Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

DOKUMENT: Reakce Martina Bursíka na kritiku straníka Čáslavky

Šéf Strany zelených Martin Bursík se mimořádnému sjezdu nebrání, pokud ho bude chtít většina zelených. Přinášíme vám plné znění reakce vicepremiéra na dopis vedoucího zahraniční sekce strany Jiřího Čáslavky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

martin Prahy

citace z vyjádření 1.místopředsedkyně:

D.Kuchtová: 

"...Po hlasování ve vládě a po vystoupení předsedy v Otázkách VM se zdá, že SZ je většinově pro radar. To je ovšem zcela zkreslená představa. Stačilo v médiích prezentovat menšinové a většinové stanovisko a bylo by vše v pořádku. Bohužel se to nestalo. Je tedy povinností vedoucího zahraniční sekce a také vedení strany tuto situaci uvést na pravou míru před veřejností – kde jinde než v médiích…"

0/0
27.5.2008 12:29

inedible

ty blaho, to se tady ale seslo rudozelenych fanatiku

:-©

0/0
27.5.2008 10:33

martin Prahy

Re: ty blaho, to se tady ale seslo rudozelenych fanatiku

...:-))))))))))) zapomněl jsem dodat, že jsem volič ODS a to s touoto kauzou nemá naprosto nic společného. Nejde o radar. Kdyby si Topolánek dělal co chce proti většině ve straně, tak už je dávno mimořádný sjezd a nemáme premiéra.

0/0
27.5.2008 10:42

minx

Re: Re: ty blaho, to se tady ale seslo rudozelenych fanatiku

Martin z Wrigley???? ;-D

0/0
27.5.2008 11:49

martin Prahy

Re: Re: Re: ty blaho, to se tady ale seslo rudozelenych fanatiku

yes...

0/0
27.5.2008 12:03

martin Prahy

Re: Re: Re: ty blaho, to se tady ale seslo rudozelenych fanatiku

...pokud něco soukromého, tak ICQ: 83495070

0/0
27.5.2008 12:06

martin Prahy

Britské listy 2

To je skutečně povedený výkrut, na němž Bursík staví celou svou další argumentaci. Předsedova „odpovědnost“ se bohužel projevuje jen tehdy, když se to hodí do krámu protektorům, díky nimž ve vládě sedí. Kdyby byl důsledný, převzal by od nynější opozice například relativně samostatnou zahraniční politiku, již praktikoval sociálnědemokratický kabinet pod taktovkou Jana Kavana. Namísto takové kontinuity ale jím dosazený ministr zahraničí fatálně selhal jak v případě radaru, tak Kosova. „Kredit ČR v mezinárodním kontextu“ si svým rektálním alpinismem zajisté lokajská vláda zvýšila. Stalo se tak sice jen u jediné mocnosti, ale nešť.

Čáslavka má pravdu: Bursík bezskrupulózně kašle na stranická usnesení, opovrhuje stanovami, ignoruje nejvyšší orgán mezi sjezdy. Dělá si co chce a stranu řídí jako bača stádo. Tolerance ovčí části členské základny vůči takovému jednání je dána pozicí v parlamentě a ve vládě. Všeho ale do času; obvykle přijde účet.

0/0
27.5.2008 10:13

martin Prahy

Britské listy 1

V odpovědi na obvinění vedoucího zahraniční sekce Strany zelených Jiřího Čáslavky Martin Bursík mj. uvedl, že (cituji) „jednání o radarovém systému na našem území převzala vláda, jejímž jsem vicepremiérem, od vlád v gesci nynější opozice. Odpovědné chování spočívá v tom, že se zachovala kontinuálně a nezahrává si s kreditem ČR v mezinárodním kontextu jen proto, aby zvýšila svou oblibu doma kvůli nadcházejícím volbám.“.........

0/0
27.5.2008 10:12

martin Prahy

Bursík se utrhl z řetězu 3

Jak se tedy postavit takové zvůli? Jak zabránit předsedovi, který se utrhl z řetězu, když on+ona reprezentují 66% zelené části koaliční devítky? Co dosáhnete dlouhodobou snahou diskutovat uvnitř strany s vedením, které o usnesení nejvyššího orgánu strany mezi sjezdy, že je to pouze zbožné přání? Pan Čáslavka si možná řeže větev, ale alespon hájí to, na čem se shodla většina. Že jsou tito lidé považování za skupinku nezkušených naivků, kteří nechápou systém koaličního vládnutí - neustálé hledání kompromisů? Nikoli - vláda rozhoduje jako sbor a zelení ministři si mohli alespon zachovat tvář a nehlasovat pro - tj. proti usnesení vlastních orgánů. Mohli si zachovat tvář alespoň tím, že sami nepovedou kampaň pro radar.

