Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Správní soud: Klaus musí rozhodnout o soudním čekateli Langerovi

Prezident Václav Klaus by měl bez otálení rozhodnout o případném jmenování justičního čekatele Petra Langera soudcem. Verdikt vynesl Nejvyšší správní soud, který zamítl Klausovu kasační stížnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

traktorista operator

z ministra na cekatele

8-o

0/0
22.5.2008 14:24

forfreelife

Citáty BOŽSKÉHO PRUŽINSKÉHO-Klauna :,

.„Je obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat.“ R^

Masová migrace vznikla jako falešná ideologie…tímto obecným lidským právem jsou potlačována elementární občanská práva lidí.“

0/0
22.5.2008 14:17

forfreelife

Re: Citáty BOŽSKÉHO PRUŽINSKÉHO-Klauna :,

.„Není potřeba přijímat zákony. Drobné akcionáře ovládne neviditelná ruka trhu.“ ;-D

.„Pět miliónů korun je pod mé rozlišovací schopnosti.“ :-©

.„Jsem prezident, který s žádnou politickou stranou nemá nic společného.“ :-)

.„S komunisty jsem já nikdy nevedl žádné politické jednání.“ (Y)

.„Soudci si uzurpují moc, která v demokracii oprávněně přísluší světu politiků.“ R^

0/0
22.5.2008 14:21

čekuláda

Já bych ho nejmenoval

R^

0/0
22.5.2008 10:10

celtic

Klaune a už jsi někdy vyhrál nějaký soud...????

čím to asi bude, že všechno projíždíš.....?;-)

0/0
21.5.2008 18:02

minutos007

Re: Klaune a už jsi někdy vyhrál nějaký soud...????

Co to žvatláš...8-o;-D;-D;-D

0/0
21.5.2008 18:04

jekkal

Soudci jsou shovívaví k pomateným

Podle soudu není jasné, jak spor s justičním čekatelem ohrožuje demokratický řád v Česku.

"Byť se jedná o otázku podstatnou, lze si jen obtížně představit, že rozhodnutím o ní mohlo dojít k odstranění kteréhokoliv z prvků demokratického právního řádu," uvedli soudci.

A podle Nejvyššího správního soudu není tak splněna ani jedna z podmínek pro právo na odpor.

Případem se ještě může zabývat Ústavní soud, prezident v minulosti nevyloučil, že se na něj obrátí.

0/0
21.5.2008 17:45

kremsa

Re: Soudci jsou shovívaví k pomateným

O jmenování soudců mluví tyto tři body Ústavy:

63/1i ... Prezident republiky jmenuje soudce.

63/3 ... Rozhodnutí prezidenta republiky vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.

93/2 ... Soudcem může být jmenován bezúhonný občan, který má vysokoškolské právnické vzdělání. Další předpoklady a postup stanoví zákon.

O žádném "navrhování kandidátů" ministrem není v Ústavě řeč, to je pouze zvyk a ministrova mimoústavní iniciativa. Pan Langer je přesně v téže situaci jako statisíce jiných právníků, které prezident též nejmenoval, a neexistuje žádný zákonný důvod, proč by prezident musel zdůvodňovat, že nejmenoval právě pana Langera nebo třeba Vás nebo mne. Pokud soud takové zdůvodnění požaduje, velmi výrazně tím překrucuje Ústavu a prosazuje takovou její interpretaci, která výrazně omezuje práva prezidenta zaručená Ústavou. Aby prezident musel zdůvodňovat, proč někoho něčím nejmenoval, musela by se nejprve změnit Ústava.

0/0
22.5.2008 4:44

pawn

Re: Re: Soudci jsou shovívaví k pomateným

Mýlíš se a pokud jseš právník, je to na pováženou. Prezident měl Langera jmenovat právě proto, že jeho jmenování bylo navrženo MS, které má aparát a prostředky pro přípravu budoucích soudců a pro jejich prověřování. Pan VK nic takového k dispozici nemá, nabízeni jsou mu přitom pouze ti, kteří splňují zákonné podmínky. Jediným legitimním důvodem pro nejmenování by mohlo být, že prezident zjistí, že ústavní či zákonné podmínky splněny nejdou. pokud prezident odmítne jen tak podle svého rozmru jmenovat někoho, s nímž je již přitom přímo počítáno pro konkrétní soud, jedná se o velmi nepříjemný a nepřípustný precedens. V ústavě je přímo uvedeno, že další předpoklady pro jmenování stanoví zákon, je zde tedy dáno zákonné zmocnění. Pro jmenování soudců jsou tedy důležité i jiné normy, i když samozřejmě ty uváděné jsou ty hlavní a nadzákonné. V žádném případě však nedávají prezidentovi právo rozhodnout dle svého rozmaru. To by bylo teprve velmi nebezpečné.

