Zgarba) a  překážkovou drahou (podnikání), čímž  si dost škodí. Lidovci chtějí, podíl na vládě, finanční restituci a beztrestnost...

SZ jsou šašci, cvičící podle ODS. Už je nebudu volit.

ODS chce moc,  beztrestnost oligarchie, k tomu slabý stát (soudy) který by jí sloužil hlavně ve věci krocení občanů (media jim už posluhují). Pro mě nevolitelní zpátečníci

Nevím co chce KSČM a nerad bych to zjišťoval.

0/0
18.7.2008 0:17

Najdete na iDNES.cz