Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O dění na silnicích se s námi nikdo nebaví, říká šéf motorkářů

Smrt pěti motorkářů během předposledního květnového víkendu znovu oživila debatu, zda a jak moc jezdí nebezpečně. Šéf Motocyklové asociace ČR Jaromír Šíd hledá chyby v lidech i v systému a říká, že motorkáři jsou v Česku přehlíženi. Sám se snaží o osvětu, připouští ale, že mu často chybějí peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

marte

motocyklisté jsou dárci orgánů

jen tak dál... ;-DRvV[>-]

0/0
16.6.2008 10:48

Tupounek

Re: motocyklisté jsou dárci orgánů

Toto je bohuižel jeden z nejčastějších omylů - většina lékařů potvrdí, že motorkáři bohužel neposkytují k dárcovství použitelné orgány, to platilo tak v době Pionýrů a Jawy 250. Z dnešních motorkářů bývá často použitelná tak maximálně oční rohovka...

0/0
16.6.2008 17:28

Si0

Tož motorkáře fakt přehlídnout nejde

Alespoň teda ne na silnici. A bavit se s něma pude až se přestanou na silnici chovat jak čuníci.

Mimochodem: to tvrzení o nízé nehodovosti motorkářů v Itálii vzal kde?

0/0
3.6.2008 16:12

marzena

Re: Tož motorkáře fakt přehlídnout nejde

s tebou se zase pude bavit, az zacnes myslet. Tvrzeni o nizke nehodovosti motorkaru v Italii sis vymyslel, v clanku se mluvi pouze o nizke nehodovosti v Italii vseobecne.. Jestli je to pravda nevim, ale aspon umim cist 8-oRv

0/0
13.6.2008 8:54

Edmund Černá Zmije

Šéf motorkářů bez motorky?

8-o;-D

Problém je ten, že pud sebezáchovy je u některých jedinců příliš často překonán potřebou ukázat ostatním, jakej je chlapák. Často si jeho chlapáctví bohužel nejlépe prohlédnou patologové na pitevně. :-/

0/0
3.6.2008 7:02

Radek1979

Re: Šéf motorkářů bez motorky?

tovíš měl několik nehod, strašně kvůli tomu trpí, ale SAMOZDŘEJMĚ ZA ŽÁDNOU NEMŮŽE, policajti mu papíry sebrali jen tak pro zábavu :-©

0/0
3.6.2008 7:33

baronfonlempl

Jakou maximální rychlostí smí jeti motorka?

Tím je potřeba začíti. Idiot, řítící se na jednostopém vozidle po veřejné komunikaci rychlostí 240 km/hod má být zabit, i kdyby se sám nezabil...

0/0
2.6.2008 18:44

dislektik-idnes si na mě zasedla

odborníci na dopravu se nebaví s nikým tak co se diví

0/0
2.6.2008 18:08

Todd Berrtuzzi

šéf motorkářů ?

A kde mám já šéfa automobilistů ? 8-o8-o8-o

0/0
2.6.2008 17:51

Klika od blazince

Re: šéf motorkářů ?

no prece Milan Curda, ridic hovnocucu s osmi promile :-P

0/0
2.6.2008 18:09

honzakrivka

Re: Re: šéf motorkářů ?

to není šéf, to je převtělený anděl Strážný, který nad námi všemi vodiči drží ochranou ruku

0/0
2.6.2008 23:26

jarda41

Nedá mně to

  Pane autore, jestli se domáháte toho, aby účastníci provozu tolerovali nedodržování zákonů, tak se prosím nedivte, že Vás nikam nechtějí. Jste opravdu ještě mladý.

  Ještě jsem se nedočetl, že v zahraničí to funguje také proto, že je tam vyspělá a pracovitá policie. Nějaké apely na osobní uvědomění jsou sice levné, ale obecně na kočku. Ještě chybí příspěvek o tom, že když si mladej člověk koupí pistoli a někoho zastřelí, neměl by být trestán, protože časem dostane rozum.

