Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

DOKUMENT: Co přinese zdravotníkům reforma?

Na internetu se poslední dobou šíří text s názvem „Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví“. Jde o článek typu „ovládá naše životy kompletně KGB nebo CIA?“, samozřejmě nepodepsaný, celkem jistě vytvořený na zakázku a plný záměrných polopravd a lží. Na takovou špínu se běžně neodpovídá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1j1st

politika soukromé pojišťovny p. Hroboně

Opravdu nás pobavila obhajova p.Hroboně. Nejvíce asi pasáž o soukromých pojišťovnách. On si tam vlastně sám odpovídá, kudy budou peníze odtékat. "85% získů se musí vrátit k pacientovi (bude-li vytvořen)". Jádro pudla: zisk nebude vytvořen, peníze odtečou do firem jiných kamarádů, které poskytnou za vysoce nadstandartní peníze standartní produkt. Děkujeme tímto panu Hroboňovi za osvětlení nových tunelů.

0/0
21.5.2008 21:04

obhájkyně zájmů pacientů

Reforma ano, ale jinak

České zdravotnictví samozřejmě potřebuje průběžné dílčí reformy, a to takové, jaké probíhají ve většině evrop. zemí, jsou to reformní zásahy založené na dlouhodobých zkušenostech, tj. vědec. důkazech. My pacienti a zdravotníci ale odmítáme pseudoreformy vašeho MZ, kdy nejde o žádné věcné důkazy, ale o naprosté experimenty (neodpovídající ani nizozemské reformě, protože ta je mj. postavena na neziskových nemocnicích) - experimenty vždy zmamenají velká rizika a vždy končí dluhy ve zdravotnictví. Dluhy znamenají snahy ukrojit další díl péče hrazené z pojistného, prodlužování čekacích dob pro pacienty atd. Většina občanů tedy požaduje reformu, která zkultivuje dnešní veřejnoprávní pojišťovny a v oblasti drahé nemocniční péče podpoří veřejnoprávní (neziskové) nemocnice. Tyto přístupy převažují ve všech právně vyspělých zemích nepřeválcovaných totalitou ani mafií ve státní správě.

0/0
21.5.2008 15:03

Najdete na iDNES.cz