Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tomáš Baťa neuspěl ve Štrasburku se stížností na Česko

Česko-kanadský podnikatel Tomáš Jan Baťa neuspěl u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku se stížností na Česko. Jeho důvodem bylo neuspokojení nároku na kompenzaci znárodněného majetku. Soud jednomyslně označil Baťovu stížnost za nepřijatelnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ur=BANcová

Nějak se zapomíná, že tenhle fiškus při své první

 návštěvě Prahy po převratu, ujel bez placení z hotelu Flóra.

0/0
11.7.2008 18:45

Archont

Re: Nějak se zapomíná, že tenhle fiškus při své první

Ale uz dost Urbancova, ti tvy soudruzi nezaplatili dvema generacim za 40 let, tak uz radeji drz tu svoji nevymachanou rudou hubu.;-€

0/0
11.7.2008 19:05

ur=BANcová

Re: Re: Nějak se zapomíná, že tenhle fiškus při své první

Kde jsi na to přišel, že já mám nějaké soudruhy, aby mohli být moji ? Nezaplatili komu? Dvěma generacím hoteliérů? Tohodle Bat´u jeho táta vydědil a vyplatil mu odstupné. Vše odkázal J.A.Bat´ovi. Tohle je podvodník. Takže ti snad prsty neupadnou, až si vše ověříš a omluvíš se mi.

0/0
11.7.2008 20:43

(@)

Výborná zpráva, zcela logická.

R^ 

Je třeba si uvědomit, že stát v současné době a jeho volné prostředky jsou de-facto jakýmsi (samozřejmě virtuálně) MOMENTÁLNĚ DOSTUPNÝM společným jměním všech SOUČASNÝCH daňových poplatníků + občanů, kteří daňovými poplatníky nejsou (většinou jsou v nějakém příbuzenském vztahu ke konkretnímu daňovému poplatníkovi, jako např. malé děti..).

Žádná historická, kdesi v záhrobích zakopaná jmění NEEXISTUJÍ.

Baťovy fabriky prostě už dávno spadly a ani účetně k dnešku nemůžou mít žádnou hodnotu a tak je to prakticky se vším, co je starší než cca 60 let a není to zrovna zlatý poklad.

Takže potomci obětí otrokářů, feudálů, středověkých církevních čistek, husitů, 30 leté války, války na Bílé hoře, Rakouska-Uherska, 1. svět. války, 2. svět. války, bolševika...mám vás rád, ale ohledně nějakých nároků prosím dejte mně a mým dětem jednou pro vždy svatý POKOJ.

0/0
11.7.2008 14:23

(@)

Re: Výborná zpráva, zcela logická.

Z toho momentálního dostupného jmění je nutno financovat současné a budoucí nutné aktivity.

Kdyby se sečetly všechny tzv. "oprávněné křivdy" (včetné té mé - bolšáni za policejního dohledu ukradli mému dědovi v roce 1948 celou živnost) jen za nějakých 60-100 let zpět,  dosáhla by výsledná nárokovaná suma v součtu jistě tisícinásobků momentálního ročního státního rozpočtu.

Takže memento je: CO ZKUSIT ŽÍT TAK, ABY UŽ K ŽÁDNÝM KŘIVDÁM NEDOCHÁZELO A POKUD K NIM DOJDE, ABY S ŘEŠILY HNED? NEŘÍKÁ SE TOMU "PRÁVNÍ STÁT"? :-)

0/0
11.7.2008 14:38

magnamysgteria

Re: Výborná zpráva, zcela logická.

Tak já ti nevím, ale žiju ve Zlíně a nějak jsem si nevšiml, že Baťova fabrika spadla. Ono z toho co on tady vystavil nespadlo nic. A jen díky němu, zde válku (2. světovou) přežilo strašně moc lidí. PROČ? Protože byl podnikatel a dokázal zajistit i ve válce práci. Ano, je pravda že to byly boty pro Wermacht, ale je toto KOLABORACE s Němci? (tak to nazvali komunisti a na základě toho odsoudili a fungující fabriku znárodnili).

A to že to byl Pan Podnikatel svědčí i to, že Amarečani koncem války pár dnů před osvobozením ruskou armádou bombardovali Zlín, ale jen fabriku, protože se báli jeho další expanze.

Tady nešlo ani tak o peníze a majetek Toho má Baťa dost, ale kdyby se povedlo odškodnit majetek mohla by se následně povésti rehabilitace Bati "zakladatele".

0/0
11.7.2008 15:11

(@)

Re: Re: Výborná zpráva, zcela logická.

