Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Irské odmítnutí Lisabonské smlouvy rozdělilo české politiky

V první chvíli to vypadalo, že premiéru Mirku Topolánkovi odpadl irským NE v referendu o Lisabonské smlouvě jeden velký problém. Tedy, že ho za něj vyřešili irští voliči a on už nebude muset tlumit napětí ve vládě, hlavně mezi euroskepticky naladěnou částí ODS a prounijně naladěnými zelenými.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka1938

Je uz konecne treba skoncovat s EU

jak si to predstavuji byrokrati v Bruselu a mnozi potentati v Nemecku ci Francii.

0/0
16.6.2008 17:53

Wolfowitz

Jasně, schvalovat dál.

Znáte to, sednem si do toho auta a budeme dělat, že to jede... ono se to ještě nějakou chvíli nepozná... :-/

0/0
15.6.2008 19:29

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Jasně, schvalovat dál.

JO, je to stejně smysluplné, jako dále pokračovat v přípravách oslav Evrovského titulu naším mužstvem.

0/0
16.6.2008 7:22

godys

schválit.....

R^:-)[>-]

0/0
15.6.2008 13:23

sir Humprey

Re: schválit.....

zamítnutí :-)[>-]R^

0/0
15.6.2008 13:26

tenisovejloket

Re: schválit.....

ale prd;-D

0/0
15.6.2008 13:47

Johny_S

Vůbec o tom nehlasovat.

:-)R^[>-]

0/0
15.6.2008 15:06

cenzor mi zakazal diskutovat999

Re: schválit.....

(Y)Rv

0/0
15.6.2008 15:35

cenzor mi zakazal diskutovat999

Krysar je prej vulgarne hovezi..

;-D;-D;-DR^

Jsem myslel, ze je vulgarne hlodavec..;-D

0/0
15.6.2008 12:26

honzajaka

Řekl

bych, že ten nesouhlas přišel pro ods ve velmi nevhodnou dobu, protože teď ka už nemůžou okázale demonstrovat svoje kverulantství, už nepochybně politbyro ods se chystalo, jak bude vysílat svoje aparátčíky, aby ničili toho "rudého Ďábla z Bruselu", Irové to udělali za ně. Ale dalo se to na druhou stranu čekat.

Většina těch bodů co se má tím prosadit se řadového občana prakticky vůbec nedotkne, čili to nikoho nemusí vzrušovat.

Na druhou stranu by se mělo prosadit, aby s určitými ustanoveními souhlasila pouze dvoutřetinová většina je celkem užitečné, takhle může nějaký pitomý stát jako třeba Polsko blokovat klidně cokoliv

0/0
15.6.2008 10:25

Johny_S

Re: Řekl

To záleží na tom, zda si EU přeješ jako federaci, navíc ovládanou nevolnými úředníky v Bruselu a založenou na socialistickém základě, nebo si ji spíše představuješ jako spolek suverénních zemí využívajících výhod společného trhu. Já jsem spíše pro druhou možnost, takže jsem rád, že se federazilace EU prozatím zastavila.

0/0
15.6.2008 11:11

honzajaka

Re: Re: Řekl

Já nevím co pořád máte s tím socialismem. Pokud vím zhruba v polovině států EU vládne socdem a v druhé půlce pravice. Kde pořád máte ten socialismus konkrétně prosím?

Největší problém EU je spíš národní šovinismus, ve kterém opravdu vyniká Francie, ať už je tam jakákoliv vláda, když si myslí, že jsou výjimeční, když dokážou prodávat ten nejhorší patok za strašné prachy a za to čerpá 30% celého rozpočtu

