Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kantoři s plačícím Komenským demonstrovali za vyšší mzdy

Zaměstnanci škol demonstrovali hodinu a půl před Úřadem vlády v Praze za vyšší mzdy. Podle odhadů předsedy školských odborů Františka Dobšíka se před budovou Strakovy akademie sešlo kolem čtyř a půl tisíce demonstrantů. V průvodu pak zamířili přes Klárov k ministerstvu školství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dislektik-idnes si na mě zasedla

Komenský jo kdyby vás viděl kantoři to by teprve bylo slz

!!!

0/0
10.6.2008 16:14

e-mann

..ne, nezaslouží !!!!!

jednoznačně! sami to tady vidíme, když se před osmou ženou učitelé do školy a po 13 hod. už zase mažou domů....prý opravovat písemky...ha,ha!!!každý den?ne! jen výmluva. Zatlačí-li učitelé na mzdy, roztočí inflační spirálu!!Ti samí se diví, jak to, že máme takovou inflaci a tímhle jí jistě pomohou...škoda, že jsou to vzdělaní lidé....

0/0
10.6.2008 15:41

pepe999 from Salford

Kdyby Komensky videl tu bolsevickou luzu, tak by

nebrecel, ale blil..:-©:-©

0/0
10.6.2008 15:02

totaknení

chtějí vyšší plat?

dobře, to chce každý, ale učitelé by si měli uvědomit, že mají tři měsíce prázdnin. Pokud od toho odečtu kurzy, samostudium... zbydou dva měsíce volna. Mezi známými mám spustu kantorů, jejich průměrný plat je 18 tisíc. když od pracovní doby odečtu ony dva měsíce, naroste průměrná měsíční mzda na 21 600. Během těch dvou měsíců mohou dělat něco jiného - soukromé hodiny, práce ve firmách, samozřejmě podle aprobace...

0/0
10.6.2008 15:00

Bouše

Nad čím má ten Komenský vlastně plakat?

Nad platy učitelů, nad pokulhávajícími školskými reformami, nebo nad úrovní učitelského sboru? :-P

0/0
10.6.2008 13:38

učitelé

starej se o svý

Ať se každý stará o svůj plat. Copak si neuvědomujete, že zaměstnanecký stav by měl být trochu solidární vzájemně. Já přeju každýmu jeho plat či mzdu co nespravedlivější a tak i co nejvyšší. Protože vím, že to co se na platu někoho ušetří já stejně nedostanu. Peníze co se ušetřili letos na platech učitelů dostala například skupina PENTA se to že prodala státu pozemek na letiště, který od státu před ´5 lety koupila za hubičku. To radši kdyby ty peníze dostali pokladní v supermarketu, nebo lékarnice. Třeba by se občas na zákazníka i usmály. Učitelé si žádné přidání nezaslouží, protože za něj málo bojují, jsou zbabělí a nechtějí jít do konfliktů, to je známá věc.

0/0
10.6.2008 13:27

poděs

Plačící Komenský.

Netvrdím, že to učitelé mají jednoduché, ale kdo to vlastně má, že? Kdyby ale Komenský viděl některé z těch stávkujících před tabulí plakal by jistě taky a nebo by řval smíchy, takže by plakal stejně. Ruku na srdce, učitelé. Velmi dobře znám jednu učitelku, která chodí se strachem do práce a když má jet s dětmi na výlet, její krevní tlak vystoupí k hranici infarktu. Co s takovým učitelem, který potenciálně v každém žákovi vidí sabotéra, rváče a zločince? Takový učitel tam nemá co dělat a měl by si hledat klidnější práci někde v továrně na 8,5 hodiny, za stejné peníze a s dovolenou v trvání 20-ti dní. Bylo by po problémech.

0/0
10.6.2008 12:45

bkvet

Re: Plačící Komenský.

Smekám před touto učitelkou a hluboce se jí klaním !

0/0
10.6.2008 13:20

_Eva_

Re: Re: Plačící Komenský.

proboha proč smekáš aklaníš před někým kdo vidím nejdřív to špatné - jak teda mají děti a rodiče vidět vás?

0/0
10.6.2008 13:58

J i ř í

Přiblblá anketa

U otázky "Zasloužili by si učitelé vyšší plat?" postrádám možnost "jak kteří". Schopní učitelé by měli brát podstatně více, ale ty relikty socializmu, které učí jen šprtání textu zpaměti, berou až dost.

0/0
10.6.2008 11:59

baluz

to by me zajimalo

Kolik valstne bere takovej ucitel? pak by me zajimalo co jako chtej za kratkej pracovni  den a dva mesice prazdnin?