  Všichni makejme na sobě a dodržujme předpisy! Když jedu na motorce, nebo kole, musím myslet jinak, než v autě. Připustit, že někdo udělá chybu a že jsem zranitelnej. Nejezdit způsobem "včera tady nic nejelo". Pokud přes někoho přeletím dvojnásobnou rychlostí a vyděsím ho, určitě nezískám jeho sympatie. Takže pokud si někdo pořídí motorku, aby ostatní nasíral, neměl by se divit, že se mu to povedlo.

Motorkář i autař (67)....ehm motocyklista i automobilista.

0/0
2.6.2008 17:09

Gandalf007

Neházejme do jednoho pytle

Bohužel moje letitá zkušenost (znám posez za volantem i řídítky) je ta, že pokud jedu v autě na rychlostních limitech, zásadně mne každý motocyklista bez nejmenšího zaváhání předjede a plná čára nebo provoz v protisměru ho zpravidla ani nevzruší. Manévry jsou to občas sebevražedné, ale on motocyklismus je v jistém smyslu droga, které se snadno propadne a je stěží lze odvyknout. Takže neházejme je do jednoho pytle, ale třeba do jedné krabičky... :-)

0/0
2.6.2008 16:46

karkulka_123

Mnoho povolaných, málo vyvolených...

Jsem bývalý pilot ze silničních motocyklů-kateg."SB".Naneštěstí civilním povoláním i právník.Takže především:proč nejen panŠíd,ale i další"významní", -řekněme šéfredaktoři motocykl.časopisů,novin,rubrik a já nevím kdo ještě,se konečně masivně neohradí proti peiorativnímu názvu"motorkář"??!!Od jakživa je správně česky jedině"motocyklista"(-že bychom začali říkat "autař"??...no to se přeci používá pro zloděje aut!!...pochopili??)To za prvé.

Za druhé:Jak si může taková žumpa,jako je tzv.tvNova,dovolovat stále dále a beztrestně uvrhávat na všechny motocyklisty bez výjimky doslova nařčení z kolektivní viny?!?!To,co o motocyklistech skoro pravidelně v jejichTNvysílají,má nejen téměř charakter šíření poplašné zprávy(neboť byť zpráva neurčitá, tak je podle svého obsahu způsobilá alespoň u části obyvatel nějakého místa vyvolat obavy z budoucích událostí podle očekávání zasahujících nepříznivě do jejich života), ale šíří to ještě nebezpečně pomocí masmédiál.prostředků.CoVy na to,paneŠíd??

0/0
2.6.2008 16:14

saldo

Re: Mnoho povolaných, málo vyvolených...

Vážený(á) Karkulko, v době a ve společnosti kde každý mluví jak mu zobák narostl, v době plné "bysmů", "nejideálnějšího a nejoptimálnějšího", v době kdy se všechno stalo "7 let zpátky" a ne "před sedmi léty", v době kdy zkracujeme a přejímáme všechno co jen trochu jde je připisování pejorativního významu pojmům jako "motorkář" nebo "autař" opravdu hnidopišství. To zaprvé.

Za druhé: Princip kolektivní viny by opravdu neměl být v demokratické (?) společnosti uplatňován, ale když už bych měl udělat výjimku, tak v případě parazitování a příživnictví jistého u nás dlouho působícího etnika a motorkářů na silných vysokootáčkových strojích, z nichž drtivá většina na silnici nerespektuje vůbec nic. A to si dovolí jakýsi Jaromír Šíd uvádět, jak se v Itálii předjíždí zprava i zleva a jak jsou tam dobří řidiči motocyklů. To asi abychom to provozovali i u nás. No ono se to stejně děje.

0/0
2.6.2008 17:54

Dr.Ozd

Re: Mnoho povolaných, málo vyvolených...