M.

0/0
27.5.2008 9:31

inedible

Re: Bursík se utrhl z řetězu 3

jak chces diskutovat se Stropnickym?

0/0
27.5.2008 10:27

martin Prahy

Re: Re: Bursík se utrhl z řetězu 3

Srovnáváme nesrovnatelné............Čáslavka není žádný prominentní synek.........vystudoval FF UK, je studentem PhD, procestoval asi 100 zemí, pracoval kromě jiného pro OSN na Vých.Timoru a několik vážených mezinárodních institucí, dělal poradce několika ministrům. Vzdal se komerční kariéry jako ředitele americké společnosti pro střední a jižní Evropu, jedničky ve svém oboru pro českou politiku. Osobně bych to neudělal, ale jeho nadhled a odhodlání měnit věci, které nikdo měnit nechce, je mi sympatický. Když si všichni řeknou, že je to na h....., tak to zůstane na h... na věčné časy a nikdy jinak.

0/0
27.5.2008 10:33

inedible

Re: Re: Re: Bursík se utrhl z řetězu 3

Caslavkovo vyjadreni na me pusobi odtrzenim od reality, kolik maji zeleni poslancu a kolik maji ministru? A porad je jim to malo? Kdyz vladne koalice, je to cele o kompromisu. Pa Caslavka mi prijde proste trochu mimo a je jedno, co vystudoval a kde vsude byl. Evidentne to na nem nezanechalo zadne stopy a nepoucil se o tom, ze kompromis je proste nekdy nutny

0/0
27.5.2008 10:36

martin Prahy

Re: Re: Re: Re: Bursík se utrhl z řetězu 3

....ale jemu jde o dodržení základních stranických mechanismů, které se dodržují v každé politické straně. Jde o to, že předseda nemůže dělat něco, na co nemá mandát! Pokud ho nemá, musí se vrátit k orgánům strany a pozici jim vysvětlit, nebo je přinejmenším informovat. Prostě nejde dělat to, že označím názor většiny za zbožné přání a jako předseda si to udělám podle vlastního názoru. Kompromis je nutný, s tím naprosto souhlasím. Nejdřív musí být interně ve stranách a pak teprve ve vládě. Bursík to dělá opačně.

0/0
27.5.2008 10:40

martin Prahy

Bursík se utrhl z řetězu 2

Připomínám, že usnesení RR SZ vyplynuvší z krvavé lázně - diskuze o konfliktním tématu (a pacifistů je v SZ velká část) jednoznačně zavazuje vedení strany prosazovat radar pouze za zachování principu multilaterality, tedy k uzavření mnohostranné smlouvy o umístění obranného systému pod hlavičkou NATO. V praxi to znamená návod jak hlasovat ve vládě. Jak hlasovali zelení ministři ve vládě?.... Nezainteresovaní pozorovatelé říkají: Jak mohou kritici Bursíkova postupu vědět, co je ve smlouvě. Není tam náhodou splněná podmínka RR? Odpovím a nejsem ve styku s utajovanými skutečnostmi týkající se bezpečnosti ČR. Smlouva je totiž dvoustranná a to je to, co si nikdo ve SZ, kromě skupiny seskupené kolem autoritativního Bursíka, nepřeje...................

0/0
27.5.2008 9:30

Maveric

Re: Bursík se utrhl z řetězu 2

...to jsou kidy a hledání hnid, představa, že začleňování sofistikovaného protiraketového systému do složité struktůry opatrné obranné politiky NATO se všemi těmi generály a obrannými výbory bude probíhat podle časového harmonogramu puberťáka, který řídil v životě tak kolo...je naprosto absurdní, namísto aby se politicky využilo naprosto vyjímečného faktu, totiž že celá Evropa vzala do úvahy podmínku jedné ministrany v jednom ministátě - pokouší se jak vidno stále tatáž parta o naprosto neúčelnou buzeraci vlády, ministra zahraničních věcí, předsedy své vlastní veleúspěšné strany - idiotsky populistickými argumenty stále znova a znova...když to nejde dveřmi, tak oknem, je evidentní, že by bylo napadnuto každé prohlášení - protože žádná i sebekrkolomnější veletoč by tyhle nicky které pochybuji že vědí jak funguje tranzistor - neuspokojila...    

