Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prudce přibývá astmatických dětí, alergologové chybí

V Česku dramaticky přibývá dětí s astmatem. Během deseti let se jejich počet zdvojnásobil. Astma už má každé sedmé dítě. A lékaři se rozhodli, že proti tomu zasáhnou. Letos proto rozjeli Národní program proti respiračním nemocem, který má pomoci nebezpečný trend zastavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dezo-Conka

Jestli Lenka Petrášová nepřestane psát

o zdravotnictví,tak buď emigruji do Zimbabwe,nebo se zastřelím.

Jediný plus jejího psaní je,že už vím ja se cítili židé za Hitlera.(Y)

0/0
22.6.2008 6:50

Dezo-Conka

Tak to se mi líbí

R^kolega chtěl pracovat jako alergologjenže ministarvstvo a IPVZ mu dělali takové administrativní problémy, že nakonec skutečně jako alergolog pracuje... ve Velké Británii.

21.06.2008 11:47 biofyzik

0/0
22.6.2008 6:48

iPilat

ho\/no ho\/no ho\/no

je to stres a ne astma, vyzente parchanty od televizoru a pocitacu do prirody a bude po astma. ;-O(Y)

0/0
22.6.2008 2:38

Wendolene

Muze to byt tim, ze nastavajici matky

vice kouri a klidne se pohybuji v prostredi, kde se kouri? Muze to byt tim, ze nove matky mene koji? Muze to byt tim, ze zivotni prostredi se zhorsuje?

0/0
21.6.2008 20:30

captain cook

Re: Muze to byt tim, ze nastavajici matky

Jak jsem prave dole odpovedel na jeden prispevek dole o podilu kravskeho mleka  na vyskyt alergii. Nas rodinny lekar casto rikal vsem rodicum, kteri k nemu prinesli mrne s ruznymi potizemi : "kravske mleko je vytecny napoj plny zivotu dulezitych zivin" a nikdy nezapomnel s jiskrou v oku a po mensi pauze dodat  "pro telata";-);-D

0/0
21.6.2008 22:04

antigogo

Mnohé studie

již prokázaly, že děti, držené "ve sterilním" prostředí, jsou na tom mnohem hůře. Zároveň ale zřejmě přibývají chemikálie ve vzduchu, které nikdo nekontroluje - a to je nejhorší ! Nyní si může pouštět do životního prostředí kdo chce, co chce. Když podmaže nebo mu na to nepřijdou, tak v pohodě. A když přijdou - ubohé sankce!Rv

0/0
21.6.2008 17:15

killy

To je vod toho, že...

.... jsme odstranili všechny průmyslové "smrady", které neustále iniciovaly imunitní systémy.  Např. když poldovka hulila ocelárenský a jiný kouře, tak děti na Kladně žádné alergie a astmata neměly.  Teď, když jsou zhýčkaný vzduchem z křivoklátskejch lesů, stačí rozkvést bezinka a.......     Stejný platí o "běloskvoucích čistotách".  Jako děti, jsme se při hře dokázali umazat jako prasata a odřít končetiny na škváře...... a nikdo neumřel, že. ;-D  Odolnost organizmu proti vnějším vlivům jsme si sami postupně zlikvidovali, nic víc.

0/0
21.6.2008 13:24

captain cook

Re: To je vod toho, že...

mas pravdu jen zcasti a vubec ne o tech prumyslovych smradech a cistem ovzdusi...je prokazano, ze prumyslove smrady ruzne alergie zpusobuji....ovlivnily nepriznive jednu generaci a ta pristi si z toho diky tomu, cemu byli rodice vystaveni, vyvinula alergii...geneticke dedictvi...vystavovani  tela skodlivym chemikaliim odolnosti tela nepridava, to naopak! Viz benzinove zplodiny, olovnate barvy a laky...atd. atd

Na druhou stranu je naprosta pravda, ze deti zabalene do bavlnky, ktere si nikdy nesmeji hrat venku a zaspinit se, neziskaji odolnost vuci ruznym bakteriim...odolnost se ziskava podobne jako u ockovani, stejny princip...u skodlivych chemikalii to ale neplati, to je uplne jina zalezitost.

