Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Žně hladu: potravin je dost, ale kde na ně vzít

Nedostatek potravin je příčinou hladovění lidí jen zřídka. I dnes je na světě potravin dostatek vzhledem k letošní nadúrodě, avšak větší počet lidí si nemůže dovolit nákup potravin, které potřebují. Řešení této narůstající krize je cílem Globální konference o potravinové bezpečnosti, která právě probíhá v Římě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Horle

Základním problémem světa je,

že se v některých zemích lidé zcela nekontrolovaně množí bez ohledu na schopnost potomstvo uživit a zajistit mu základní existenci, vzdělání atd.

Lidem na těch bohatších světových stranách jsou pak s notnou dávkou sugesce podsouvají obrázky hladovějících dětí a je jim vnucován názor, že se mají stydět za to, že jim se daří lépe.

"Společenskou odpovědnost" dobře živených Evropanů bylo krásně možné vidět na propadu porodnosti v devadesátých letech v ČR, kdy myslící a nikoli pudově se chovající lidé cíleně nepřiváděli na svět potomky do doby ekonomické nejistoty. Naoak současný baby boom je důkazem zlepšování životní úrovně.

Když v TV vidím vyhublou afričanku se silně podvyživeným dítětem, která je znovu v jiném stavu, napadají mě kacířské asociace na návštěvu veterináře s naší Mickou.

0/0
5.6.2008 15:53

duhastrecht

Re: Základním problémem světa je,

Běž s těma kecama do háje. To se skutečně máme čím chlubit, že se nemnožíme, za pár let nás ti množící demograficky převálcují a evropské národy skončí v masových hrobech.  Jen díky věrozvěstům "nemnožme se" jako jsi ty. Kosovo je příkladem, jak dopadne národ, který poslechne propagandu a nemnoží se.

0/0
5.6.2008 17:40

Horle

Re: Re: Základním problémem světa je,

No jistě, ono je lepší množit se jako kobylky, bez ohledu na to, že 3/4 dětí umře první  rok a zbytek je podvyživený.

Obilí z rozvojové pomoci  sníme dříve než ho  zasadíme a na konferencích budeme jen promítat obrázky hladových a natahovat ruce ke zbytku světa, jak my jsme chudí.

0/0
6.6.2008 9:31

Najdete na iDNES.cz