0/0
22.5.2008 10:07

jekkal

Senilita či demnece na Hradě?

Spor o čekatele ohrožuje demokracii, říká Klaus

Podle Klause verdikt, který Nejvyšší správní soud potvrdil, ohrožuje fungování prezidentské funkce.

"Napadený rozsudek brání občanu Václavu Klausovi ve výkonu ústavní funkce prezidenta republiky. V případě bránění v tomto výkonu má nejenom občan Václav Klaus, ale i každý občan České republiky, právo postavit se na odpor," uvedl prezident ve stížnosti. Podle článku 23 Listiny lidských práv a svobod, na který se prezident odvolává, mají občané v Česku postavit se na odpor každému, kdo by odstraňoval demokratický řád v případě, že by nemohly fungovat ústavní orgány a nešlo uplatnit zákony.

Senát Nejvyššího správního soudu vedený soudkyní Marií Nygrínovou označil Klausovu argumentaci za nečekanou.

"Nezbývá než podotknout, že argumentace právem na odpor ze strany nejvyššího činitele státu, který je ústavně zavázán k chránění stávající ústavy a zákonů České republiky, je poněkud překvapivá," uvedli ve verdiktu soudci.

0/0
21.5.2008 17:43

kremsa

Vážení, přečtěte si pozorně Ústavu

Ústava říká něco jiného, než co si většina lidí myslí. Není zde ani slovo o tom, že by někdo mohl prezidentovi kandidáty na soudce navrhovat. Dle článku 63/1i prezident jmenuje soudce - teoreticky vzato koho chce (musí mít právnické vzdělání, viz článek 93/2, ale o žádné komisi, ministrovi ani jiném "navrhovateli" není v Ústavě ani slovo). Jmenování vyžaduje ke své platnosti spolupodpis premiéra nebo jím pověřeného člena vlády (63/3). Takže některé premiér schválí, a ti se soudci stanou, jiné neschválí, a ti se soudci nestanou. Když pověřený ministr "navrhuje", tak vlastně jen dopředu říká "tyhlety schválíme, jiné neschválíme", aby se prezident zbytečně neblamoval. Je to ale pouze soukromá věc mezi ním a prezidentem, která nemá oporu v Ústavě ani v zákonech. Rozhodně tedy nelze z Ústavy vyvodit povinnost prezidenta zdůvodňovat, proč nejmenoval někoho, koho mu ministr nebo komise nebo kdokoliv jiný navrhl,a rozhodně soud není oprávněn mu něco takového nařídit. Slušné by to ale asi bylo.

0/0
21.5.2008 17:37

rohatey

Doufám že president bude pevný

a znemožní jmenovat tohohle arogantního a namyšleného právního spratka navždycky, postupovat může podle našeho práva. Teď  to může dát k Ústavnímu soudu, pokud bude Ústavní mafie proti němu tak potom dát spratkovi rozhodnutí že ho nehce jako morálně závadného spratek to dá k soudu, tam rozhodnou že to není zákonný důvod, potom je potřeba dát odvolání a hlavně zdržovat a zdržovat. Až funkční období presidenta skončí tak už ho nebudou moct mafiáni otravovat,  potom je potřeba zařídit "politicky" aby spratka už žádný ministr ke jmenování dalšímu presidentovi nepředkládal. Tenhle arogantní spratek který ani jako čekatel nemá zrnko pokory před hlavou státu ten kdyby byl soudcem tak to by bylo  jako kdyby vrátili  Zelenku na ARO.

0/0
21.5.2008 17:30

jekkal

Re: Doufám že president bude pevný

jako spratek se chová ten šašek na Hradě - Klaus synovec Pepana z Honkongu

0/0
21.5.2008 17:35

minutos007

Re: Doufám že president bude pevný

R^R^

0/0
21.5.2008 18:03

prasák-reloaded

prezident

Prezident nemusí jmenovat nikoho a může uvést jakýkoli důvod, neboť důvody pro jmenování, či nejmenování nejsou nikde uvedeny.