 

0/0
21.6.2008 14:53

Deliveres

Než léčit následek, tak

raději odstranit příčinu. V době, kdy jsem chodil do školky a školy, si nepamatuji, že by v třídě byl někdo alergický nebo měl astma. Nedávné studie prokázaly, že za všechny alergie a astma mohou rodiče dětí, proto je udržují v přílišné čistotě a organismus pak na znečištění neumí správně reagovat. Takže snažší cesta než léčit, je zaměřit se na počátek problému. Jak je možné, že cikánské děti, běhající venku kolikrát nahaté, tyto civilizační nemoci nemají?

0/0
21.6.2008 12:22

_Aleister_

Re: Než léčit následek, tak

přeněji jde o to, že histamino-IgE reakce původně sloužila k ostraňování parazitů, ti už zde nejsou, tak si hledá náhradní cíle. jinak cikáňata zase marodí na infekční nemoci...

0/0
21.6.2008 12:28

opportunity

Re: Než léčit následek, tak

Já jsem alergii měla. Jednak jsem bydlela v Ostravě a jednak jsme ve škole měli šatny ve sklepě, ve kterém na stěnách rostla plíseň s několikacentimetrovými křehkými bílými "vlasy". O 25 let později do téže školy chodila moje dcera a co myslíš? Plíseň tam je furt. :-/

0/0
21.6.2008 21:10

biofyzik

tak ministerstvo prý nedostatek alergologů řeší

tak asi ajko řeší všechno. Před půl rokem proběhlo v médiích, jak bude řešit nedostatek praktických lékařů. Výsledek je ten, že příští rok nebude atestovat jediný praktický lékař a asi 200 se jich chystá do důchodu.

0/0
21.6.2008 11:52

biofyzik

kolega chtěl pracovat jako alergolog

jenže ministarvstvo a IPVZ mu dělali takové administrativní problémy, že nakonec skutečně jako alergolog pracuje... ve Velké Británii.

0/0
21.6.2008 11:47

zbynek._s

Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte se pediatrů!

Astma ovlivňuje nervový stav. Když dítě nemá doma pohodu, a tu kvůli rozvodům téměř padesát procent malých dětíá doma nemá, jeho křehký organismus na nervové vypětí reaguje. Zde k jeho zhoršenému nervovému stavu přispívají české soudkyně, které mají tolik drzosti, že s matkami narušují dětský citový život, tím, že je zvou na jednání, nutí děti   děti svědčily proti svým rodičům, prohánějí po různých, často prodejných vědátorech a posílajjí jim do domů rodin sociálbaby,  vlezlé jako štěnice. Právě v tomhle období začínají až dosud zdravé děti trpět všelijakými syndromy a nočním pomočováním (prý když má přijít tatínek),  a to vše pak může skončit astmatem. Jen se zeptejte pediatrů! 

0/0
21.6.2008 9:07

opportunity

Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte se pediatrů!

Astma opravdu ovlivňuje nervový stav. Ale k rozvodovému soudu chodí malé % dětí. Spíš trpí doma tím, že mají prudce zhoršenou životní úroveň, zvláště když otec není ochoten platit alimenty. A také citově strádá, když se otec o něj nezajímá, navíc když si pořídí novou rodinu. Co takhle se na to někdy podívat z druhé strany?

0/0
21.6.2008 9:11

zbynek._s

Re: Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte se pediatrů!

Blábolení, které jste předvedla,  pohledem z druhé strany není.  Výživné, tzv. alimenty, jsou skutečně pouze nástrojem totalitního režimu a svědčí o tom vydírání samotný fakt, že je podle paragrafu 213 ročně kriminalizpováno asi 11.500 otců. Nejčastější ostrý paragraf!

Ti tátové,  kteří z velké části své děti  ani nevidí platit na své doživotní nepřátele, tuzemské janičáry už nikdy nebudou. Justice nabízí bezva kšeft: Vychovajte sï za pár set nisíc nebo milión svého nepřítele!

