Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za chyby v LDN v Chittussiho ulici padl první trest

Přiznala se, že nezákonně dopisuje chorobopisy. Její podřízení odebírali pacientům od postelí zvonky a jen občas sledovali, zda mají dost jídla a pití. Vrchní sestra Milada Appeltová ze soukromé léčebny dlouhodobě nemocných v pražské Chittussiho ulici teď nese následky. Přišla o funkci viceprezidentky České asociace sester.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

perpartes

A ti jinde neúspěšní "lékaři",

co tam pracují, se jistě taky dočkají ocenění.

0/0
23.7.2008 11:57

perpartes

Ta hovada,co tam pracují a říkají si sestry,

snad budou náležitě oceněna.

0/0
23.7.2008 11:55

Parouback

.

Upřímně doufám, že soudružka Milada Appeltová jednou skončí v LDN a dostane se jí "náležité" péče.

0/0
23.7.2008 9:38

pinoslav

A co sestra Představená?

0/0
19.7.2008 19:52

edelcacao

To je přímo brutální trest

;-D;-DRv Nejsme my v čechách ?

0/0
19.7.2008 12:32

Yvetta

LDN

Jak může člověk,který tuto práci vyzkouší na jeden týden soudit?Vraťte se třeba na jinou LDN,jak dlouho vydržíte?určitě ne déle.Nepracuji na LDN,ale jsem zdravotní sestra u psychiatricky nemocných.Každá sestra,která pracuje s dlouhodobě nemocnými,ví vše o jejich Dg,ví,jak se chovat,co očekávat,co se může stát.Že nestíhají koupání každého pac. alespoň jedenkrát týdně?Jak by to na tom pokoji vypadalo,vždyť jim několikrát denně mění plenkové kalhotky,pochybuji,že je jenom vymění a pacienta ničím neumyjí!!!

  Nezáleží snad ani na tom,že nejsme řádně finančně ohodnocené,ale jenom na nás házíte špínu,ráda bych viděla spoustu z VÁS/příbuzných/,kdyby jste se starali o své rodinné příslušníky-kolik z Vás by bylo ochotných vzít si je domů????

0/0
14.7.2008 12:54

Fikus 1

Re: LDN

Není to snad sakra vaše práce?  Falšování chorobopisů je podle Vás normální. Děsí mně, že zdravotník může takto argumantovat. Rodinní příslušníci, si své blízké domů nemohou vzít z několika důvodů, prtože musí chodit do práce aby měli z čeho žít nebo se o ně neumí postarat.  Proč by si je příbuzní měli brát domů? Přece je dali do LDN právě proto, že jejich zdravotní stav nebyli schopni nadále zvládat. LDN je od toho aby tuto funkci vykonávala pokud to nevíte!!!    A jako daňovému poplatníkovi, který platí sociální a zdravotní pojištění jemi úplně jedno jestli se sestře koupání líbí nebo ne. Bohužel je vidět, že zřejmě zanedbávání pacientů se zdaleka neděje jen v LDN.

0/0
14.7.2008 14:28

Yvetta

Re: Re: LDN

Neříkám,že to,co dělali,je v pořádku,ale nad určitými věcmi pochybuji.Koupání,je všude základem.Není možné,že se stihne vykoupat pouze 8 pacientů během týdne.Proto říkám,jak by to tam vypadalo,ani příbuzní by nemohli jít na návštěvu.V něčem měl reportér pravdu,ale většině z toho se mi nechce věřit.

 Falšování chorobopisů????Lékaři někdy ordinují přes telefon a je fakt,že potom to dopíší-neviděla bych v tom takový problém,mají taky dost práce,když je na jednoho třeba více oddělení.Nedát infuzi?Neznám personál,ale je tam dost zřetelně psáno,že pacienty raději rozpijí-což je ideální a opravdu to jde.

 

0/0
15.7.2008 17:00

bogi

Re: Re: LDN

DOPORUČUJI než přijmout jako fakta osočování pana Šťastného v bulváru MFD, jděte si situaci ověřit. Pokud nejste ochoten, doporučuji Reflex vydaný ve čtvrtek 17.7. a v něm článek .X.Doležala

0/0
17.7.2008 18:25

Parouback

Re: Re: Re: LDN

Hehe, článek zhulenýho feťáka, to je vskutku argument.