0/0
21.5.2008 16:51

jekkal

Re: prezident

von může fakt všechno dle ústavy je nesvéprávnej tvor

0/0
21.5.2008 17:46

tappat

mily bluetake

prezident samozrejme nemusi jmenovat kazdeho soudce, ktereho mu komise doporuci, ale pokud tak neucini, musi uvest ZAKONY duvod, proc to neudelal. V dobe, kdy se Klaus rozhodl soudce nejmenovat kvuli nizkemu veku tato vec jeste v zakone nebyla, tudiz KLAUS NEMEL OPORU V ZAKONE. porozumel jsi tomuto odstavci?

0/0
21.5.2008 14:45

Cynyc

Re: mily bluetake

Nemohl porozumět. Jeho duševní svět lze shrnout do hesla: "Klaus - dobré, proti Klausovi - špatné. Bééééé."

0/0
21.5.2008 15:26

bluetake

Re: mily bluetake

Komise ? O jake komisi to mluvis ? Precti si prosim ustavu. Navic o zadne povinnost uvadet nejaky "zakonny duvod" v ustave take neni ani slovo. Ale v ustave je mimo jine uvedeno i to, ze president neni ze sve funkce odpovedny. Takze pokud by jsi chtel nekoho poucovat, tak si nejdrive poradne prostuduj to, cim se tady ohanis... Protoze jinak jsi za hlupaka...;-)

0/0
21.5.2008 15:38

tappat

Re: Re: mily bluetake

za hlupaka jsi ty protoze vis houby o tom, jak se absolvent stava soudcem. Musi pred komisi slozit narocny zkousky. Komise ho navrhne a pak ho ministr myslim posila k prezidentovi. A ten si (a mas to jasne i v clanku) nemuze vymyslet kriteria.  Kriteria pro to, aby se absolvent mohl stat soudcem jsou v zakone o soudech. Dostava me, jak si lidi, kteri o tom vubec nic nevi berou do huby ustavu.

0/0
21.5.2008 16:46

rohatey

Re: mily bluetake

Hele pánové z oboru práva vy se jděte s touhle rudoprávně prolhanou demagogií opravdu už vycpat. On president Klaus neodmítl jmenovat toho soudce z toho důvodu že by nevěděl že ten zákonný důvod věku neexistuje on ho odmítl jmenovat z toho důvodu že se domnívá že podle Ústavy ČR nemusí jmenovat nikoho soudcem a nikomu to nemusí zdůvodňovat, obdobně jako nemusí každému navrženému kandidátu udělit státní vyznamenání a toto také nemusí nikomu zdůvodňovat. V Ústavě je jasně napsáno že president jmenuje soudce (nikoliv tedy že jmenuje na návrh ministra) a dále je níže napsáno že jeho rozhodnutí spolupodepisuje ministr, slovo rozhodnutí je od slova rozhodovat, tedy z tohoto vyplývá že president rozhoduje kdo bude soudcem a ministr může nebo nemusí spolupodepsat, což je jasná ústavní pojistka znemožňující ministrovi nebo presidentovi jmenovat soudcem třeba nějakého mafiána nebo neusvědčeného zločince.

0/0
21.5.2008 15:39

pawn

Re: Re: mily bluetake

Zkus se někdy podívat taky do komentářů ústavy a do právní teorie. Prezident prostě musí jmenovat kandidáty navržené MS podle toho, co je v ústavě napsáno.

Ostatně, i kdyby měl možnost zvážit, zda kandidáta jemnuje či ne, neměl by žádné právo rozhodovat libovolně podle toho, jak mu padla mince či jak se mu kandidát líbí. Možnost nějak rozhodnout u státních orgánů nesmí vést k tomu, že rozhodnutí je závislé na libovůli. V obdobných případech má státní orgán rozhodovat stejně. Jinak kolikpak soudců jmenoval prezident dosud bez návrhu MS? Prezident nerozhoduje sám o tom, kdo bude soudcem, na to je v našem ústavním systému malý pán.

