Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dědečku, šlapej vodu, snad se brzo dočkáš

Nedá se říci, že zrovna léčebna dlouhodobě nemocných je mezi institucemi, které nám životní běh staví do cesty, tou nejoblíbenější. Kdo by se také těšil, že bude v neznámém prostředí skomírat a čekat, oddělen od svých blízkých, jestli mu dříve selže mysl, tělo nebo jestli se poroučí obojí najednou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

a2l2e2n2a

Kdy

Kdy se konečně lidé dozví, že LDN není(!) zařízení sociální péče, ale zařízení zdravotní péče hrazené zdravotní pojišťovnou kde pacienti přispívají 60,- kč/denně jako v jiných nemocnicích. Pokud rodina na péči nestačí měla by volit ústav sociální péče t.j. domov důchodců., nebo některou agenturu domácí péče.Dochází tak k velikým nedorozuměním, zvláště v případech, kdy LDN nahrazuje DD. Je to pro děti finančně výhodné, protože jim zůstává celý důchod. Kromě těch 60,- Kč, zatímco v DD se pobyt platí.Nevýhodné je to pro zdravotní pojišťovny , protože kromě zdravotní péče tak musí přispívat i na "hotelové služby".!

0/0
16.7.2008 20:03

tenisovejloket

Re: Kdy

znám lidi, kteří jsou v LDN více jak 3 roky... a  rodina si chodí pro jejich důchod:-©

0/0
16.7.2008 20:11

rentrn

Re: Kdy

Problém je v tom, že většina těch lidí byla zdráva a normálně žili. Teprve když onemocněli (u některých to může být stářím ano ale ne u všech a rozlišit to nejde) tak jako nemocní lidé jdou do zdravotnického zařízení...Naše zdravotnická zařízení však léčí jen po omezenou dobu a pak svoje pacienty přesouvají do LDN léčeben pro dlouhodobě nemocné. Pokud je pacient zdráv pak chápu, že je přirozené že jde do domova důchodců...Proč do tohodle tahat děti, děti s tím přece nemají nic společného. A jednou provždy bysme si měli zakázat a vměšovat se do toho jak použije člověk svoje peníze ač je třeba v důchodu. Nic nám do toho není a nemáme žádné právo mu je brát.. navíc když za ty peníze ani nemáme co nabídnout....raději přispěju vnučce na CDčko než abych to nacpal do bezedného systému a měl dál hlad...

0/0
17.7.2008 7:58

katerina

Re: Re: Kdy

Naše zdravotnická zařízení léčí pacienty jen omezenou dobu pak přesouvá pacienty do LDN, ale i LDN léčí jen omezenou dobu - 3 měsíce! Pak přesouvá pacienty do domova důchodců. Stáří je stav kdy se jistá polymorbidita (více chorob současně předpokládá u většiny jedinců), ale stáří není choroba, ale vývojová fáze. Bohůžel LDN přeplněné těmito klienty, kteří patří na lůžková oddělení DD často zase nemají místa pro pac. např. po mozkové příhodě, či zlomenině, kteří ještě nemohou domů, ale potřebují se doléčit.

Spíše je třeba se přípravit na zvýšené kontroly v LDN, které však kromě kvality péče musí kontrolovat i počet personálu. Existují totiž normy kolik personálu má být na daný počet pacientů daného postižení a dá se to počítat - tzv "testy ošetřovatelské zátěže". Pokud to nebude vyhovovat - LDN budou zavřeny a nevím, kam ty pacienti půjdou... Ostatně už takto pro nedostatek personálu muselo být pár oddělení zavřeno a bylo obtížné ty pacienty umístít....

0/0
17.7.2008 15:36

rentrn

Pene Dudku a pane Šťastný děkuji Vám.

Těmito články jste mě přesvědčili, že novinářské řemeslo není jen zvrhlá honba za senzacemi, ale že snad můžete prospět i dobré věci. Máte pravdu, že jedna unavená sestřička na oddělení nemůže tuhle situaci zvrátit. Přístup musí změnit především vláda tohoto státu a bohužel často i lékaři - co s opilcem, ale ti možnáí ještě nejsou Ti nejhorší.... Je neuvěřetelné, že pan ministr Nečas reaguje - budou pltit děti... tady je prvotní zdroj problémů - absolutní neschopnost.. je jedno jestli bude dělat ministra obrany či čehokoliv jiného....Na závěr bych Vás chtěl poprosil, abyste upustili od ankety zda přispívat na rodiče v LDNkách. Ti kteří by hlasovat měli počítač obvykle nemají a tak tam máte hlasy těch, kteří neví o čem vlastně hlasují a pak nudících se zaměstnanců - uředníků právě těch odvětví jež jsou za situaci vinni.

0/0
16.7.2008 10:17

Najdete na iDNES.cz