0/0
27.5.2008 11:19

martin Prahy

Re: Re: Bursík se utrhl z řetězu 2

Pane, obávám se, že neumíte číst...přečtěte si ty "kidy" ještě jednou......

0/0
27.5.2008 11:26

martin Prahy

Bursík se utrhl z řetězu 1

Vážení diskutéři,

pan (stále ještě) předseda SZ Bursík opakovaně a zřejmě úmyslně ignoruje veškeré orgány Strany zelených, samozřejmě kromě předsednictva, které rozhoduje blokově ve prospěch čehokoli, co si on a jeho přítelkyně usmyslí. Sjezd a později i republiková rada určila směr, jakým se má postoj SZ ohledně radaru ubírat. Tandem Bursík/Jacques žádné usnesení těchto orgánů nerespektuje - ba co víc, říká, že respektuje a účelově tato usnesení dezinterpretuje..............................

0/0
27.5.2008 9:29

minx

Situace u Zelených mě dvakrát nezajímá,

ale nechápu příspěvky, které se zastávají Bursíka s odůvodněním, že dostal SZ do parlamentu. To je sice pravda, ale situace ve straně je asi momentálně dost odlišná a možná si většina prostě přeje nezpronevěřit se programu i za cenu konfliktů ve vládě. Nedělejme si iluze, že by ODS nechala vládu rozpadnout, čili tady je ten potenciál Zelených ještě veliký, Bursík jej ovšem nevyužívá. Krom toho Jirku Čáslavku znám mnoho let osobně, je to hrozně chytrej člověk, zásadovej a mnohdy až nepříjemně pravdomluvnej. Dala bych hlavu na to, že ho k tomu dopisu nevedla osobní ambice, ale snaha navázat nějakou komunikaci s vedením strany.

0/0
27.5.2008 8:58

_m-

Re: Situace u Zelených mě dvakrát nezajímá,

Já pana Čáslavku neznám, ale jeho dopis zní velmi logicky. Když si k tomu připočtu chování Bursíka ¨(a Kateřiny) je pro mě pan Čáslavka poměrně důvěryhodnější.

0/0
27.5.2008 9:40

plexusbrachialis

Pan Bursik si nevidi do úst ,prohlaseni,ze zeleni

nebudou sedet ve vlade s Cunkem a slovo pana knizete maji hodnotu posranyho hajzlpapiru.

Skutecnost je takova,ze ve vlade sedi Cunek,Bursik i knize,tak si obrazek udelejte kazdy sam;-D

0/0
27.5.2008 8:35

čekuláda

Protestovat proti NĚKTERÝM autoritám,

některým, ne všem, Bursíku. Proti těm autoritám, s jejímiž názory se nedokážeme shodnout, ale to není žádná naše chyba. Zvláště když se ty autority chovají s tak nezřízenou arogancí a fanatismem, jako dnešní ODS. Proti takovým se protestovat musí, páč bychom tu za chvíli zase měli autoritativní stát, náznaky už jsou a Zelení k tomu, hlavně díky tobě, přispívají.

0/0
26.5.2008 23:36

DedecekHribecek

Re: Protestovat proti NĚKTERÝM autoritám,

I komunisti měli své vylepovače a nástěnkáře. Tak mi připadá, že máte tuto funkci i u zelených. Podle prázdnosti a frázovitosti vašich příspěvků mi jenom dokazujete, že se zeleným po právu říká melouni. I ona důvěrné soudružské tykání mne v tom utvrzuje.

0/0
27.5.2008 7:39

čekuláda

Re: Re: Protestovat proti NĚKTERÝM autoritám,

hleď si svého, nebyl jsi osloven

0/0
27.5.2008 9:34

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Protestovat proti NĚKTERÝM autoritám,

Když docházejí argumenty tak se mnoho lidí uchyluje k okřiknutí. Těší mne že co jsem napsal je tedy asi logický správné.