0/0
21.5.2008 15:56

rohatey

Re: Re: Re: mily bluetake

Právní teorie to je něco jako slovo bóží nebo bible to stojí nad veškerým lidským rozumem i nad logikou;-D. Ono i Svědci Jehovovi si v bibli najdou něco z čeho odvodí zákaz transfůze, a přesně takto bylo odvozeno to že president není president ale správní úředník. Rozdíl mezi Svědky a právníky je ale zásadní, právníkovi když někdo zaplatí tak z té právní teorie (žumpy) vyvodí "vědecko-právně" i naprostý opak, to je princip obživy "právních vědců" zkrátka něco podobného jako štětka v Perlovce ta prodává tělo právník prodává "právní názor", který je jednou takový a podruhé zase opačný ale vždycky "právně-vědecky"  vyargumentovaný na právní žumpu. My laici holt nemáme kompetenci tohle vůbec komentovat ať je právní názor tak nebo naopak, tohle ale říkají i vykladači Koránu, když se dostanou do argumentační tísně, tedy že kdo Korán léta a léta neštudoval nemůže chápat. 

0/0
21.5.2008 16:20

pawn

Re: Re: Re: Re: mily bluetake

Argumantační zoufalost tu předvádíš především ty, neustále omílané urážky již prostotu tvého ducha bohužel neochrání. Je pozoruhodné, že právní názor, že má právo zcela dle své libovůle a neodůvodněně zablokovat jmenování navrženého čekatele soudcem, má pouze pan VK, není zde náhodou nebezpečí, na které by měl člověk reagovat? 

0/0
21.5.2008 16:30

rohatey

Re: Re: Re: mily bluetake

A hlavně si nepleť jmenování soudce a stavební povolení. Je pravda že to stavební povolení musí dostat každý kdo splní podmínky, kdyby to tak nebylo tak žijeme  v ouřednické zvůli. Právo být jmenován soudcem to nikde zakotveno není a ani být nemůže a rovněž není zakotveno že president je státní ouředník, který rozhoduje o jmenování soudců dle správního řádu, to je velmi zodpovědná doživotní funkce a tady musí být ústavní pojistky aby taky někdo mohl eventuálně jmenování vadného soudce zabránit.

0/0
21.5.2008 16:27

pawn

Re: Re: Re: Re: mily bluetake

Prezident nemá jediný rozumný důvod, proč pana Langera dosud nejmenoval, nic svou nečinností nepojišťuje, naopak jeho chování je vážným porušením ústavních principů.

0/0
21.5.2008 16:32

pawn

Re: Re: Re: Re: mily bluetake

Čekatel nemá právní nárok na jmenování, prezident však nemá žádné prostředky a zákonné zmocnění a tím ani nemá právo hodnotit jeho odbornost, vyspělost, povahu, psychologické předpoklady apod. Prostředky pro to a tím i právo konečného rozhodnutí  o tom, zda někdo má být soudcem nebo ne, má MS, které ostatně  čekatele přezkušuje, zajišťuje jejich vzdělávání, hodnotí jejich morální a psychické předpoklady (to prezident nedělá a s čekatelem přijde do styku jen krátce po jeho navržení, tedy poté, kdy čekatel prošel schválením MS, zamítnutím jmenování se tak prezident nestaví proti moci soudní, ale proti jiné složce moci výkonné - MS)

0/0
21.5.2008 16:37

tappat

Re: Re: mily bluetake

nejsem pravnik, ale matematik, jenom mam v hlave mozek a umim premejslet. To totiz na posouzeni tyhle situace boahate staci. Klaus si vymyslel kriterium, pro ktery nemel oporu v zakone a tak nemel pravo odmitnout jmenovat cekatele. Cemu nerozumis?

0/0
21.5.2008 16:47

tappat

tak a je to tady

konecne srozumitelny pravni vyklad a pan prezident si  muze svoji urazenou jesitnost sbalit do batohu a odnest pryc. Protoze je jasny, ze nemel jedinej zakonnej duvod k tomu, aby nejmenoval plne kvalifikovanyho soudce. A uplne nejvetsi sranda je, ze v prvni fazi tohoto stareho sporu jmenoval vsechny, jen ne ty, kdo se proti nejmenovani ohradili o soudu... jo jo je to jesita...

0/0
21.5.2008 14:42

rohatey

Re: tak a je to tady

Čekatel který podává žaloby na presidenta že si dovolil ho nejmenovat takový by se neměl stát soudcem nikdy ten člověk nemá ty nejelementárnější morální předpoklady být soudcem, taková právnická arogance čekatele, co bude ten člověk provádět až se stane neodvolatelným soudcem??, hrůza a děs.