0/0
10.6.2008 10:28

bkvet

Re: to by me zajimalo

učitelé nemají prázdniny, mají řádnou dovolenou  asi 40 dní na rok a musejí si ji vybrat kdy jim to škola nařídí, měli by to být vysokoláci s délkou studia která odpovídá studiu medicíny, práv , ale často je studium i delší a náročnější, je po nich celoživotně vyžadováno aby studovali... nejlepší učitelé se svou odměnou blíží k průměrné mzdě... lékaři a právníci by za tyto peníze zamkli dveře...  učitelé stráví přibližně 6 vyučovacích hodin denně v přímé konfrontaci s cca 30 žáky (nechť si každý zkusí třeba jen na jedinou hodinu takové nevychovance zaujmout a něco je naučit) dále má spoustu povinností jejichž výčet se mi zdá nekonečný a jako třídní učitel musí zvládnout veškerou agendu kolem žáků, jejich docházk, omlouvání, hodnocení, osobní problémy... jakým způsobem a kolik času mu zabere příprava na vyučování v podstatě nikoho nezajímá... rovněž se předpokládá, že se před žáky nepostaví neupravený a v teplácích a s výrazem idiota...

0/0
10.6.2008 11:16

bkvet

Re: Re: to by me zajimalo

omlouvám se za chyby a překlepy, snažil jsem se hlavně

0/0
10.6.2008 11:20

bkvet

Re: Re: Re: to by me zajimalo

odpovědět :-)

0/0
10.6.2008 11:21

_Eva_

Re: Re: to by me zajimalo

kdybyste chtěli změnu systému a ten by obsahoval vysoké ohodnocení pro kvalitní kantory, budu souhlasit s velkou radostí. vy se ale - s odpuštěním - chováte jak úředníci a tomu taky odpovídá váš plat -dokonce bych řekla, že vzhledem k volnu = sečtouli se všechna volna ve škole je to odhaduji čtrt roku - dva měsíce letní prázdniny plus jarní, vánoční, velikonoční a ředitelská volna! vy uvádíte 40 pracovních dní dovolené - to jsou ani ne dva měsíce - ten třetí měsíc děláte co?

připravovat se na zaměstnání, dobře se obléknout - to je snad samozřejmost.

a realita? mám zkušenost, že většina učitelů pohodlně úřednicky odučí = deleguje výuku na rodiče a hotovo. ti co se snaží jsou kolektivem (ugfh) vyštípáváni. vždyť nemáte žádnou odpovědnost! jak pocítí nekvalitní kantor svoje nedostatky? nijak. co takhle zavést srovnávací testy tříd?

0/0
10.6.2008 13:02

bkvet

Re: Re: Re: to by me zajimalo

Vážená paní, dříve než něco napíšete, chtěl bych Vás poprosit, abyste si pročetla tuto diskusi, nebo stačí pročíst jen moje příspěvky... Nezlobte se ale já bych si nedovolil hodnotit a vyjadřovat se k něčemu aniž bych o tom neměl ani tušení.

0/0
10.6.2008 13:24

_Eva_

Re: Re: Re: Re: to by me zajimalo

dobře, pane učiteli, jdu číst vaše posty. zatím mi alespoň odpovězte na jednoduchou otázku: JAKOU MÁTE ODPOVĚDNOST ZA KVALITU SVÉ PRÁCE?? JAK KVALITU POZNÁTE NA PLATU?  kvalita odvedenépráce totiž má vliv u většiny profesí a jistě nepochybujete, že je to správně.

víte, měli jsme s jedním dítětem problémy ve škole. opravdu dyslektik, (organicita, ne dvojkař úzkostlivých matek)  ale na dobré cestě - jenže učitelé většinou sráželi sebevědomí a měla jsem chuť ty idioty škrtit. když jsme vzdorovali - například chybami v opravách vyžádaných písemných pracích, učitelé se semkli a hnusně šikanovali = učitelé velmi často škodí.. syn teď odmaturoval - vše za dva. ovšem na soukromé škole -a ano, kvalita taková jakou pamatuji na základce já - to je,kdy ještě kantorské řemeslo fungovalo. když si vzpomenu kdo ze spolužáků z gymplu šel na pajdák - tak to většinounebyli ti, co by rádi učili, ale ti co nevěděli coby.