0/0
27.5.2008 9:46

inedible

Re: Protestovat proti NĚKTERÝM autoritám,

je smesne, kdyz ekofasista mluvi o nebezpeci autoritativniho statu. A o aroganci a fanatismu

0/0
27.5.2008 10:32

martin Prahy

Re: Re: Protestovat proti NĚKTERÝM autoritám,

Ekofašista? Pane/Slečno, jděte zpět do školy nebo si vemte k ruce slovník cizích slov :-))))))))))R^

0/0
27.5.2008 10:50

čekuláda

A kdo tady klade ultimáta ?

Nebo se chystá klást ? Zase nikdo. Ty jsi prostě nepochopil, že program Zelených je výhradně antimilitární a že radar je pro nás zásadní věc. Že se v pohledu na něj naprosto lišíme od ODS a že naše stanovisko by se tedy nemělo rovnat stanovisku jejich. Je to jen odlišný názor v důležité věci, tak jakápak ultimáta ? To jen ty se snažíš, zřejmě kvůli křeslu, slepit tyto dva odlišné názory do jedné koalice, ale to nejde. Přiznejme sobě i ODS, že se s ní neshodneme a jděme od toho, bude to čestnější.

0/0
26.5.2008 23:30

čekuláda

Připojovat k levici se nechceš,

ale pravice ti nevadí. Tak jakýpak jseš to střed, Bursíku ? Žádný, je to jen další tvůj zavádějící a lživý argument.

0/0
26.5.2008 23:23

čekuláda

Lžeš i o naší bezpečnosti,

tu totiž nikdo neohrožuje. Argument o ohrožování bezpečnosti jen papouškuješ po Bushovi a ten, jak víme, by svět raději zahnal do třetí světové, než aby se vzdal americké nadvlády. Lžeš jako Bush, Bursíku, nemáš se Zelenými nic společného.

0/0
26.5.2008 23:20

čekuláda

Bursíku, Bursíku,

zahraniční kredit ČR ohrožujete vy, ty a ODS. A víš čím ? Tím, že

Amíkům stále dáváte najevo, že politické rozhodnutí o radaru už padlo.

A přitom každý ví, že rozhodující slovo bude mít parlament. Podvádíte,

kamarádi, podvádíte jak voliče, tak svoje zahr. spojence. Měli byste z

toho vyvodit odpovědnost a táhnout.

0/0
26.5.2008 23:16

pierre.paysan

Pane Bursíku, jste na štíru s logikou

Píšete, že problematiku radaru jste převzali po minulé vládě a v záájmu kontinuity to tedy "dotahujete" do konce. Dál jste řekl, že do té doby jste o tom NIC nevěděli. A to mám jako věřit, že v prvních hodinách vaší vlády přijde oficiální žádost a vy, kteří jste nic nevěděli, jste na to téměř okamžitě kývli a lpíte na tom, co "udělala" bývalá vláda, přestože to většina obyvatel této země nechce. A dál, ta mladá žena včera se vás jasně zeptala, kdo vám dal mandát ke schválení radaru. Neodpověděl jste. Přitom nejste nic jiného, než dobře placený státní úředník, do své funkce zvolen lidmi, jako byla ta paní. Ve své namyšlenosti na to ovšem zapomínáte, samozřejmě nejenom vy, ale celá tato prohnilá, hloupá vláda, za kterou se stydí nejenom obyčejní voliči, ale už i prezident. Žádám demisi celé v[>-]aší vlády.

0/0
26.5.2008 18:23

singlemalt

Re: Pane Bursíku, jste na štíru s logikou

máš pocit, že jednání o radaru socan nezačal? Informace o radaru za vlády ČSSD v médiích nebyly, taka odkud by je Bursík, jako "neparlamentní" politik, vzal?8-o Leda na Paroubkově přednášce. Tam šeptem sděluje studentům "státní tajnosti".:-)

0/0
26.5.2008 19:26

synli

Re: Pane Bursíku, jste na štíru s logikou

> přestože to většina obyvatel této země nechce

.

On také "většina obyvatel této země" nechce daně a jiné potřebné věci (a i tanky a letadla jsou potřeba). Na názor většiny hloupé lůzy se zodpovědný politik nemůže a nesmí ohlížet. Jediné, na co se má politik ohlížet, je zájem inteligentní menšiny (který je paradoxně i v zájmu hloupé většiny, i když si to tato neuvědomuje).

0/0
26.5.2008 19:30

ur=BANcová

Re: Re: Pane Bursíku, jste na štíru s logikou

Být v menšině neznamená být elitou, to by pak byla elitou i každá sekta. Většina lidí nekrade, ale to neznamená, že ti co kradou jsou pro většinu požehnáním. Tvoje logika je nejen nemorální, ale i neuvěřitelně neinteligentní.