0/0
23.7.2008 9:40

kolemjdoucí

VZP si zaslouží okamžitý postih personální

zatímco řediteli Vrchlabské nemocnice panu Drymlovi  za to, že sponzoruje julínkovy poplatky všem svým pacientům, VZP vyhlásila válku a postihla ji vypovězením smlouvy , tak tady se stala otřesná chyba a měla by za ni tvrdě zaplatit!!!!!!

0/0
12.7.2008 4:25

bogi

Re: VZP si zaslouží okamžitý postih personální

VZP minimálně jednou za rok dělá revizi a v LDN nezjistila nedostatky, krom občas chybějícího podpisu a razítka lékaře u zápisu z vizity, nebo z návštěvy u lůžka mimo vizitu. za tyto výkony potom strhla platbu jako za nevykonané. Viz tzv. falšování dokumentace!!!

0/0
17.7.2008 18:28

anjatekk

nejsme zrůdy, vy hlupáku

0/0
11.7.2008 21:56

anjatekk

pracuji tam potřetí

Víte my našim pacientům nic netajíme, jak bychom také mohli, MFDnes se neztratí, a možná tomu nebudete věřit, ale oni vás nazývají hulvátem, sprosťákem, a mladým spratkem, jakpak jste se asi choval vy? Nevěříte?  Pojďte mezi nás znovu... s pozdravem rehabilitační sestra

Prosím všechny  přečtěte si  další vydání Reflexu.

0/0
11.7.2008 21:39

katerina

Re: pracuji tam potřetí

Děkuji sestřičko za Vaše příspěvky. Uznávám, že je to hrozné a prosím pokud můžete zveřejněte vše na svou obhajobu. Já jsem na LDN krátkce pracovala a vím jak je to težké, také jsem byla na noční sama a fyzicky jsem to nezvláda. Nemám tolik síly abych sama manipulovala s mnohdy těžkými pacienty, také jsem jim musela dávat často ohrádku - protože vím, že kdymi mi v noci spadli na zem, že bych je do postele prostě neměla sílu dát zpět (to totiž často nejde ani z pomocí jiné kolegyně) - na to je potřeba silných chlapů - jako např.sanitář Ondra? Nyní jsem v hospici a nikdy nejsme na pacienty sami. Dokážu si úplně představit váš pracovní den RHB sestry když jste tam jen 2 na tolik lidí a jaké to asi je, když jeden z vás bude chtíl v létě na dovolenou. Taky prožíváme nedostatek personálu a 40 hodin nedobrovolných přesčasů není výjimkou. Takže nelze nadávat ani na vedení - nějak ty fronty zájemců o práci před vraty nestojí. Děkuji a vážím si Vaší práce!!!

0/0
13.7.2008 13:51

_m-

Re: Re: pracuji tam potřetí

Máte obě pravdu - ale za to nemůžou přestárlí pacienti. A v tom je ten problém.

0/0
19.7.2008 12:41

anjatekk

pracuji tam dokončení

 Pacienti se koupou každy den jeden až dva pokoje, tedy jednou týdně i vícekrát pokud jsou řekněme znečištění. Zde děláme vše pro jejich maximální spokojenost. Jídlo - snídaně, svačina, oběd, svačina,večeře, mezitím kvanta nápojů, plus cubitan..vše rozměňováno a krájeno je-li potřeba.Rehabilitace - nácvik chůze s pomůckou, s doprovodem, schody, soběstačnost, skupinové cičení - zpěv, hry pro kognitivní fce apod... Ta práce mě a i ostatní sesrty baví, uvědomujete si, že jste pošpinil jméno i nás ostatních?  Já mám svědomí čisté a všem pacientům a příbuzým velmi děkuji za důvěru.

Další výhradou je, že jste si pěkně nakálel do bot tvrzením o zvoncích - je to smutné, video je důkaz, ale pane reportére náplní práce sanitáře je chodit na ty zvonky, co zvoní, pokud se ví, že tam ten zvonek není, tak obcházet pokoje, a také  napájení - a ne vaše volná chvíle.

