Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Je směšné si myslet, že euroskeptici povstanou a zničí Evropskou unii

Je směšné myslet si, že euroskeptici představují mlčící většinu, která by mohla povstat a EU zničit. Všeobecná podpora evropského projektu za posledních 25 let sotvakdy klopýtla a poslední dobou dokonce začala sílit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ptolemaios

Euroskeptici se jen budou dívat jak se EU rozpadá

protože EU nikdy nebude USA, a je to jen dobře , doufejme, že nebude ani Superpresident ani Superministr zahraničí, protože by nás ti B.L.B.C.I zaháhli do dalších válečných konfliktů. Jen ať si každá země v Evropě hraje na svém písečku a nenechá si j¨kecat jak velké kondomy mají mít muži v jrjí zemi

0/0
18.7.2008 22:27

B.Walsh

Řadím se

spíše k Euroskeptikúm, protože se mi ten JEJICH  socialismus nezamlouvá. Ano EU musí přijít na to jak čelit indickému a čínskému vlivu, zdá se mi, že systémem kvót doporučením, regul a nevím čeho ještě tomu bude čelit velice obtížně. O něčem svědčí i to, že o tzv. protiraketovém štítu, který chtějí USA v Evropě stavět se USA Bruselu moc neptaly a šly rovnou za jednotlivými zeměni, z toho mi plyne, že EU není (alespoň) v USA vnímána jako ''jedna mocnost'', čehoš se EuroKrati snaží dosáhnout. Někde je zkrátka něco špatně. Pokud chtějí EuroKrati z EU udělat mocnost, tak budou muset (IMHO) postavit jednu velkou evropskou armádu, která by měla nějakou váhu, protože při tom co dnes Evropa předvání s jednotlivými národními armádami ve světě snad ani netojí za řeč, nebýt francouzkého jaderného arsenálu, tak je světu Evropa a její ozbrojené síly jen pro smích.

0/0
14.7.2008 17:31

B.Walsh

Re: Řadím se

Zkrátka pokud má být mocnost mocností a né nějakou její napodobeninou

tak potřebuje armádu. Druhá stránka této věci je ta, že jestli k tomu

někdy dojde, tak to znamená definitivní konec suvenerit jednotlivých

států. A teď babo rad'... :-/

0/0
14.7.2008 17:31

Ptolemaios

Re: Řadím se

s tou armádou jsi chlapče přestřelil - žádnou společnou armádu pro EU  - vždyť by se navzájem postříleli, kvůli jazykovým problémům.

Nejdřív musí přijít společný JAZYK. Např sanskrt , ten pak by sloužil

jako jediný dorozumívací jazyk a výhoda , nikdo /z okolních zemí / by tomu nerozuměl

0/0
18.7.2008 22:36

honzajaka

Tkže

by bylo asi nejlepší postavit železnou oponu a elektriku do ní, jak říkají příznivci ods

0/0
12.7.2008 15:10

habit

... řekl bych, že celý problém se už dávno...

... přesunul do oblasti víry, nebo spíš slepého dogmatismu - za euroskeptika (kacíře) je označen každý, kdo má jen trochu odlišný názor na fungování EU, byť s myšlenkou sjednocování Evropy a prohlubování vzájemných vazeb a vztahů s menšími či většími výhradami v podstatě souhlasí...

... současná EU je hlavně administrativní aparát, a jako administrativní aparát se chová - žádný úředník se jen tak nevzdá moci, naopak se ji snaží co nejvíc rozšířit a prohloubit (v byrokracii obecně platí: čím víc moci, tím menší odpovědnost)... a nad ním  se pár  postarších, vesměs levicových politiků snaží uspokojit své velmocenské ambice... jejich cílem není ani tak Evropa sjednocená, propojená četnými vazbami, ale Evropa jednotná, jednolitá - prostě velmoc...

0/0
12.7.2008 12:55

Makarov

EU ano, ale...

