Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Máte doma malého génia? Možná bude potřebovat speciální vzdělání

Máte doma pětileté dítě, které si samo čte pohádky? Možná je mimořádně nadané. A bude potřebovat speciální vzdělání. Čtěte, jak byste měli v takové situaci postupovat a kde pro své dítě hledat vhodnou školu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

veselakocka

Před šestým rokem věku?

Nevím, jestli to, že dítě umí před šestým rokem číst a počítat, je důkazem jeho geniality. V některých zemích (př. Anglie) chodí děti do školy už od pěti a písmena a číslice se učí už předtím ve školce. Jde o to, jak se dětem věnujete a co je učíte, v takhle malém věku mají hlavu otevřenou a učí se rychle... možná nejrychlejš v životě

0/0
28.6.2008 22:35

Zajdee

Nadání není vždy jen výhrou

Musím říct, že nadání není vždy jen výhrou. Čím více člověk vyniká v jedné oblasti, tím horší může být v oblasti jiné. To se poměrně dost projevuje třeba u informatiků :-) dost z nich jsou "hlavy" a "asociální" zároveň.

Podobně jako školy berou v potaz děti s nižším intelektem, měly by brát ohled i na "výjimečné děti" (ve smyslu malých géniů prezentovaných v článku). Rozhodně by neměly (ty školy) nutit dítě dosáhnout vynikajících výsledků ve všech předmětech - to totiž někdy nejde.

Znám to sám :-) Situaci popsanou v článku jsem sám zažil - nesnášel jsem zrovna zmiňovanou výtvarnou výchovu, protože mi nešla, v předmětech, které mi šly, jsem se nudil a byl hyperaktivní no a v těch ostatních jsem patřil mezi průměr.

Jsem jen rád, že dnešní školy berou ohledy i na nadané děti :-)

0/0
19.6.2008 14:18

_m-

Re: Nadání není vždy jen výhrou

Neberou, alespoň většinou ne. Tohle jsem zažila se synem - dyslektik, dysgrafik, o kreslení nemluvě. Počty mu šly špičkově, což nikoho na nižším stupni ZŠ pochopitelně nezajímalo - když se počtají puntíky tak se počítají puntíky a basta. Takže navíc ještě otrav a a narušitel. Když po něm zaječela učitelka kreslení, že s debilem, který nedokáže udělat rovnou čáru nebude ztrácet čas, tak jsem ho vzal do Mensy - IQ nad 150.......

Že je bedna na veškeré technické obory se zúročilo až mnohem později, ale škody na dětské psychice se odstraňovaly těžko.

0/0
19.6.2008 14:29

Najdete na iDNES.cz