Já myslím že rozdíl mezi slovy motocyklista a motorkář je už snad všem známý.Motocyklista je např.70 - letý dědula,který vytáhne svou letitou Jawu a jede s ní  na ryby nebo člověk,který ve snaze ušetřit pár korun dojíždí denně na motorce do práce,i když prší nebo je pět nad nulou a klepe se zimou.Motorka je pro něj pouze dopravní prostředek,stejně jako pro ostatní auto.Prostě se dostat z bodu A do bodu B v rozumném čase.Žádné emoce,oddech,případně adrenalin.Zatímco motorkáři používají svůj stroj k trávení volného času,prostě si vyjedou jen tak bez cíle projet se krajinou,udělají si 100 km okruh,zastaví  u jedné,dvou hospůdek a vrátí se odpočatí domů.

0/0
2.6.2008 18:39

Point_M

Re: Re: Mnoho povolaných, málo vyvolených...

Ano, ano. Udělají 100km okruh a vrátí se odpočatí nebo mrtví domů.

Pozn.: Nějak mi v poslední době unikají havárie motocyklistů, ale havárií motorkářů jsou denně plné noviny. Že by to bylo tím odpočinkem?

0/0
16.6.2008 15:20

iPilat

kolik nazoru zde tolik nazoru na silnici

lepe drzet zobak a dopravni predpisy ;-)

0/0
2.6.2008 16:02

Ahasver

Pohled z plechovky

Fakt bych neřekl, že by s motorkářema byly větší problémy, než s jakoukoli jinou skupinou nebo podskupinou řidičů. Určitě jsem už někdy potkal motorku kterou sedlal vymaštěnej dement, ale asi už tak dávno že si fakt nevzpomínám.

Ani jsem už dlouho nezažil ani neviděl žádnou nebezpečnou situaci, která by vznikla vinou motorkáře, naopak, jen za minulý týden čtyři takové, ve kterých byl motorkář úplně nevinně a způsobil je na 100% řidič auta svojí nepozorností nebo bezohledností.

Nechci tvrdit, že se nic takového neděje, jen si myslím, že procento siničních dementů je u motorkářů spíš pod průměrem, většina jich totiž dobře ví, pro koho by měla nehoda horší následky.

Největší problém je, že každej řeší všechny okolo, jen ne sebe sama. To nejhorší a nejnebezpečnější, co jsem zatím na silnicích viděl, jsou řidiči-vychovatelé, kteří jiné nutí "dodržovat" zákon a přitom sami ohrožují ostatní nesčetněkrát víc. Všichni "vychovatelé", které jsem kdy potkal, řídili plechovku.

Jo a jezdím jen po 4

0/0
2.6.2008 15:27

herdekflek

Re: Pohled z plechovky

Jo, kreténi jsou všude. Minulé pondělí cestou z Nové Paky do Hradce Králové nepříjemnou kolonu aut několikrát předjížděli tři kreténi-závodníci. Jeden ve světle modrém Favoritu. Dost a dost riskovali. Když kolonu předjeli, zastavili, počkali na konec a šli do toho znovu. Styl předjíždění - naprosto brutální vynucování.

Potkat toho idiota z Favorita, vyškrábu mu oči.

0/0
2.6.2008 16:27

Radek1979

Re: Pohled z plechovky

které z těch nehod motorek způsobil řidič auta? Pokud si dobře pamatuju byla to neschopnost a tupost motorkářů co zabíjela.

0/0
3.6.2008 8:17

LuK63

?? Koho zastupuje pan prezident?

0/0
2.6.2008 15:19

LuK63

Re: ?? Koho zastupuje pan prezident?

ODPOVĚĎ: Padesátka je hrůza lidi na Vás najíždí a nemáte víkon přejet z pruhu do pruhu aby jste se zaředili před křižovatkou.

...2 hrubky v jedné větě - to uz je příliš! 8-o

0/0
2.6.2008 15:20

ppelc

Motorku nemam

a nikdy jsem na ni nejel. Ale jako ridic vim, ze mam jezdit u praveho kraje a pokud se vedle sebe vejdou dve vozidla (motorka uncluded) smeji jet spoubezne, i kdyz je tam nakreslen jen jeden pruh. Toto pravidlo motorkari bezne pouzivaji, ale vetsina ostatnich ridicu o nem nema ani paru - a z toho vznikaji ty nebezpecne situace o kterych se v clanku hovori. Takze, vy, co mate problem "uhybat" motorkarum, pozor, zakon je na jejich strane. Jinak teda ja se dycky vylekam, kdyz me motorka predjizdi zprava, ja osobne bych takove zakonne ustanoveni zrusil...

