Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Měření rychlosti zakáže strážníkům i Senát, nápravu čeká od Langera

Strážníci se asi až na podzim dozvědí, zda budou moci od příštího roku dál měřit radarem rychlost jízdy v obci. O tuto pravomoc je chce připravit Sněmovna v rámci reformy policie, kterou nyní Senát nejspíš schválí beze změn.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

retkini

průšvih

největší chybou městské policie bylo to ,že chytili ožralého poslance Šeicha. Z toho se poté stal odborník na dopravu a od té doby se i s bodovým systémem vezou i měšťáci.Mimochodem Šeich měl více než promili,což je trestný čin ale byl sankcionován pouze za přestupek.

0/0
9.7.2008 9:29

chemba

senát odsouhlasí zákon s vědomím, že obsahuje chyby

Podle mě stačí vadné části opravit a poslat zpět do sněmovny, tak aby nový zákon se nemusel být za měsíc novelizován. Vyrábět vědomě zmetky, to si ani fabrikách za desetinové platy dělníci nedovolí.To by je zaměstnavatel vyhodil.

0/0
9.7.2008 9:02

Mak1

Měšťáky bych zrušil,

protože nedohlížejí na pořádek, ale jenom neoprávněně buzerujou. Např v sobotu měli na Flóře akci, kdy odtahovali auta, která byla neoprávněně zaparkovaná v modré zóně. Nic proti - ale v té době bylo obsazeno tak 20% parkovacích míst, takže rozhodně nikomu nevadili.

Jenže - buzerace prostě musí být;-€

0/0
9.7.2008 8:00

Premysl Or.

Re: Měšťáky bych zrušil,

Tak je zrušte... ;-D

0/0
9.7.2008 8:09

Mak1

Re: Re: Měšťáky bych zrušil,

Jen co si mě zvolíte za premiéra;-)

0/0
9.7.2008 8:49

WIFI

Kvalita zákonů

Koukám, že kvalita zákonů jde strmě dolů. Dříve se novela začala připravovat v prvních dnech platnosti zákona, kdy žačaly vyplouvat různé perly a následky termittí tvořivosti či opilosti. Ale dnes už jsme dál. Novelu zákona připravujeme ještě dřív, než zákon vyžadující novelu je vůbec schválen. Poslanci by měli být placeni podle kvality práce (uznávám, že nyní by byli asi všichni na sociálce, ale aspoň by přičuchli reálnému životu)

0/0
9.7.2008 7:04

chemba

Re: Kvalita zákonů

nová doba."Host vyhání číšníka".Teď ještě před přijetím zákona je hotová jeho kompletní novela.Prostě nová doba. Ne není to dobou, je to tím, že se k veslu dostali amatéři.

0/0
9.7.2008 9:04

Premysl Or.

Chyba je jinde

Ještě k té rychlosti: Podívejte, kdyby v  přestupkovém zákoně bylo, že přestupku se dopustí ten, kdo v obci jede 55 km/h nebo 60km/h a rychleji, tak jsou všechny ty řeči zbytečné. Zákon by sám určoval toleranci a nenechával by to na libovůli policajta, který je jenom od toho, aby na právní normy dohlížel. Pokud je stav takový, jaký je, je to především odpovědnost ministerstva dopravy, které je iniciátorem toho, že už za drobné překročení rychlosti je rovnou litr pokuty a dva trestné body. ;-O

Tak nechápu, proč se řeční jenom o měšťácích, i když je pravdou, že co město, to jinak kvalitní služba.

0/0
8.7.2008 23:49

krčma

Re: Chyba je jinde

Vážený pane, zákon uvádí, že se přestupku dopustí ten, kdo jede v obci více než 50 km/h. Důvod je jediný, v obcích v ČR (pokud to není upraveno místním značením) je nejvyšší dovolená rychlost právě 50 km, není to však rychlost povinná. Tzn. že můžete jet třeba 45 km/h a té "šikaně" se vyhnete.

0/0
9.7.2008 7:24

jeza11

Re: Re: Chyba je jinde

To máte pravdu, problém je ale v tom, že každej měřící přístroj a každá metoda měření má svoji přesnost a svoji chybu. Proto je nesmysl chtít vybírat za 51 km/h v obci, protože to je celkem snadno napadnutelné. A to samé bohužel platí i o alkohulu do 0,2 promile jste sice za hranou zákona, ale pořád ještě v toleranci měřáku. A než to s Vámi sepíšou a odeberou Vám krev, tak to klidně Vaše tělo z 50 % samo odbourá a ani lékař prokazatelně nezjistí jestli jste byl pod vlivem nebo ne.