Jenže, na to vám kašlem. Jen ať se zjišťuzje pořádně vina za rozvod, ať se stát, ten největší, systémový  tryran  do českých dětí vůbec neplete, a hned budou zdravější, paní. Komunistické kriply na soudech, ale ani jako režimní vědátory ve zdravotnictví podporovat nebudem.

0/0
21.6.2008 10:05

opportunity

Re: Re: Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte se pedi

Alimenty jsou nástrojem totalitního režimu???  8-o8-o To jako třeba v USA je neznají?

0/0
21.6.2008 12:31

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte se pedi

Tady si přečtěte pravdu u českém soudně policejním režimu a čemu vlastně slouží alimenty: http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=883

0/0
21.6.2008 14:12

opportunity

Re: Re: Re: Re: Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte

Nemusím, měla jsem tu čest v reálu :-/

0/0
21.6.2008 21:08

captain cook

Re: Re: Re: Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte se

Americane si stezuji, ze jejich justice je nejprisnejsi ...matky dostanou deti, dum a tatove plati tezke alimenty......hmmmm, nejak za tim nevidim ceske socijaaaalisticke soudkyne:-P

0/0
21.6.2008 14:40

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, ptejte se

Američané o nás nic nevědí a ty jsi na tom podobně.Zůstzaň kde jsi, raději se nevracej!

0/0
21.6.2008 19:26

captain cook

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Česká justice stav dětí zhoršuje, pt

ty jsi tak omezeny a takova ohrana deska, ze to s tebou mlati o zem;-D

0/0
21.6.2008 21:52

0100

Mohou poděkovat svým potížím ekologům.

Ti totiž díky biopalivům zapříčinili zvýšený osev řepky, která je se svým pylem obrovským alergenem na nejvyšší míru, často se táhnou lány až k sídlištím, pyl zdobí nejen auta na parkovištích, ale i v bytech při větrání. V době květu řepky se alergické reakce občanů násobí a plní ordinace. to vykáže každý alergolog. Ovšem kdo se o to zajímá, že pane Julinku, když se hoši z ministerstva starají o to jak vytáhnout peníze ze zdravotních pojišťoven. Rovněž by měl platit zákona na důsledné sečení majitelů pozemků a silniční správy. To co se děje nyní, kdy se plevely nesekají ba ani trávy, je do nebe volající. Vězni se flákají, zatímco by mohli s komandy trávu důsledně vysekávat. Samozřejmě se pak zhoršuje zdravotní stav rodičů a pochopitelně geneticky i dětí. Do toho všeho automobilová doprava a prach v městech včetně zamořeného ovzduší z elektráren. To bylo slibů, postavíme Temelín a pomůžeme severním Čechům odstavením elektráren. Opak je pravdou. lidé tam chcípají dále o 10-15 let dříve!

0/0
21.6.2008 8:54

grrrr....

Re: Mohou poděkovat svým potížím ekologům.

To je ale blábol. Já nejsem žádný ekolog, ale za takovou blbost z huby by se měl dávat metál. :-©:-©

0/0
21.6.2008 10:15

killy

Nejsem taky ekolog, ale....

..blbost to není ! Pyl řepky olejné je alergen jak sviňa !!!!! !!!!

0/0
21.6.2008 13:25

captain cook

Re: Nejsem taky ekolog, ale....

nejen pyl repky olejne!

0/0
21.6.2008 14:42

sorgedoktor

Alergologové chybí??To snad ne..

Ony jsou totiž směrná   čísla pojištoven...

0/0
21.6.2008 8:40

tatik1802

Jsou i horší nemoci....

