Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bursík, Čunek, Wolf? To radši Brno proti Baníčku

Zelení si to spolu rozdají na mimořádném sjezdu. Porvou se o stanovy a buď zvítězí Bursík, nebo Kuchtová. Bitva jde do finále…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rezjir

Ty tři malé události

jsou ¨pouze příklady boje o čistotu a profilaci poltiického života, jsou bojem o určitou etiku politické kultury. A na té snad mají občané určitý zájem, ne? Proto představa, že jde o vyhozené peníze, je hrůzostrašná. Vůbec nechápu, jak něco takové může jeden z hlídacích (poněkud ochočených) pejsánečků demokracie vůbec vyslovit?

0/0
12.7.2008 6:34

Deratizátor

jestli má Karel pravdu, když si myslí, že je Jura tak trochu

zloděj.R^;-D

0/0
12.7.2008 6:16

babacek

Odpustit se může ...

 

Odpustit se může poraženému, ale ne nepříteli, který nebyl poražen!!

Jiří Čunek není ani zavrženým otcem, ani osobou pronásledovanou kvůli lásce k vlastním dětem, přesto nám okolnosti jeho případu připadají natolik  povědomé, že cítíme potřebu je okomentovat. A to hlavně proto, že máme bohaté zkušenosti s trestním řízením i českou policií. Pan Čunek se bezesporu úspěšně pokusil řešit problém nepřizpůsobivých občanů  ve Vsetíně, nad kterým  - na rozdíl od jiných funkcionářů či jeho předchůdců – odmítal zavírat oči. A odmítal tolerovat statisícové dluhy na nájemném občanům, kteří svoje sociální dávky úspěšně propíjejí, takže pak nemají na nájem. Prokázal tím nemalou osobní statečnost a životní opravdovost za situace, kdy se  většina politiků právě těmto problémům vyhýbá, aby nebyli nařčeni z rasismu.

0/0
12.7.2008 6:12

babacek

Re: Odpustit se může ...

Úcta naprosté většiny obyvatel Vsetína byla pak logickou oplátkou, kterou dodnes nedokázal nikdo zpochybnit.

Na základě právě těchto okolností byl pan Čunek obrovskou většinou svých voličů (tedy prokazatelně demokratickým způsobem) zvolen do nejvyšší politiky. Tam ovšem nutně musel narazit za situace, kdy většina lidí pohybujících se v dnešní vyšší politice vděčí za tuto skutečnost ani ne tak občanům - voličům, jako umístění na kandidátkách určité strany, jejíž politikaření a čachry si pak nesou s sebou coby neoddělitelné věno. A samozřejmě jim nutně musí vadit někdo, kdo tímto věnem obdařen není a více než nějaké straně, bez jejíž kandidátky by se nejspíš obešel,  je zavázán svým voličům.

A tak kauza Wolf je jen pokračováním likvidace někoho kdo chtěl poukázat na páchané zlo a potlačování demokracie.

0/0
12.7.2008 6:12

rezjir

Re: Re: Odpustit se může ...

Ještěže ta komunistická strana vyprodukovala takové bojovníky za demokracii, jakými jsou Wolf a Melčák. Co bychom si bez nich počali?

0/0
12.7.2008 6:41

babacek

Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Pořád lepší polepšený gauner než falešný dobrodinec.

0/0
12.7.2008 6:48

Kecaj

Re: Re: Odpustit se může ...

R^

0/0
12.7.2008 8:48

rezjir

Re: Odpustit se může ...

Ano, nikdo nepochybuje o tom, že pan Čunek je takovým hazardérem, že by se byl schopen živit dokoncë i pojistnými podvody. Ale právě proto by to měl na sebe být schopen prozradit, abychom se konečně dozvěděli, zda máme či nemáme ve vládě eso, nebo pouhého kluka. Ta nejistota, kam pana Čunka zařadit, ta je strašná, nikoliv ta jistota desetinásobku.

0/0
12.7.2008 6:38

babacek

Re: Re: Odpustit se může ...

Myslím, že se snažíš můj popis události přesměrovat na ´´Paroukovskou ´´ úroveň.

0/0
12.7.2008 6:46

Depek

Re: Re: Re: Odpustit se může ...

poslyš kamaráde, zopakuji co jsem tady říkal Celtíkovi. Tak za prvé, já mám taky čtyři děti a měl jsem tehdy po roce 91 ženu na poslední mateřské, měl jsem lepší školu, lepší práci a lepší plat. Neušetřili jsme tehdy vůbec nic. To prostě v době rozjeté inflace nešlo. Čunek řekl, že ze sociální podpory našetřil tolik půlmilionů, že ani nevěděl, kolik jich bylo. Víš kolik tehdy byla sociální podpora pro rodinu se čtyřmi dětmi? No a zadruhé, tvůj pan Čunek měl ty svoje půlmiliony schované v šuplíku i v době měnové odluky? Ten lže, jako když tiskne. Pryč s ním. Rv