0/0
2.6.2008 15:04

mslavek

Jen u nás ??

Nevím jestli problém nebude v myšlení českých vlastníků silných strojů.Dost jezdím do zahraničí v současné době hlavně do Rakouska.Teď jsem tam byl 3 dny , krásné počasí slunný víkend a jak se dá čekat motorkáři všude , Rakušani , Němci , Italové v Alpách krásné silnice stoupání , klopené zatáčky , myslím prostě super pro každého vlastníka motorky  .Je zvláštní , že v Rakousku jsem nepotkal ani jednoho sebevraha.Všichni jeli jen , když mohli a naříkám , že podle předpisu jistě to bylo rychleji , ale hlavně BEZPEČNĚ.Jen člověk přejede hranice , tak to "smaží 300 z místa , prává , levá kolona , nekolona přednost nepřednost , obec dálnice všechno jedno" .Prostě to , že si někdo vezme úvěr koupí si nějakou motorku z něj neudělá machra jak si o sobě myslí , ale jen pitomce Rv.

0/0
2.6.2008 14:53

pvl1

Re: Jen u nás ??

On je to problém spíš policie. Dokud budou měřit u cedule Začátek obce a zkoušet lidi honit auty nic se nezmění.

0/0
2.6.2008 14:58

eso-v-rukavu-rymr

Re: Jen u nás ??

no já jsem byl shodou okolností taky v rakousku, a potencionální vrahy a sebevrahy jsem rozhodně viděl. byl jsem jako vodák na jedné poměrně oblíbené řece a na nástupním i výstupním místě (plácek hned vedle silnice) se vždy sešlo docela hodně lidí. ani množství lidí, kteří občas přecházeli silnici a byli vidět zdaleka, nedonutilo motorkáře, aby zpomalili ze svých cca 120 km/h a více a v této rychlosti míjeli velké skupinky lidí ve vzdálenosti pár metrů... představa, že někdo neopatrně vleze do vozovky a motorkář ho sestřelí... prostě motorky se mi líběj, ale motorkáři mě ve většině serou. když někdo neumí ovládat jarní přiliv testosteronu, ať sedí doma za kompem a hraje nějakou mlátičku...

0/0
3.6.2008 9:48

pvl1

Re: Re: Re: Re: smrt jim sluší

Ono to procento je větší proto, že starší řidiči raději pohodlí, proto silně nařeďují mezi autaři ty mladé bez zkušeností a nabité akčními filmy.

.

Zakrývání čísel by dělali v autech taky, kdyby jim to k něčemu bylo. A nedělali by to na motorkách, kdyby policie místo honiček uměla pracovat s rádiem.

0/0
2.6.2008 15:04

pvl1

Re: Re: Re: Re: Re: smrt jim sluší

Tady něco zmizelo. Ten příspěvek patřil jinam.

0/0
2.6.2008 15:06

Babul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: smrt jim sluší

Líbí se mi, jak jsi rozvinul diskuzi sám se sebou. A hlavně nezapomeň rejpat do policajtů, to je zrovna in.

0/0
2.6.2008 18:35

pvl1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: smrt jim sluší

To udělal cenzor.

0/0
3.6.2008 9:31

pvl1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: smrt jim sluší

Do policajtů bude in rejpat, dokud nebudou pořádně pracovat.

0/0
3.6.2008 9:32

leguan.cz

tolerance

vice tolerance ze stran autaru by neskodila. Na druhou stranu, jako motorkar uznavam, ze nekteri jedinci jezdi jako prasata. Pokud mam pred sebou volnou silnici, krasny zatacky a krizovatka nikde, tak si to trochu pustim. Ale nejsem idiot, abych jezdil v obci vic jak 50, protoze to proste pri vice km/h uz nedobrzdim. Jenze mi uz davno neni 20, takze do hrobu tak nespecham.