0/0
9.7.2008 8:01

Mak1

Re: Re: Chyba je jinde

Jasně - minule jsem něco hledal, tak jsem jel tak 20-30. A spousta blbců mě nepředjela, ale táhli se za mnou - no to by člověk z těch zblblejch čechů jako jste vy blil:-©

0/0
9.7.2008 8:01

mpes

Re: Re: Re: Chyba je jinde

no hlavně že máš ty jasno co je a co není správné, co dělají zblblí češi a co např. velmi inteligentní příslušníci jiných států ;-D

0/0
9.7.2008 8:23

Mak1

Re: Re: Re: Re: Chyba je jinde

Jasno mám - správné je to, co dělám JÁ R^

0/0
9.7.2008 8:49

Premysl Or.

Re: Re: Chyba je jinde

Vážený pane, já to vím, Vy to víte, každý řidič to ví, ale nejspíš to neví na ministerstvu dopravy, když se z úst náměstkyně ministra derou slova o tom, že pokutování rychlosti nad stanovený limit je šikanováním řidičů (doslova). Proto by asi bylo lépe, kdyby zákon určitou toleranci stanovoval anebo alespoň neukládal drakonické tresty za drobná porušení. Toť vše...

0/0
9.7.2008 8:06

Premysl Or.

JSTE MIMO

Jste mimo, pokud si myslíte, že se tady hraje o nějaké městské policie.

Hlavní kartou byl nový zákon o Policii ČR, který jí dává neskutečné pravomoci. Aby se o něm moc nekecalo, a hlavně nepsalo, a norma v klidu prošla poslaneckou sněmovnou i senátem bez zbytečného zájmu médií, tak se lůze předhodili měšťáci, ke kterým má každý trouba co říct, neboť MP provedou neuvěřitelných 80% měření rychlosti v tomto státě - a to vše s pětinovým aparátem oproti státní policii.

Na ale jak jsem psal, pointa je v tom, že se národ baví měšťákama, mezitím se potichu schválí zákon o Policii ČR a na podzim se pravomoc měřit rychlost MP vrátí.

A sežeru svůj klobouk, jestli se mýlím... ;-)

0/0
8.7.2008 23:42

Jan.Emil

Já jsem proto ať dál měří.

Ale peníze za vybrané pokuty nikoli do městské kasy ale pěkně do centrální státní pokladny. Potom uvidíme nakolik těm městskejm hovínkářům jde opravdu o bezpečnost a plynulost silničního provozu.

0/0
8.7.2008 23:24

Premysl Or.

Re: Já jsem proto ať dál měří.

Nebuďte bláhoví, to byl Řebíčkův skok do tmy. Obce by logicky kontrovaly, ať se stát podílí na financování MP, když by z nich plnil státní kasu.

A hlavně, žádná policie - ani státní, ani městská, ani totalitní, ani demokratická si na sebe (na svůj provoz) nikdy nevydělá, natož aby ještě plnila kasu zřizovatele... Nevěřte kecům.

0/0
8.7.2008 23:44

Premysl Or.

Re: Re: Já jsem proto ať dál měří.

Nebuďte bláhový... - omlouvám se za hrubku

0/0
8.7.2008 23:50

Cocotus_Interruptus

Jo!

Houno Majere, houno mas! ;-DR^

0/0
8.7.2008 23:23

5alfa

Aháááá

No tak to je fajn, blíží se volby a trochu sebereflexe zapracovalo dokonale.

Pokud MP nejsou schopni měření rychlosti zvládnout alespoň v takové kvalitě jako doposud všichni policajti (a že vtipů na jejich IQ je, co?), pokud neví, že kazdý měřák má nějakou toleranci, pokud budou hlavně chtít naplnit obecní kasu a houby jim bude po bezpečnosti v obci, pak je dobře, že ani senát jim tuhle zodpovědnou funkci "měření rychlosti" nenavrhne k vrácení! :-)

0/0
8.7.2008 19:13

singlemalt

Kdo napraví Langera?

;-)

0/0
8.7.2008 17:28

JaMilan1

Re: Kdo napraví Langera?

Nikdo protoze kdyz zvedne ruku pro ano a druhy den prohlasi ze je to spatne tak je ...

0/0
8.7.2008 23:12

lolek77

Nevolte senátory, kteří schválí tuto dodatkovou daň

a taky starosty obcí jako Moravské a České Budějovice a další, kteří se spolčili se soukromou firmou aby vydělávali na nás, nevolnících. Je zajímavé, že policie nechce jezdit k nehodám a trestat ty co poškodili svým jednáním druhého občana, ale má dost času vysedávat u radarů a kasírovat ty, kteří nikoho nenabourali, ale pouze překročili limit daný naší vrchností.

0/0
8.7.2008 17:16

Premysl Or.

Re: Nevolte senátory, kteří schválí tuto dodatkovou daň

Nedá mi to nenapsat, že podle toho co píšete, "vydělávají" jen na těch "nevolnících", kteří porušují zákon. Tak jeďte podle zákona a nedejte jim "vydělat" ani korunu... ;-)

0/0
8.7.2008 23:52

Najdete na iDNES.cz