Jsem euroskeptik, ale rozhodne nechci zanik EU. Naopak, myslenku EU podporuji, ale trochu jinak, nez eurokrati v Bruselu. EU je teoreticky myslena dobre - volny pohyb osob, pracovni sily, sluzeb, staty jsou si vicemene rovny, kazdy se muze pokusit prosadit svuj nazor, atd. Ale praxe! Pro nove cleny tristni zkusenost. Volny pohyb pracovni sily-ano, ale jen nekam anebo az za par let. Volny pohyb sluzeb-ne, mohlo by to oslabit nas trh, jste moc levni. Zruseni kontrol na hranicich do vstupu do "schengenu"-ano, ale za hranicemi si vas zase zkontrolujeme. A to radsi nemluvim o snaze prijmout nove cleny do "schengenu", az po spusteni noveho systemu. Pokud vim, tak porad nefunguje. Zemedelske dotace-ano, ale protoze jste novacci, dostanete jen 40% toho, co berou Francouzi. Prosazeni sveho zajmu na nejvyssi urovni-pokud nepatrite k velkym statum, tak se na vas divaji jak na vyvrhele form;viz Irsko a neschvaleni LS] Takze EU ano, ale jina, demokraticka, rizena zespodu a ne dozivotnimi eurokraty

0/0
12.7.2008 9:23

babacek

EU

...snahy najít nové globální strategie.

Zřejmě nebudu euro skeptik když jsem pro EU hlasoval. Mám však pocit, že EU hledá především další a další koryta a korýtka a nejde jim o nic jiného.:-/

0/0
12.7.2008 8:38

rbursik

Evropská unie?

hledání soudržnosti napříč velikostí, chdobou či budoucností by mělo být nad mocenskými ambicemi jednotlivců. Překvapení, kdokoliv z nás je smrtelný. Nevím, jak bych třeba jako občan bohatého státu, vítal netolika bohatého s poučným tónem a slámou v botách..

Rádoby Euroskeptismus, považuji za jen snahu podkopávat a brzdit rozvoj společného díla, to je dílo o míru a porozumění.  Komu co vadí a prosím konkrítně, vidím jen bouři ve sklenici vody. 

Jsem Evropan raději než nácek.

Radim Buršík 

0/0
12.7.2008 7:56

MaBla

Re: Evropská unie?

Myslím, že se "rozvoj díla" (jak píšete) moc nedaří. A pokud máte pouze ony dvě volby, o kterých píšete v závěru, tak to mně připadá trochu málo. Vy Evropan, já třeba Severopolokoulec.:-)

0/0
12.7.2008 8:01

rbursik

Re: Re: Evropská unie?

odehrává se to co zkoušelo tolika lidí tolik století. To je celé a oponenti jsjou vždy a všude, divné je, že někteří se stanou modlami i po svých neúspěších.

Já v té Evropě jsem a to asi díky rodině rozptýlené po ni. Ano jsme částečně z těch "fašistů", kteří to nevěděli do konce života, jak je zvou občas ti jiní. Znám se s ještě víc lidmi po celé Evropě ať s práce či setkání. To co si myslím spíše napsat bych měl, nemyslím, že lidi co obcovali dlouhá léta s rudým ďáblem, přehlíželi svinstva mohou ovlivnit výrazně mé smýšlení a názor na ně.

Radim Buršík   

0/0
12.7.2008 8:44

MaBla

Re: Re: Re: Evropská unie?

Se vztahem k rudému zlu jsme tedy na tom asi stejně. Právě proto se snažím všemožně vystupovat proti socialismu a praktikám typu RVHP, kterými je EU a její řídící struktury prorostlá. Proto jsem proti socialistické EUvropské unifikaci, seřazování neseřaditelného, normování nenormovatelného. Proti gleichšaltování, bruselském rozhodování o věcěch, týkajících se problémů lidí tisice kilometrů daleko, jiné mentality, jiných standardů, jiných zvyklostí. Proti umělému vytváření úřednických křesel v nejrůznějších komisích, generujících "projekty" za každou cenu, pro teplé úřednické křeslo. Kdo nevidí, že dnes takto EUstruktury fungují je naivka.

Ostatně histerie EU struktur kolem Irského odmítnutí Lisabonské smlouvy je toho dokladem.

Marek Blabla

0/0
12.7.2008 12:10

MaBla

Euro-realismus

Myslím, že než se Euroskeptici (či spíše Eurorealisté) sdruží aby, jak autor píše, zničili Evropskou Unii, rozpadne se EU sama pod tíhou byrokratické totality, falešnosti a nekonformovatelnosti. Předpokládám a doufám...

0/0
12.7.2008 7:46

loveparade1

Omyl !

EU nepřežije,to si myslí jen ti nadutý kancelářský v EU komisi že sílí ale opak je pravdou.Na EU nadává kde jaký člen EU a ty obyčejní lidé nejvíc takže je otázkou času,myslím i let a EU padne.Už aby to bylo.

0/0
12.7.2008 7:31

Najdete na iDNES.cz