0/0
13.7.2008 5:36

babacek

Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Vidím, že opravdu klíčovou úlohu v infantilizaci a matení vlastního národa hrají úděsná trojčata NOVA - ČT - PRIMA, která chrlí non-stop něco, což už ani nejde nazvat souvislým vysíláním. Chybí vzdělávací pořady, diskusní pořady, místo toho sledujeme fanatické pohledy moderátorů vetkávajících do naší mysli šílené mantry: "Terorismus, smrt, týrání, nehody na D1 až DX..." a k tomu něco superdebilních estrád. Vybírají jako své mediální hvězdy podprůměrné kabaretní exhibicionisty, stejně jako zcela neschopné redaktory, kteří umí jen strašit a předčítat vylhané scénáře zpravodajství.

0/0
13.7.2008 6:03

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

 Pamatuji si, jak se halasně oslavovalo dostavění Temelína - z našich peněz!

Budeme mít prý dost energie a přebytky prodávat. Hle, pár dní po dostavění zdražila elektrická energie a zdražuje dodnes, přebytky se prodávají, ale při tom nám říkají, že elektřiny je málo! A pro se musí vymýšlet kauzy, Čunek, Melčák, Pohanka, Wolf, Kubice a další.

Já těch dětí mám ještě o něco více a nestěžuji si, a tak není to tedy o schopnostech každého z nás?

0/0
13.7.2008 6:04

Depek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

… a za třetí, pracuji ve stavební firmě. Docela dobře vím, jak to chodí na magistrátech. Ptal jsem se tě, víš kolik byla sociální podpora rodiny se čtyřmi dětmi v roce 1992?

0/0
13.7.2008 7:40

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Byla malá a myslím, že se ještě zmenšila aby lidé byli motivováni k práci. Proč tedy pracuješ ve stavební firmě a již v roce 1992 který zmiňuješ si nezaložil svou vlastní, strach z odpovědnosti nebo co?:-/

0/0
13.7.2008 7:48

Depek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Z té malé podpory, která se ještě zmenšila si tvůj pan Čunek našetřil půlmilion. ;-DR^!Mít tvoje názory, to chce ale opravdu hodně velkou víru v Čunky a čunkačinky.

0/0
13.7.2008 7:53

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Tak zaprvé já Čunka nehájím a nevím zda opravdu bral nebo ne, to musí rozhodnout někdo jiný a ne ty nebo já. Mě spíše zajímají případy kdy šlo o miliony až miliardy a nebyl nikdo potrestán a to je nemusela ani chránit poslanecká imunita.

Zadruhé,  vyhnul si se však odpovědi, proč si tedy sám nezačal podnikat. Jistě ve svém oboru znáš pár lidí kteří by bývali s tebou do toho šli. Mohl jsi dnes již být za vodu a nějakých půl mega klidně označit za lepší ´´kapesné ´´.

Zatřetí, pláčeš na špatném hrobu.

0/0
13.7.2008 8:03

Depek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Já jsem volič. O tom jestli Čunek lže nebo ne, si udělám obrázek sám. A odpověď na otázku č.2, nezačal jsem podnikat, protože jsem uspěl v konkurzu a vzali mě do nadnárodní firmy. Já jsem za vodou a nestěžuji si. :-)

0/0
13.7.2008 8:16

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Jistě, že si můžeš udělat obrázek sám, ale pokud budeš vycházet pouze z mediálních a hospodských zpráv tak nikdy nebude objektivní.:-)

A když si tedy nestěžuješ tak proč zmiňuješ 4 děti a podporu, či soc. dávky?

0/0
14.7.2008 7:05

rezjir

Re: Re: Re: Odpustit se může ...

Jste tak inspirativní!

0/0
13.7.2008 20:05

Erciyes

Další hezkej pokus, RČ, jak čtenářům sdělit, že běžné vnitrostranické soupeření u zelených je vlastně totéž jako korupční kauza vicepremiéra české vlády, v níž došlo k nejokatějšímu zásahu politků do činnosti org. č. v tr. řízení od listopadu 89 a iDnes ji ostentativně ignoruje. Prostě všude se dějou nějaký nepravosti, tak proč by se neděly i ve vládě... ;-DiDnes je skutečně dojemnou bojovnicí za udržení Čunka (této vlády) u moci. Bojuje stejně vehementně jako Vesecká, Němec či Kučera. Bohulibé dílko se daří a z hlídacího psa demokracie je ratlík štěkající podle not politků. Jo, kde jsou ty časy, kdy ještě nebyl šéfredaktorem MFD pan Čásenský.mimochodem znám jeho kamaráda, který dokázal zkorumpovanou ODSku (jejíž typickou postavičkou byl soudruh Tluchoř, t.č. šéf poslanců zločinecké organizace) vyšoupnout elegantně z brandýské radnice, protože měl odvahu tepat nepravosti - na rozdíl od Vás.

0/0
12.7.2008 1:29

Najdete na iDNES.cz