Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zveřejnění Kubiceho zprávy dostalo reportéra ČRo do hledáčku NBÚ

Národní bezpečnostní úřad chce prošetřovat novináře kvůli úniku informací z takzvané Kubiceho zprávy, v níž se bývalý šéf policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice zmínil o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

voška

Kdyby se nedělaly politické prasárny ......................

Politici jsou magoři na všech úrovních. Kdyby nedělaly prasárny a podrazy, nemuseli by nahánět novináře. Pokřivení lidé jsou u vesla od r.1989 a nic dobrého pro tuto společnost neudělali. Stovky miliard vytunelovaných a prohraných v arbitrážích existují jen proto, že všude sedí amatéři s průkazkami politických spolků. Bez kvalifikace, bez znalosti problermatiky, s jediným zájmem - zajistit se na stáří. Odborníci všeho druhu jsou zcela mimo dění a řízení. Proto jsme zaostalí jako národ.  

0/0
9.6.2008 10:39

rezjir

V případě Kubiceho zprávy

V případě Kubiceho zprávy

platí, že tato policejní složka stala objektem manipulací organizovaného zločinu.

  To dosvědčuje i zpráva, jejiž součástí se staly  Mrázkovy poznámky. Z těchto plyne, že M. sbíral informace o politicích a že dokonce bylo uvažováno o atentátech na Grosse a Paroubka. Tyto  poznámky podstrčil P. Kubicemu. P. měl kontakt na Krejčíře, který zase chtěl kompromitovat ČSSD prostřednictvím směnky. P. stojí i za kauzou biolih. Stejně tak i víme, že k Pítrovi přešel jeden Kubiceho podřízený, který měl možnost manipulovat přímo s informaci přímo Kubicemu před nosem.

  Těmito nástroji se Topolánkovi klienti snažili ovlivnit výsledek voleb ve prospěch ODS po té, co se od nich T. musel odstřinout v důsledku policejního vyšetřování přetažení Kořistky na stranu opozice.

 Kubice, Krejčíř a Pitr nebyli jedinými Krakeny pana Topolánka, dalšími těmito krakeny byli lékárníci, některé  jiné lékařské organizace, nadšeně manifestující na náměstích spolu s předními činiteli ODS.

0/0
8.6.2008 7:37

singlemalt

Re: V případě Kubiceho zprávy

Zase blbě. Vypusťte Krakena volají socani, když chtějí za mikrofonem poslanecké sněmovny Ratha.

Co máš proti protestu zdravotníků proti Rathově snaze znárodnit privátní sektor? Určitě teď nadšeně podporuješ odbory a jejich protest zaštítěný senátorem ČSSD...

Sundej si oranžové ( rudé?) brýle.

0/0
8.6.2008 7:42

rezjir

Re: Re: V případě Kubiceho zprávy

Jde o náražku na rozhovor M. Topolánka pro jedny noviny před volbami, kde tam toto zaznělo. Mohu na přání vyhledat.

A co se zdravotníků tehdy a odborů dnes týče, tak to zde neřeším. Nicméně faktem je, že ODS využila nespokojenosti zdravotníků k nátlaku ze zdola k vytvoření lidové fronty proti ČSSD. A mimochodem v tomto má ODS, jak sám dosvědčuješ prioritu.

0/0
8.6.2008 7:54

rezjir

Jak vznikla Kubiceho zpráva

1) Kubice šel do Sněmovny s cílem ovlivnit výsledek voleb, neboť později hovořil o tom, že mafie pronikly nikoliv do vlády ČSSD, ale na sfér vlivu ODS, tedy do místní správy.

2) K. je sám obětí spiknutí, organizované "klienty pana T. od nichž se snažil tak odtřihnout, když se mu nepodařilo díky Kořistkově neúplatnosti vyvolat předčasné volby (teůefonát s D.). Kdo to je, prozradil T. v rozhovoru pro ihned, když objasňoval, že Špidla padl, protože si znepřátelil některé vlivné lidi  A jediným, kdo má nastudován chování policejního útvaru bojujícího s organizovaným zločinem je organizovaný zločin sám.   

3) Těmto klientům (Pitr a spol.) podařilo se K. dostat tam, kam ho dostat chtěli. Vesecká tím,že ve své zprávě konstatovala, že žádný státní zástupce atd. nebyl ovlivněn, konstatovala,že neexistoval důvod pro to, aby K. šel místo za svými nadřízenými do Sněmovny s úmyslem ovlivnit výsledek voleb (což připustil po volbách Mandler). A to je pro státního úředníka nepřípustné jednání.

0/0
8.6.2008 7:20

singlemalt

Re: Jak vznikla Kubiceho zpráva

máš to trochu na vodě. Bereš Vesecké informaci za pravdivé sdělení, ale ta dáma věrohodná vskutku není, zvláště v době, kdy nebylo jasné, že jí nebude nadále šéfovat soldateska z Liháče. Případ Čunek a nepravomocný Ceplův verdikt Kubiceho poukázání na prorůstání státní správy potvrzuje. :-/   I za této vlády.;-( Vždyť se v politice motají titíž lidé skoro dvacet let a vazby "napříč spektrem" budou "nerozborné".:-©

0/0
8.6.2008 7:35

rezjir

Klíčový důkaz

Topolánek: "Vaši ministři občas bokem žertují, že ODS je ve "fázi Špidla". Předseda není sice špatný chlapík, ale "nekomunikuje", v křehké koalici nic neprosadí, brousí si na něj zuby jeho korunní princ, neshodne se svým předchůdcem... Je nějaká Špidlova chyba, které byste se chtěl vyvarovat?

Špidla na rozdíl ode mě je člověk introvertní, já jsem extrovert, který si nebere žádné servítky. Špidla neodešel z těch důvodů, jaké se obecně uvádějí, ale proto, že sáhl do hájemství velkých bossů, dotkl se Setuzy, začal řešit některé věci v rámci očištění české společnosti, a to mu zlomilo vaz.

http://ihned.cz/?s1=0&m=frommail&article form;id]=20160070

 

 

0/0
8.6.2008 7:40

singlemalt

Re: Klíčový důkaz

asi by bylo fér dodat, že Špidlu zařízli spolustraníci.;-D

0/0
8.6.2008 7:44

rezjir

Re: Re: Klíčový důkaz

Právě jsem snad citoval Topola, že toto popřel.

0/0
8.6.2008 7:55

singlemalt

Re: Re: Re: Klíčový důkaz

příčinou mohl být Špidlův pokus, ale vykonavatelé byli socani sami. :-)

0/0
8.6.2008 8:06

rezjir

Re: Re: Re: Re: Klíčový důkaz

Netvrdím, že Pitr nemohl mít dlouhé prsty.

0/0
8.6.2008 8:39

rezjir

Re: Re: Jak vznikla Kubiceho zpráva

Tu zprávu Vesecké ještě nikdo nezpochybnil. Ale nelze z událostí, které se odehrály po vzniku této zprávy, zpochybňovat zprávu samotnou. Pouze to může být impuls ke zkoumání relevantnosti té nformace. A z čistě lidského hlediska si nemyslím, že by se ten Kubice nedokázal z Bublanem dohodnout, kdyby mu o to doopravdy šlo. Zvláště vyjdu-li z toho, že za vším byl Pitr.  

0/0
8.6.2008 7:49

Najdete na iDNES.cz