0/0
10.6.2008 13:44

bkvet

Re: Re: Re: Re: Re: to by me zajimalo

odpovědnost - stačí aby se Vám při koupání topil neposlušný žák - potrestat jej prakticky nemůžete, ani zjednat pořádek a navíc v bazénu je Vám nadřízený plavčík.. u soudu ale odnesete vše a nezajímá je, že jste UČITEL v této zemi jste hlavně dozorce bez pravomocí... kvalita práce učitele? Rozhoduje o ní vedení školy - podmínky za kterých pracujete, lepší a horší děti, lepší a horší rozvrh hodin... i ten nejlepší učitel zkrachuje na vyhlášených grázlech, při nevhodném složení vyučovacích hodin, se zastaralými pomůckami, při kontaktu s hloupými a agresivními rodiči... lze tedy někomu vytvořit dobré podmínky a Komenského poslat do blázince.... nemluvě o dalších podrazech. Kolektivně jste pak závislá na tom, zda Vám do školy vůbec někdo děti dá - to např lékaři, ti maj prostě obvod a nikoho nezajímá zda k němu chodíte nebo ne. Učitelé ale rozhodně mají osobní zájem na tom, aby jejich žáci uspěli a často je to pro ně větší odměna než mizerné osobní ohodnocení (pokud na něj škola vůbec má)

0/0
10.6.2008 14:16

_Eva_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: to by me zajimalo

že nemůžete darebákovi vrazit - to mi taky vadí - nevolte levici.

k odpovědnosti, kterou demonstrujete napalvání: kolikrát za rok jdete s dětmi na vlastní triko plavat? 2x? ale uznávám, že to je risk a škoda, že z důvodu odpovědnosti mizí kurzy - co nějaké profesní pojištění?

JENŽE: tohle má doktor se kterým se troufale srovnáváte každý den - každý den může špatně diagnostikovat... znovu se ptám: jakou odpovědnost nesete za vaši každodenní práci - učení?

řeči o zastaralých pomůckách - blbost, it se přeceňují, daleko důležitější je učení obhajování názorů-dialog řízený učitelem atp. děti si na počítačích ve vyučování hrají... byste zase chtěli delegovat svou práci na stroje že?

složení třídy - pokud to tedy není věc náhody a lokality a ředitel vámděti přerozděluje rozumím-li tomu dobře, tak stávkujte především kvůli tomuhle nebo se bojíte šéfů? přece nemůžete chtít jen prachy a konzervovat špatný systém - jak pak můžete s takovým vyladěním osobnosti mít autoritu??

0/0
10.6.2008 15:00

_Eva_

Re: Re: Re: Re: to by me zajimalo

takže jsem si ty posty přečetla - a nevidím nic co by mi un iklo a mělokorigovat názor na vás. srovnávat se s doktory je komické - si jednou zkuste jejich odpovědnost, nebo odpovědnost statika, řidiče autobusu... demonstrujte za jiný systém,který povede ke zkvalitnění vaší práce a růstu prestiže a uděláte většině lidí radost.

0/0
10.6.2008 13:56

hustýles

Re: Re: to by me zajimalo

To je stále stejná písnička, nevychovaní žádi atd. Proč  šli tedy studovat učitelství? Nevystudovali zadarmo za přispění obyčejných daňových poplatníků? Příprava na vyučování je z velké části po letech rutina. Podle Vás každý den dělají přípravu?

Myslíte si, že jiná povolání nemusí celoživotně věnovat čas sebevzdělávání? Každý lékař, právník i účetní, sestřičky. elektrikáři atd.  Vypadá to z Vašeho článku, že jen učitelé jsou ti jediní. To není pravda.  Pracuji jako účetní, Je mi 55 (SEŠ) a mám tři děti, na mateřské jsem byla vždy jen rok. Nyní jsem 3 roky před odchodem do důchodu. Hádejte kolik mám? Sebevzdělávání je samozřejmostí, neboť jinak by nejen mě, ale všem ujel vlak. Můj plat je 17000 Kč - HRUBÉHO! Nemohu měnit zaměstnání, bydlíme v místě, kde si nemůžeme stěžovat. Jsem ráda, že pracuji. Navíc mám nemocného manžela. Nebrečíme, nestěžujeme si. Jsme rádi, že tady jsme a že to spolu zvládáme.

 

0/0
10.6.2008 16:34

J.

Ucitelum drzim palce.

Uz jen proto ze ja bych ty decka asi zabil!

0/0
9.6.2008 23:52

Technikcz

Odbory ať táhnou

Tyhle stávky by se měly zakázat, akorát zasekali půlku Prahy.......Who cares? Když chtěj vyšší plat, tak se nemaj hrnout do školství, nebo se mají přestěhovat do státu, kterej na to má, aby vysoce platil učitele. Holt socani nás krásně zadlužili, tak se to musí na něčem podepsat.....