Proste by to chtelo toleranci na obou stranach. Rozhodne bych nesrovnaval provoz u nas a v Italii. Proste jsme jiny kraj a je potreba pouzit cesky mozek.

0/0
2.6.2008 14:09

billa98

Re: tolerance

A to si to mezi sebou neumite rict, abyste vsichni jezdili normalne a ne jako prasata ktery se jen predvadi a ohrozuji ostatní? :-)

0/0
2.6.2008 14:13

leguan.cz

Re: Re: tolerance

No tak my s kolegou z prace co jezdime, to vime a s temi ostatnimi nemluvime. Podobne jako by plechovkari. ;-)

0/0
2.6.2008 14:26

minutos007

Re: tolerance

R^

0/0
2.6.2008 14:45

miromax

motorkáři jsou velmi

hluční...

0/0
2.6.2008 14:07

pvl1

Re: motorkáři jsou velmi

Řekl bych, že jsem dost tichý člověk.

0/0
2.6.2008 14:09

miromax

Re: Re: motorkáři jsou velmi

motorkáři jedoucí na motorkách, jsou velmihluční...

0/0
2.6.2008 14:10

pvl1

Re: Re: Re: motorkáři jsou velmi

Řek bych, že i jedoucí na motorce jsem tichý člověk.

0/0
2.6.2008 14:11

miromax

Re: Re: Re: Re: motorkáři jsou velmi

motorky,na kterých jedou tiší motorkáři,jsou velmi hlučné...

0/0
2.6.2008 14:13

pvl1

Re: Re: Re: Re: Re: motorkáři jsou velmi

Řekl bych, že motorka, na které jezdím je tichá. :-)

0/0
2.6.2008 14:14

miromax

Re: Re: Re: Re: Re: Re: motorkáři jsou velmi

:-)

0/0
2.6.2008 14:28

otrenuba

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: motorkáři jsou velmi

R^

0/0
2.6.2008 15:36

pvl1

Re: Re: Re: Re: Re: motorkáři jsou velmi

Asi máš na mysli laďáky. Já je taky nemám moc rád. Navíc zbytečně zvyšují spotřebu.

0/0
2.6.2008 14:16

Dabel666

Re: Re: Re: Re: Re: motorkáři jsou velmi

Motoka ma byt slyset aby v aute vedely ze se neco deje protze do zrcatek moc nekoukaj :-)

0/0
2.6.2008 15:14

minutos007

Re: motorkáři jsou velmi

Myslím že jsem docela tichý člověk....;-)

0/0
2.6.2008 14:46

mthead

Je to zvláštní, že ....

nemotorkáři tady ještě nenapsali, že s motorkářema nejsou problémy? Není to zvláštní. Je to tím, že s nimi JSOU problémy. Tak ať tu nekecají, ignoranti předpisů, že oni nejsou ti špatní. Moje zkušenost ze soboty. Kolem Frýdku Místku se konal nějaký moto sraz a cestou do Frýdlantu v úseku s omezenenou rychlostí na 70 nikdo z nich nejel pod 100. A to mě jich míjelo aspoň tak 60, možná víc. Nestačil jsem je ani počítat.Rv

0/0
2.6.2008 11:44

pvl1

Re: Je to zvláštní, že ....

Toto není pravda.

Jsou problémy s motorkářema, co si koupili motorku, aby machrovali a jezdili rychle. Jsou problémy s autařema, co si koupili auto aby machrovali a jezdili rychle.

Nejde říct, že motorkáři nedodržují předpisy a nejde říct, že dodržují. To samé autaři.

.

Minulý týden jsem jel z Loun do Chomutova, je tam na úseku asi 5km 30. Musel jsem jet 50 a kolony aut mě předjížděly 80.

0/0
2.6.2008 12:29

klapik

Re: Re: Je to zvláštní, že ....

Ja to upravim.;-) Jde rict, ze s motorkarema, kteri jezdi na silnicni motorce, vyjma Harlej, Copr a kozi dechy JSOU PROBLEMY !;-€

0/0
2.6.2008 13:58

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.