Zásadní chyba že u těch čekatelů se hodnotí jenom to vzdělání a praxe čekatele a vůbec se nenehodnotí to daleko důležitější pro výkon téhle funkce, morální předpoklady, čestnost, neúplatnost, moudrost. Tohle bych řekl že ti kdo stvořili Ústavu dávali do rukou presidenta, ovšem nepočítali že soudní mafie překroutí Ústavu a tyhle pravomoci presidentovi de fakto uloupí.

0/0
21.5.2008 16:05

pawn

Re: Re: tak a je to tady

Arogantní v této věci je pouze VK, žaloba je legitimní prostředek každého občana. Arogantní jsi pak také ty, když v diskusi používáš urážky.

0/0
21.5.2008 16:26

pawn

Re: Re: tak a je to tady

Pan prezident nemůže řádně zhodnotit, zda se někdo hodí pro výkon funkce soudce, neboť neprovádí žádné přezkušování, žádné pohovory, ndává žádné testy apod. Z předložených podkladů opravdu nemůže zjistit, zda se někdo na soudce hodí či nikoli. Vše je v režii MS. Prezident není pouhým státním úředníkem, ale jeho funkce v procesu jmenování soudců má být podle ústavy pouze formální.

0/0
21.5.2008 16:41

KocourkovNews

Vojáci, kteří zbili a pořezali mladíka, chodí dál do kasáren

Jižní Čechy - Příslušníci brigády rychlého nasazení jsou vyšetřováni z trestných činů na svobodě.

http://taborsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vojaci-kteri-zbili-a-porezali-mladika20080521.html

0/0
21.5.2008 14:30

pepe999 from Salford

Soudni cekatel langer bude zrejme

dalsi zrudicka ktera jde soudit pouze pro baksic. Jinak si nedokazu vysvetlit, ze se dere nekam, kde ho nekdo nechce...:-©:-©

0/0
21.5.2008 14:27

pawn

Re: Soudni cekatel langer bude zrejme

Naopak jediný, kdo ho nechce jmenovat je VK, důvody, proč tomu tak je, jsou navíc veskrze osobní a malicherné. Na postu soudce ho chtěl jak ministr tak soud, u kterého by pracoval.

0/0
21.5.2008 14:30

celtic

Re: Re: Soudni cekatel langer bude zrejme

R^

0/0
21.5.2008 14:31

pepe999 from Salford

Re: Re: Soudni cekatel langer bude zrejme

Ten malicherny duvod je vek, cili docela podstatny faktor. Nejakej mladej vsivak ma delat soudce? Soudce by mela byt v prve rade autorita, respekt a zkusenost. Dotycneho neznam, ale podle jeho reakce nema ani jedno a od toho nymanda bych se rozhodne soudit nenechal. Zajimave je, ze zbytek mladejch soudcu co to pochopili uz soudi...;-D

0/0
21.5.2008 14:40

pawn

Re: Re: Re: Soudni cekatel langer bude zrejme

Chytráku, bejvávalo. Langerovi bylo již dávno 30. Bez ohledu na to, že faktor věku si pan VK zcela nesmyslně vymyslel (proč ne 32, nebo 31 nebo 35?) nad rámec zákona, je neoddiskutovatelnou skutečností, že po dovršení 30 let již jmenoval všechny, kteří na něho nepodali žalobu či ji vzali zpět jen toho, kdo setrval, nejmenoval.

0/0
21.5.2008 14:43

tappat

Re: Re: Re: Soudni cekatel langer bude zrejme

jeje ty jsi ale jelito. Predne - klaus nema co stanovovat vekovou hranici pro soudce, od toho je tu snemovna jako zakonodarny organ. Za druhy: tomu soudci bylo v dobe odmitnuti 29. Nezda se mi to jako velkej rozdil oproti 30. Za treti a predevsim - to co klaus udelal bylo neco, pro co nemel oporu v zakone a tedy to udelat nesmi - prezident musi dodrzovat zakony jako kazdej jinej obcas statu.

0/0
21.5.2008 14:48

5alfa

Re: Re: Re: Soudni cekatel langer bude zrejme

Věk? Ale jak to, že jmenoval už i mladší? Podle všeho mají všichni čekatelé dávno přes třicet. Jenže jediného, kterého Klaus dosud nejmenoval je ten, co se proti jeho rozhodnutí bránil a soud (navíc ke smůle prezidenta) uznal, že měl čekatel pravdu. Prostě monarcha se rozhodl zpupného hošíka, co PRAVEM zacloumal jeho majestátem potrestat...