0/0
15.6.2008 11:40

Johny_S

Re: Re: Re: Řekl

Stačí si přečíst bývalou euroústavu nebo Lisabonskou smlouvu - hemží se to tam výrazy jako "sociální", "solidarita", "společný", kdežto slovo "občan" se tam vyskytne jenom několikrát. To o mnohém svědčí. Problém Evropy je ten, že i pravicové vlády mají strach demontovat přežitý "evropský model sociálního státu", neboli většina evropských pravicových stran je ve skutečnosti dost doleva, s několika čestnými výjimkami. Kdyby evropská federace vznikala na liberálním základě, nevadilo by mně to. Ale ona nevzniká, ve skutečnosti je to projekt evropských elit, který je shora vnucován národním státům. A propaganda došla tak daleko, že kdo jásavě nepodporuje další "integraci", je označován za extrémistu a odsunut na okraj. Pak není divu, že ne každý je ochoten to riskovat. Protože ale současná Evropa na federaci není připravena, je budována "potají", "plíživě". Férovější by bylo jasné vymezení cílů a pak třeba referendum.

0/0
15.6.2008 12:04

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Řekl

Takhle každá další smlouva přenáší pravomoci do Bruselu, ale lidem je lživě opakováno, že jejich země zůstávají suverénní, a nic se tedy nemění. Problém ale je, že takto potají budovaná federace vzniká jako byrokratické monstrum, protože nelze přiznat budování federace, je nutné zachovat dojem, jak je vše spravedlivé, takže se zavádějí různé výjimky, vyvažování, aby se nikdo necítil poškozen, atd., což způsobuje, že nová federace bude neakceschopná: tohle všechno si ponese s sebou. Evropská federace tedy jenom urychlí úpadek Evropy, rozhodně nezvýší naši konkurenceschopnost vůči Číně, jak si mnozí euronadšenci namlouvají. Jinak je dobré, že zmiňuješ nacionální šovinismus velkých zemí, který trvá. Ano, je to tak. EU je jejich projekt, snaží se tak znovu získat ztracené velmocenské pozice. O nás v tomto případě vůbec nejde. My máme slovy Chiraca jen "držet ústa a krok".

0/0
15.6.2008 12:05

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Čína je velký problém, ale na druhou stranu mají prakticky nulovou kreativitu, pokud se jim povede zlikvidovat evropskou konkurenci, nebudou mít co obšlehnout a skončí taky. Navíc když si zlikvidují zákazníky, tak jim to taky bude nanic. Když oni ti manažeři co tu výrobu cpou do Číny taky nemají rozum. Taky pořád nabízejí lidem šest tisíc a pak se diví, že se jim nikdo nepřihlásí a jak je pracovní síla drahá. Za to už dneska nebudou dělat ani ukrajinci

0/0
15.6.2008 12:56

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Problém je, že Evropa je u konce s dechem. Hlavní motor inovací se už dávno přesunul jinam, ekonomický rozvoj taktéž. Evropa pouze paběrkuje ze své bývalé slávy, žije z podstaty. Stále je ještě velmi bohatá, a tak levicoví populisté mohou říkat, že "sociálně-tržní" systém je ten nejlepší na světě a je znakem "vyspělosti" příslušné země. Hloupější lidé jim to pak věří a volí strany, které tento "stát blahobytu" slibují zachovat "na věčné časy". Proto je Evropa socialistická a proto je dál odsouzena k úpadku.

0/0
15.6.2008 15:04

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Že jsou lidi líní a žijí z podstaty, to můžete říct i o USA a možná je to ještě o dost horší, oni na tom nejsou američané většinou nic moc, je to spíš ještě horší než tady většinou,  výjimky jsou na obou stranách, nevím kam se přesunuly nápady a inovace ale na východ asie asi těžko, výzkumy dneska probíhají leckde, opravdu nevím kde to centrum dneska je

0/0
15.6.2008 15:24

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Jde především o to, že evropský sociální systém je drahý, ale reforma je přitom v nedohlednu. Jakmile by se totiž nějaký politik pokusil o reformu, hned se vyrojí levicoví populisté, kteří se začnou ohánět "tradičním evropským modelem sociálního státu". Hlupáci je pak volí. Rovněž tak evropský trh práce je nepružný. Evropa přešlapuje na místě a postupně upadá. USA ne.