0/0
11.7.2008 21:36

katerina

Re: pracuji tam dokončení

Přesně tak! Jak redaktor zmiňoval vysoké procento klientů jsou dezorientovaní. Zvonek (alarm) je tlačítko na drátu (něco jako šňůra od lampičky). Dezorientovaný klient často ani nechápe na co to zařízení je, se šńůrou si hraje, zavěšuje na ni ruce a může si vážně ublížit (vlastní zkušenost - jeden klient se na tom málem objesil!!!) Jak poukázala pí Apeltová alam umístěný na postranicích je nákladný (zatím nikde jsem to u nás neviděla)- Pro obraz - cena jedné polohovací postele až 100000kč! - dle kvality. A věřte, ze neklidný pacient je schopny se do zvonečku zamotat během 5 minut po té, co ho zkontrolujete - to by tam musel někdo stát pořád. Ale na toto byl na daném oddělení sanitář-redaktor. Jeho úkolem především bylo, aby pacienty bez zvonku pravidelně kontroloval, polohoval, dával jim napít a pod. a to po celou svou službu. A kdyby svou práci dělal pořádně asi by mu nezbyl čas na focení!

0/0
13.7.2008 14:04

katerina

Re: Re: pracuji tam dokončení

omlouvám hrubku - oběsil:-)

0/0
13.7.2008 14:06

rentrn

Re: Re: pracuji tam dokončení

ale notak, vy snad chcete říct že bylo všechno v pořádku ? Děkuji moc panu redaktorovi a jen více takových článků. Chápu, že vy budete vždy ze všech těch lidí dělat dementy. Na to je jednoduchá odpověď. Přeji Vám abyste přišla o svoje zdraví a při vědomí si tam šla také lehnout....

0/0
14.7.2008 10:20

katerina

Re: Re: Re: pracuji tam dokončení

Rozhodně si nemyslím, že je vše v pořádku. Sám redaktor uvedl, že je vysoké % lidí mimo realitu - dávejte pozor na výrazivo - demence není nadávka je to diagnóza. Jen se ptám, jak je možné, že tam jedna babička kříčí "pít, pít" - toto je opravdu nehoráznost a nemá se to stát. A když si hledám viníka - vedení - nevím, ale na oddělení byl přece sanitář (redaktor) - takže pomocný personál tam byl. Pravidelné obcházení pacientů je v nápni pfáce sanitáře, takže asi nevykonával svou práci dobře ne?

0/0
14.7.2008 11:06

katerina

Re: Re: Re: Re: pracuji tam dokončení

Jinými slovy za to, že na oddělení pacienti 'trpěli žízní" a na zvonky nikdo nechodil je zodpovědný službu mající sanitář (který to má v pracovní náplni) - Ondřej Šťastný!!!

0/0
14.7.2008 11:53

rentrn

Re: Re: Re: Re: Re: pracuji tam dokončení

Ondřej Šťastný je novinář. Už skutečnost že na to nikdo nepřišel je zarážející. na jednu stranu prsonál bráním ale jen ten který se ještě hodlá o pacienty starat a těch ale bohužel ubývá. Co s armádou budižkničemů kteří jsou jako zdravotníci zaměstnáni také ale k pacientům vlastně nejdou...

0/0
19.7.2008 0:15

katerina

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pracuji tam dokončení

O tom, že je novinář víme všichni. Ale do zmíněné LDN přišel pracovat jako sanitář a uzavřel skutečnou pracovní smlouvu čímž se také zavázal plnit náplň práce - dávat pacientům pít, polohovat (jelikož je to hlavně práce pro muže sanitáře), chodit na zvonky a pravidelně kontrolovat pacienty. Připadá mi jako byste spadl s Marsu - pracoval tam jako sanitář, o tom že je novinář nikdo nevěděl, tak nechápu proč toto píšete????

Jinak doporučuji přečíst si alespoň pro nadhled diskuzi k článku z reflexu (nelze mít jen jeden úzkoprsý úhel pohledu, ale vyplatí se dát i na životní zkušenosti jiných)

0/0
19.7.2008 12:02

bogi

Re: Re: Re: pracuji tam dokončení

pro rentrn: každá LDFN má nedostatek pracovních sil. přestaň kecat a jdi tam pracovat, představ se jako rentrn z diskuse a ať tě sestry zapřáhnou jen v rámci tvých povionoostí. potom asi pošleš pana redaktora do ... . ale hlavně budeš vědět o čem se všichni bavíme

0/0
17.7.2008 18:34

anjatekk

pracuji tam

Vážený pane reportére.  Dovolte, mám k vašemu článku pár výhrad..