Ostatně soud mu už několikrát uložil, aby ve věci (nějak) jednal. Tedy aby konečně jmenoval a nebo nejmenoval a uvedl relevantní důvody, proč ne. Pokud měl zákonem stanovený věk a splnil zákonné předpoklady, pokud ho navrhl MiSpra a soudcovská unie (a nebo kýhočerta je ještě třeba), pak musí prezident konat. Né prostě, že jmenuje, ale protože ústava nemá termíny do kdy, tak až se panu prezidentovi "bude chtít"...

Zatím u nás není ani prezidentský, ale ani Klausův systém. :-P

0/0
21.5.2008 14:52

j@ck

-

:-©:-©Klaus:-©:-©:-©:-©

0/0
21.5.2008 14:13

j@ck

-

"prezident republiky není osobně odpovědný z výkonu své funkce" :-©

0/0
21.5.2008 14:12

celtic

Rek je stejně dobrý právník jako je klimatolog....

;-D

0/0
21.5.2008 14:05

Cynyc

Re: Rek je stejně dobrý právník jako je klimatolog....

... a jako cokoli jiného včetně ekonoma a prezidenta ;-)

0/0
21.5.2008 14:09

celtic

Re: Re: Rek je stejně dobrý právník jako je klimatolog....

narozením Klauna byl Jára Cimrman navždy odsunut na 2. místo.....:-)

0/0
21.5.2008 14:24

tappat

Re: Re: Re: Rek je stejně dobrý právník jako je klimatolog..

tak  tak ;-D

btw. nazdar, tebe jsem tu dlouho nevidel :-)

0/0
21.5.2008 14:49

rohatey

Podivný to stát

kde nepostižitelná soudní mafie překrucuje nižšími právními normami Ústavu a ruší takto důležité ústavní pojistky.

Takže podle soudní mafie  prezident nemá právo rozhodovat ten je povinen jmenovat za doživotního neodvolatelného soudce kohokoliv koho mu soudní mafie předhodí, tedy i člověka morálně na takové úrovni že by slušný člověk s takovýmto individuem k jednomu stolu nesednul, jediné co může chudák řadový úředník president zkoumat je prý vzdělání a zaškolení čekatele. A chudáci my občané když potom tenhle lidský morální odpad prolezlý Stb a rudobolševiky někde rozhoduje naše záležitosti nebo nám dokonce vykládá naši Ústavu, to jsme na to zcela obdoně jako někde v Iránu kde jim jejich Ústavu - Korán zase vykládají nějací fanatičtí kmeti.:-©

0/0
21.5.2008 13:58

Cynyc

Re: Podivný to stát

Máte pravdu, pro Vás tenhle stát není. Zkuste Rusko, Bělorusko nebo Severní Koreu. To, co tak mnohomluvně popisujete, se nazývá nezávislost justice a je to základ všech západních demokracií. Je ovšem pochopitelné, že Václav Klaus, který vždy chápal demokracii jako totální diktaturu vítěze voleb, se s existencí čehokoli nezávislého na jeho vůli nemůže smířit.

0/0
21.5.2008 14:08

rohatey

Re: Re: Podivný to stát

Je dobré když je justice nezávislá na politické zvůli ale pokud dojde k tomu že justice není závislá na zákonech, morálce, Ústavě, pokud dojde k situaci že korupce, zasádní přehmaty soudců jsou prakticky nepostižitelné tak to bohužel v tom Rusku, Bělorusku, Severní Korei žijeme, není žádný rozdíl mezi nepostižitelnou zvůlí moci politické a nestižitelnou zvůlí moci soudní.  :-©:-©

0/0
21.5.2008 14:14

Cynyc

Re: Re: Re: Podivný to stát

Je. Soudy nemají exekutivní pravomoc, proto žádná diktatura soudů neexistovala a neexistuje. Nedělám si o naší justici iluze, nicméně z tradičních pilířů státu - legislativy, exekutivy a justice - je poslední trvale nejkvalitnější. Že to vzhledem ke kvalitě naší politické scény a jejích vrcholných představitelů (až křiklavým případem je Václav Klaus) nedá žádnou práci, je věc druhá.

0/0
21.5.2008 14:23

Najdete na iDNES.cz