No fajn, tak se na něj ve Zlíně složte, co vy na to? To už bude s ochotou na "odškodnění" horší, co? Kolik přispěješ ty osobně? ;-D

Pokud něco nespadlo, tak jen proto, že se asi do toho mezitím investovalo, co naděláš - určitě to nebyly investice Baťovy.

Stejně jako už nejsou investice žádných potomků, co já vím, třeba Karla IV. a ani jejich zásluha, že stojí Karlštejn, Karlův most a že je Karlova univerzita. Takže abych byl správně pochopen. Nic proti zásluhám našich činorodých předků, naopak!!! Veškerá úcta...R^ Ale proč bych kvůli tomu měl "odškodňovat" jejich nenažrané synáčky, vnoučky, pravnoučky...?

0/0
11.7.2008 15:42

(@)

Re: Re: Re: Výborná zpráva, zcela logická.

Jo, a ještě něco. Totéž si samozřejmě myslím o nárocích a odškodňování církví. NEHORÁZNOST. :-© Rv

0/0
11.7.2008 15:45

petyo

Re: Re: Výborná zpráva, zcela logická.

Píšeš o úplně jiném Baťovi. O tom, kterého tento Baťa okradl. A Baťa zakladatel, tedy Tomáš Baťa nepotřebuje nijak rahabilitovat, zemřel v roce 1932.

0/0
11.7.2008 15:44

buranumdopamatniku

neuveritelna pakaz

Cesi jsou vred Evropy  a melo by se podle toho s nima zachazet

0/0
11.7.2008 13:56

Atomas

Re: neuveritelna pakaz

Jedinej vřed a pakáž jseš tady ty. Já jsem hrdej na to, že jsem Čech. To si opravdu naivně myslíš, že ostatní jsou lepší?

0/0
11.7.2008 14:04

Mak1

Re: Re: neuveritelna pakaz

ano - debil je hrdej na to, že je debil. ;-(

0/0
11.7.2008 14:16

Atomas

Re: Re: Re: neuveritelna pakaz

Nemám slov. Zaprvé, ten nahoře urazil i tebe, za druhé nechápu, proč by čech nemohl být na sebe hrdý. Nechtěj mě přesvědčovat, že o sobě tvrdíš, že jsi vřed a debil.

0/0
11.7.2008 14:27

Ahaman

Červivé jablko v rodině Baťů,

tenhle Tomáš. On si zvykl z minulosti, že se majetek dá získat soudy a nikoliv prací.:-P

0/0
11.7.2008 13:41

papazian

Dobře mu tak, dědkovi!

Hamoun jeden! Jeho boty už dávno nekupuji, jsou hrozné!

0/0
11.7.2008 13:16

zdeseny obcan

Re: Dobře mu tak, dědkovi!

Firma Bata uz nic sama nevyrabi. Jen preprodava sunty z Ciny.

0/0
11.7.2008 13:47

Martin5412

Povedená rodinka

Tomáš Baťa st. donutil svého pilota odstartovat i když byla hustá mlha, to je srovantelný s tím jak se dneska zbohatlíci řítí po dálnici 200 i když je sníh a  náledí. Jak to dopadlo víme. Dopředu podvrženou fiktivní smlouvou pak ošidili stát o dědickou daň. Dnešní Baťa utřel nos, s holým zadkem odešel do Kanady. Po válce se pak dostal k zahraničnímu majetku rodiny, nevznesl nároky na majetek znárodněný v Československu a komunisté na oplátku nevydali americkým soudům dokumenty, z kterých bylo patrno, že majetek patří Janu A. Baťovi, který vydatně, ale potichu podporoval odboj a Benešovu vládu. Spokojeně 50 let kydal špínu na svého strýce a teď se ho snaží rehabilitovat a domoci se majetku, který mu nikdy nepatřil.

0/0
11.7.2008 13:06

Pepan 1

Baťa?!

Pan Baťa, je od pohledu velice nesympatický, ale to nic nemění na tom, že je i velice nenasytný (řekl bych radši nenažraný, ale to se moc nehodí), ať mu vrátí majetek ten, kdo mu ho sebral a ne zase my , kteří po revoluci jenom platíme, těmto "rádobyvlastencům", kteří se neštítili obouvat i hitlerova vojska !Rv(Y)

0/0
11.7.2008 12:59

KECHUD

Šalba a mam

A přitom vypadá jako takový hodný pohádkový dědeček, že? Do kamer samý úsměv, dobrota z něj přímo odkapává.

A kolik, že to asi tak mohl chtít? So tisíc, třista tisíc, nebo snad rovnou celý milion? :-/

0/0
11.7.2008 12:51

Najdete na iDNES.cz