Jsem zaměstnána v té oné LDN, kterou jste si vzal na paškál. Ráda bych upozornila na slovo zaměstnána - jsem rehabilitační sestra, ergoterapeutka. Nyní jsme celkem  tři - kolega odešel do důchodu. Což znamená, že pouze nedocházíme na LDN, jak jste ve svém článku psal. Ano je nás málo, ale snažíme se, co nám síly stačí, také jsme na sebe, jako rehabilitaci nikdy neslyšely nic špatného. Vadí mi ale, že dle setkání s jednou sestrou posuzujete všechny, se kterými jste se ani nesetkal, za tak krátkou dobu. Uvědomujete si, že nemocnice má tři oddělení, a že jste byl krátce pouze na jednom z nich. Bohužel jste byl na tom "nejhorším" - tam totiž potřebujeme silné, solidní chlapy - a to jste(?) Třeba pavilon "C", (mohl jste si všimnout je to budova s kytičkami na oknech, které, vyráběli oni zoufalí pacienti) zde jsou pacienti schopni chodit-jedno jaké diagnozy-zde jste se ani neukázal a z žádnou z nás nemluvil!

0/0
11.7.2008 21:33

Demi

Práce v LDN

Já pracuji V LDN 10 let a i když je práce  namáhavá přesto v ní pořád nacházím uspokojení z  úspěchů, které máme..Mrzí mě názory spousty laiků ale i zdravotníků, že sestry na LDN myjí jen zadky.Sestra na LDN musí umět ošetřit pacienty z jakéhokoliv oboru.Zažila jsem už mockrát kdy se  kolegyně z akutních lůžek přišly poradit jak  provést ten či onen výkon.To jsem vždy hrdá na práci kterou děláme a když slyším uznání pacienta, kterému ošetřovali 2 roky rozsáhlé bércové vředy na klinikách a my je zcela zahojily, tak větší radost mít člověk nemůže.Ještě něco bych chtěla podotknout.Problém péče o staré lidi pramení z chápaní problematiky celou společností.Kvalitní péči nepodporuje vláda, ve většině případů ani manažeři nemocnic a v neposlední řadě nezajímá ani běžné občany,  to až v momentě kdy se jich to osobně dotýká.Jak často slýchám z úst příbuzných : "To bych dělat nemohl.Vezmem si maminku až nám ji rozchodíte."Myslím, že týden na LDN je zoufale málo a věřte, že všude se jen netrpí!

 

0/0
10.7.2008 22:00

rentrn

Re: Práce v LDN

Děkuji Vám a Vaší práce si vážím. Přesto jak píšete je potřeba důrazně tlačit na vedení státu aby změnilo svoje preference. V mnoha směrech jsme se dostali za úroveň, která tu byla za bolševiků a mám pocit, že se ten stav stále zhoršuje.

0/0
11.7.2008 10:12

Projíždějící

Koukám a čtu.

Množí se tady komentáře o tom jak kdekdo budete dávat výpovědi a odcházet pracovat do ciziny.

Měli bychom přijat takovou zásadu, aby lempl odcházel s minimálním platem a otiskem naší boty na zadnici.

Kdybychom se tím řídili, bylo by víc pro svědomité že by nemuseli tolik odcházet a ty lemly ať si v tom zahraničí s klidem zaměstnávají.

Takové důsledky má rovnostářství v odměňování.

0/0
10.7.2008 17:07

j@ck

Re: Koukám a čtu.

Hezky ideal o tom, jak by to melo byt, ale vsichni nakonec vime, jak to chodi. O platu nerozhoduji kvality, ale znamosti a vztahy, ritolezectvi a zenske vnady. Reditele nemocnic nebyvaji casto schopni manazeri, ale ambiciozni politici a oportunisticti tunelari, kterym jde jen o to prihrat malou domu ze statniho. Takze prestan snit.

0/0
10.7.2008 19:14

Projíždějící

Re: Re: Koukám a čtu.

Jak kde. V prosperující firmě to tak funguje všude protože žádná firma která chce prosperovat si nemůže dovolit zaměstnávat lemply. A prosperitou myslím vyrábět, prodávat a tvořit zisk a nikoli podvádět a hledat kde urvat dotaci či něco vytunlovat protože tahle "prosperita" v uvozovkách není nikdy dlouhodobá podobně jako s tou prosperitou LDN na Chitussi. Stačil jeden špion od novin a je všechno v trapu. Prestiž v trapu, funkce v asociaci sester jakbysmet a konecprosperity LDN teprv přijde. Budou chodit kontroly jedna za druhou a jestli to rovnou nezavřou tak důvěra v image firmy bude na dlouho v °°°°°°.