0/0
26.5.2008 20:21

_m-

Re: Re: Pane Bursíku, jste na štíru s logikou

Nemyslíte, že jste s těma daněma už trošku trapní? mimochodem - dělal někdo už růzkum na tohle téma?:-P

0/0
27.5.2008 9:39

1_130_202_135

Bursíku, hlavně klid

a nenechej se vyprovokovat výzvami komunistického dorostu k nějaké rezignaci, jsou to jen nezkušené děti. Klidně se věnuj vládě a na kecy bolševiků si časem zvykneš taky....

0/0
26.5.2008 18:23

tenisovejloket

Re: Bursíku, hlavně klid

a na kecy jaujaukáči taky;-D

0/0
26.5.2008 20:24

Lubos1390

Bursíku, prostě rezignuj, kecy si nech pro děti ...

Pořád jenom vykládáš cosi o odpovědnosti a přitom Ti jde o dobře placené koryto, kterému rád obětuješ zájmy strany  i přátele. Na kecy jsme od Tebe už zvyklí, dva roky ve vládě jsou dost dlouhá doba ...

0/0
26.5.2008 18:04

dislektik-idnes si na mě zasedla

hezké ale kdo by věřil ČR politikům že

;-D;-D

0/0
26.5.2008 17:35

synli

Re: hezké ale kdo by věřil ČR politikům že

Jak komu.

0/0
26.5.2008 17:36

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Re: hezké ale kdo by věřil ČR politikům že

;-D;-D tak komu ?? já jedině Grossovi že je křištálově čistej ;-D;-D

0/0
26.5.2008 17:37

synli

Re: Re: Re: hezké ale kdo by věřil ČR politikům že

Tak Standa ten měl fakt dost. Ale jinak nemám moc rád paušalizující

výroky typu, oni jsou všichni sebranka. Házení do jednoho pytle je

snadné a ještě snadnější je tak ukřivdit slušným lidem, kteří tam mezi nimi

nepochybně jsou (i když asi v menšině).

0/0
26.5.2008 18:17

Norkey

Bursík na Hrad

Bursík na Hrad! Bursík na Hrad! Bursík prezidentem EU! :)

0/0
26.5.2008 17:11

ur=BANcová

Re: Bursík na Hrad

Měla bych pro něj lepší flek, s lepidlem a pytlíky.

0/0
26.5.2008 17:22

Lucius_Malfoy

Re: Re: Bursík na Hrad

Jak ryze komunistická metoda... . Vy se opravdu nezapřete, rudá bachařko Urbancová. Ale svět je každý den o šestnáct vašich Parteigenossen hezčí. Marš do fronty !

0/0
26.5.2008 17:29

synli

Re: Re: Bursík na Hrad

Myslím, že správný postup býval "do kotelny". ;-)

0/0
26.5.2008 17:32

Norkey

...

Tady je jasně vidět, že Bursík má, narozdíl od různých rudozelených stropníkovců a kuchtovců, alespoň mozek.. a to co píše též dělá, a to je u politika vzácný jev R^

0/0
26.5.2008 17:10

synli

Musím říci

Pane Bursíku, máte můj obdiv. Postavit se této lůze, ve které si podle průzkumů 70% myslí, že Evropa potřebuje protiraketovou obranu ale zároveň 65% nechce, aby radar byl u NÁS, tak to chce opravdu velkou odvahu. Tleskám vám za ní. Víte velmi dobře, že populisté nyní získávají body - a je tak snadné a laciné se v tomto ohledu populisticky chovat. Vy jste se rozhodl chovat se jako zodpovědný a dospělý člověk. Kéž by bylo více politiků jako vy. R^

0/0
26.5.2008 17:04

pierre.paysan

Re: Musím říci

Hlavně, že zastánci radaru lůza nejsou...

0/0
26.5.2008 18:25

synli

Re: Re: Musím říci

A proč myslíte, že jsou? To je asi podobné, jako byste myslel, že pokud si chcete namontovat bezpečnostní dveře do bytu, tak jste lůza. Obranný prvek pro Evropu ano (70%) ale ne u nás (65%). Takto reaguje jedině lůza.

0/0
26.5.2008 18:32

Najdete na iDNES.cz