0/0
15.6.2008 15:45

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Neřekl bych, že náš sociální systém je zrovna štědrý, taková matka samoživitelka je na tom hodně blbě když je jenom na dávkách a spořádané rodiny s dětmi většinou taky, že ty prachy jsou jinam to není problém socialismu, ale legislativy, kromě toho náš sociální systém není ani zdaleka takový problém, horší je to s důchody.

0/0
15.6.2008 16:09

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Náš sociální systém je štědrý jak ke komu. Také existuje nespočet případů flákačů, kterým se vyplatí brát sociální dávky, než aby šli pracovat. Dalším problémem je velká míra přerozdělování. Co se týče důchodového systému, ten s tím souvisí. Navíc skutečně účinným reformám brání právě socialistické strany. Jak důchodového, tak sociálního systému. Jejich argument? "Demontáž tradičního evropského sociálního státu". Poslouchej chvíli Paroubka.

0/0
15.6.2008 16:27

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

To by mě zajímalo, jak by se dalo snížit to přerozdělování. Zatím jsem neslyšel od ods jediný rozumný návrh sociální reformy, nejsem v žádné straně, ale pokud to levicové strany zablokovaly slouží jim to jen ke cti. Jediné co navrhli je univerzální dávka proi všechny čtyři tisíce po vzoru USA, to by zatížilo státní  pokladnu ještě víc než dneska. Jakési opuštění povinnosti si spořit sociálku je taky pitomost, vždyť takoví romové a nejenom oni si dobrovolně spořit na důchod nebudou a nakonec to stejně bude muset stát zatáhnout. Jakési individuální účty ve zdravotním pojištění je taky pitomost, stačilo by se podívat, jaké kamaráčofty vládnou na ministerstvu zdravotnictví, tohle zarazit a peněz by bylo habaděj

0/0
15.6.2008 16:50

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

To bude tím, že máš krátkou paměť. Důchodová reforma, aspoň nějaká, už dávno mohla být. ČSSD ještě za Špidly nechala vzniknout komisi, kde byli zastoupeni experti všech stran. Tato Bezděkova komise připravila koncepci důchodové reformy. Paroubkova ČSSD ji shodila ze stolu a prohlásila, že vlastně žádná reforma není potřeba, protože stačí, když se bude rodit dost dětí. Co se týče zdravotní reformy, tak individuální účty navrhovali už ministři za ČSSD, takže jsi zase vedle. Nynější reformy ODS jsou jenom první krok. Následovat má snižování přerozdělování: nižší daně, nižší sociální odvody a člověk se sám rozhodne, co s ušetřenými penězmi udělá. To je liberální.

0/0
15.6.2008 16:57

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Zatím se prosadilo jen to, že se jedna daň sníží a jedna zvýší, pro mě je to přesypávání peněz z jedné kapsy do druhé, prostě nula od nuly pošla. Individuální účty budeš podporovat jen pokud jsi zdravý, dneska může léčení stát běžně i padesát milionů a ani drtivá většina úspěšných voličů  ods tohle nikdy nemůže na zdravotním spoření našetřit ani za  pět životů

0/0
15.6.2008 17:06

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Řekl

Řekl bych, že se socialismem máte problém Vy a Vám podobní, co ho vidí všude i tam kde není, když je někde nějaký problém hned je tam socialismus.

Problém liberálů puristů je v tom, že by se nedohodli, co je vlastně dost liberální a co ne. Bez určité formy centrálního řízení by EU prostě nevznikla a nemohla fungovat. Můžeme se bavit o míře centrálního řízení. Hlavní problém odporu je zřejmě v tom, že by se ukázala neschopnost národních politiků, kdyby se to vedlo stejně blbě jako dosud

0/0
15.6.2008 12:12

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

To jsou jenom takové nesmyslné řečičky. Proč by měli být eurobyrokraté a do Bruselu odložení národní politikové lepší než stávající národní politikové? Problém EU je její přeregulovanost - namátkou společná zemědělská politika, bránění volnému pohybu služeb i osob, nejrůznější předpisy. EU chrlí desetitisíce stránek předpisů ročně. Proč? To samozřejmě je socialistické. Regulace je z principu socialistická.