0/0
9.6.2008 23:48

sCZECH

Re: Odbory ať táhnou

a kdo pak bude učit co? :-)

0/0
9.6.2008 23:52

Technikcz

Re: Re: Odbory ať táhnou

Většina těch stávkujících učitelů volí socany, takže si za tu situaci, která tu je, můžu de facto samy......

0/0
9.6.2008 23:59

a red wheelbarrow

Re: Re: Re: Odbory ať táhnou

jo jo, milý pane, lidem se nezavděčíte... kdyby totiž volili modré, tak by jim zas rodičové spílali, že podporují školné!!!!!! ;-D jak u blbejch, ne?

0/0
10.6.2008 0:04

Technikcz

Re: Re: Re: Re: Odbory ať táhnou

Správně nastavený systém školného a stipendií by byl rozumný, spravedlivý a hlavně potřebný, měla by tu začít fungovat Thatcherovská politika a stát by měl spravovat jen sektory, které nikdo jiný spravovat nemůže....

0/0
10.6.2008 0:09

bkvet

Re: Re: Re: Odbory ať táhnou

víš co udělali minule modří ? zrušili pár škol a jiné sloučili, vyhodoli pár učitelů - často právě ty dobré, protože aparátníci a staří bolševici drželi pohromadě...taky to byl mladý a ambiciózní ministr jenž o školách nevěděl zhola nic - Pilip se jmenoval.

0/0
10.6.2008 0:33

demagog_007

Re: Re: Re: Re: Odbory ať táhnou

už vidím poslance a ministry jak vyhazujou kantůrky ze školy, ty jsi normální hlupáček... Pověz nám co ti ještě odborový předák nakukal...

0/0
10.6.2008 9:18

bkvet

Re: Re: Re: Re: Re: Odbory ať táhnou

neznám odborové předáky, nestávkoval jsem, ale se stávkou souhlasím... docela mi ale vadí, když mi někdo říká že jsem hlupák a já nevím proč... mohl bys mi to vysvětlit? Opakuji, že za ministra Pilipa muselo odejít mnoho dobrých kantorů a bolševici si mnuli ruce že se jich zbavili...

0/0
10.6.2008 9:39

_Eva_

Re: Re: Re: Re: Odbory ať táhnou

pilip není modrý, je poslušnýaparátčík v bruselu = rudý

0/0
10.6.2008 13:51

sCZECH

Re: Re: Re: Odbory ať táhnou

no to je opravdu výborná odpověď na otázku...mimochodem zrovna ODS se nesnaží zvýhodňovat nejvíc zrovna střední nižší platovou vrstvu, že

0/0
10.6.2008 0:47

hapalpaja

Re: Odbory ať táhnou

To je nápad!!! Zrušme školství.  A zdravotnictví taky, ne? Acylpirin máme každej doma a nejlepší škola je život....   Sorry ale argumenty tohoto typu jsou dobrý tak po 23tí hodině v nějaým čtyrkovým pajzlu.    :-©

0/0
10.6.2008 6:08

a red wheelbarrow

Pro křiklouny, kteří v životě neučili

Prosím, řekněte mi konečně někdo - když je učitelování taková bomba (furt samý prázdniny, volno, výlety,.. ) jakto, že se do školství nikdo nehrne? co ty tisíce absolventů VŠ každý rok, kde jsou? jaký je věkový průměr učitelek na škole, kam chodí vaše děti? kolik je tam pětadvacetiletých?vy, kteří neustále připomínáte (závidíte????) učitelům jejich "výhody",  proč sami nejdete učit? k tomu volnu: jako 19ti letá jsem nastoupila v jedné pražské ZŠ na místo angličtinářky (s certifikátem FCE), mladá, plná energie, nadšení, nápadů, jak zavedenou výuku udělat zajímavější a hravější. Po několika týdnech, kdy jsem pro ty děti byla náhradou za kamarádku, vrbu, mamku, starší ségru, a pak až někdě na konci teprve angličtinářkou, jsem byla vděčná za každé ředitelské volno a prodloužený víkend. Prosím, než zas vypustíte moudra typu "3 měsíce prázdnin a ještě chtějí přidat ", seberte se a běžte odučit jeden, slovy JEDEN den na místní základní školu. Pak se vraťte sem, a budeme pokračovat v diskusi.

0/0
9.6.2008 22:42

petrv19

Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

proč nejdete sami učit? proč nejdete zkusit pokladnu v supermarketu?  proč si myslíte,že všichni státní zaměstnanci mají mít víc než průměrný plat?