A hlavně ta ostuda. V Praze se to všecko ztratí ale u nás na vesnici by si ukazovali prstem lidi na takový ansámbl a to je často hůř než ztráta peněz.

0/0
10.7.2008 20:49

bogi

Re: Re: Re: Koukám a čtu.

už jsem poslal vzkaz pro rentrn, teď pro projiíždějícího: doprojížděj a zajeď do LDN v Chittussiho, podívej se zapracuj a uvidíš o čem kecáš.

0/0
17.7.2008 18:40

Rene.Zach

Tak doufejme.

Doufejme že nezůstane jen u potrestání vrchní sestry ztrátou funkce víceprezidentky v té jejich asociaci ale doufejme že bude potrestána taky provozovna LDN srovnatelným způsobem jakým by byl potrestán pekař za úmyslný prodej plesnivých rohlíků s příměsí myšího trusu. Jeden rozdíl tady přece ještě je. Zákazník se zájmem o rohlík má možnost se poděkovat a jít si koupit rohlík jinde zatímco polomrtvý klient LDN zpravidla takovou možnost nemívá.

0/0
10.7.2008 16:49

marvinka

Re: Tak doufejme.

Polomrtvý klient ne, ale jeho rodina to má zajistit..

0/0
11.7.2008 11:04

Agnes

Novináři!

Jestli budete pořád do zdravotníků takhle "kopat", "plivat "na jejich práci a veřejně je očerňovat, tak dají všichni nejspíše brzy výpověď , protože tohle nemá nikdo zapotřebí a jsem zvědavá, kdo vám utře váš pokakaný zadek, až se na vás rodina jednou vykašle....

0/0
10.7.2008 14:12

rentrn

Re: Novináři!

Ale já myslím, že zdravotníkům není zase tak zle. Ono spíš možná záleží jak kde. Ale opakuji - ještě jsem neslyšel a ani neviděl lékeře ve frontě na pracáku a to je myslím chyba.

0/0
10.7.2008 15:07

biofyzik

Re: Re: Novináři!

Ano, protože lékař si i práci najde a i mimo zdravotnictví jej berou všema deseti.

0/0
10.7.2008 15:44

j@ck

Re: Re: Novináři!

a cim myslis ze to je, koumaku? nebude to nahodou tim, ze na trhu je jich nedostatek? a i kdyz nechteji jit delat klinickou medicinu, tak s prehledem najdou misto u farmaceuticke firmy nebo ve vyzkumu. a nemysli ze jsem nezkusil pracovat jinde. behem VS studia jsem pracoval na ruznych mistech, manualne i hlavou, v CR i v zahranici. na rok jsem prerusil skolu a z toho pul roku pracoval v USA jako kuchar. nic z toho se narocnosti ani omylem nedalo srovnat s praci chirurga v CR - 100 Kc na hodinu hrubeho za katastrofalni sluzby, 33 hodinove pracovni smeny bez prestavky a osetrovani zapsklych tupcu jako jsi ty.

0/0
10.7.2008 18:53

rentrn

Re: Re: Re: Novináři!

aha, takže protože se domnívám, že lékaři jsou uměle zaměstnáváni a jak zde píšeš, najdou vždy někde nějakou tu ulejvárnu , tak jsem tupec a ještě mi vyhrožuješ ošetřováním zapšklých... tak se mi zdá, že zrovna Ty bys lékař být neměl, možná právě Ty patříš mezi ty mladé nafoukané floutky, kteří o práci lékaře již jen velkohubě mluví

0/0
10.7.2008 20:34

j@ck

Re: Re: Re: Re: Novináři!

tupcem jsem te nazval kvuli tomu, jaky mam dojem z tveho celkoveho postoje k lekarum - tj. uz od rana tady na ne skryte ci otevrene nadavas. I v tomto prispevku pises neco o ulejvarne, aniz bys mel vubec predstavu, co to v praxi obnasi. Mezi lekari se jiste najdou blbci, ale zcela urcite se mezi nimi najdou i velmi schopni inteligentni lide a tech je troufam si tvrdit vetsina. mlady mozna jsem (4 roky po skole) a nafoukany asi taky. Ja o praci lekare nejen velkohube mluvim, ja ji delam, a proto se me osobne tve utoky dotykaji. Kritizujes neco, o cem mas jen mlhave poneti a plno predsudku. Mozna jsi v minulosti narazil na nejakeho spatneho arogantniho lekare nebo mas s lekari nejaky jiny problem, nevim, kazdopadne zcela nesmyslne generalizujes.