0/0
15.6.2008 14:58

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

To sice nemusí být lepší, ale když se to vezme kolem a kolem, tak státní správa a místní samosprávy stejně nic nedělají, takže kdyby zmizeli, tak bychom si toho všimli tak za dvacet let nejdřív.

Společná zemědělská politika je spíš produkt národního francouzkého šovinismu, který se socialismem nemá nic společného. Prostě si myslí, že jsou výjimeční, přitom ten jejich předražený patok, kdo by to pil?

Vy prostě máte se socialismem problém, že ho vidíte úplně všude.

0/0
15.6.2008 15:46

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

No jistě, to dá rozum. Nikoli regionální samosprávy, ale jenom v centru nejlépe vědí, co je v konkrétních regionech potřeba. Nejlépe pak nevolení úředníci, kteří nejsou nikomu zodpovědni. Jenom takový systém umožní nejlepší rozvoj. R^

0/0
15.6.2008 16:06

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Naši úředníci a politici se také nikomu nezodpovídají, jediný trest za malér je vykopnutí výš

0/0
15.6.2008 16:15

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Nesouhlasím. Náš politický dvorek je poměrně malý. Když něco pohnojí úředník někde na obci či v regionu, ví se to o něm. Má v tom regionu nějaké příbuzné, známé, apod. Zatímco když něco pohnojí nějaký obejda tisíc kilometrů odsud někde v Bruselu, který v daném regionu nikdy nebyl, rozhoduje od stolu, to je podle mě mnohem horší. Na to ho jsou totiž všichni krátcí. A nezodpovídá se vlastně nikomu. Brusel, to je systém sám pro sebe, byrokracie pro byrokracii.

0/0
15.6.2008 16:33

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Ještě jsem neslyšel, že by byl nějaký politik či úředník volán k zodpovědnosti svojí stranou či občanským uvědoměním. První si pro ně přijdou policajti když je chtějí potrestat, pokud už ten úředník není dávno propuštěn a už s tím "nemá nic společného"

0/0
15.6.2008 16:57

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Myslíš, že v Bruselu je to jiné? Slyšel jsi už o tom, že v půlce devadesátých let pro korupci musela odstoupit celá komise a že se na úplatcích přerozdělí i nyní možná až tři miliardy eur? Bruselská byrokracie není výkonnější a "čistší" než ta naše. To je jen iluze eurooptimistů.

0/0
15.6.2008 17:03

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

To je mi jasné, že je to taky zkorumpovaná banda, jako tady. Já se tu jen bavím o tom zda může stejně blbě rozhodnout nekompetentní zkorumpovaný český úředník sice místní, ale od stolu, nebo nekompetentní zkorumpovaný evropský úředník z Bruselu, taky od stolu. Není v tom rozdíl. Nebyl bych taky moc rád, ale nemyslím, že bychom si toho rozdílu nějak všimli

0/0
15.6.2008 17:14

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Jinak, je logické, že se liberálovi nelíbí socialistické uspořádání. Proto ho taky kritizuje. Ne tedy "za vším špatným vidí socialismus", je to obráceně. Máš to popletené.

0/0
15.6.2008 16:09

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Tomu nějak nerozumím, co jste s tím chtěl vyjádřit?

0/0
15.6.2008 16:16

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Prostě jen to, že to máš otočené. Ty tvrdíš, že to, co se nám nelíbí, rádi označujeme za "socialistické". Já říkám, že je to naopak, že se nám nelíbí to socialistické. To jsem chtěl říct.

0/0
15.6.2008 16:46

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

To je hodně zvláštní a matoucí vysvětlení, no ale proč ne

0/0
15.6.2008 16:59

Johny_S

Re: Řekl

Mimochodem, ruďásku. V politbyru byli leda tví rodiče, v ODS nic takového není. :-P

0/0
15.6.2008 11:25

honzajaka

Re: Re: Řekl

Určitě ne?

0/0
15.6.2008 11:41

Johny_S

Re: Re: Re: Řekl

Určitě ne.