Mám dermorespirační syndrom už 35 let a je to"chuťovka první třídy".........,ale jsou na světě daleko horší nemoci,takže si nestěžuji.:-)

0/0
21.6.2008 7:40

sluni-sluni

Re: Jsou i horší nemoci....

mám námahový astma projevující se pouze za určitých námahových podmínek (pití mlíka tomu taky moc nepomáhá a nedej bože aby člověk ztloustnul nebo víc sportoval, nynější dusno je pro mě peklo) - nicméně se s  tím začali něco dělat až se mi podařilo se doplazit k soukromému doktorovi při záchvatu a naštěstí to byl dobrý doktor, který nasadil kvalitní léky... a ne hnůj, po kterým člověk otekl (jako předtím) a trvalo potom rok, než splasknul. oni totiž doktoři s tím nic moc nedělají dokud to nevidí na vlastní oči a nějaký lehký šlapání na kole při testech v mém případě nic neřeší. a alergologové? - lhůta na objednání např. až za dva měsíce - a říkám sestřiče - ale já mám astma, fakt se necítím dobře, mám pořád dušnost a špatně se mi dýchá  - bylo jí to celkem fuk, takže jsme vzali zavděk soukromému lékaři, kterému dáváme určitý roční poplatek, který si odepisuji z daní. ale jak říkáš - jsou horší nemoci, a tak se snažím chovat "šetrně"...

0/0
21.6.2008 9:05

opportunity

Re: Re: Jsou i horší nemoci....

S astmatem běž na plicní.

0/0
21.6.2008 9:12

sluni-sluni

Re: Re: Re: Jsou i horší nemoci....

jistě, člověk není blbej. na plicním dali lék, po kterým všechno napuchlo a výsledek byl nulový, naprostá ztráta času (a právě tam mě poslali na alergologii), nemluvě o tom, jak dlouho to trvalo se zbavit následků. a bylo marný říkat - nesvědčí mi to. další doktor, imunolog, mi to vyloženě zakázal brát a nasadil něco daleko účinnějšího, přitom doplatek byl naprosto stejný. výsledek léčení byl jako nebe a dudy.

0/0
21.6.2008 10:50

vypsanafixa

mleko do skol

Kampaň "mléko do škol" prosazená díky zkorumpovaným úředníkům nese ovoce.

0/0
21.6.2008 6:33

captain cook

Re: mleko do skol

"kravske mleko je vytecny napoj plny zivotu dulezitych zivin" pravil nas lekar

a nikdy nezapomnel s jiskrou v oku a po mensi pauze dodat  "pro telata";-);-D

0/0
21.6.2008 21:58

kill7

před čtvrtým rokem

se dá vyšetřit, jen to chce tlačit na dětskou at vás tam pošle, dcera od 2 let měla klasický noční kašel, a tak jsme dlouho chodili k dětský až nás tam poslala a zjistili že má astma a alergii na pyly a roztoče, dostala foukátko a zyrtec a pod vou letech se to natolik zlepšilo (ale nevyléčilo), že momentálně tři roky nemusí foukat ani brát zyrtec

0/0
21.6.2008 5:56

Glock každopádně bez -e

Re: před čtvrtým rokem

v dospělosti se to může dost uklidnit (můj případ), jen potom může přijít recidiva kolem 50-ti let (tím mne momentálně straší).

0/0
21.6.2008 7:02

pegaska

Re: před čtvrtým rokem

Alergie se mě držely od dětství, alergologická léčba probíhala desítky let, aby výstupní testy byly srovnatelné s těmi vstupními. Minulý rok mi známá doporučila detoxikaci organizmu rostlinným tonikem a k mému údivu se sezónní alergie projevily v minimální míře - v podstatě v sezóně, kdy jsem mívala rýmy, jsem byla bez potíží, v sezóně, která bývala spojována s astmatickými záchvaty a často následnou neschopenkou, byla pouze lehčí alergická rýma. To, co doktoři nebyli schopní regulovat injekcemi a prášky, odeznělo jako zázrakem samo po pár měsících pravidelného braní bylinek.

Bohužel člověk se musí sám zajímat a sám hledat, od lékařů v nemocnici mi tato pomoc nepřišla.

Docela zajímavé je spojení projevů alergií s množstvím homocysteinu v těle - např. článek

http://zdravi.doktorka.cz/homocystein-spolecny-jmenovatel-civilizacnich/

0/0
21.6.2008 11:00

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.