0/0
10.7.2008 23:01

rentrn

Re: Re: Re: Re: Re: Novináři!

Beru Tvoji upřímnost a částečnou pokoru. Právě ta pokora si myslím je u dobrého lékaře důlžitá. Ano, byl bych rád kdybych se mohl setkávat jen s inteligentními a ne namyšlenými a hloupými lidmi - "lékaři". Setkávám se s nimi daleko častěji než bych si přál. Proto se cítím být oprávněn se k jejich činnosti vyjadřovat. Za dlouhá léta která tak činím již nejsem v pozici, kdy bych měl nějaké "mlhavé představy" o této práci. proto opakuji, že by vůbec nevadilo, kdyby si někteří lékaři vyzkoušeli také jiné povolání i případně nezaměstnanost. Samostatná skutečnost že někdo někde jednou vystuduje medicínu ještě nemůže znamenat, že někteří budou mít nadosmrti pocit že už nemusí nic dělat.  Pro Tvoji informaci, jsem zdráv a osobně Vás lékaře nepotřebuji, zaplať pánbůh.....

0/0
11.7.2008 10:05

marvinka

Re: Re: Re: Re: Novináři!

Jdi se raději podívat do nemocnice a nech se tam zaměstnat, až víš o čem mluvíš. Protože ze tvých příspěvků vidím, že v tom máš bordel.

0/0
11.7.2008 11:08

rentrn

Re: Re: Re: Re: Re: Novináři!

znám nemocnice velmi dobře a tolik bordelu se kolikrát hned tak nevidí. Bohužel jsme jako pacienti naprosto bezbranní a odsunuti jen do pozice platících hlupáků - běda si někde stěžovat, nebo se domáhat svých práv !!!!

0/0
11.7.2008 11:55

marvinka

Re: Re: Novináři!

No ale neznám sestru, která by šla do zdravotnictví zbohatnout. To prostě nejde. Všichni říkáme, že je zdraví nejvíc, pokud tedy doktoři nemají nárok na vysoké platy, pak kdo má??

0/0
11.7.2008 11:06

KADO

Re: taky se flakas nekde u starych lidi ty zrudo?!

!:-© Rv

0/0
10.7.2008 15:50

kapkuvulgarniplastovalahev

a

doufám, že je ten novinář spokojenej

0/0
10.7.2008 14:03

mpixel

15 minut

8 pracovních hodin 30 pacientů. tj když nepočítám papírování tak to je 15 minut na jednoho pacienta. Chci vidět jak subtilní žena za tu dobu pacienta vykoupá 3x nakrmí, obváže, dá pití a potřebné léky a několikrát ho obrátí proti proleženinám a dojde s ním na záchod. Lidsky si s každým popovídá a mezi tim bude chodit na zavolání na tlačítko když chce nějaký dědek poškrábat. A to nepočítám 2x týdně řešit jedno úmrtí. Pak nějaký pisálek inkognito zjistí, že když to ta sestra za 15 minut nezvládne, že je flákačka. Práskne jí aby jí strhli 500Kč prémie nebo zavřeli až zčerná.

0/0
10.7.2008 13:47

rentrn

Re: 15 minut

Až tam budeš ležet, tak Tě tahle povídačka zajímat nebude. Je jenom dobře, že byl ten článek napsán. Takže co bude dál pene ministře Julínku, zajímá vás to vůbec? 

0/0
10.7.2008 15:05

rentrn

Re: Re: 15 minut

navíc jsem přesvědčen že vaše počty nejsou správné, co dělají lékaři a další pocní pracovníci... ono kdyby se napočítali všichni zaměstnanci, tak v takové léčebně bude víc zaměstnanců než pacientů... za to že se pacientům věnuje jen jedna sestřička už já nemůžu ale platím samozřejmě všechny....

0/0
10.7.2008 15:13

biofyzik

Re: Re: Re: 15 minut

jedna sestra na 30 lůžek na tom není co počítat. Jaké zaměstnance máte na mysli, uklízečky?

0/0
10.7.2008 15:43

Najdete na iDNES.cz