0/0
15.6.2008 11:55

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Řekl

Znám pár lidí co jsou v ods a proti milulému režimu se toho u nich fakt celkem nic nezměnilo, je to jenom pěkně arogantní banda jako ksč

0/0
15.6.2008 12:01

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Jistě, také znám lidi, kteří se chovají stejně jako v dobách totalitní vlády KSČ. Někteří jsou v ODS, někteří v ČSSD, někteří v žádné straně nejsou. Opravdu to není jenom specifičnost ODS, to je jen tvá zaslepenost. Mimochodem, když vidím Ratha, Jandáka, Paroubka či Haška, tak nevím, kdo je arogantnější. Myslím, že si s některými představiteli ODS směle mohou podat ruce.

0/0
15.6.2008 12:08

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

No co se týče arogance politiků, v tom jsme opravdu světová špička. Paroubek je sice dost arogantní, ale já si myslím spíš že to jen hraje z reklamních důvodů, Topol mi připadá, že je na to přirozený talent

0/0
15.6.2008 12:22

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řekl

Paroubek že to hraje z reklamních důvodů? Tys mě rozesmál. Poptej se, jaký byl ještě v RaJi nebo na pražské radnici. Tehdy byl arogantní úplně stejně. A rozhodně to tehdy k marketingu nepotřeboval. A když už jsme u toho - Jandák nebo Rath to taky hrají z reklamních důvodů? A proč mají vlastně představitelé socialistické strany důvod hrát kvůli reklamě arogantní hovada, když si současně její příznivci stěžují na aroganci pravice? To nějak nedává smysl.

0/0
15.6.2008 15:01

nnattalli

rozdelilo rozdelene, at zije deleni

0/0
14.6.2008 23:57

erben3

.

Tak přesně tenhle titulek jsem tu po irském referendu čekal: Čeští politici se rozdělili na EU velzdopr*elisty a EU nevlezdopr*elisty. Ale co taky čekat od českých politiků, že?

0/0
14.6.2008 23:36

marmota

Taková (podstatná) drobnost

Ona EU za vše mnohdy v české kotlině i nemůže. Poturčenec horší Turka. Naši ouředníci si obvykle (mimo jiné) zaměňují slůvko "able to" s "have to" v jistém slovním spojení. Nejsem angličtinář (diskutující zde mne jistě poučí), ale jistý rozdíl cítím vždy, když čtu doporučení EU normy, kde je klausule "může být", je pak našimi rektálními zákonodárci interpretována v zákoně na "musí být", což mnohdy mění celý smysl právní normy. Pak ale ryčí, že je to norma vynucená EU předpisy. Můj názor.

0/0
14.6.2008 22:26

kocourek96

Re: Taková (podstatná) drobnost

při troše dobré vůle? V Čechách se močí díky tomu do nerezu. Kdo z nich to má?

0/0
15.6.2008 11:19

Taffey

Re: Taková (podstatná) drobnost

marmota-ko, to je přesné. Živím se daněmi. V zákoně o správě daní a poplatků je paragraf, kde je uvedeno, že kdo odevzdá daňové přiznání po termínu, tomu může správce daně zvýšit daň až o deset procent. V mluvě berních úředníků to ale znamená musí zvýšit daň o deset procent.

0/0
15.6.2008 15:29

bluetake

vzkaz Bruselu radovym obcanum

jste blbecci, kteri nevedi ,co je pro ne dobre a co ne. Ale nebojte se, my vas stejne donutime, aby jste se meli dobre, protoze jen my vime, co chcete......;-(

0/0
14.6.2008 22:06

marmota

Výroková logika

"...hlasuje se, dokud všichni nakonec neřeknou ANO". Výroková logika pláče. Nicméně jsem asi pochopil, že EÚ bude dělat tzv. "perpetum debile", aby všechny zblabla, a ti všichni pak dají své ANO na každou pitomost. RVHP byla alespoň v přjímání direktiv a hlasování jasná, tam bylo ANO aklamačním axiomem. Jsem zvědav, co zase "eurohujeři" nového vymyslí. Můj názor.

0/0
14.6.2008 22:04

Najdete na iDNES.cz