0/0
9.6.2008 22:54

bkvet

Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

nenapsala, že všichni státní zaměstnanci mají mít víc než průměrný plat a že by zrovna učitelé nevyzkoušeli více zaměstnání tak to se asi hodně pleteš

0/0
9.6.2008 22:59

petrv19

Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

nikdo jiny nez statni zamestnanci, pripadne prijemci dotaci nestavkuje, a pokud ucitele vyzkouseli vice zamestnani, zajiste si vybrali to, co jim vyhovuje lepe

0/0
9.6.2008 23:06

bkvet

Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

tak lékaři maj silnou podporu všude a nikdo nehne ani brvou když maj platy nad 50 000 a zdá se jim to pořád málo, soudci si platy přiznají na základě zákona a učitelé halt musí žebrat na ulici...

0/0
9.6.2008 23:15

_Eva_

Re: Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

LÉKAŘI MAJÍ OBROVSKOU ZODPOVĚDNOST NAROZDÍL OD UČITELE - LÉKAŘ UDĚLÁ CHYBU A UŽ TO JEDE: VÝČITKY SVĚDOMÍ, SOUD... VY UDĚLÁTE CHYBU A NIKDO TO NEVÍ  A BŮHVÍ JESTLI MÁTE VÝČITKY SVĚDOMÍ, NĚKDY BYCH TO TIPLA NA TAJNOU RADOST. 

0/0
10.6.2008 13:49

HonyaDj

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučil

učitelé učí budoucí lékaře...

0/0
10.6.2008 15:20

_Eva_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučil

no to bych se neodvažovala tvrdit. učitelé velmi často delegují svoji práci na rodiče - podíl učitelů na vzdělání je mnohem menší nežse zdá - bychchtěla vidět poprask třeba v UK, kdyby to fungovalo jako u nás = že by rodiče doma doučovali.

0/0
10.6.2008 18:25

a red wheelbarrow

Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

ano, ti mladší, kteří ještě snesou změnu, odešli. pokud tedy VŮBEC PŘIŠLI..... a ti starší? nechci znít populisticky, ale jak snadno v dnešní době hledá místo 40ti letá matka dvou dětí? žádný sarkasmus, jen mi stále stále stále vrtá hlavou, kde jsou ti mladší....

0/0
9.6.2008 23:52

demagog_007

Re: Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

no moje matka (50 let) našla misto jedna-dvě a bere několika násobek průměrné mzdy. Má VŠ a hlavně něco umí, zkrátka to není zakomplexovaná nula, jako kdejaká učitelská nicka. bwt. moje babča byla učitelka, ale ještě k tomu dělala korektury v novinách a soudní překladatelku, dneska je v důchodu a taky na tom není špatně. A co jste pro sebe udělali vy? Nic brečíte, že máte VŠ a díky své vlastní neschopnosti máte holé zadky, dobře vám tak. Už vás mám plný zuby tahně makat a neotravujte slušný lidi.

0/0
10.6.2008 9:24

hapalpaja

Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

pochopte, že bez školství to prostě nejde. Já nevím, že všichni mají pořád ten geniální nápad typu - když se jim to nelíbí, ať neučí a jdou jinam - takhle to prostě nejde. Naše společnost potřebuje kvalitní vzdělání

0/0
10.6.2008 6:15

demagog_007

Re: Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

jenže tohle jsou líné a neschopné nulu, chápeš to? ty nikam jinam nepůjdou... znám schopné kantory, ale ti nestávkovali a těmhle blbounům se jen smějou... ale to nemá smysl komukoli vysvětlovat.

0/0
10.6.2008 9:26

_Eva_

Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

zkuste odpovědnost řidiče autobusu nebo šaliny

0/0
10.6.2008 13:52

Lemrit

Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

Dobrý muži - beru. Zkusíte jeden den dělat mou práci ? (IT manager ZZS a s tím, že v práci budete 7-15,30 a na telefonu/notebooku zbytek do 24 hodin denně) Berete ?

0/0
9.6.2008 23:36

bkvet

Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

to platilo na mě ?

0/0
9.6.2008 23:51

bkvet

Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

pokud ano, tak bych to možná zvládnul, mám vystudovanou IT ...

0/0
10.6.2008 0:12

Lemrit

Re: Re: Re: Re: Pro křiklouny, kteří v životě neučili

blahopřeju ... na jaké instituci a kdy ? p.s. nutné znalosti se v IT mění rychleji než učebnice na gymnáziu ...

0/0
10.6.2008 7:48

Najdete na iDNES.cz