Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Češi zadržení při sběru hmyzu mohou podle Indů patřit k většímu gangu

Indické úřady se domnívají, že dva Češi zatčení před třemi týdny za nedovolený sběr hmyzu mohou být součástí mezinárodní sítě překupníků vzácných živočichů. Informoval o tom list The Times of India. Emil Kučera a Petr Švácha zůstanou ve vazbě nejméně do 21. července, kdy bude další soudní řízení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

seppikub

Nevedomost nechrani,

amateri! ;-D

0/0
12.7.2008 23:08

nema

Blahoslaveni budiž chudí duchem ...

Znám kolegu Šváchu přes 30 let, proto není divu, že jsem byl silně roztrpčen jeho zatčením indickými úřady a ještě více znechucen reakcemi některých "diskutérů", se kterými jsem se seznámil na těchto stránkách.

Petr rozhodně nepatří k opovrhovaným obchodníkům s přírodninami. Zabývá se profesionálně postembryonálním vývojem hmyzu. Ve světě se o něm ví, patří k autoritám ve svém oboru. Málo se však veřejně ví o jeho morálním profilu. Mohu tvrdit a dám za to do ohně nejen ruku, ale třeba i hlavu, že jen málo lidí na světě se může tak čistým morálním profilem pochlubit. Doufám, že indická justice bude natolik objektivní a spravedlivá, že svůj omyl co nejdříve pochopí, místo stávkování zprostí oba entomology viny a soudci na úkor své dovolené zajedou do zmíněného parku  vydlabat pro ně pár larev, jako satisfakci za bezpráví, zasluhující ostrou mezinárodní kritiku.

Pro diskutéry, kteří diskutují, aniž by chápali o čem, viz nadpis ...

RNDr. Oldřich PULTAR, také entomolog                   

0/0
12.7.2008 22:32

n1r5j45qfe5rhtsd74jz

Re: Blahoslaveni budiž chudí duchem ...

hezké .............  a sbírali tam brouky, kteří jsou chráněni a jejichž sběr (lov) je indickými zákony zakázán?

0/0
12.7.2008 23:03

Kleki Petra

Asi GANG HMYZOŽRAVCŮ.

0/0
10.7.2008 17:19

EWCZ+

Asi to s temi zakony v Indii prehaneji

Ted ctu, ze loni byl zrusen spolecny projekt Indu a Americanu zamereny na popis hmyzu v oblasti Western Ghats , protoze ten jejich zakon zakazuje export vetsiho mnozstvi hmyzu z Indie. Ty vzorky mely byt sebrany v Indii a zpracovany v USA - predpokladam, ze i geneticky, Tak nic, sorry.

 

0/0
10.7.2008 17:11

VLDX

Doufám že budou po zásluze potrestáni

Aby se to již nikdy neopakovalo a vyvaroval ise cestám do Indie! Doufám, že si odsedí sedmičku natvrdo za pašování. Za vědecké účely se dá schovat ledasco, být Indickými úředy tak jim nevěřím, že nejsou napojeni na organizovaný zločin :-P

0/0
10.7.2008 13:20

Si0

Re: Doufám že budou po zásluze potrestáni

To snad není otázkou víry nebo nevíry, ale důkazů.

0/0
10.7.2008 15:26

ahasvér

Re: Re: Doufám že budou po zásluze potrestáni

I mongoloidním lidem, kteří oslepli a mají v sobě pět velkých rumů, je to jasné. Na hubení hmyzu pracuje celý světový chemický průmysl. EU a hlavně ČR vyrábějí tisice tun DDT, HCH apod., - prostředků, v civilizovaném světě dávno zakázaných. Totéž vyrábí USA. Hlavním odběratelem je Indie, která pomocí DDT potlačila malárii na 60% postižených území. Na tak obrovskou plochu nelze nakoupit biologicky rozložitelné a selektivní prostředky, vzhledem k jejich vysoké ceně. Proto se to bude nejbližších 100 let řešit DDT. Kolik při tom padne včel, motýlů, tesaříků, krasců, kudlanek apod., si umí představit i zmíněný občan, postižený mongolismem. Ale kdo "vyrábí" občany, kteří s plamenným ochranářským mečem pronásledují vědce a průzkumníky, kteří poskytují společnosti informace o aktuálním stavu přírody, tak to vážně nechápu.

0/0
11.7.2008 9:11

Pikot

Prodám filcku

nevím čí je...

0/0
10.7.2008 12:49

oId fashioned Vince III..

to se dalo čekat

;-D;-DR^ "vědci" ROFL

0/0
10.7.2008 12:22

Najdete na iDNES.cz